Opis odrody rajčiaka Strega, jeho vlastnosti a produktivita

Tomato Strega f1 patrí medzi prvé neurčité odrody paradajok... Pozitívne vlastnosti tejto zeleniny sú dôvodom jej pomerne veľkej popularity u pestovateľov zeleniny v rôznych regiónoch našej krajiny. Čo je také zaujímavé na tejto hybridnej skorej odrode a ako sa odlišuje od iných podobných druhov paradajok?

Opis a hlavné charakteristiky odrody

Rajčiaky Strega f1 sú skoro, takže obdobie od klíčenia do zberu zrelého ovocia je asi 3 mesiace. Tí, ktorí vysadili tento hybrid viac ako jednu sezónu, zanechali svoje komentáre na fóre tohto rajčiaka. Podľa nich sa ovocie viaže na kríkoch za akýchkoľvek poveternostných podmienok - v horúcom období alebo v daždivom, oblačnom lete.

Strega paradajka

Táto odroda je chovaná na pestovanie v krátkej letnej sezóne a je určená na pestovanie v uzavretom teréne, ale v teplých oblastiach sa môže pestovať aj na otvorenom priestranstve. Semená tohto hybridu predáva známa spoločnosť Semko Junior.

Opis odrody by sa mal začať príbehom o kríkoch týchto rajčiakov. Kríky sú vysoké, energické, s krátkymi internodami. Výhonky sú silné, silné, zvyčajne dosahujú výšku 1,4 - 1,5 m, stredne listnaté. Listy sú väčšie ako priemerné, obvykle farebné paradajkami, s jasnou smaragdovou farbou. Keďže stonky sú veľmi vysoké a množstvo dozrievajúcich plodov je dosť veľké, kríky si vyžadujú podväzok (aby výhonky neprelomili hmotnosť úrody). Aby sa rajčiaky mohli dostatočne zväčšiť a dozrieť na kríkoch, krík by sa nemal formovať na viac ako tri výhonky.

vysoké kríky

Prvé vaječníky sa zvyčajne kladú nad 8-9 listami. Kvetenstvo je jednoduché, zhromažďuje sa štetcom po 5 až 6 kusoch. Na každej stonke je vytvorených 5 až 6 kefiek. Kĺbové stopky. Zrelé paradajky sú okrúhle, mierne sploštené, bohaté na šarlátovú farbu. Hmotnosť jedného rajčiaka môže byť až 270 - 300 g. Obchodné vlastnosti rajčiakov sú vynikajúce, na koži nie sú škvrny alebo pruhy inej farby, farba zrelých paradajok je jednotná. Zrenie plodiny je priateľské.

Výťažok rajčiakov Strega je vysoký, zvyčajne až 23 - 25 kg na 1 m2 v skleníku, v otvorenom poli sa tieto ukazovatele mierne znižujú - na 20 - 22 kg. Ale aby získali vysokú úrodu, budú musieť obyvatelia leta tvrdo pracovať.

sploštený

Hrúbka kože - stredná, nie je náchylná na praskanie. Buničina je mäsitá, šťavnatá, s dobrou chuťou. Paradajka Strega je podľa svojich charakteristík na prvom mieste medzi hybridy šalátu.

Prenosnosť plodiny je vysoká, pri preprave paradajky nestrácajú svoju prezentáciu ani chuť. Ak sa rajčiaky vyberú po technickej vyspelosti, môžu dozrieť v interiéri.

stredná kôra

Odolnosť proti hlavným chorobám spôsobeným nočnou zeleninou je geneticky spojená s týmto hybridom.Zaznamená sa najmä rezistencia na tieto choroby:

  • Fusarium;
  • vädnutie;
  • vertecillosis;
  • neskorá pleseň;
  • vírus tabakovej mozaiky.

náchylné na praskanie

Tí, ktorí vysadili tento hybrid prvýkrát v tejto sezóne, už ocenili všetky výhody týchto rajčiakov. Niektorí korešpondenti z rôznych regiónov Ruska navyše píšu o rajčiaku Strega približne rovnakým spôsobom: „Tieto rajčiaky pestujem prvýkrát. Vysadil som to na odporúčanie susedov v družstve dacha a vôbec mi to neľutuje. Zhromaždila sa veľká úroda chutných veľkých rajčiakov. Budem zasadiť ďalej. ““

tabaková mozaika

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica