Opis odrody Novobelgiskaya aster, výsadby a starostlivosti o rastliny

Je ťažké predstaviť si záhradu bez kvetov, poteší oko od skorej jari do neskorej jesene, zlepší náladu, urobí každé miesto jedinečným a charakteristickým. Astry angliae sú krásne jesenné kvety, ktoré sa neboja chladného počasia a zachovávajú jas odtieňov aj na konci neskorej jesene. Svetlé kríky aster Novobelgiskaya pôsobia príjemne na pohľad a umožňujú vám vychutnať si bohatosť farieb a zabudnúť na hroziacu prechladnutie.

Opis a charakteristika aster Novobelgiskaya

Mnoho kvetinárov pozná túto kvetinu pod názvom Oktyabrinka. Veľa odrôd kvitne naozaj neskoro - v septembri až októbri vďaka jasnej farbe malých kvetov je rastlina obzvlášť viditeľná na pozadí jesennej šedivosti.

Astra Novobelgiskaya je trvalka s tenkými silnými stonkami, veľmi svieža Bush. V závislosti od odrody môže byť príliš veľká (60 centimetrov) alebo vysoká (až 140 centimetrov), často používaná ako jedinečný živý plot alebo obrubník.

Kvôli množstvu odrôd môže kvitnúť od júla do novembra, odolať teplotám až -5 ° C a potešiť jasnými farbami rôznych odtieňov - fialová, ružová, biela.

Na rastline kvitne obrovské množstvo kvetov, Bush je úplne pokrytý nimi a pripomína jasný mrak. Početné malé listy tmavomodrej farby kontrastujú s jasnými kvetenstvami.

Odrody odrôd

Ak chcete, môžete si vyzdvihnúť niekoľko odrôd tejto rastliny, ktoré sa líšia výškou a odtieňom, a vytvoria jedinečnú záhradnú kompozíciu.

nový belgický jazyk

Marie Ballard

Autor tejto odrody, Ernest Ballard, ju choval v roku 1955. Rastlina je vysoká - asi meter vysoká, s husto rozmiestnenými stonkami. Puzdro nie je zviazané a nie sú umiestnené žiadne podpery. Pomerne veľké kvety majú bohatý modrasto-fialový odtieň, keď sú úplne otvorené, je odkryté svetlo žlté jadro. Kvitne koncom júla, doba kvitnutia - 2 mesiace.

Mont Blanc

Vysoká a neskorá kvitnúca odroda. Vzhľadom na výšku 130 - 140 centimetrov vyžaduje podporu. Kvitne od septembra po dobu 2 mesiacov. Biele dvojité kvety s priemerom 2 až 4 centimetre sa zhromažďujú v kvetenstvo.

nový belgický jazyk

Biele dámy

Vysoké, až 110 centimetrov, bush, osprchované vriacimi bielymi kvetmi, veľké žlté jadro mu pripomína podobu harmančeka.Nevyžaduje podväzok, vyzerá veľmi pôsobivo, kvitne v septembri a kvety s malými kvetmi (2-3 centimetre) za mesiac.

Kráľovský rubín

Krík má strednú výšku - 80 - 90 centimetrov, s dvojitými jasnými karmínovými kvetmi a žltým jadrom. Vďaka bohatému dlhodobému kvitnutiu a nezvyčajným farbám je táto odroda obľúbená medzi záhradníkmi.

nový belgický jazyk

ametyst

Odroda s vysokými kríkmi a tmavofialovými kvetenstvami, kvitne od augusta do polovice októbra, priemer kvetov je 3,5 cm.

Sam Benham

Vysoký novobelgický aster s výškou jeden a pol metra s bielymi kvetmi. Koncom septembra kvet vám umožní vychutnať si krásu kvetov až do veľmi studenej.

Kráľovská modrá

Svetlo modré kvety aster tejto odrody sú dosť veľké (do 4 centimetrov). Žiarivo žlté jadro a polodvojité kvetenstvo vyzerajú v jesennej záhrade veľmi elegantne. Kríky sú vysoké až do 120 - 130 centimetrov, rastliny kvitnú v septembri, doba kvitnutia je 45 dní.

nový belgický jazyk

západ slnka

Ďalšia populárna odroda novej belgickej hviezdy s objemným vysokým kríkom a kvetmi pripomínajúcimi lila-ružové sedmokrásky. Kvitne do konca jesene. Všetky druhy tejto rastliny sú ľahko pestovateľné a nenáročné, malé kvety sa nachádzajú tak husto, že nie je vidieť lístie. Kríky sú v záhrade krásne, kvety sú skvelé vo váze a milovníci sedmokrásk sa môžu jednoducho vrátiť do leta.

Rozmnožovanie kvetín

Belgická aster sa môže množiť osivom, odrezkami a krovím. Dobre sa zakorenuje a rýchlo rastie s minimálnou údržbou.

Množenie osiva

Je to zložitá a časovo náročná metóda, preto ju záhradníci zriedka používajú, a odrodové rastliny sa takto nerozmnožujú. Použite bezohľadné metódy sadeniac. Pri sejbe na otvorenom priestranstve sa výsadba uskutočňuje v novembri až decembri v pripravených lôžkach. Pred tým sa zakúpené semená uchovávajú v chladničke po dobu jedného týždňa a potom sa umiestnia na pár hodín do teplej vody.

nový belgický jazyk

Semená sa umiestnia do malých depresií, zalejú sa teplou vodou a pokryjú sa pôdou. Na jar, keď sa objavia prvé listy, by sa mala rastlina ponoriť. S touto metódou výsadby novobelgická aster začína kvitnúť za 2-3 roky.

Metóda sedenia poskytuje rýchlejšie výsledky. Semená sa pripravujú rovnakým spôsobom ako na siatie bez semien. Sú umiestnené v špeciálnych nádobách naplnených zeminou. Najlepšie zloženie pre astry je zmes piesku, humusu, rašeliny a trávnika. Je vopred napojený ružovým roztokom manganistanu draselného.

Krabičky so semenami sa udržiavajú pri teplote + 20 - 25 ° C, až kým sa neobjavia prvé listy, potom sa sadenice potápajú a umiestňujú na chladnejšie miesto - + 15 ° C. Rastliny sa vysádzajú na otvorenom priestranstve po 2 mesiacoch.

nový belgický jazyk

Delenie puzdra

Toto je najjednoduchší spôsob reprodukcie. Malý ker sa vykopal zo zeme, starostlivo rozdelil a zasadil. Transplantácia skoro na jar. Veľké kríky nemusia byť vykopané, sú jednoducho rozdelené do niekoľkých častí pomocou ostrej lopaty.

výstrižky

Na dosiahnutie odrezkov použite hornú časť stonky. Rezne odrezky 5-8 centimetrov dlhé, zasadte ich do krabíc s pôdou. Mali by byť pokryté sklom alebo plastom a pravidelne vetrané a napojené. Po mesiaci sa odrezky zakorenia a potom sa rastlina môže vysadiť na zvolenom mieste v záhrade. Novú belgickú hviezdu je možné odrezať od mája v lete.

nový belgický jazyk

Pestovanie rastlín

Ak chcete pestovať skutočne krásnu rastlinu, musíte si vybrať vhodné miesto na výsadbu, starostlivo sa o ňu starať, kŕmiť ju a chrániť ju pred škodcami.

Výber a príprava sadeníc

Aby sa rastlina dobre zakorenila a stala sa ozdobou záhrady, mali by ste:

  • rozhoduje o výbere odrody s prihliadnutím na klimatické vlastnosti oblasti;
  • skontrolovať stav predložených vzoriek, vybrať silnú zdravú rastlinu, starostlivo ju preveriť, uistiť sa, že nejestvujú škodcovia a choroby;
  • nájsť miesto pre pohodlnú existenciu rastlín.

Je lepšie kúpiť materiál na výsadbu v špecializovaných predajniach alebo škôlkach - nájdete tu kvalitný tovar.

nový belgický jazyk

Výber miesta pristátia

Mali by ste sa vopred rozhodnúť, čo pre vás Novobelgianska hviezda bude - spoločná záhradná výzdoba, živý plot alebo obrubník. Závisí od toho výber odrody a miesta výsadby. Rastlina nemá rada podmáčané pôdy, trpí vetrom a prievanom.

Príprava pôdy

Oktyabrinka preferuje ľahké úrodné pôdy s neutrálnym pH. Vybraná oblasť sa vykope, sadenice sa umiestnia vo vzdialenosti 40 centimetrov od seba, pretože kríky silno rastú. Na kyslých pôdach sa rastlina cíti zle, v takom prípade je potrebné na plochu s kvetmi alebo vápno aplikovať drevný popol.

nový belgický jazyk

Technológia pristátia

Plocha pre kvety musí byť vykopaná, uvoľnená a úplne zbavená buriny. Kríky nepotrebujú diery, sú vysadené v plytkých brázdach. Rastlina by mala byť opatrne odstránená z nádoby, preto je hojne vopred napojená. Je vysadená v zemi, pôda je zhutnená a potom napojená.

Pravidlá starostlivosti o kvetiny

Rastlina nevyžaduje osobitnú starostlivosť.

Polievanie a kŕmenie

Je dokonca potrebné ho zalievať iba vo zvlášť suchom lete; je lepšie to urobiť s teplou vodou.

nový belgický jazyk

Kŕmenie minerálnymi komplexnými hnojivami sa vykonáva dvakrát: keď sa tvoria púčiky a mesiac potom.

Uvoľnenie a mulčovanie

Pôda okolo kvetinových kríkov by sa mala pravidelne buriť a uvoľňovať. Aby sa zabránilo tvorbe hustej kôry, ktorá poškodzuje rastlinu, pôda sa melie.

Príprava aster Novobelgiskaya na zimovanie

Korene rastlín, ktoré sa nedávno rozdelili, by mali byť pokryté smrekovými konármi na zimu, ostatné kríky nepotrebujú ochranu.

Kontrola chorôb a škodcov

Pri zamokrení pôdy môže rastlina trpieť múčnatkou. V takom prípade by sa mala kvetina ošetriť vhodnými fungicídmi obsahujúcimi síru podľa odporúčaní výrobcu.

nový belgický jazyk

Rust je ďalšie plesňové ochorenie postihujúce nového belgického astera. V takom prípade by sa mal liečiť Oxyhom alebo Topazom.

Kvetina je ovplyvnená kliešťami, voškami, lístkami a akaricídmi. Aby sa zabránilo šíreniu škodcov, je potrebné vyhnúť sa umiestneniu rastlín príliš blízko pri sebe, včasnom odstránení mŕtvych listov, kvetov a vetvičiek kríkov. S nástupom jesenného chladného počasia vykopajte pôdu pod kríkmi. Keď sa objavia škodcovia, okamžite ošetrite kríky vhodnými insekticídmi.

Nová belgická aster je nenáročný závod, ktorý môže rásť aj začínajúci záhradník. Hlavnou vecou je vybrať ten správny vrh a potom si môžete vychutnať jasné nasýtené farby dokonca aj v ponurom jesennom raji.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica