Opis a pestovanie hybridnej odrody clematis pani Cholmondeli

Clematis odrody pani Cholmondeli je trvalá vínna réva, predstaviteľka čeľade Buttercup. Hlavnou výhodou okrasných rastlín je jej schopnosť kvitnúť nepretržite a hojne počas celého kalendárneho leta a krútiť sa okolo podpory. Jeho široké fialové lístky pôsobia na pozadí jasne zelených listov pôsobivo. Rastlina ozdobí každý osobný pozemok, stane sa skutočnou pýchou záhradníka.

Opis a charakteristika klematis Pani Cholondeli

Vedeckým (latinským) názvom pre popínavú rastlinu je Clematis Mrs Cholmondeley. Jeho vzhľad je nasledovný:

 1. V mladom viniči je stonka pomerne slabá a tenká. A u dospelých je drevina.
 2. Môže dorásť až do výšky 3,5 metra.
 3. Odroda je kvitnúcimi kvetmi polodvojitých kvetov s priemerom 20 - 23 centimetrov, svetlo modrej farby, s jemným fialovým odtieňom. Vo vnútri sú malé, žlté a svetlo hnedé tyčinky.
 4. Koreňový systém je silný, hlboko zabudovaný do zeme.

Svetlozelené listy listov sú malé (5 centimetrov dlhé, 2 centimetre široké), podlhovasté, so špičatým koncom. Hybridná rastlina vyzerá malebne.

Výhody a nevýhody odrody

Skúsení záhradníci berú na vedomie nasledujúce výhody odrody Holmondeley:

 1. Nenáročná starostlivosť. Počas výsadby a pestovania nevyžadujú zložité manipulácie.
 2. Vhodné pre vertikálne záhradníctvo. Vysadené sú na významných miestach, v blízkosti rôznych záhradných opor (ploty, mreže, tŕne).
 3. Trvalka dokonale toleruje ruské zimy.

Clematis pani Cholmondeli má tiež negatívne vlastnosti:

 1. Pozadie viniča by malo byť tmavé alebo žlté kvety a žlté kríky by mali byť v blízkosti. Kvety obklopené inými farbami nevyzerajú tak pôsobivo.
 2. Okrasná rastlina nemá imunitu voči hubovým chorobám, múčnatke a hnilobe.
 3. Hmyz hmyzu môže napadnúť listy a stonky.

Ale aj napriek nevýhodám, mnohí záhradníci radšej pestujú okrasné rastliny v blízkosti domu..

Pani Cholondeli

Nuansy pristátia

Sadenice clematis pani Cholmondeli sa zvyčajne predávajú v niekoľkých formách:

 • v špeciálnom obale, kde je koreňový systém jednoročných rastlín vo vlhkom substráte;
 • tenký kmeň s koreňom;
 • korene s púčikmi alebo klíčkami.

Zástupcovia rodiny Buttercupovcov sú fotofilni, takže sú zasadení na slnečnom mieste, chránení pred prievanom. Vhodná neutrálna alebo mierne zásaditá, úrodná, uvoľnená pôda.Lezecká rastlina nebude rásť na slaných, vlhkých, ťažkých kyslých pôdach.

Ak je celá oblasť ílovitá, v mieste výsadby plamének pani Cholmondeli sa vytvorí drenážny systém. A samotná rastlina je zasadená do otvoru naplneného ľahkou hnojenou zmesou. Pred výsadbou nepridávajte kyslou rašelinu ani čerstvý hnoj.

Podzemná voda by sa nemala priblížiť k povrchu pôdy.

sadenice kvetov

Podpery viniča by mali byť vo vzdialenosti 30-32 centimetrov od stien a plotov. Nedovoľte, aby dažďová voda zo strechy padla na okrasné rastliny.

Kedy zasadiť?

Clematis Pani Cholmondeli je vysadená na jar - keď sa zem roztopí alebo na jeseň - pred začiatkom mrazu.

Príprava sadivového materiálu

Pred výsadbou na stále miesto sa sadba vyberie z obalu. Aby sa klematis pani Cholmondeli mohla lepšie zakoreniť, korene sa na niekoľko hodín namočia do teplej usadenej vody.

škatule na materiál

Výsadbový proces

Vykopte dieru na pripravenom mieste. Do nej sa naleje vrstva hnojenej zmesi, na ktorú sa položí trvalka, aby sa narovnali koreňové výhonky. Potom je diera zakrytá zeminou a uistite sa, že koreň nevykĺzne zo zeme. Pôda okolo mladej rastliny je stlačená, napojená a posypaná senom alebo hnilobou pilinou.

Tipy na starostlivosť

Starostlivosť je jednoduchá - zahŕňa postupy, ktoré záhradníci vykonávajú s akoukoľvek plodinou.

zalievanie

Okrasná rastlina sa zavlažuje pravidelne, ale s mierou a dohliada na stupeň vysušenia pôdy. Ak je vinič zavlažovaný príliš hojne, je to plné stagnácie vody v koreňovom systéme. A to povedie k výskytu chorôb.

zalievanie kvetín

Vrchný dresing

Vrchný dresing začína od druhého roku života. Hnojivá s obsahom dusíka sa používajú na jar. Keď sa púčiky objavia, vyžaduje zástupca rodiny Buttercup zložité hnojivo. Na začiatku jesene hnojte potašou, prípravkami fosforu.

orezávanie

Okrasná rastlina si vyžaduje pravidelné prerezávanie. Vykonáva sa na jeseň. Všetky bočné výhonky sa odstránia a zostane hlavný kmeň. Okrem toho sa zviera vo vzdialenosti 0,5 metra od zeme. Po roku sa poškodené časti odstránia. Potom sa horná časť odreže z jedného stopka. A zvyšok necháva dĺžku 10 centimetrov.

Tieto manipulácie omladia trvalky, stimulujú hojné kvitnutie a rýchly rast bočných stoniek budúcu jar.

Príprava na zimné obdobie

Trvalka je zakrytá pred prvými jesennými mrazmi. Hlavný stopka je pokrytá rašelinou do výšky 7-10 centimetrov. Toto opatrenie chráni kmeň. Pôda okolo zástupcu rodu Buttercup je položená senom a navrch - so smrekom. Samotná rastlina je spustená, skrútená a pokrytá priadzou. Na povrch sa nanesie malá vrstva zeminy a krytiny. Celá stavba je vykopaná ťažkými doskami tak, aby ju silný vietor nezničil.

prerezávanie na zimu

Kontrola chorôb a škodcov

Na prevenciu rôznych chorôb sa popínavá rastlina pred rozkvetom a po ňom ošetrí roztokom fungicídov obsahujúcich meď. A v lete sú niekoľkokrát postriekané insekticídmi, aby sa zabránilo napadnutiu škodcami.

rozmnožovanie

Trvalky môžete množiť na jar alebo na jeseň rozdelením. Vyberajú si silnú, dobre vyvinutú líniu staršiu ako 5 rokov, vykopávajú ju bez poškodenia koreňového systému. Rozdeľte rastlinu na niekoľko častí s 2-3 živými púčikmi. Potom sú usadené v rôznych dierach.

Clematis Mrs. Cholmondeli je krásna horolezecká rastlina, ktorá môže rásť a kvitnúť v drsnom podnebí. Ak budete dodržiavať všetky pravidlá pre kultiváciu kultúry, potom nebude mať problém s pestovaním viniča. Najkrajšie kvety, ktoré zdobia trvalky dlhšie ako jeden mesiac, sú veľkým dôvodom na pestovanie v záhrade..

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica