Opis odrody paradajok Orange, jej vlastnosti a produktivita

Niektorí letní obyvatelia nepoznajú iné odrody rajčiaka ako červené. Pre tých, ktorí nedodržiavajú tieto stereotypy, je paradajka pomarančová vhodná z niekoľkých dôvodov. Po prvé, je nenáročný a po druhé, oranžová farba zeleniny a mnoho ďalších pozitívnych vlastností.

Odroda kritériá

Prečo je charakteristika a popis odrody nevyhnutný, vie každý letný obyvateľ. Táto informácia vám umožňuje priaznivo usporiadať kríky na stránke a starať sa o ne.

závod:

 • Superdeterminate.
 • Patrí k odrodám v polovici sezóny, pretože dozrieva za 100 až 115 dní.
 • Výška puzdra je 80 cm.

paradajková pomaranč

Paradajka:

 • Oranžová farba.
 • Zaoblený tvar.
 • Váženie 90 - 150 g.
 • Chuť je sladká, mierne kyslá.
 • Hustota je priemerná.
 • Vďaka hustej pokožke dokonale tolerujú transport a zároveň si zachovávajú svoju prezentáciu.

Variácia tejto odrody je ďalším druhom paradajok, ktorý je medzi letnými obyvateľmi žiadaný, je to veľká oranžová. Líši sa neurčitou štruktúrou kríkov, skorým dozrievaním, hmotnosťou ovocia do 250 g a celkovým výnosom od 1 m.2, čo predstavuje 20 kg.

odrody v polovici sezóny

Výsadba semien

Skúseným letným obyvateľom sa odporúča pestovať paradajky v sadenice, pretože existuje možnosť získať ovocie vopred. Semená by mali byť vysiate vopred, 60 dní pred premiestnením na trvalé miesto. Každý záhradník počíta nezávisle dni, kedy začať siatie, pretože regionálne podnebie je iné.

Pôda pre sadenice sa pripravuje vopred alebo sa nakupuje v obchodoch. Jeho zloženie je takéto:

 • 1 časť pustiny;
 • 1 diel piesku;
 • 2 časti humusu;
 • trochu drevného popola a pilín.

odporúčame rásť

Semená zakúpené v špecializovaných predajniach od dôveryhodných výrobcov si nevyžadujú spracovanie. Odporúča sa znížiť Váš výsadbový materiál v 3% roztoku manganistanu draselného na niekoľko hodín.

Malé sadenice potrebujú slnečné svetlo, 16 hodín denne, teplota vzduchu od + 20-22 ⁰С. Vrchný dresing sa uskutočňuje 21 dní po klíčení. Používajú sa komplexné hnojivá alebo stimulanty rastu.

drevný popol

Prevod na zem

O nič menej problémov pre letných obyvateľov počas obdobia transferu na trvalé miesto. Je potrebné aplikovať hnojivá a pripraviť pozemok pre postele. Do dier sa pridáva humus a drevný popol. Rastliny sú napojené a presadené do nich.

Je lepšie nezalievať paradajky počas niekoľkých prvých dní, zabráni sa tak hnilobe.

1 m2 majú 6 rastlín, nemali by vzájomne zasahovať. Buriny sa odstraňujú včas, pretože bránia správnemu vývoju paradajok, navyše sú prenášačom chorôb a škodcov.

sadivový materiál

Uvoľnením a vyvýšením sa zabezpečí prístup kyslíka ku koreňom a zachová sa vlhkosť v pôde. Zalejte paradajky podľa potreby večer. Voda sa používa teplá.

Vrchná úprava paradajok najmenej trikrát:

 • 14 dní po transplantácii.
 • Počas obdobia kvitnutia.
 • Počas obdobia pestovania a formovania ovocia.

Rastlina nepotrebuje tvorbu. Kríky sa príliš nerozširujú, podväzok nie je potrebný, silný kmeň môže uniesť hmotnosť samotného ovocia.

tvorba ovocia

Domáce použitie. výnos

Všade sa používajú oranžové paradajky. Pridávajú sa do šalátov, pripravujú pokrmy a používajú ich pri solení a konzervovaní. Znakom odrody je prítomnosť beta-karoténu v ovocí. Preto sa zelenina používa na výživu potravín.

Ak sú splnené všetky požiadavky poľnohospodárskej technológie, do 6,5 kg rajčiakov od 1 m2.

použitie v každodennom živote

Imunita rastlín

Dôležitým kritériom pri výbere odrody je náchylnosť na choroby. Odolnosť paradajok proti chorobe robí odrodu obľúbenou okrem iného.

F1 oranžové paradajky odolávajú:

 • Alternaria.
 • Tabaková mozaika.

Proti iným chorobám sa odporúča vykonávať preventívnu liečbu. Použitie chemikálií pred kvitnutím a ľudových metód po.

požiadavky poľnohospodárskej technológie

Čo hovoria letní obyvatelia o pomarančových paradajkách?

Vynikajúcim pomocníkom začínajúceho záhradníka sú recenzie tých, ktorí už pestovali odrodu na svojich stránkach. Niektorí pestovatelia zeleniny okrem svojho vlastného názoru poskytujú konkrétne rady týkajúce sa starostlivosti a pestovania.

Vasily: „Vynikajúca rozmanitosť, dobrý výnos. Nenáročné rastliny odolné voči chorobám. ““

Marina: „Rastiem dva roky za sebou. Chuť je vynikajúca, veľkosť zeleniny je vhodná pre akýkoľvek druh konzumácie. ““

Natalia: „Pokúsila som sa zasadiť Orange a Big Orange. Páčilo sa, obidve zostávajú v zbierke. ““

Paradajky odrody majú mnoho užitočných vlastností, jednou z nich je prítomnosť špeciálnej zlúčeniny vhodnej na výživu v potrave.

vyrástol odroda

recenzia
 1. natalia
  4.04.2018 11:20

  Tieto paradajky majú veľmi krásnu farbu a veľmi šťavnatú dužinu. V domácich úlohách dodávajú farbu príjemnú rozmanitosť. Pri raste používam aktivátor rastu BioGrowVýťažok je preto ešte vyšší, ako je uvedené v článku.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica