Charakteristika odrody paradajok Ural F1, výnos a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

V skleníkových podmienkach majú paradajky tendenciu prinášať ovocie hojnejšie ako vonku. Paradajkový Ural F1 sa okrem vysokého a stabilného výnosu vyznačuje vzácnymi hybridy veľkoplodého ovocia. Táto kvalita je kombinovaná s odolnosťou proti mnohým chorobám a stresovým faktorom. Celkom všetky vlastnosti, najnovšie hybridné Ural F1 je jedným z najlepších moderných paradajok pre použitie v interiéri.

Nielen pre Ural

Pri úvahách o stratégii vytvárania nových odrôd paradajok sa chovatelia ruskej poľnohospodárskej spoločnosti „Gavrish“ rozhodli kombinovať niekoľko genetických línií, pričom v jednom rajčiaku stelesňujú všetky výhody. Skúsení vedci dosiahli vynikajúce výsledky.

V roku 2007 bol štátny register chovateľských úspechov doplnený hybridným rajčiakom Ural F1. Sonorné meno naznačuje, že šľachtiteľská novinka je vytrvalá a nenáročná, schopná hmatateľných návratov aj v náročných klimatických podmienkach regiónu Ural. Prvé recenzie paradajky Ural F1 nám umožňujú dospieť k záveru, že odroda sa pestuje v akýchkoľvek ruských skleníkoch, od Petrohradu po Ďaleký východ.

Poľnohospodárska firma "Gavrish" sa rozhodla upozorniť na nový hybrid pomocou malej reklamnej senzácie. Na vreciach série „1 + 1“ (kde sa dá 25 semien, ako obvykle 10), sa objavil veľkolepý názov odrody - paradajka Ural Super F1. V skutočnosti je to rovnaké paradajka s rovnakými vlastnosťami. Žiadne podvádzanie, iba nadšené priznanie lásky autorov k ich chovateľskému úspechu.

Hybridné výhody

Počas dlhých rokov prevádzky si ruská spoločnosť pre osivo „Gavrish“ získala povesť spoľahlivej a pravdivej spoločnosti. Opis odrody vytlačený na sáčku z rajčiaka je v súlade s výsledkami. Pestovatelia zeleniny sa zvyknú dôverovať semienkam Gavrish.

ovocný

Paradajky odrody Ural F1 v prvých klastroch vážia 330 - 370 gramov. Iba tri takéto rajčiaky sú natiahnuté na kilogram alebo viac. Priemerná hmotnosť ovocia vo všetkých zbierkach je 200 gramov. Väčšina hybridných odrôd nie je veľkoplodá a Ural F1 je zriedkavá výnimka.

ovocie tvar

Tvar rajčiakov je štandardný, okrúhly. Povrch je lesklý, na povrchu rovnomerne alebo mierne rebrovaný. Farba pleti a dužiny je klasická, jasne červená, jednotná. V oblasti pripevnenia stonky nie je žiadna zelená škvrna - ani vonku ani vnútri. Každé paradajka má ideálnu prezentáciu.

Kôra a dužina rajčiaka Ural F1 sa vyznačuje zvýšenou hustotou. Tento popis naznačuje vysokú odolnosť proti rôznym hnilobe ovocia, odolnosť proti praskaniu, vynikajúcu prepraviteľnosť a udržanie kvality.

Hybridné paradajky sú spravidla menej kvalitné ako jednoduché odrody so sladkou dužinou, takže chovatelia sa snažia získať chutnejšie hybridy. Ural F1 bol vytvorený ako šalátové paradajky s dobrou chuťou.

Rozmery rastlín

Charakteristika odrody ako neurčitá predurčuje také znaky, ako je neobmedzený rast paradajky smerom nahor, kladenie veľkého počtu zhlukov a dlhodobé rodenie. Výška rastliny je porovnateľná s výškou skleníkového stropu.

paradajky v skleníku

Samotný pestovateľ zeleniny obmedzuje rast stonky rajčiaka Ural F1 a štiepi vrchol v primeranej výške - keď narazí na strop alebo pred koncom skleníkovej sezóny. Aktívne rastúce bočné výhonky sú schopné zahusťovať kríky, pokiaľ nie sú včas odstránené. Listový prístroj je formovaný veľký a veľmi výkonný, potrebuje rednutie.

plodová

Ovocný kôš z rajčiakov Ural F1 je jednoduchý, nerozvetvený, každý nesie 3 - 4 paradajky. Hlaveň je odolná. Aj kefy sa nerozbíjajú, nepotrebujú ďalšie upevňovacie prvky. Na dlhú skleníkovú sezónu je krík schopný položiť 7 10 kompletných štetcov. V rámci jedného zhluku sú rajčiaky rovnomerne rozložené a dozrievajú súčasne.

Takéto veľké a husté paradajky sa nemôžu naliať príliš skoro. Ural F1 je v polovici sezóny. Prvá plodina dozrie 115 - 116 dní po objavení prvých výhonkov.

Rastliny vstupujú do fázy aktívneho plodenia v dňoch 120 - 125 dní. Výnos plodiny môže v ktorejkoľvek oblasti trvať až do neskorej jesene: konkrétne dátumy závisia od teplotného režimu skleníka.

Výťažok hybridného rajčiaka Ural F1 je potenciálne veľmi vysoký a priamo závisí od úrovne poľnohospodárskej technológie. Masové výsadby vo veľkých skleníkových oblastiach prinášajú 8 - 9 kg na meter štvorcový. V prípade veľkej šalátovej odrody je to veľmi dobrý ukazovateľ. Amatérsky pestovateľ zeleniny, ktorý môže každej rastline venovať veľkú pozornosť, môže z každého kríka získať 4 - 5 kg.

Záznamy sa zbierajú vo vyhrievanom skleníku - 7 - 8 kg z jedného paradajkového kríka.

Klimatická adaptabilita

Hybridné paradajka Ural F1 je jedinečná svojou prispôsobivosťou teplotnému rozsahu. Nie je zbytočné, že sa nazýva „Ural“ - zvyknutý na chladné západky. Kríky aktívne zvyšujú výnos aj v jednoduchých filmových skleníkoch, v chladných letách a za oblačného počasia. Pri prehriatí nestratte vaječníky. Paradajka pokojne reaguje na zmeny teploty a vlhkosti. Prakticky neprodukuje škaredé a prasknuté ovocie.

Odolnosť voči chorobám

Trumfy, ako je trvanie plodnosti a vysoké výnosy, nemusia fungovať kvôli infekčnému útoku na rastlinu rajčiaka. Úspešná rezistencia voči chorobám je najdôležitejším ukazovateľom vysokého rajčiaka.

paradajkové ovocie

Ural F1 je navyše moderný hybrid, ktorý vytvoril skúsený tím najlepších chovateľov krajiny. Odroda nie je vo všeobecnosti ovplyvnená vírusom tabakovej mozaiky, ktorý nereaguje na žiadne ošetrenie. Okrem toho paradajka Ural F1 netrpí vädnutím fusária. Najdôležitejšou výhodou tohto rajčiaka je rezistencia na veľmi škodlivú, rozšírenú skleníkovú infekciu nazývanú cladosporióza (toto je hnedá škvrna). Úroda môže byť pestovaná pre životné prostredie, bez chemického ošetrenia.

Ural F1 je silné paradajky, vytrvalé a nie príliš rozmarné. Svoj solídny potenciál si však uvedomuje iba v interiéri as náležitou starostlivosťou.

Poľnohospodárske požiadavky

Hlavnou úlohou pri práci s paradajkami Ural F1 je zabezpečiť nepretržité zásobovanie energiou a nasmerovať ju na plnú tvorbu veľkého a chutného ovocia:

močové rajče

  1. Mladé rastliny sú náchylné na rozťahovanie, preto v období sadeníc sú veľmi potrebné dobré slnečné svetlo alebo doplnkové osvetlenie.Zber rajčiakov sa vykonáva vo fáze prvého pravého listu.
  2. Normálny vek sadeníc na presádzanie do skleníka je 55 dní. Zarastené alebo zarastené rastliny neposkytujú úplnú úrodu.
  3. Výsadbová schéma: 60 x 40 cm. Vysadené kríky rajčiaka sa okamžite zviažu.
  4. Hybrid Ural F1 potrebuje pôdu obohatenú o komplex organických a minerálnych hnojív. Pôdy s nízkou kyslosťou sa vopred deoxidujú.
  5. Pestovanie plnohodnotnej plodiny vyžaduje ďalšie hnojenie (týždenne), pravidelné mierne zalievanie (2-krát týždenne). Mulčovanie je veľmi žiaduce.
  6. Včasné štípanie je najdôležitejšou agrotechnickou technikou pri práci s paradajkami Ural F1. Rastlina je udržiavaná striktne v 1 alebo 2 stonkách, už nie. V polovici vegetačného obdobia sa odstránia spodné listy. Na konci sezóny pritlačte vrchol.

Vždy by sa malo pamätať na to, že hoci neexistujú rajčiaky, ktoré sú absolútne odolné voči plesni. Je potrebné zabezpečiť všetky potrebné opatrenia na zabránenie tejto metly.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica