Charakteristiky a opis odrody paradajok Zhigalo, jej výnos

Paradajky Zhigalo sú originálnou odrodou, ktorá každého prekvapila svojím neobvyklým podlhovastým tvarom a chuťou. Je to odroda s vysokým výnosom, ktorá sa môže jesť surová a môže sa tiež soliť a nakladať. Ovocie sa očakáva vždy na konci leta, ak sa sadenice vysadí v máji. Táto rastlina je štandardná rastlina, Bush nikdy nerastie viac ako 50 centimetrov, čo uľahčuje starostlivosť o ňu. Odroda nie je hybridná, takže je možné klíčiť jej semená pre sadenice.

Viac o paradajke

Popis a vlastnosti paradajok vám môžu pomôcť naučiť sa pravidlá starostlivosti o ne.

Túto odrodu vyvinuli chovatelia. Puzdro je malé, nie je potrebné ho zviazať, pripnúť. Listy sú mierne, kvetenstvo je jednoduché. Zrenie ovocia sa zvyčajne uskutočňuje tri mesiace po klíčení.

trsy gigalo

Na kríku je veľa ovocia, visia ako hračka na vianočnom strome, visia na kefách po 6-7 kusoch. Tvar týchto plodov je veľmi neobvyklý. Pozdĺžny, obdĺžnikový so zaoblenou základňou. Vyzerajú ako korenie. Farba od oranžovej po červenú. Dĺžka do 12 centimetrov, hmotnosť do 150 gramov. Buničina je pevná, chuť je sladká, ale je prítomná aj kyselina.

Z tohto paradajky je dobré variť šaláty, ako aj rôzne zimné prípravky: cestoviny, adjika, nakladaná zelenina, soľ. Bude z nich chutné pripraviť sušené alebo sušené paradajky. Vyzerajú veľmi pekne v bankách. Môžu sa zbierať nezrelé a skladované až do sčervenania. Ale dozrievaním na vetve bude chuť jasnejšia.

Počas dozrievania sa zber uskutočňuje súčasne. Táto odroda je dobrá na predaj a má dobrý prístup k preprave, pretože jej pokožka je hustá a hustá. Nepraská.

Túto škálu paradajok môže pestovať každý, dokonca aj začínajúci záhradník. Je dôležité zistiť vlastnosti a požiadavky na ich pestovanie.

Rastúce vlastnosti

Pestovanie týchto rajčiakov sa uskutočňuje v sadeníc z klíčených semien. Výsadba sa začína v marci. Po zasiatí musíte zakryť fóliou a sledovať teplotu, ktorá by nemala byť nižšia ako 18 stupňov. Pred výsadbou môžete osivo namočiť špeciálnym riešením, ktoré ochráni budúce výsadby pred chorobami a pomôže rýchlejšie klíčiť.

mokré paradajky

Je dôležité poskytnúť dostatok svetla pre légie. Potom, čo sa na nich objaví niekoľko listov, môžu byť posadené jeden od druhého.

Výsadbu iba zrelých sadeníc s hustým jadrom a tvrdeného v záhrade. Spravidla sa tak deje v máji. Pôda pre rastliny sa pripravuje na jeseň a na jar. Malo by byť mäkké, ľahké, bohaté na hnojivá. Pre tieto rajčiaky je dôležité, aby sa používali vrchné dresingy vo forme draslíka, horčíka, fosforu, medi, hnoja, kuracieho trusu, humusu. To všetko vám umožňuje pestovať šťavnaté zdravé ovocie.

Zvyčajne plynú tri mesiace od siatia semien po začiatok plodenia. Z tohto hľadiska možno túto odrodu považovať za sezónu. Po celú dobu je pre paradajky dôležitá pozornosť záhradníkov a kvalitná starostlivosť.

Starostlivosť a starostlivosť

Rysom týchto paradajok je malá veľkosť kríkov. Starostlivosť o nich bude preto omnoho jednoduchšia: nemusia sa zviazať, nemusia sa oddeľovať od nadmerných procesov, lístia. Vykonajte pasynkovka iba v prípadoch, keď existuje príliš veľa ďalších procesov.

paradajka v záhrade

Počas rastu týchto plodín je potrebné im poskytnúť kvalitné zalievanie. Je dôležité to robiť iba s teplou, usadenou vodou z hlavne. Polievané v koreňoch, nie na listoch. Listy môžu byť nastriekané trochu v horúcom dni.

Zem je uvoľnená, zvlnená a odstraňuje burinu. Buriny trávia živiny z rastlinných plodín. Prijímajú sa preventívne opatrenia na boj proti škodlivému hmyzu. Za týmto účelom sa kríky striekajú špeciálnymi roztokmi zakúpenými v obchode.

Vždy by malo byť dostatok svetla. Je tiež dôležité monitorovať úroveň vlhkosti a kyslosti. Nemali by prekročiť normu.

Táto odroda rajčiakov má veľmi rada dobrú úrodnú pôdu, preto je dôležité nezabudnúť ich nakŕmiť.

Nie je potrebné škubanie. Zriedkakedy ochorejú. Niekedy môžete posypať listami a paradajkami liekmi na niektoré choroby, namočiť semená proti plesniam.

Recenzie záhradníkov

Tí, ktorí niekedy vysadili paradajky Zhigalo, boli s ňou spokojní. Paradajka má pozitívne hodnotenia a odporúčania pre pestovanie.

misa paradajok

Lydia: Túto odrodu som vysadil dvakrát. Veľmi sa mi ich páči, je vhodné nakrájať ich na šalát, plniť ich. Adjika z nich nie je vodnatá, hustá. Kríky neubližovali. Výťažok je bohatý. Nezvyčajný tvar. Dokonca aj deťom sa to páči. Túto odrodu odporúčam pre tých, ktorí majú malé skleníky.

Gigalo je paradajka, ktorú si vyberú milovníci neobvyklých odrôd. Aby bola úroda väčšia, je potrebné neustále venovať pozornosť kultúre a dodržiavať všetky pravidlá starostlivosti. Potom paradajky poteší lahodným šťavnatým ovocím. Úspešné pristátie!

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica