Charakteristiky a opis odrody rajčiakov Raketa, jej úrody a pestovania

Tomato Rocket je kríženec s nízkym kríkom, na ktorom visí mnoho miniatúrnych plodov. Vyrábali ho chovatelia ešte nedávno, v roku 2000. Pomenoval ho podlhovastý tvar v podobe vesmírnej rakety. Odroda rajčiakov Raketa môžete pestovať v severných a južných oblastiach. Musíte poznať pravidlá starostlivosti, zálievky a výsadby. Mnoho záhradkárov by to chcelo zasadiť na mieste.

Opis rajčiakov

Na obale, ktorý obsahuje semená rajčiaka Raketa, sú uvedené charakteristiky a opis odrody. Patrí medzi nízko rastúce kríky, ktoré nerastú dlhšie ako pol metra.

Paradajky dozrievajú 3-4 mesiace po vysadení sadeníc do zeme. Budete musieť čakať a starať sa oň dlho, ale veľa dlhých chutných plodov sa oplatí.

Plody sú šťavnaté, sladké a kyslé. Majú oválny pretiahnutý tvar, ostrý hrot. Dobre sa hodí k ostatnej zelenine v šalátoch a je tiež vhodný na konzervovanie. Farba je väčšinou červená alebo žltá s rôznymi odtieňmi.

Žltá raketa má kyslejšiu chuť a tvrdšiu pokožku. Táto zelenina je vynikajúca na výrobu omáčok, cestovín a nakladaných paradajok. Viacfarebné paradajky nakladané do pohára vyzerajú obzvlášť krásne a úžasne. Paradajková šťava pripravená na zimu je veľmi užitočná. Je bohatý na vitamíny, ktoré posilňujú imunitný systém.

Pre takéto odrody je najlepším miestom výsadby južné regióny, aj keď sa môžu pestovať aj v severných. Existujú nejaké nuansy starostlivosti.

rajčinová raketa

Ako pestovať a pestovať

Pestovanie paradajok sa začína výsadbou čerstvých semien. Najlepšie sa to dá na začiatku marca, aby mali dostatok času na vzostup a klíčenie. Pred výsadbou ich môžete namočiť do urýchľovača rastu. Nádobu je potrebné zakryť fóliou, aby sa tam udržiavala určitá teplota. Keď výhonky klíčia, odstráňte film a mierne uvoľnite zem.

V skleníkoch okolo mája vysadia dostatočne silné výhonky, ktoré už vytvorili najmenej 5-6 listov. Sadenice môžu byť vysadené nie príliš ďaleko od seba. Vysadené sú na otvorenom priestranstve, iba ak je leto horúce. Šťavné ovocie bude s náležitou starostlivosťou už v auguste.

Rovnako ako každá iná pestovaná rastlina, aj tieto kríky potrebujú neustále zavlažovanie, ochranu pred chladom a mrazom a kŕmenie. Je potrebné neustále uvoľňovať pôdu medzi stonkami a prerušiť prebytočné procesy na stonke.

Dôležitá je starostlivá starostlivosť

Aby sa dosiahol vysoký výnos, musia sa o paradajky starostlivo starať všetky podmienky na priaznivý rast. Okrem toho poskytne spoľahlivú ochranu pred škodcami, ktorí môžu napadnúť kríky, a pred niektorými chorobami.

Kvôli rýchlemu rastu potrebuje raketa hnojivá a minerály.Hnojivá sa musia vyberať veľmi kompetentne. Ak nie sú dostatočné alebo presýtené, paradajky začnú zomrieť. Toto je dôležité mať na pamäti.

  1. Dvakrát týždenne strieka kríky kyselinou boritou a predtým sa zriedi vodou. Zvyčajne sa nariedi 2 gramy na 2 litre.
  2. V blízkosti koreňa môže byť privádzaný popol zriedený jódom.
  3. Seno a tráva sa napúšťajú do vedra s rybníkovou vodou a potom sa polievajú raz mesačne. Je to potrebné na urýchlenie rastu.
  4. Humus by sa mal tiež pridávať s mierou.
  5. Paradajky milujú hnojivá potaše.
  6. Superfosfát sa podľa pokynov riedi vodou, dvakrát mesačne.

V skleníkoch je vždy potrebné pôdu uvoľniť motykou, zhlukom a brúsením. Na voľnej mäkkej pôde bude úroda vždy vynikajúca. Popadnite paradajky by sa malo robiť iba vtedy, keď existujú ďalšie procesy, ktoré narúšajú normálny vývoj puzdra. Niektorí záhradníci tiež radi štiepia nechcené výhonky. Aj keď nízke kríky to nemusia potrebovať.

vzhľad rakety rajčiaka

Keď sa na stonke objaví veľké množstvo ovocia, môže byť zviazané tenkými lanami tak, aby nespadlo na zem. Skúsení záhradníci vždy vidia a cítia, že rastlina počas rastu chýba.

Polievanie v skleníkoch sa vyžaduje trikrát týždenne, bez ohľadu na počasie. Čím viac paradajok je nasýtených čerstvou vodou, tým intenzívnejšie pestujú.

Recenzie záhradníkov

Tí, ktorí zasadili paradajky Raketa, sú so zberom vždy spokojní, pretože táto odroda má mnoho výhod. Mnoho ľudí si to vyberá pre svoju malú veľkosť a miniatúrny tvar, takže je vhodné ho rozbaliť do malých plechoviek. Koniec koncov, nie každý má pivnicu, niekto uchováva všetko v chladničke. A veľké banky sa tam vôbec nehodia.

paradajková raketa v záhrade

Tí, ktorí študovali vlastnosti rajčiakov Raketa, sa ich určite budú snažiť vysadiť v krajine. Nízke kríky, odolnosť voči chorobám, dlhodobé skladovanie v čerstvom stave, kyslá chuť - to všetko sa týka výhod zeleniny. Niektorí ich trhajú priamo z vetvy. Takto vydržia dlhšie.

Vďaka nízkej veľkosti sa môžu pestovať nielen v letných chatkách, ale aj na balkónoch, na parapetoch. Nezabudnite, že potrebujú všetky podmienky pre rast. Táto rastlina je dosť rozmarná, rodiskom rakety sú južné krajiny, takže tam, kde je leto chladné, je lepšie pestovať ju v skleníkoch. Takmer všetky paradajky majú veľmi radi teplo, ale napriek tomu ich obyvatelia leta pestujú bez problémov aj v severných zónach krajiny.

rajčinová raketa

Podľa recenzií dobre tolerujú prepravu, nepraskajú, nehnijú. Zelenina sa môže prepravovať v prepravkách na veľké vzdialenosti. Je veľmi dobré pestovať takéto odrody na predaj: ležia dlhú dobu, nekroutia sa, sú drahé a dávajú veľa úrody.

Výberom paradajok Raketa na výsadbu získate vždy vysoký výnos chutného šťavnatého ovocia nezvyčajného tvaru a farby, zabudnete na mnoho chorôb paradajok. Hlavná vec je dostatočné zalievať a správne hnojiť. Prajeme dobrú úrodu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica