Charakteristika a opis odrody paradajok Shedi, jej výnos

"Shedi Lady" je hybridná odroda. Recenzie letných obyvateľov naznačujú, že jeho plody sú šťavnaté, sladké, bohaté na vitamíny. Paradajky ľahko tolerujú mierne teplo alebo sucho. Odroda rastie rýchlo a dozrieva skoro. Krík nie je vysoký, s náležitou starostlivosťou a formovaním sa zvyšuje kvalita a množstvo ovocia.

Charakteristické znaky odrody

Odroda rajčiakov chovaná v Holandsku je predčasne nedosahujúca požadovanú veľkosť. Má nasladlú chuť, hustá pokožka chráni pred popraskaním. Krík má silné široké listy, ktoré prispievajú k dlhodobému zachovaniu vlhkosti vo vnútri rastliny. Rastliny tejto odrody dosahujú výšku 60 - 70 cm. Ovocie rastie vo forme zväzku 3 - 4 kusy. Odroda paradajok Shedi Lady F1 sa môže pestovať v ktorejkoľvek oblasti Ruska.

Opis ovocia:

 1. Plody sa vyznačujú bohatou červenou farbou, splošteným tvarom a malým percentom vodnatosti.
 2. Najvyššia chutnosť medzi paradajkami.
 3. Hmotnosť ovocia - 160 - 200 gramov.
 4. Paradajky tejto odrody nie sú vhodné na solenie. Ovocie sa používa v šalátoch, čerstvé, na výrobu kečupu, omáčky, džúsu, na vypchávanie. Paradajky tejto odrody sa používajú mrazené av polievkach.

Popis odrody pozostáva z niekoľkých výhod:

 1. Rastlina je veľmi nenáročná na poveternostné podmienky a zmeny teploty.
 2. Ľahko sa prepravuje bez straty jeho vzhľadu a chuti. Udržuje čerstvé na dlhú dobu.
 3. Ovocie je schopné dozrieť pri izbovej teplote.
 4. Nevyžaduje časté napájanie.

výrez z paradajok

Líši sa vo vysokom výťažku produktov. Ak chcete získať bohatú úrodu, musíte sa zapojiť do tvorby kríka. Ak sa pestuje v 2 stonkách a odstránia sa ďalšie kefy, výnos sa výrazne zvýši. Plody budú hladšie a väčšie.

Kultivačná technológia odrody Shedi Lady

Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, je lepšie pestovať sadenice paradajok sami. Semená pre budúce ovocie by mali byť zasiate na jar - začiatkom marca, aby mladé rastliny mohli získať silu na výber.

Pôdu pre kríky si môžete kúpiť v obchode alebo si pripraviť vlastnú. Za týmto účelom zmiešajte záhradnú pôdu s humusom. Na dezinfekciu sa odporúča dobre zohriať zeminu v rúre.

Nezáleží na tom, čo sa má siať semená odrôd paradajok Shedi Lady. Najvýhodnejším jedlom sú kazety. Sadenice sa do nich ľahko zavlažujú cez paletu, sú kompaktné: všetko môžete umiestniť na jeden okenný parapet.

paradajka shedi dáma starostlivosti

Ak vysievate domáce semená paradajok, ktoré boli zozbierané minulú sezónu, je lepšie podstúpiť dezinfekciu profylaxie a tepelného ošetrenia, čo pomôže zlepšiť kvalitu a množstvo výhonkov Shedi Lady. Osvedčenú metódu môžete použiť na umiestnenie semien do svetloružového roztoku mangánu a jeho namočenie na niekoľko hodín.Semená paradajok opláchnite a osušte.

Pri zakúpených semenách nie je takýto postup potrebný: spracúvajú sa pred zabalením do jedného vrecka.

Semená sa vysievajú do hĺbky 1,5 - 2 cm, ľahko sa posypú zeminou a postrekujú sa teplou vodou z rozprašovacej fľaše. Krabičky s sadenicami z paradajok sú pokryté vekom alebo fóliou a umiestnené na teplom mieste. Po asi 8 až 10 dňoch sa objavia prvé výhonky. Bude potrebné odstrániť kryt z krabíc a umiestniť na slnečné miesto.

Sadenice sú veľmi náročné na osvetlenie: pri nedostatku svetla budú paradajky tenké a pretiahnuté. Aby sa zabránilo jednostrannej rastline, riad sa musí každé 2–3 dni striedať, potom bude osvetlenie rovnomerné.

pristávacie podmienky

Keď sa objavia dva plnohodnotné listy, sadenice sa môžu ponoriť do samostatných šálok. Ihneď po sedení je potrebné kŕmiť zložením fosforu, vitamínu a minerálov.

2 týždne pred vysadením tejto odrody paradajok v skleníku alebo na otvorenom teréne je potrebné podstúpiť tvrdnutie: škatule so sadenicami vyberte na verandu alebo balkón na niekoľko hodín, ale nezabudnite sa vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu. Zvyšujte čas strávený na čerstvom vzduchu každý deň. V posledných dňoch pred výsadbou ho nechajte vonku cez noc.

Recenzie o Shedi Lady naznačujú, že paradajka netoleruje mráz.

Presádzanie paradajok do záhrady

Paradajky sa vysádzajú začiatkom mája do skleníka a na otvorenom nebi - potom, čo pominula hrozba mrazu. V noci prikryte fóliou. Pred výsadbou sadeníc sa musí pripraviť pôda: vykopať zeminu, dobre ju uvoľniť a nakŕmiť. Hnojivo by sa malo aplikovať v troch krokoch pred kopaním, počas výsadby a po ňom.

1 m2 pestovať nie viac ako 8 koreňov tejto odrody. Starostlivosť o paradajky je obvyklá: uvoľnite, burinu a vodu včas. Odrodu môžete zalievať iba teplou usadenou vodou. Voda s nízkou teplotou negatívne ovplyvní rast rastlín. Počas aktívneho dozrievania kríkov pred kvitnutím sa používajú dusíkaté hnojivá a keď sa objavia vaječníky, môžete ich kŕmiť iba organickými alebo minerálnymi hnojivami.

Organické výrobky by sa nemali nadmerne využívať, aby sa zabránilo hromadeniu dusičnanov v ovocí odrody paradajok Shedi Lady. Aby bol výnos odrody vyšší, musia sa odrezať ďalšie nevlastné deti z rajčiakov.

Boj proti chorobám a hmyzu

Tomato Shedi Lady sa vyznačuje vysokou imunitou voči takýmto chorobám:

 • verticillosis;
 • Fusarium;
 • tabaková mozaika.

Z preventívnych dôvodov sa odporúča neustále spracovávať paradajkové kríky pomocou špeciálnych liečivých prípravkov. Fitosporín alebo slabé riešenie mangánu pomôže zbaviť sa apikálnej, šedej a koreňovej hniloby. Ihneď po zistení je potrebné bojovať proti škodlivým parazitom.

známka shedi dáma

Na boj proti voškám môžete použiť ľudové metódy:

 1. Roztok karbofosu je málo toxický, nepoškodzuje rastlinu a pôsobí na vošky niekoľko dní.
 2. Mydlový roztok s preosiatym popolom. Pôsobí nielen ako vrchný dresing, ale tiež pomáha zbaviť sa škodcov a vošiek na rastlinách.
 3. Infúzia tabaku. Jeho štipľavá aróma odpudzuje a ničí škodcov z paradajok. Na výrobu je potrebné naliať 350 g tabaku do litra vriacej vody. Varte asi pol hodiny, potom prefiltrujte a zrieďte v 10 litroch vody. Ošetrite rastliny večer a urobte si päťdňovú prestávku.
 4. Zemiaky sa považujú za účinný prostriedok proti chybám, voškám, larvám a húsenkám. Na prípravu takého roztoku je potrebné mleté ​​zemiakové vrchy a naliať studenú vodu (10 litrov). Trvajte na tom, že niekoľko hodín spracujte paradajky. Po tomto postupe škodcovia zmiznú za 2 - 3 hodiny.

Na boj proti hmyzu môžete použiť insekticídy, ale neodporúča sa ich používať počas obdobia plodenia - používanie týchto rajčiakov môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie.Pri náležitej starostlivosti je charakteristika tejto odrody paradajok mimoriadne pozitívna.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica