Opis odrody paradajok Stanichnik, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Paradajka Stanichnik bola chovaná v Rusku vďaka autorovmu vývoju výskumného ústavu a úspešne sa pestuje v regiónoch našej krajiny asi 20 rokov. Odroda determinantu je zahrnutá do registra pre pestovanie vonku. Rastlina sa môže použiť na kultiváciu vo veľkom meradle. Konečný výťažok produktu je v rozsahu 76 až 100%. Charakteristiky a opis výhod odrody paradajok Stanichnik:

  • ukazovatele vysokého stabilného výnosu;
  • dobrá chuť paradajok;
  • súčasné dozrievanie zeleniny;
  • možnosť vyberania vzácnych poplatkov;
  • možnosť zberu mechanizovaným spôsobom.

paradajkový roľník

Charakteristickým rysom nových druhov paradajok je vznik schopnosti vykonávať zriedkavé zbery úrody a dobrá znášanlivosť náročných prepravných podmienok.

Funkcie rastu výhonkov

Rastlina patrí do rôznych determinantných odrôd. Rozľahlé výhonky nedosahujúce veľkosť dosahujú výšku 48 až 55 cm a kríky sa vyznačujú stredným listom. Listová doska rajčiaka Stanichnik má charakteristickú zelenú farbu, hladký povrch s miernym zvlnením. Kvetenstvo sú stredného typu.

Kultivácia má zasadiť semená do pôdy, potápať sa a transplantovať na trvalé miesto. Od chvíle výsevu po začiatok dozrievania trvá 95 až 100 dní. Odporúčaný čas na výsadbu sadivového materiálu sa považuje za 10 - 20. Marca a vylodenie sadeníc 10 - 20. Mája. Schéma vykládky 70 až 60.

Opis odrody paradajok Stanichnik, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Opis ovocia

Odroda paradajok Stanichnik má tvar valca s hladkým povrchom. Dužina zeleniny je hustá, vo vnútri sú 3 až 4 hniezda. Nezrelé plody majú svetlozelenú farbu. Zrelé paradajky majú charakteristickú jasnú farbu. Priemerná hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 60 do 102 gramov.

Zelenina je vhodná na tieto účely:

tvar valca

  • čerstvá spotreba;
  • konzervovanie celého ovocia;
  • príprava prípravkov z rajčiakov.

Čerstvé a konzervované ovocie má výraznú farbu. Pri príprave šťavy obsahuje kompozícia 4,6% suchej zložky a 2,5% cukru.

prírezy z paradajok

Čas a výťažok zrenia

Paradajka je odroda so stredným dozrievaním, ktorá sa vyznačuje súčasným začervenaním ovocia. Výrazná kvalita sa považuje za ukazovateľ vysokého výnosu, ktorý je stabilný a má mierne odchýlky od priemeru. Na jednej kefke sa vytvoria ovocné vaječníky v množstve 7 až 9 paradajok. Hodnota počtu snímok od 1 m2 úroda závisí od podmienok konkrétneho regiónu:

  • Severný Kaukaz - od 2,1 do 4,6 kg.
  • Dolný Volga - od 2,3 do 3,9 kg.

zrenie a výnos

Ošetrovacie funkcie

Rastlina je termofilná a náročná na množstvo slnečného svetla. Primerané teplo je určujúcim faktorom pre ukazovatele rýchlosti rastu, zrenia a konečných výnosov. Pôdna vlhkosť nemá významný vplyv na rast rastlín. Vlhkosť vzduchu má veľký vplyv, ktorý by v období dozrievania ovocia nemal presahovať 60%. Počas prvých 10 týždňov sa odporúča udržiavať vlhkosť na 60 - 65%.

Pri nedostatočnej vlhkosti vzduchu sa opeľovanie rastlín zhoršuje a kvety začínajú klesať. Zároveň je rastlina náchylnejšia na plesňové choroby vo forme čiernej nohy v sadenice a neskorej plesne v ovocí. Nedostatok vlhkosti vedie k natiahnutiu výhonkov smerom nahor a zníženiu výťažku.

rastlina je termofilná

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica