Opis odrôd čínskych asterov a kultivačných znakov

Milovníci kvetín nezabudnú na astry, ktoré sú srdcom srdečné. Teraz ich zbierka je doplnená novými odrodami. Chovatelia zlepšili vlastnosti: mrazuvzdornosť, odolnosť voči chorobám, škodcom - to je čínska záhradná hviezda. Paleta farieb zaujme a očarí aj ľudí, ktorí sú ľahostajní k farbám. Jeden krík môže mať 40 alebo viac stopiek s rôznymi odtieňmi. Vďaka tomu je Bush majestátny, neprekonateľný.

Opis a charakteristika čínskej hviezdy

Čínska aster má silný koreňový systém, ale nejde hlboko. Povrchové umiestnenie koreňa umožňuje bezbolestne oddeliť niektoré z kvetov pre reprodukciu, rezanie. Puzdro môže mať šíriaci sa a pyramidálny tvar.

Čínskej asteri nepatrí množstvo farieb - to sú rôzne odrody. Medzi nimi sú nielen bežné tóny: biela, červená, žltá, ale existujú aj také farby ako modrá, fialová, fialová. Toto je zriedkavé pre iné farby.

Existujú exempláre s dvojitou farbou, keď je v strede jeden odtieň, ohraničuje ho druhým alebo rozrezáva kvet na časti s odtieňmi.

Kvetenstvo môže byť sférické, okrúhle, sploštené. Priemer - miniatúrny, stredný, veľký. Rast kríkov sa pohybuje od 20 do 90 centimetrov. Pestujú sa ako jednoročné a dvojročné semená, semená, sadenice. Čínska aster zakorenila vo všetkých regiónoch.

Populárne odrody

Čínska aster prichádza v mnohých variantoch. Spravidla sa dajú deliť výškou (v centimetroch):

 • trpaslík - 20;
 • poddimenzované - 40;
 • stredne veľké - 65;
 • obrovský - 90.

čínska aster

Podľa tvaru puzdra:

 • rozširovanie, šírenie;
 • pyramidálne;
 • stĺpovitý;
 • široký hustý;
 • ovál.

A tiež časom kvitnutia, štruktúrou krovia, veľkosťou kvetenstvo. Populárna odroda je zmesou rezaných odrôd. Stĺpové puzdro vysoké až 70 centimetrov. Kvety sú veľké, dvojité, rôznych odtieňov.

serenáda

Japonskí chovatelia chovali Astra Serenada zo série Matsumoto. Pestuje sa ročne. Každú novú sezónu je vybrané iné výsadbové miesto, aby sa zabránilo fusáriovej chorobe. Rastlina miluje slnečné oblasti.

čínska hviezda 2

Serenáda rastie ako ker, s mnohými kvetenstvo na každej stonke. Na vysokých stopkách rastú polodvojité kvety s priemerom 3 centimetre. Rozsah farieb - od bielych po vínové odtiene, sú tu modré vzory. V reze nestratia svoj pôvodný vzhľad po dobu 2 týždňov.

Drak

Vysoká pyramídová kerka je pozoruhodná svojou majestátnosťou.Na stonke sú veľké gule so zvlnenými ligulovými lístkami. Navonok je odroda Dragon podobná záhradným chryzantémám. Svetlé kvety s dúhovými odtieňmi.

balun

Odroda Balun je tvorená pyramidálnym kríkom. Rastlina sa tiahne až do 60 centimetrov. Úžasné veľké sférické kvetenstvo až do priemeru 15 centimetrov. Froté kvety. Okvetné lístky sú tak blízko pri sebe, že dážď sa nedostane dovnútra. Na každom puzdre sa objaví až 7 stopiek.

čínska aster balun

Princezná

Odroda princeznej rastie ako rozsiahly ker. Výška - 75 centimetrov. Priemer kvetov sa pohybuje od 9 do 13 centimetrov. Okvetné lístky sú rúrkovité, zbierané do guličiek. Odtiene pastelových farieb zdôrazňujú jemný obraz rastliny.

starý zámok

Veľmi malý pyramidálny ker, vysoký 70 centimetrov. To udrie s rôznymi stopkami - až 40 kusov. Kvetenstvo jemných odtieňov: modrá, ružová, fialová, mliečna. Priemer guličiek je 10 centimetrov. Okvetné lístky sa skrútia dovnútra.

aster camelot

brmbolce

Tvar puzdra je stĺpovitý. Výška - 60 centimetrov. Odroda Pomponchiki s okrúhlymi sploštenými kvetenstvami. Kvety - až do 8 centimetrov v priemere, rozptýlené po kríku v množstve 30 kusov. Neuveriteľná farba pukov zdobí všetky kvetinové záhony, kvetinovú záhradu. Vyzerá krásne v reze. Udržujte zápach a vzhľad po dobu 2 týždňov.

Rozmnožovanie čínskych astry

Kvety sa pestujú osivom, sadenice. Najjednoduchšia metóda je s kríkmi. K tomu, vykopat koreň, samostatnú časť Bush. Sú presadené na iné miesto.

čínska aster ružová

Pestovanie kvetín

Semená sa vysádzajú na otvorenom teréne v troch stupňoch. Kvetiny sa však objavia až 3 mesiace po klíčení. Množenie sadenice urýchli kvitnutie. Po 1,5 mesiaci sa púčiky otvoria.

Dátum pristátia

Na otvorenom teréne sa výsadbový materiál vysieva po zahriatí pôdy a neočakávajú sa mrazy. V strednom Rusku toto obdobie spadá do apríla a mája.

Výsev sa vykonáva aj koncom jesene - po 15. novembri je možné vysiať od decembra do februára. Pôda a drážky sa pripravujú vopred. Výsev semien pre sadenice doma začína začiatkom marca.

Príprava osiva

Sadivový materiál stráca klíčivosť po 2 rokoch o 50 percent. Je lepšie zvoliť čerstvé semená z poslednej úrody. Vyberte si výsadbové miesto vopred, aby ste vedeli, akú výšku odrody môžete očakávať. Ak je vysadený kvetinový záhon, záleží na harmonických farbách.

semená aster

Semená sa pripravujú dvoma spôsobmi:

 1. Klíčenie. Pripraví sa slabý roztok manganistanu draselného, ​​navlhčí sa vložka a semená sa zabalia. Po týždni sa objavia klíčky. Ubrousky pravidelne navlhčujte, aby semená nevysychali.
 2. Namočiť. Na jeden deň sa sadivový materiál ponorí do rovnakého roztoku.

Manganistan draselný chráni kvety pred infekčnými chorobami.

Výsadba semien pre sadenice a starostlivosť o ne

Výsadbový materiál môžete zasiať do rašelinových nádob, nádob. Ak sa použije druhá možnosť, bude potrebný ponor. Pôda pre sadenice je vybraná výživná: drsná pôda, piesok 3: 1. Vermikulit sa pridáva kvôli priedušnosti. Pripravená pôda sa dezinfikuje.

Semená sú zasiate do hĺbky 1 centimeter a sú pokryté vrstvou piesku. Pôdu dôkladne rozliate a nádobu zakryte filmom. Sadenice sa udržiavajú pri teplote 23 stupňov. Sadenice sa objavia za 7-10 dní.

aster strieľa

Kryt je odstránený, teplota vzduchu je znížená o 5 stupňov. Oplodnenie sa uskutoční po vyklíčení semien. Osvetlenie sadeníc - 12 hodín. Ak sú semená vysadené v škatuliach, ak sú 2 listy, urobí sa výber.

Po 10 dňoch sa vrchný obväz aplikuje pomocou komplexných hnojív s obsahom mikroživín. Keď sa vytvoria 4 listy, aplikuje sa nové kŕmenie. Pred výsadbou na otvorenom teréne sa sadenice stvrdnú. Začnite s 30 minútami, postupne zvyšujte čas.

Presádzanie kvetín na otvorenom teréne

Začiatkom júna sa sadenice vysielajú na otvorenú plochu.

 1. Pôdu pripravte vopred.
 2. Na jeseň vykopávajú zem na lopatke s lopatou a prinášajú humus.
 3. Na jar pestujú pôdu a pridávajú minerálne hnojivá.
 4. Čínska aster preferuje neutrálnu pôdu. Testujte a upravujte reakciu pôdy.
 5. Otvory a vodu hojne pripravte.

zalievanie pôdy

Rašelinové šálky sa vysadia do otvorov a lisujú sa zeminou. Zároveň ho prehĺbia o 2 centimetre nižšie ako sklo, zarastené sadenice sa prehĺbia o 5 mm.

Proces starostlivosti

Po výsadbe na otvorenom priestranstve rastlina potrebuje: zalievanie, uvoľnenie, kŕmenie. A tiež boj proti burinám, chorobám, škodcom.

Top dressing a zalievanie

V suchých letách sa zálievka vykonáva hojne, ale zriedka. Na každý štvorcový meter sa nalejú 3 vedrá vody. Pri prvom orovnaní po výsadbe do zeme sa aplikujú minerálne hnojivá. Druhé vrchné obväzovanie sa vykonáva hnojivami fosforečnanu draselného počas obdobia aktívneho kvitnutia.

zalievanie hadicou

Uvoľnenie a mulčovanie

Po každom zalievaní, keď je zem suchá, sa pôda uvoľní. Pretože koreňový systém je blízko k povrchu, uvoľnenie by sa nemalo vykonávať hlbšie ako 5 centimetrov. Odstráňte burinu. Aby sa udržala vlhkosť a zabránilo rastu buriny, pôda sa mulcuje.

Príprava na zimu

Čínska aster vydrží v zime bez prístrešia. V severných oblastiach, kde mrazy presahujú 40 stupňov, sa oplatí poistiť sa. Kríky sú rezané a pokryté listami, humus. Používa sa zvetraná rašelina.

veľa farieb

Rôzne choroby a škodcovia

Aster sa môže nakaziť fusáriom. Aby ste tomu zabránili, mali by ste splniť niektoré požiadavky týkajúce sa poľnohospodárskej technológie:

 • každoročne meniť miesto pristátia;
 • nepoužívajte kompost, nahraďte ho humusom;
 • poskytnúť voľný prístup vzduchu ku kríkom - pri výsadbe sa odroda zohľadňuje v raste a kríze;
 • nevyplňujte pôdu.

Ak ochorenie zasiahne, zbavia sa kríkov a spália ho.Slimáky, vošky obličiek môžu zaútočiť na astera. Zamoreniu vošky je možné predchádzať vopred - sadenice sa na preventívne účely ošetrujú chlorofosom. Metaldehyd sa používa v boji proti slimákom.

Možné rastúce chyby

Obozretné kvetinárstvo pokrývajú kvety so smrekovými konármi na zimu. Možno je to dobré pre iné rastliny. Ale astry z prítomnosti ihličnanov v okolí môžu ochorieť hrdzou.

Astra preferuje pôdu s neutrálnou reakciou. Nespúšťajte sadenice v žiadnej pôde. Vezmite kúsok zeme a rozdelte ho na dve časti. Pri reakcii nalejte ocot a objavia sa bubliny - pôda je to, čo potrebujete - neutrálne; nie - kyslé. Ak je pôda kyslá, pridajte dolomitovú múku alebo vápno.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica