Opis odrody paradajok Verige, znaky pestovania a starostlivosti

Nemusíte mať skleník alebo skleník, aby ste získali veľkú úrodu paradajok. Na pestovanie na otvorenom lôžku je k dispozícii veľa odrôd. Medzi nimi je paradajka Verige. Vyznačuje sa priateľským návratom ovocia a skorou zrelosťou.

Bushova charakteristika

Krík je rozhodujúci, skoro zrelý - od výsadby semien po príjem prvých plodov trvá 90–95 dní, zatiaľ čo výška kríkov sa pohybuje od 50 centimetrov do 1 metra, v závislosti od podmienok pestovania. Na otvorenom priestranstve krík nerastie vyššie ako 50 centimetrov, ale v skleníku dorastá do metra. Pri pestovaní to nevyžaduje štípanie, ale ak je zlé počasie a plody nemusia mať čas dozrieť, potom sa jeden alebo dva nevlastníci rozpadnú, aby sa dosiahol lepší rast a dozrievanie zvyšných rajčiakov.

Verige paradajka

Rastlina je silná, líši sa od ostatných odrôd karpálnou tvorbou vaječníkov a priateľským návratom úrody. Kríky sú odolné voči nasledujúcim chorobám - vädnutie stavov, vírus paradajkovej mozaiky, háďatko koreňové a fusárium. Produktivita - 5 až 6 kilogramov na meter štvorcový.

Malé ovocie - čerešňa, na jednom zhluku sa tvorí 10 až 12 plodov. Prvý výhonok s paradajkami sa vytvorí na šiestom liste.

determinant a skoré dozrievanie

Opis ovocia

Paradajky majú pozitívne vlastnosti - malé, hmotnosť jedného rajčiaka dosahuje 20 - 25 gramov. Červená farba a správny okrúhly tvar rajčiakov umožňujú univerzálne použitie ovocia. Pri krájaní má dve vymeniteľné vrecká s malými semienkami. Chuť je sladká, ovocie pestované na záhrade má mierne kyslú chuť, čo iba zlepšuje chuť ovocia. Pri zrení nie je v blízkosti stonku žiadna zelená škvrna.

Keďže plody sú odolné voči praskaniu a majú vynikajúce obchodné vlastnosti, táto odroda sa používa na výrobu rastlinných výrobkov v priemyselnom meradle.

malé ovocie

Agrotechnika pestovania Verige

Podľa opisu sa paradajky Verige f1 môžu pestovať na otvorených posteliach av uzavretých skleníkoch alebo polykarbonátových skleníkoch.

Mesačné sadenice sa vysádzajú na otvorenom teréne, keď priemerná denná teplota vzduchu dosiahne 23 - 25 stupňov, noc by nemala klesnúť pod 16 stupňov. Výsadbová schéma sa volí jednotlivo, ale vzdialenosť medzi sadenicami je 60 až 40 centimetrov.

Sadenice sa vysádzajú o niečo skôr - na začiatku alebo v polovici mája, v závislosti od poveternostných podmienok v regióne. Po výsadbe rastliny potrebujú dennú starostlivosť:

kyslá chuť

  • zalievanie;
  • povoľovania;
  • podväzok;
  • pleťou;
  • úrodu.

Odroda je určujúca, to znamená, že v určitom okamihu rastu sa tvorba vaječníkov zastaví, takže takéto rajčiaky sa nemusia pripínať. Kríky je potrebné pripevniť iba k držiaku tak, aby krík neklesol na zem pod váhou plodov. Zvyšok manipulácie sa vykonáva ako pri starostlivosti o iné odrody paradajok.

Počas pestovania je potrebné hnojiť pôdu a zelenú hmotu organickými a minerálnymi hnojivami. Potom sa tvar a chuť paradajok ešte vylepšia.

moment rastu

Reakcie záhradníkov na odrodu Verige

Vďaka úhľadnému tvaru kríka a paradajok táto odroda získala množstvo recenzií od spokojných záhradníkov.

Tatiana: „Minulý rok som sa rozhodol vysadiť malé paradajky, pretože veľké sa nezmestia do moriacich nádob. Kríky rástli v otvorenej záhrade a dali vynikajúcu úrodu. Krík nielen nesie ovocie hojne, ale plní aj dekoratívnu funkciu. Jednoducho sa zavesí na krásne strapce s malými paradajkami. Teraz odporúčam túto odrodu všetkým svojim priateľom. ““

elegantná forma

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica