Funkcie a popis Jordiho kríkov chryzantémy, výsadba a starostlivosť

Svetlé jesenné kvety potešia kvitnutím až do mrazu. Vytrvalá Bush chryzantémy Geordi má nezvyčajnú farbu. Nevyžaduje si špeciálne podmienky pre pestovanie, pretože má dobrú odolnosť proti nepriaznivým klimatickým podmienkam. Vďaka pestrofarebným klobúkom môže harmonicky vynikať na pozadí iných rastlín alebo dopĺňať kyticu.

Opis a vlastnosti

Odroda sa zreteľne vyznačuje oranžovo-žltými pruhovanými lístkami harmančeka. Ohraničujú stred neobvyklého svetlozeleného odtieňa v dvoch úrovniach. Kríky sa tešia rozkvetu počas jesenného obdobia až do prvého mrazu.

Výška rastliny je až 70 centimetrov. Puzdro je pomerne odolné, takže nie je potrebná žiadna ďalšia podpora.

História chovu

Odroda bola vytvorená holandskými chovateľmi. Používa sa vo floristike a krajinnom dizajne. Od prvého roku výroby sa závod osvedčil na dobrej strane.

Jedným z dôvodov jeho popularity je schopnosť pestovať trvalky v Holandsku po celý rok. Rezaná odroda sa úspešne pestuje a predáva na celom svete.

Holandské chryzantémy

Pestovanie prostredníctvom sadeníc

Aby kvetina mohla kvitnúť skôr, rastlina by sa mala pestovať cez sadenice. K tomu je potrebné pripraviť pôdu, nádoby, semená.

Príprava nádrže a pôdy

Na klíčenie semien sa vezme box s malým dnom, do ktorého sa naleje pripravená hlinená zmes. Semená sa položia navrchu vo vzdialenosti 2 až 3 centimetre od seba.

Ak sa výsev vykonáva v samostatných šálokch, potom sa do každej nádoby umiestnia 2 až 3 semená a na vrch sa posypú pieskom.

Teplotný režim

Pri pestovaní sadeníc tejto odrody je hlavným bodom udržiavanie optimálnej teploty. Aby semená dobre klíčili a aby klíčky boli silné, miestnosť by mala mať teplotu 20 - 24 stupňov Celzia.

kytica chryzantém

Ako pestovať

Na pestovanie zdravých sadeníc sa semená zasejú do dezinfikovanej pôdy. Na tento účel môžete použiť ľubovoľnú metódu:

  • kalcinovať pôdu v peci;
  • nalejte vriacu vodu;
  • zmraziť.

Semená sú rozmiestnené zhora nad povrchom bez depresie. Na vrch môžete posypať pieskom. Potom pôdu navlhčite postrekovačom a nádobu zakryte filmom alebo skleneným vekom.

vyberanie

Keď sa sadenice objavia, potápajú sa.Keď sa objavia 2 až 4 listy, sú vysadené do samostatných nádob alebo špeciálnych kaziet. Tento proces pomáha pri výbere silnejších sadeníc. Oslabené alebo predĺžené výhonky sa vyradia.

Dôležité: výber sa vykonáva opatrne, aby sa nepoškodili tenké korene sadenice.

Pôda na opätovnú výsadbu je rovnaká ako na siatie.

trhanie kvetín

kalenie

Aby hybridná odroda pokojne tolerovala nepriaznivé environmentálne faktory, je kalená. Dva týždne pred očakávaným dátumom výsadby, keď teplota na ulici nie je nižšia ako 15 stupňov, sa sadenice vyberú do skleníka.

Pristátie na otvorenom teréne

Pre dobrý rast a kvitnutie plodiny je potrebné určiť miesto, pôdu a načasovanie výsadby na otvorenom priestranstve.

Výber sedadla

Priestor pre predstaviteľov kultúry by mal byť dobre vetraný, otvorený a slnečný. Zároveň vietor a prievan môžu zhoršiť zdravie kvetucích kríkov. Miesto by malo byť bez stojatých podzemných vôd.

Pôdne požiadavky

Jordi miluje úrodnú pôdu, takže do dier sa pridáva humus alebo kompost. Nerastné hnojivá sa nezavádzajú, pretože môžu poškodiť mladé korene. Pre rastlinu je vhodná vypustená hlinitá alebo piesčitá hlinitá pôda.

kvety chryzantémy

načasovanie

Sadenice sa vysádzajú na otvorenom teréne, keď sa pôda dostatočne zahreje. Je lepšie to urobiť v polovici mája. Rastliny sa vysádzajú okamžite na trvalé miesto.

Schéma pristátia

Do otvorov sa mladé výhonky umiestňujú vo vzdialenosti 35 - 40 centimetrov.

Pravidlá starostlivosti

Aby sa rastlina zakorenila na novom mieste a potešila sa hojným rozkvetom, je potrebné jej venovať náležitú starostlivosť.

zalievanie

Odroda miluje hojné zalievanie. Ak nie je dostatok vlhkosti, lístky nebudú také jasné a krásne.

Kultúra je napojená na koreň tak, aby voda neklesla na listové platne.

Vrchný dresing

Odroda si vyžaduje kŕmenie. Dusík amónny sa používa na začiatku vegetačného obdobia. A pri tvorbe púčikov sa zavádza draslík a fosfor. Nemôžete sa príliš uniesť kŕmením, pretože nadmerné množstvo vedie k hojnému rozvoju lístia, nie kvetenstvo.

sadenice v kvetináčoch

Plevelenie a uvoľňovanie

Po zalievaní sa povrch pôdy okolo rastlín uvoľní a odstránia sa všetky buriny. Na uľahčenie starostlivosti o plodinu v budúcnosti sa pod kríky naleje silná vrstva kompostu.

Príprava na zimu

Napriek tomu, že predstavitelia odrody vydržia zimu, mali by byť pripravení na začiatok mrazu. Pretože zdravé exempláre sú v zime dobre, odporúča sa vyšetriť každú kríku na prítomnosť chorôb a škodcov.

Na konci jesene sú kríky odrezané, takže konope zostávajú 10 centimetrov. Potom sú starostlivo skrútení. V blízkosti by nemali byť jamy, kde by sa hromadila voda, čo by následne mohlo spôsobiť hnilobu.

Ak je v zime zima, ale nie zasnežená, odporúča sa pokryť rastliny smrekovými konármi alebo suchými listami.

rozmnožovanie

Kultúra sa produktívne reprodukuje semenami a odrezkami.

klíčky chryzantémy

Seeds

Semená odrody sa môžu vysiať na sadenice alebo na otvorenom priestranstve. Z tohto dôvodu sa musí pôda zahriať, nehrozí nebezpečenstvo mrazu. Po zasiatí sa otvory zalievajú teplou vodou a zakryjú sa záhradným filmom.

výstrižky

Silní predstavitelia odrody rastú z odrezkov, preto sa tento druh rozmnožovania považuje za najoptimálnejší. Rezanie sa odporúča na jar. Na tento účel sa rastlina premiestni do teplej miestnosti a hojne sa zaleje a týždeň sa na ňu podáva dusičnan amónny. To umožní dobrý rast novým výhonkom.

Keď dosiahnu výšku 10 centimetrov, opatrne sa orezajú ostrým nožom a presadia sa do pripravenej pôdy. Odrezky môžete zasadiť do samostatných nádob alebo do jednej veľkej škatule.

odrezky chryzantémy

Použitie v dizajne

Zástupcovia odrody sú dokonale prispôsobení na pestovanie na balkóne, lodžii alebo na terase.Na záhrade vytvárajú originálne kompozície s rozkvetými kríkmi, zdobia s nimi rabatki, hranice a kvetinové záhony. Odroda vyzerá skvele, keď je nakrájaná. V kyticiach nemá rovnakú trvanlivosť a dekoratívnosť.

Zástupcovia Jordi nevyžadujú špeciálne podmienky pestovania. Okrem toho sa ľahko množia semenami, odrezkami a sadenicami. So správnou starostlivosťou rastie leto a na jeseň rastlina s nezvyčajnými farebnými puky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica