Pestovanie, pestovanie a starostlivosť o astry v otvorenom poli

Výzdobou záhrady je kvetinový záhon. Ako správne zasadiť a starať sa o asterku v otvorenom poli, záhradník hľadá odpovede. Nebudú mať žiadne zvláštne ťažkosti, dokonca aj začiatočník to zvládne. Nezaberie to veľa, vyzdvihne sadivový materiál, vykopie posteľ a zasadí semená rastlín.

Výber semien na otvorenú pôdu

Astra zdobí záhradu veľkého počtu letných obyvateľov a záhradníkov. Niektorí milovníci kvetín to pestujú na balkóne. Pri rozhodovaní o výsadbe je dôležitá voľba odrody. Je potrebné presne určiť, na aký účel sa kvetina pestuje. Pokiaľ ide o kytice, vyberte si vysoký druh. Ak sa na zdobenie stránky, potom sa odrody s krátkym stonku.

Letný obyvateľ je vybavený širokou škálou odtieňov a veľkostí kríkov. Výsadbový materiál sa nakupuje v obchodoch alebo sa zbiera nezávisle. Druhou možnosťou je obojstranne výhodná. Obyvateľ leta dostane presne to, čo chcel pestovať.

Rozdiel medzi výsadbou trvalých a ročných Astry obyčajných na otvorenom priestranstve

Jednoročné alebo viacročné rastliny sa vysádzajú na otvorenom priestranstve začiatkom jari alebo jesene. Záhradné lôžko je pripravené vopred, vykopané minerálnymi hnojivami a vytvárajú sa drážky.Ročné kvitnutia kvitnú v rovnakom roku, trvalky kvitnú za rok.

Pri výsadbe trvalých zástupcov rodiny sa používa iba čerstvý výsadbový materiál. Jednoročný aster môže mať vek 1-2 roky. Neexistujú žiadne zvlášť kritické rozdiely, je potrebné dodržiavať technológiu a agrotechnické požiadavky.

výsadba a starostlivosť o astry

Pestovateľské metódy

Aster sa pestuje rôznymi spôsobmi. Ako pestovať kvetinu, si letný obyvateľ vyberie na základe osobných preferencií. Používajú metódu semenáčikov a metódu bez jadierok. Ak sa pestuje vytrvalá aster, korene sú stále rozdelené.

Je lepšie zasadiť jednoročné rastliny do sadeníc, pretože kvitnú o pol mesiaca skôr.

Metóda sadenia

Použitie tejto metódy pomáha získať kvitnúce rastliny oveľa skôr. Pri náležitej starostlivosti sú kvetinové záhony obzvlášť farebné. Túto metódu často volia obyvatelia leta, ktorí chcú, aby rastliny kvitli čoskoro.

výsadba a starostlivosť o astry

Dátumy siatia osív pre sadenice

Obdobie letného pobytu určuje nezávisle od pestovateľskej oblasti. Približný dátum výsadby: koncom marca - začiatkom apríla. Malo by sa pamätať na to, že semenáčky je potrebné transplantovať do zeme do polovice mája.

Spracovanie výsadbového materiálu

Na dezinfekciu sa semená udržiavajú 30 minút. v slabom roztoku manganistanu draselného. Na urýchlenie pučania klíčkov sú nasiaknuté rastovými stimulátormi zakúpenými v obchodoch.

výsadba a starostlivosť o astry

Pôda pre astry

Kvety uprednostňujú úrodnú pôdu, pred výkopom prinášajú:

 • kompost;
 • humus;
 • drevný popol;
 • dolomitová múka.

Aký druh pôdnych astry je ľahký na pochopenie, je dôležité chrániť kvetinový záhon pred zamokrením a burinou. Pre sadenice je pripravená pôda, ktorá je dobrá na vlhkosť a vzduch. Na lepšie zalievanie musí byť na dne nádob vytvorená drenážna vrstva.

výsadba a starostlivosť o astry

Výsev semien

Výsevná hĺbka 0,5 - 1 cm, zalievaná teplou vodou. Potom sa dotiahne polyetylénom a umiestni sa na teplé a tmavé miesto. Po objavení klíčkov sa film odstráni a hrnce s výsadbami sa umiestnia na okno.

Regulácia teploty a osvetlenie

Kultúra miluje slnečné svetlo, čím viac hodín denného svetla, tým silnejšie sadenice kvetov. Teplota vzduchu nie je vyššia ako +18 ° C.

Polievanie sadeníc

Používajte iba teplú vodu. Prvýkrát, 7-10 dní, sa zalieva postrekom. Hydratujte sprejovacou fľašou, aby sa korene nevymyli. Voda ako vrchná vrstva pôdy vyschne. Bez zaplavenia alebo zamokrenia pôdy.

výsadba a starostlivosť o astry

Zber rastlín

Vyrábané podľa želania. Niektorí obyvatelia leta neodporúčajú dotýkať sa rastlín. Cítia sa dobre v skupine a dobre rastú. Ak to však čas a miesto dovolia, potom sa po objavení druhého listu presadia do samostatných nádob.

kalenie

Povinný proces pred výsadbou sadeníc na otvorenom priestranstve. Rastliny musia byť pripravené na pestovateľské podmienky. Preto sa týždeň vopred vyberú kontajnery na balkón alebo vonku na dobu 10-15 minút. Nasledujúci deň predĺžte čas. Potom priveďte do 10 hodín. A posledný deň zostáva na noc.

výsadba a starostlivosť o astry

Výsadba sadeníc na otvorenom priestranstve

Posledná fáza pristátia. Presun na trvalé miesto sa uskutoční v polovici mája. Keď výhonky dosiahli veľkosť 10 - 12 cm, odporúča sa to urobiť večer, aby sa znížilo stres rastlín.

Výsadbová schéma závisí od rôznych astry:

 • vysoký 30-40 cm;
 • poddimenzovaný 20 cm.

Toto usporiadanie kríkov prispieva k vytvoreniu estetického vzhľadu kvetinového záhonu.

Rastú zo semien priamym výsevom na otvorenom priestranstve

Ak chcete správne pestovať rastliny, musíte postupovať podľa odporúčaní skúsených záhradníkov. Priamy výsev do pôdy znižuje pracovnú náročnosť kultivácie, ale výrazne predlžuje obdobie kvitnutia.

výsadba a starostlivosť o astry

Kedy zasiať

Je potrebné počkať na zahriatie pôdy. Optimálne obdobie je na konci apríla a začiatkom mája. Obyvateľ leta počíta deň, ktorý koreluje s osobitosťami podnebia v oblasti bydliska. Výsadbový materiál sa pestuje na otvorenom priestranstve nielen na jar, ale aj na jeseň. Potom doba výsadby závisí od mrazu, pretože semená sú vysadené v zamrznutej pôde.

Astry semená vysadené týmto spôsobom kvitnú neskôr, ale hojnejšie a dlhšie.Na lôžkach sú vopred vytvorené drážky a do nich sa vysieva sadivo. Posypte vrstvou mulča hrubou 3-4 cm, použite humus alebo kompost.

Výber miesta na webe

Je vhodné zvoliť dobre osvetlené miesto, ktoré bude chránené pred povodňami a zamokrením. Žiadna kultúra nemá rád prievan a silný vietor.

výsadba a starostlivosť o astry

Príprava pôdy

Záhradná posteľ je vykopaná, korene a burina sú odstránené. Poskytujte živiny. Vytvorte drážky, ktorých hĺbka je 2 cm a potom sa zalejte slabým roztokom manganistanu draselného.

Výsevná schéma

Zasiať do drážok vo vzdialenosti 8-10 cm, potom prikryť polyetylénom. Po vystúpení sa film odstráni.

Keď sa objaví tretí list, prerazia sa vo vzdialenosti potrebnej pre určitú odrodu.

Vonkajšia starostlivosť

Po vysadení rastlín na stálom mieste si vyžaduje kvalitnú starostlivosť o ne. Vykonajte potrebné práce na čas, vodu, burinu a uvoľnite.

výsadba a starostlivosť o astry

zalievanie

Astra netoleruje podmáčanie. Voda podľa potreby po vyschnutí pôdy. Je vhodné nevysádzať kvety na miestach, kde podzemná voda tečie blízko zemského povrchu. Koreňový systém rastlín zle znáša zamokrenie. V horúcom počasí je voda zriedka napojená, ale hojne. Nezavlažujte počas daždivých období.

Plevelenie a haldenie

Aster rovnako ako všetky pestované rastliny netoleruje okolie buriny. Plevelovanie sa vykonáva pravidelne. Aby sa znížil počet burín, pôda sa po každom zalievaní uvoľní. Okrem toho je pôda nasýtená kyslíkom a zachováva vlhkosť. Pestovanie rastlín sa uskutočňuje s cieľom posilniť a stimulovať vetvenie koreňového systému. Uskutočňuje sa pred vetvením, pri pôde je výška pôdy 5-7 cm.

výsadba a starostlivosť o astry

Vrchný dresing

Kvôli zvýšeniu veľkosti kvetov a intenzity a trvania kvitnutia sa odporúča kŕmenie rastlín. Hnojivo sa aplikuje pol mesiaca po premiestnení rastlín na zem. Použite nitroamofosku. Potom sa kvety kŕmia striekaním kríkov minerálmi. Vyrába sa 1,5 týždňa po prvom kŕmení.

Na zlepšenie účinku hnojenia sa striedajú minerálne a organické hnojivá.Pred kvitnutím a počas nich sa kŕmia mulleínom. Výpočet 1:10. Z použitých minerálov:

 • superfosfát;
 • močovina;
 • chlorid draselný;
 • močovina a ďalšie.

močovina vo vrecku

Prerezávanie a viazanie

Vytrvalé astry je potrebné zviazať, pretože vysoké kríky sa nedokážu udržať. Hlavne pri silnom vetre a zrážkach. Kríky sú spojené s vkladmi. Pokiaľ ide o orezávanie, je potrebné to urobiť. Riedené kríky vyzerajú krajšie, keď tvoria živý plot. Ak odstránite vrcholy vetiev, bude tam viac kvetov.

rozmnožovanie

Letný obyvateľ chce zvýšiť počet rastlín, ktoré sa mu páčia. Nie vždy je možné kúpiť semená z obchodu finančne. Preto veľa ľudí propaguje kvety sami.

Seeds

Osvedčená metóda rozmnožovania kvetín. Rastliny si zachovávajú všetky vlastnosti svojich rodičov. Ani začiatočníci nebudú mať žiadne ťažkosti. Stačí zozbierať sadivový materiál a správne ho vysiať.

výsadba a starostlivosť o astry

Semená sa nakupujú aj v obchodoch. Najlepšie od dôveryhodných predajcov, ktorí predávajú iba vysoko kvalitný sadivový materiál.

výstrižky

Táto metóda sa vzťahuje na rozmnožovanie trvalých astry. To sa deje na jar. Keď výhonky dorastú 15 - 20 cm, odrežú sa. Rez musí byť v uhle 45 °. Potom sa dolné listy odstránia a umiestnia sa na niekoľko dní do stimulátora rastu. Ak je vysadený v čiastočnom tieni pod uhlom, monitorujte úroveň vlhkosti. Nedovolí vyschnúť a nezaplaví výsadbu.

Rozdelením puzdra

Záhradníci praktizujú túto metódu šľachtenia pre trvalky. Po prvé, Bush rastie nie viac ako 5-6 rokov. Výsadba potom zhustne a rastliny stratia svoju atraktivitu. Táto metóda je najrýchlejšia, keď v tom istom roku kvitnú kríky. Krík je vykopaný a pomocou lopaty alebo noža rozdelí na časti. V každom z nich zostáva najmenej 5 výhonkov.

výsadba a starostlivosť o astry

Jamky sú pripravené vopred, vzdialenosť závisí od charakteristík transplantovanej odrody. Čím vyššie sú zrelé kríky, tým väčšia je vzdialenosť.

Post-kvitnúca starostlivosť a príprava na zimu

Ak je aster ročný, kríky sa vytiahnu a spália, aby sa zabránilo šíreniu chorôb. Vytrvalé rastliny sa po kvitnutí nedotýkajú. Čakajú na vyschnutie antény, odrezanie a spálenie. Ak je to potrebné, rozdeľte a sedte. Odporúča sa zakryť kvety do zimy, pretože niektoré odrody zle tolerujú chlad a mráz.

Choroby a škodcovia

Aster je napadnutý mnohými hmyzmi a vírusmi.Ak nebudete konať včas, z kvetinového záhonu nezostane nič. Keďže sa kvety nekonzumujú, ošetrujú sa chemikáliami. Robia to za účelom prevencie a pri zistení príznakov choroby.

výsadba a starostlivosť o astry

Rastúce problémy

Nie každý je schopný rozrastať sa na webe a nesmie čeliť problémom:

 • Bežným problémom je zlé klíčenie sadivového materiálu.
 • Okrem toho sa semená skladujú veľmi málo. Toto musíte pamätať pri zbere výsadbového materiálu.
 • Vysoká náchylnosť na choroby je tiež problémom pre letných obyvateľov.

Možno, že pri pestovaní bude letný obyvateľ čeliť ďalším problémom. Ale všeobecne je aster nenáročný kvet, ktorý s náležitou starostlivosťou poteší hojným a dlhým kvetom. Výsadba hviezd je jednoduchý proces, pretože rastliny sú nenáročné a reagujú na starostlivosť. Zdobenie kvetinových záhonov z nej robí z každej záhrady obdiv.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica