Opis odrôd, sadeníc a starostlivosti o rastliny v novej Anglicku

Hlboká jeseň poteší rôznymi farbami. Ale to sú farby listov, ktoré menia farbu z chladu. New England American Aster prináša kúsok leta do chladného počasia. V závislosti od odrody môžete vidieť dúhové farby veľkých kríkov. Každá rastlina má veľa jasných kvetenstvo, ktoré nemôžu, ale potešia oko a povzbudia.

Opis a charakteristika vytrvalých astry z New England (American)

Za východné regióny Severnej Ameriky sa považuje vlasť novej Anglicka alebo novej belgickej hviezdy. Rastie ako krík, tvar je späť pyramidálny. Medzi početnými odrodami sú kríky hlavne stredné, vysoké, obrie - 0,5 - 2 metre. Po obvode sa krík rozprestiera na 80 centimetroch.

Pestované ako trvalka kríkov. Od ostatných druhov sa líši vo veľkom počte stopiek - až 200 kusov na jednom kríku.

Rozširujúci sa koreňový systém aster umožňuje množenie rastlín metódou Bush. Astra sa rýchlo zotavuje.

Farby dúhy vám umožňujú zdobiť hranice, kvetinové záhony a aranžovať kompozície. Aster z novej Anglicka vyzerá skvele s poddimenzovanými rastlinami. Kvety majú priemer 2 až 4 centimetre. Okvetné lístky trstiny, niekedy vo viacerých radoch, sedia v kruhu nad rúrkovými. Tesné priliehanie k sebe vytvára dojem froté.Stonky sú lysé alebo praskavé. Rozvetvené hore. Listy sú kopijovité, sediace, zelené.

Odrody odrôd

Aster z novej Anglicka sa teší z mnohých odrôd.

aster nová angličtina

Tyče ružové

Obrovské kríky (1,5 metra) Asters Bars Pink majú veľa kvetov. Priemer kvetu je 3-4 centimetre. V strede sú trubkovité lístky žltej, červenej farby. Sedí okolo nich trstina, okvetné lístky ružovej, fialovej farby. Rastlina vyzerá krásne v skupinách a jednotlivo. V reze jedna stonka nahradí zväzok.

Brauman

Vytrvalá aster Braumenen s rozširujúcim sa koreňovým systémom. Množené vegetatívne a semenami. Rozťahuje sa až do 120 - 130 centimetrov. Rúrkovité plátky vo vnútri sú žlté, špinavé oranžové. Okvetné lístky trstiny sú väčšinou fialové. Zdobia kvetinové záhony, kvetinové záhony. Strihá až 2 týždne, bez straty vône a vzhľadu.

aster nová angličtina

Rote Stern

Silný aster púzdro Rote Stern sa môže tiahnuť až do 150 centimetrov. Obrovská krovina s množstvom kvetov ozdobí každú prednú záhradu, kvetinový záhon.Aster kvety pripomínajú harmančeka. Vo vnútri kvetenstvo sú rúrkovité, okvetné lístky sú hnedé. Víno červený prsteň s okvetnými lístkami. Potešujú kvitnutie v jesennom období - až 30 dní. Ak odstránite sušené kvetenstvo, môže sa doba kvetu predĺžiť.

Constance

Rovnako krásna rozmanitosť Asters Asters Asters. Jeho výška je 180 centimetrov, je výhodná medzi málo rastúcimi rastlinami, zelenou trávou. Na kríži je 200 stopiek s miniatúrnymi púčikmi 3 centimetre. Stred je ohraničený tubulárnymi okvetnými lístkami žltej alebo hnedej farby. Vonkajší kruh kvetenstvo je fialová. Astra Constance dobre prežíva v severných oblastiach, pretože vydrží teploty pod 7 ° C.

Constance astra

Ekener

Astra Dr. Ekener patrí medzi vysoké odrody. Propagované odrezkami, rozdelením kríkov, semien. Malé kvetenstvo - priemer do 4 centimetrov, zhromaždené v kefke. Rúrkovité plátky sú žlté, hnedé. Ligulate kvety červeno-fialovej farby. Aster poteší kvitnutím v októbri, keď iné rastliny miznú.

V odrezku zostáva odroda doktora Ekenera nedotknutá až 15 dní za predpokladu, že sa voda bude vymieňať každý deň. Obdobie môžete predĺžiť striebornou mincou, lyžičkou cukru alebo aspirínu. Neodporúča sa pestovať malé trvalky v blízkosti asters, upchávajú ich.

Constance astra

Rozmnožovanie novobelgiánov

Astra Novobelgiskaya sa pestuje rôznymi metódami. Vegetatívny: odrezky, deliace kríky. Semená: semenáčik a metóda bez sadenice.

Rozmnožovanie osiva

Jednou z metód množenia semien je metóda bez semien. Táto metóda zahŕňa výsev semien na otvorenom priestranstve. Semená sú zasadené v 3 stupňoch. Na jeseň sa pripravujú drážky, osia sa semená. Postele sú hojne napojené a pokryté humusom. V zime sú drážky pripravené vopred. V zime sú kladené semená, pokryté zeminou a prístrešok je vyrobený z organických materiálov. Na jar, po mrazoch, je prístrešok odstránený.

Na jar sú semená klíčené alebo namočené pred výsadbou. Čerstvo zozbieraný sadivový materiál tieto postupy nevyžaduje.

Semená sa vysievajú do drážok a pokrývajú sa 5 mm vrstvou pôdy. Vytvárajte bohaté zalievanie. Výsadbu zakryte fóliou. Keď sa objavia 3-4 pravé listy, sadenice sa potápajú. Vzdialenosť medzi sadenicami je 15 centimetrov.

semená aster

Len čo sa sadenice roztiahnu na 10 centimetrov, presadia sa na trvalé miesto. Pri výsadbe sa berie do úvahy vzdialenosť medzi kríkmi na základe charakteristík.

Metóda sadenia

Semená na pestovanie sadeníc sa pred sejbou vyklíčia alebo namočia. Nie je potrebné skarifikovať, pretože semená neobsahujú hustú kapsulu. Pôda sa na účely dezinfekcie vyleje horúcim roztokom manganistanu draselného alebo sa zmrazí, použije sa para.

Kontajnery môžu byť debny, jednotlivé rašelinové hrnce. Druhá možnosť poškodzuje koreňový systém menej a kvety sa korenia rýchlejšie. Pôda sa zalieva do vlhka.

 1. Semená sú zasadené do hĺbky 1 centimeter a posypané pieskom.
 2. Zakryte nádobu. Teplota miestnosti sa udržuje na 22 ° C.
 3. Keď sa objavia výhonky, kryt sa odstráni.
 4. Teplota sa zníži na 15 - 16 stupňov.
 5. Keď sa objavia 3 listy, sadenice sa ponoria do samostatných nádob.

pristátie aster

Delenie puzdra

Záhradníci často používajú jednoduchú metódu - rozdelenie kríkov. Vo veku 3 rokov je rastlina vykopaná a rozdelená do divízií. V každej časti zostávajú tri nové výhonky s koreňovým systémom. Postup zahŕňa niekoľko funkcií:

 • aktualizuje úľ;
 • objavia sa nové kríky;
 • potrebné pri výmene miesta pristátia.

Existuje druhá možnosť. Puzdro je ponechané na svojom mieste. Odrežte diel ostrou lopatou. Potom sa rozdelia na divízie a zasadia sa na trvalé miesto. Vzdialenosť je udržiavaná - 50 x 80 alebo 20 x 30 centimetrov.

aster Bush

výstrižky

Odrežte odrezky od koruny o 15 centimetrov.Vetvička s niekoľkými púčikmi je poslaná do skleníka, aby vytvorila koreňový systém.

Rastúce vlastnosti

Aster v novej Anglicku je nenáročný a v procese pestovania je dôležité len splniť hlavné požiadavky: zvoliť správny čas výsadby, miesto.

Optimálny čas

Semená sa vysádzajú na otvorenom priestranstve v troch fázach:

 1. Hlboká jeseň - druhá dekáda novembra.
 2. Výsevy v zime sú možné od decembra do februára.
 3. Jar - apríl - máj, po mrazu, keď sa zem zahreje.

aster Bush

Sadenice pred vysadením na otvorenom priestranstve sa pestujú po dobu 65 dní. Niekde v marci zasiali hviezdu doma. Rozdeľovanie kríkov sa vykonáva kedykoľvek: na jar, v lete, na jeseň, pred alebo po odkvitnutí.

Príprava sadeníc

Sadenice sú tvrdené pred výsadbou na otvorenom teréne. Teplota sa zníži na 10 stupňov. Postup sa uskutoční do 10 dní.

Výber sedadla

Nová belgická aster miluje slnečné oblasti. Tienené oblasti pomáhajú rozťahovať výhonky, znižujú počet kvetov. Rastlina netoleruje studený vietor. Aster netoleruje stojatú vodu. Pred výsadbou by sa mala určiť hĺbka podzemnej vody.

aster Bush

Výsadbová metóda

Stredne veľké odrody novo Anglicka sa vysádzajú podľa schémy 30x50, obrovské - 80x60 centimetrov.

Ako sa starať o kvety?

Počas rastu kvetín sú potrebné jednoduché opatrenia: zalievanie, kŕmenie, boj proti chorobám, škodcom.

Polievanie a vlhkosť

V horúcom lete je nová anglická aster hojne napojená. Postup sa uskutočňuje po západe slnka. Nalejte 3 vedrá vody pod každý ker. Polievanie sa vyžaduje aj v čase pučania.

asra pristátie

Frekvencia zavlažovania závisí od vlhkosti vzduchu. Čím vyššia je vlhkosť, tým menej zalievanie. Po zalievaní sa pôda uvoľní. Nezabudnite, že korene sú blízko k povrchu, takže nemôžete ísť hlbšie ako 5 centimetrov.

Pôda

Astra potrebuje výživnú pôdu s neutrálnou reakciou. Ak je pôda kyslá, pridajte dolomitovú múku alebo vápno.

Vrchný dresing

Aster z New England dobre reaguje na kŕmenie.

 1. Prvé kŕmenie. Minerálne hnojivo sa aplikuje, keď sa objavia 4 listy.
 2. Druhé kŕmenie. V čase pučania sa používajú zložité hnojivá.
 3. Tretie kŕmenie. Počas aktívneho kvitnutia sa aplikuje hnojivo potaš-fosfor.

pristátie aster

teplota

Aster v Novom Anglicku dobre znáša sucho. Uvidíte, že rastlina rastie. Žlté budú iba žlté listy. Tiež odoláva jesenným mrazom do 8 stupňov.

Zimná starostlivosť

Otužilosť v zime je hlavnou charakteristikou nových belgických Astry. Ale ani oni nebudú tolerovať mrazy nad 40 stupňov. V drsných klimatických podmienkach sú kríky izolované na zimu. K tomu strihajte stonky tak, aby boli konope. Položte listy, humus navrch.

Liečba škodcov, chorôb

V boji proti fusáriu sa používa roztok manganistanu draselného. Semená sa nechajú nasiaknuť 3 minúty a premyjú sa pod vodou. Ak je zasiahnuté puzdro, všetky postihnuté oblasti sa odstránia a spália. Zdravé astry sa postriekajú Fundazolom.

pristátie aster

Prášková pleseň, sivá hniloba ovplyvňujú trvalky v lete. Dôvody: daždivé počasie, prepad. Kríky sa ošetria Topazom. Pavúkový roztoč a voška útočia na Novobelgiskaya aster. Kríky sú postriekané drogou, ktorá je neškodná pre včely, ale pre škodcov smrteľná - Aktofit.

Možné problémy

Kvetinárstva čelia niektorým výzvam, keď rastú v New England.

 1. Semená neklíčia ani sa nevyskytujú v malom množstve. Je potrebné použiť čerstvo zozbieraný sadivový materiál. Klíčivosť sa každý rok znižuje o 50%. Pri nákupe venujte pozornosť času zberu.
 2. Aster je náchylný na fusárium. Preventívne ošetrenie semien v roztoku manganistanu draselného, ​​splnenie agrotechnických požiadaviek pomôže predchádzať chorobe: zmeniť výsadbové miesto po 3 až 5 rokoch, neťažia sa husto kríky. Sledujte obsah vlhkosti v pôde pod kríkom.
 3. Štíhle kvitnutie. Možno kvôli vysadeniu kríka v tieni. Kvôli nedostatku slnečného žiarenia kvetenstvo zoslabne a potom Bush nebude kvitnúť vôbec.
 4. Vyskytla sa rezavá choroba. Zakrývali teda hviezdu smrekovými konármi. Ihličnany infikujú aster.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica