100 druhov a odrôd záhradných zvončekov s popisom, výsadbou a starostlivosťou

Lučný alebo záhradný zvonček je jemná, ale veľmi odolná bylina, ktorá sa dokonale prispôsobí každej pôde. Existuje mnoho odrôd tejto kultúry, ale každá z nich má jednu charakteristickú spoločnú vlastnosť pre všetky rastliny tejto rodiny - kvety ako pohár alebo zvonček. Kvitne hojne, bez ohľadu na poveternostné podmienky, od júna do septembra.

Opis a vlastnosti

Záhradný zvonček je bylina z čeľade Bellflower. Rastie v miernych zemepisných šírkach s kontinentálnym podnebím. Existuje viac ako 400 druhov tejto kultúry. Je zastúpená jednoročným, dvojročným alebo trvalým trvaním. Často sa používa na zdobenie kvetinových záhonov.

Stonka môže byť vztýčená, roztiahnutá alebo rozvetvená. Rastlina môže byť krátka, stredne veľká alebo vysoká (až 1,55 metra dlhá). Koreňový systém je kľúčový alebo podzemok. Listy sú usporiadané v nasledujúcom poradí.

Sú podlhovasté, kopijovité alebo polkruhové, so zúbkovaným, kľukatým alebo rovnomerným okrajom. Veľkosť listových listov a dĺžka stopiek sa smerom k vrcholu výhonku postupne zmenšujú. Na spodku stonky sú bazálne listy. Kvetina je veľmi podobná poháru alebo zvonku. Kvetenstvo je racemóza alebo paniculate. Kvet je bisexuálny, pravidelný, na stopke. Môže byť modrá, biela, modrá.

Kvitne celé leto, opeľované včelami. Po opelení sa vytvorí ovocie - krabica s malými semienkami vnútri. Rozmnožované osivom alebo vegetatívne.

Farbiaci pigment, vďaka ktorému má zvon jemnú modrú farbu, je citlivý na kyseliny. Ak zasadíte kvetinu do kyslej pôdy, okamžite sa začervená. Táto vlastnosť rastliny sa môže použiť na stanovenie kyslosti pôdy. Môžete posypať čerstvo nakrájaný zvon zemou a sledovať reakciu.Ak zmení farbu na šarlátovú, znamená to, že pôda je veľmi kyslá.

nádherné kvety

Pestovanie sadeníc zo semien

Na jar sa môžu sadenice vysiať na sadenice. Semeno sa predbežne uchováva v chladničke na polici so zeleninou počas 2 mesiacov.

Výsevné dátumy

Semená sa vysievajú v kvetináčoch so substrátom v marci. Bližšie k letu sa prenesú na kvetinový záhon.

Základné požiadavky

Na výsadbu nezaberajú príliš ťažkú ​​pôdu, ktorá pozostáva zo záhradnej (sódovej) pôdy, piesku, rašeliny, kompostu (humusu). Všetky zložky sa berú v rovnakých častiach.

krásna kvetinová záhrada

Schéma pristátia

Semená sa nalejú na dobre zvlhčenú zeminu vo vzdialenosti 1 centimeter od seba a posypú sa pieskom. Potom posypeme vodou a na vrch prikryjeme priehľadným sklom.

Teplota a svetelné podmienky

Škatule so semenami sa uchovávajú v miestnosti s teplotou vzduchu 19 - 23 stupňov Celzia. Po 2 až 3 týždňoch semená klíčia. Akonáhle sa objavia výhonky, krabice sa prenesú na parapet, bližšie k slnečnému žiareniu. Je vhodné zvýrazniť sadenice večer. Denné hodiny by mali byť 10 hodín.

zalievanie

Sadenice je potrebné neustále ošetrovať, aby z času na čas zavlažovali pôdu vodou, aby sa zabezpečilo, že pôda nevyschne. Pôdu môžete uvoľniť odstránením kôry tvrdej pôdy.

zalievanie kvetín

ponoriť

Zvony sa potápajú, keď sú sadenice staré tri týždne. Do tohto obdobia by mala mať rastlina 2-3 listy. Sadenice sa vysádzajú do samostatných kvetináčov alebo plastových pohárov. 2 týždne po zbere sa rastliny kŕmia komplexným hnojivom nízkej koncentrácie.

prevod

Na konci jari, keď sa pôda zahreje na 10 stupňov Celzia a teplota vzduchu je 15 stupňov, sa sadenice zvonov presádzajú do kvetinového záhonu. Pred výsadbou je pôda vykopaná a hnojená. Pre sadenice sa pripravujú plytké diery a prevedením sa spolu s hlinenou hrudkou prenesie na kvetinový záhon.

zvonica

Pristátie na otvorenom teréne

Zvony sú teplomilnou a svetlo milujúcou kultúrou. Je vhodné zasadiť pestované sadenice na záhrade koncom jari.

načasovanie

V strede (koniec) mája, keď sa vzduch zahreje na 14-15 stupňov Celzia, je možné semená zasiať okamžite na záhradné lôžko. Zároveň môžete zasadiť vopred pripravené sadenice. Cvičia jesenné výsadbu, v tomto prípade sa semená vysievajú na záhradnom lôžku v októbri.

zvonica cisársky

Výber sedadla

Milujú rast v otvorených slnečných záhradných oblastiach. Netolerujú bažinaté, ťažké kyslé pôdy.

Ako si vybrať a pripraviť pôdu

Pestujú na ílovitých alebo piesčitohlinitých, nekyslých pôdach. Dávajú prednosť nie príliš ťažkej a voľnej pôde s neutrálnou kyslosťou. Veľmi ílovitá pôda sa riedi rašelinou, pieskom a kompostom. Do chudobnej pôdy sa navyše zavádza sodík a minerály.

Pravidlá vylodenia

Je vhodné pripraviť pôdu na výsadbu vopred. Miesto musí byť dôkladne vykopané, burina odstránená, uvoľnená, kompost a superfosfát pridaný. Kyslosť pôdy sa dá znížiť pridaním malého množstva popola z dreva. Zvony sa vysádzajú ďalej od vysokých rastlín. Vzdialenosť od susedného kvetu by mala byť 15-40 centimetrov. Po výsadbe je pôda ľahko zhutnená a hojne napojená.

zvon v kameňoch

Starostlivosť

Bell je nenáročná kultúra, ktorá si vyžaduje minimálnu pozornosť. Starostlivosť o to sa nelíši od starostlivosti o iné záhradné plodiny.

zalievanie

Zalievanie je potrebné občas, iba za sucha a horúceho počasia. Preferuje mierne zalievanie. Berú vodu, ktorá je usadená, nie tvrdá, lepšia - dažďovú vodu.

Uvoľnenie a odburinenie

Pôda blízko zvonu musí byť neustále uvoľňovaná, burina musí byť odstránená. Nezabudnite rozbiť tvrdú pôdu.

buriny kvetinové záhony

Podväzok na podporu

Vysoké zvony musia byť spojené s podperou. Ako opora sa používajú kolíky alebo sieť.

Vrchný dresing

Na jar, počas obdobia rastu, sa kvetinová kultúra môže kŕmiť doplnkami dusíka. Do pôdy sa môže pridať trocha zhnilého hnoja.Pred kvitnutím sa pôda hnojí potašovými a fosforovými látkami v množstve 35 gramov na 1 meter štvorcový pozemku.

prerezávanie

Zvonky budú kvitnúť po dlhú dobu, ak budú miznúce stopky neustále odstraňované. Na jeseň musia byť stonky rastliny úplne odrezané.

orezávanie kvetov

Škodcovia a choroby

Zvony zriedka ochorejú. Je pravda, že v prípade dlhodobej kultivácie na rovnakom mieste môžu ochorieť plesňovou infekciou (fusárium, sklerotínia, botrytis). Ako preventívne opatrenie sa rastliny na jar postriekajú fungicídnym roztokom (Fundazol). Zvonky sú často napadnuté hmyzom, ako sú hrozné haliere. Sprejovanie cesnakovým roztokom alebo insekticídom sa z nich zachráni.

Tinktúra horkého korenia, mulča alebo pilín chráni pred slimákmi.

kradnutie

Stonky rastlín je potrebné pripnúť, aby sa odstránili nadbytočné bočné alebo apikálne výhonky. Je vhodné odstrániť z krovia sušené listy a kvety.

mulčovanie

Pôdu v okolí rastlín je možné posypať pilinami alebo malými kamienkami s pieskom. Mulčovanie pomáha udržiavať vlhkosť v pôde, zabraňuje prerezaniu buriny.

starostlivosť o kvetiny

poleva

Horná časť stonky by sa mala pripnúť na začiatku leta. Tento postup stimuluje rast laterálnych výhonkov a stonka sa nebude príliš napínať.

rozmnožovanie

Kultúra sa šíri semenami alebo vegetatívne, to znamená odrezkami, rozdelením podzemku. Každý druh má svoj vlastný spôsob rozmnožovania.

letničky

Propagované výlučne osivovou metódou. Semená sa môžu vysiať v októbri v záhon. Počas zimy sa podrobia prirodzenej stratifikácii a na jar budú všetci spolu stúpať. Semená sa zvyčajne vysievajú v kvetináčoch (šálok) v marci a v máji sa zasievajú priamo na kvetinový záhon. Semeno sa predbežne uchováva v chladničke na polici so zeleninou počas 2 mesiacov.

jeden rok starý

dvojročné rastliny

Môžu sa množiť semenami a na jar zelenými odrezkami. Mladé stonky sa odoberajú na odrezky. Odrežú sa z kmeňových alebo bazálnych výhonkov a vložia sa do vody. Korene odrezkov narastú po 3-4 týždňoch.

trvalky

Množené semenami a vegetatívne. Semenná metóda je vhodná pre rastliny s taprootovým systémom. Pri rozmnožovaní osiva nie sú odrodové charakteristiky vždy zachované.

Zvonky s rozvetvenými koreňmi sa môžu množiť oddeľovaním podzemku. S vegetatívnym rozmnožovaním môžete získať rastlinu so všetkými dedičnými vlastnosťami, ktoré sú podobné materskej kultúre. Táto metóda sa praktizuje pre dvojité druhy a južné odrody, ktoré nemajú čas dať semená v kontinentálnom podnebí.

klíčenie kvetov

Po odkvitnutí

Stopky sa po odkvitnutí odstránia. Rastlina môže zostať v záhrade až do októbra. Potom sú všetky stonky odrezané.

Zber a skladovanie semien

Keď struky semena zhnednú, mali by sa pred otvorením odrezať. Zhromaždené škatule sa sušia a potom sa z nich odstránia malé čierne semená. Semená sa skladujú až do budúcej jari v papierových obálkach. Je pravda, že semená môžu byť zasiate do zeme okamžite na jeseň, pred mrazom.

semená zvonice

Príprava na zimu

Koncom septembra sa výhonky všetkých zvonov odrežú pri koreni. Dvojročné a trvalky sú navyše izolované silnou vrstvou suchého lístia alebo rašeliny zmiešanej s humusom. Hrúbka kompostu by mala byť 20 centimetrov. V zime musí byť sneh neustále nalievaný na miesto, kde sa nachádzajú zimujúce korene.

druhy

Zvony sú rozdelené na všetky druhy. Líšia sa medzi sebou vo výške stonky, v tvare listov a vo zvláštnosti štruktúry kvetenstvo.

letničky

Ročné zvony pochádzajú z južných zemepisných šírok. V regiónoch s krátkymi letami a chladnými zimami sa pestujú zriedka.

kvety v záhrade

dichotomickej

Ročný s početnými svetlo fialovými kvetmi pôvodom zo západného Kaukazu. Dosahuje výšku 14 až 20 centimetrov.Listy sú široké, vejčité s ostrou špičkou.

kašmírskej

Drobná jednoročná rastlina, ktorá rastie iba 8 - 9 centimetrov na výšku. Pôvodne pochádzajú z Pamíru a Himalájí. Kvety - početné, nie príliš veľké, fialovej farby. Doba kvitnutia je dlhá.

Dlhá tyčinka

Kaukazský ročne. Stonka je vysoko rozvetvená a dosahuje dĺžku 53 centimetrov. Táto odroda má paniculate kvetenstvo pozostávajúce z 55-60 napučaných zvonov fialovej farby.

záhradný zvonček

Zrkadlo Venuše

Rastie na výšku 16-33 centimetrov. Modré kvety so svetelným stredom sa zhromažďujú v paniculate kvetenstvo. Existujú odrody so snehovo bielymi kvetmi.

obyčajný

Ročný s klesajúcimi bledomodrými kvetmi. Kvitne od júna do augusta.

dvojročný

Rastliny s dvojročným pestovateľským cyklom pôvodom z juhozápadnej Európy a Malej Ázie. Používa sa na zdobenie kvetinových záhonov. V prvom roku semená klíčia a tvoria bujnú ružicu listov av druhom kvitnú a prinášajú ovocie.

zvončekovo modrá

fúzatý

Tento druh je pôvodom v Stredomorí. Dosahuje výšku 10 až 33 centimetrov. Kvety majú pohárovitý tvar, visiace, svetlo modré.

Hoffman

Má vysoko rozvetvený stonok vysoký 33 - 50 centimetrov. V júni a júli je otvorených veľké množstvo snehovobielych alebo krémových kvetov.

Tirsoid

Kultúra s kvetom v tvare hrotu, pozostávajúca z bledožltých kvetov v tvare lievika. Doba kvitnutia je júl - august.

zvon v kameňoch

Large-ear

Pôvodne z Balkánu. Dosahuje výšku 0,7 - 1,2 metra. Jemné fialové kvety sa zbierajú v zápletkách po 6 až 7 kusoch.

prostredný

Húževnatá dvojročná krištáľovo vzdušná kvetina snehobielej, tmavomodrej alebo ružovkastej farby, zhromaždená v pyramidálnych kvetenstvo. Stonka niekedy dosahuje výšku až 0,95 metra. Existujú odrody s dvojitými kvetmi a silne rezanými hranami.

vlasy

Európska rozmanitosť zvonov. Stonka a listy tejto rastliny sú husto dospievajúce. Výška - 77 - 107 centimetrov. Kvety - priesvitné, malé, bledomodré, zozbierané v zajatí a presvetlené.

výhľad do záhrady

sibírsky

Dvojročná kultúra, vysoká 14-50 centimetrov. Všetky časti sú pokryté tvrdými vlasmi. Kvety tvoria labuť, sú modré alebo fialové.

Rozširovanie, šírenie

Dvojročné s vzpriameným kmeňom, dlhé 55 - 75 centimetrov. Má svetlo fialové kvety, zhromaždené v racemose, sypané kvetenstvo.

Lyre tvaru

Dvojročné s rovnou stopkou, vysokou 50 centimetrov. Jemné lila trubkovité kvety až do 2,1 centimetrov dlhé sa zhromažďujú vo viackvetých kvetinách racemózy.

krásny zvonček

spatulate

Kultúra pochádza z vysočiny. Má tenké stonky vysoké 14-25 centimetrov. Kvety - členité, lievikovité, svetloružové, jednoduché.

Orphanidea

Rastie na gréckych skalách. Má strieborné dospievajúce, eliptické listy. Kvety - tmavo fialové, zozbierané do kvetov panikulátu s niekoľkými kvetmi.

Mesian

Dvojročné s rovnými, dospievajúcimi stonkami, vysoké 55 - 70 centimetrov. Kvetenstvo je apikálny zväzok hláv a axilárnych kvetov so 16 - 20 zvonkami ružovkasto-fialovej farby.

kvety v záhrade

rozdielny

Rastie na Kryme. Stonka je nízka (do 33 centimetrov), silne rozvetvená, má guľový tvar. Kvety - jemná fialová, zozbieraná v racemózovej lalôčiku.

pyramidálne

Vysoký, stredomorské dvojročné obdobie, dlhé 1,45 metra. Veľké hroty v tvare hrotov sa skladajú z mnohých snehovobielych alebo fialových kvetov.

Formánek

Nízka popínavá rastlina s výškou 45 centimetrov. Na konci kvetinových kefiek má početné, široké, pohárovo snehobiele kvety.

formaneca na kameňoch

Sartori

Dvojročné obdobie pochádza z horských oblastí Grécka. Stonky - plazivý, silne dospievajúci, 10-20 cm dlhý. Kvety sú biele alebo ružové, početné, malé, umiestnené v pazuchách stonkových listov.

alpský

Nízke dvojročné (až 16 centimetrov) so vzpriameným stonkou.Kvety - modro-fialové, zhromaždené v niekoľkých kusoch vo voľnej kvetenstve.

trvalky

Vytrvalé zvony sú krátke, stredne vysoké a vysoké. Líšia sa tvarom a farbou kvetov.

zvonica trvalka

nedosahujúce

Zvony, ktoré sú vysoké menej ako 30 centimetrov, sa považujú za poddimenzované. Tieto kvety sa dajú použiť na ozdobenie okrajov, kvetinových záhonov alebo balkónov. Nízko rastúce odrody sú ideálne na pestovanie v kvetináčoch alebo malých nádobách.

Carpathian

Krátka trvalka (do 30 centimetrov) s malými jednotlivými kvetmi snehobielej, bledomodrej alebo fialovej farby, ktorá sa nachádza na samom vrchole vysoko rozvetvených výhonkov.

Listy sú vajcovité, so špičatými špičkami, širšie dole a užšie hore.

Gargan

Výrazne kvitnúca kultúra nízkej výšky (do 16 centimetrov) s krehkými stúpajúcimi stonkami a stúpajúcimi vrcholmi, zakončená sivomodrými (modrými) kvetmi tvaru hviezdy.

Spiral tlustoplechové

Krátka trvalka (do 16 centimetrov) s plazivými stonkami. Kvety - visiace, zozbierané v malom kvetenstve. Farba okvetných lístkov je snehovo biela, tmavo modrá, bledomodrá. Listy - malé a podlhovasté pri stonku, polkruhové a trojuholníkové pri okrajoch - v spodnej časti základne.

zvon v horách

Shamiso

Maličký trvalec pochádzajúci z Ďalekého východu. Má jednotlivé fialovo-modré kvety dlhé 4 centimetre a priemerom 2,9 centimetrov. Koruna je na okrajoch chlpatá. Existujú snehovo biele odrody.

chlpatý

Malý trvalka (do 16 centimetrov) so vzpriamenými tenkými stonkami. Má apikálne jednotlivé kvety namodralej farby (do dĺžky 3,45 cm).

lomikameň

Vytrvalá 42 centimetrov vysoká s tmavo fialovými zvončekovými kvetmi. Listy - mierne dospievajúce, na okrajoch zubaté. Rastie v skalnatom teréne.

horské zvony

Daisy tlustoplechové

Nízko rastúca kultúra (do 33 centimetrov) rastúca na skalách. Má veľké modré kvety na vrchole mnohých tenkých stoniek.

Osh

Nachádza sa na skalách Kaukazu. Vytvára malé kompaktné kríky pokryté veľkými, tmavofialovými kvetmi, kvetmi.

Povoynichkovy

Vytrvalý domorodec z jadranských hôr. Vytvára strednú rozetu s divergentnými tenkými a nízkymi stopkami. Kvety sú veľké, modrasté, zhromaždené v jednostranných latách.

zvonokarpatský

Radde

Kaukazský trvalka so štíhlymi rozvetvenými stopkami. V pazuchách horných listov sú stredne veľké jemné kvety lila.

ciliated

Nízko rastúca rastlina s stonkou vysoká 7-16 centimetrov. Na stonke je iba jedna kvetina. Okvetné lístky sú fialovej farby, sýtejšie na končatinách končatín. Keď kvitne, farba sa mení, na konci kvetina zmení farbu na modro-modrú.

darkish

Hybrid odvodený od tmavej a alpskej zvonice. Kvety sú veľké, tmavo modré a majú širokú koruna.

zvončekovo modrá

Uemura

Vytrvalý domorodec pre Sachalin. Stonka je rovná, jednoduchá a mierne rozvetvená až do dĺžky 16 centimetrov. Kvety sú tmavomodré, s delenou korólou.

Birch tlustoplechové

Turecké trvalky. Listy sú hladké, lesklé, podobné brezy. Stonky sú tenké, vzpriamené. Kvetina má úzku koruna snehobielej alebo ružovkastej farby.

rašelinový

Pôvodne z Álp a vysočiny. Má tenkú plazivú stopku dlhú 12 centimetrov. Kvety sú osamelé, snehobiele alebo svetlo modré. Kvitne takmer 90 dní.

dlhý zvon

Kemularia

Kaukazský trvalka rastúca na vápencových skalách. Má rovné, mierne dospievajúce, rozvetvené stonky dlhé až 22 centimetrov. Modrasté kvety strednej veľkosti sa zbierajú v paniculate kvetenstvo.

Single-kvetovaný

Trvalka s jednoduchým a priamym stonkom, vysoká až 22 centimetrov. Kvety - visiace, lievikovité, modrasto-modré.

Ortano

Vytrvalý pôvod na západnom Kaukaze. Stonky - až 22 centimetrov dlhé, tenké, niekedy ležiace, rozvetvené. Kvety sú početné, svetlo fialovej farby.

zvončeková vetvička

Hranica

Nízka skalnatá trvalka. Na tenkých stonkách stonky sa vytvárajú veľké pohárikovité kvety. Šarlátové puky, ktoré sa otvárajú, sú svetloružové.

Rainer

Vytrvalý domorodec južne od Álp. Stonky sú rovné a krátke, s jedným alebo dvoma kvetmi svetlo modrej alebo snehobielej farby.

tmavý

Vytrvalý pôvod v Karpatoch. Vytvára husté zelené kobercové húštiny pokryté veľkými, jednoduchými, tmavofialovými kvetmi.

karpatský zvon

tri zuby

Trvalka so sviežou ružicou kopijovitých bazálnych listov. Kvety - jednoduché, tmavo fialové, s priemerom 3 - 4 centimetre.

lyžica tlustoplechové

Malá rastlina (do 16 centimetrov) s malými svetlými alebo fialovými klesajúcimi kvetmi, zozbieraná vo voľnom, zriedkavom kvetenstve. Stonek - plazivý, tvorí hustý drin.

Stredná výška

Zvony s výškou od 35 do 60 (80) sa považujú za stredne veľké. Nízke rastliny sa často používajú na zdobenie záhonov miest a záhradných pozemkov.

kvety v záhrade

Takeshima

Pôvodne z Kórey a Iránu. Dosahuje dĺžku 64 centimetrov. Má početné plazivé, plazivé a stúpajúce stonky. Kvety sú jednoduché a dvojité, farba okvetných lístkov je snehovo biela, svetlo modrá, ružovkastá. Kvety - visiace, listy - v tvare srdca, stopky, so zvlneným okrajom.

Komarova

Odvetvovacie stonky stúpajú až do výšky 46 centimetrov. Kvety sú veľké, početné, jasne fialové, až 3 cm dlhé, majú ostré okvetné lístky.

bod

Vytrvalá (do 55 centimetrov dlhá) s klesajúcou svetlou lila alebo sivobiele kvety s bodkami na okvetných lístkoch. Listy sú podlhovasté, kopijovité, s ostrou špičkou.

zvonček v kvetinovej záhrade

Sarastro

Druh bodkovaného zvonu s jasne fialovými kvetmi až do 6,9 centimetrov. Kríky dosahujú výšku 63 centimetrov a môžu mať priemer 0,45 metra.

polymorfné

Trvalka s tenkými stonkami a jemnými modravými alebo snehobielymi kvetmi zvončeka. Rastie v horských oblastiach.

moravský

Pôvabná kultúra s dlhými tenkými stonkami a vzpriamenými bledomodrými kvetmi zvonku.

kvety vo fáze

španielsky

Trvalka tvorí sviežu ružicu, pozostávajúcu z tenkých stoniek a malých listov. Na konci výhonkov sa tvoria visiace, bledomodré veľké kvety.

Kárník

Vytrvalý pôvod v Alpách. Má tenkú stonku a zdvihol veľké, zafírové kvety.

rosička

Vytrvalá až 65 centimetrov vysoká. Bazálne listy sú okrúhle a stonkové listy sú kopijovité. Na konci stonky sú paniculate kvetenstvo s malými modrými kvetmi.

biely zvon

Kholmovoy

Vytrvalý domáci lúky na Kaukaze. Má tenké, rovné stonky. Kvety sú modrasté, až do priemeru 2 centimetrov, zbierané do jednostranných kvetov racemózy.

Sarmatian

Patrí k belošskej odrode. Má stonku dlhý až 43 centimetrov. Kvety - početné, namodralé, s jemnou medovou vôňou.

avenue z kvetov

Grosseka

Vytrvalá stonka s výškou 55 až 75 centimetrov. Rastlina je pokrytá tvrdými chĺpkami. Na koncoch stoniek rastú až štyri modro-fialové kvety.

Tatar

Alpské trvalky. Rastlina s malým kvetom s početnými tenkými stonkami a jemnými kvetmi zafíru v hornej časti.

kosodélníkový

Trvalka s rovnými, šťavnatými stonkami a úzkymi kvetinami panikulátu. Kvety sú hore, svieže, snehobiele.

kvety v záhrade

ľan tlustoplechové

Trvalka s dlhými a tenkými stonkami. Listy sú podlhovasté, tenké, ostré. Jemné modré kvety sa zbierajú do podlhovastých kvetov.

skvelý

Trvalá kultúra s tenkými stonkami zakončená malými kvetmi zafírového dreva.

Margesetti

Trvalka s vzpriameným, rozvetveným stonkou a veľkými, fialovými kvetmi.

perforovaný

Vytrvalá rastlina na skalách Stredozemného mora.Vytvára nízky, svieži krík, posiaty bledými modrými zvonmi tvaru hviezdy.

Garlicleaf

Stredne vysoká, husto puberťatá trvalka (do 75 cm dlhá). Kvety sú veľké, visiace, zbierané do jednostranných kvetov racemózy. Farba okvetných lístkov je snehovobiela alebo svetlo fialová.

kvety v záhrade

Pale-eyed

Vytrvalý pôvod na Kaukaze. Má veľké kvety bledého okrového odtieňa, zozbierané v kvetoch racemózy.

vysoký

Zvony s výškou 0,6 (0,8) až 1,55 metrov sú vysoké. Vysadia sa v kvetinových záhonoch spolu s nechtami, yaskolkou, astry, večernými prvosienkami. Vhodný na vytváranie mono kompozícií a skupinových výsadieb.

Používa sa v skalky, skalky, mixéry.

listnáče

Vzpriamená stonka dosahuje výšku 1,2 metra. Trvalka s veľkými kefami snehobielej, oblohy, fialovej farby. Kvety - lievikovité, dlhé až 6 centimetrov, so zahnutými okvetnými lístkami, zozbierané v úzkom hrade v tvare hrotu.

kvety v lese

broskyňa

Pôvabná rastlina s vzpriameným stonkou, vysoká 0,45 - 0,95 metrov. Listy sú hladké, na okrajoch zubaté, podobné listom broskýň. Kvety sú veľké, široké, až 5 centimetrov dlhé, zhromaždené v latine. Môžu byť snehovobiele, modré, fialové, v tvare koruny alebo dvojité.

Lactobacillus

Stonka je vysoká (od 0,65 do 1,5 metra), silne vetvená. Má taproot a dobre rastie na ťažkých ílovitých pôdach. Rastlina so široko-pyramídovým kvetenstvom, ktorú tvoria početné mliečne biele, fialové alebo fialové kvety.

 zvonček je iný

nudí

Trvalka s rovnými, mierne rozvetvenými stonkami, vysoká 65 centimetrov. Zvon má viacvrstvové, svieže, prefabrikované početné kvetenstvo snehobielej, fialovej, fialovej. Bazálne listy sú podlhovasté, stopkaté, listy stonky sú sediace, kopinaté.

Vznešený veľkokvetý

Vysoký trvalka s rovnou alebo rozvetvenou stopkou. Veľké kvety tmavo modrej farby sa zbierajú v dlhom výhonku v tvare hrotu.

Rapunzel

Trvalka vysoká až 0,95 metra. Stonka je jednoduchá, vzpriamená. Kvetenstvo je racemóza, dlhá, jednostranná.

Farba okvetných lístkov je bledomodrá, modrofialová a bledo biela.

Bolognese

Vytrvalá výška 75 až 105 centimetrov. Malé jemné kvety fialovej sa zbierajú v dlhom výhonku v tvare hrotu.

zvonček

žihľava

Bellflower s početnými, vzpriamené, rozvetvené stonky pokryté tvrdými chĺpkami. Listy sú tiež dospievajúce, podobné listom žihľavy. Kvety sú snehovobiele, modrasté, fialové. Nachádzajú sa v listoch listov a zhromažďujú sa v racemózovom kvetenstve až 46 centimetrov dlhé.

Equifolia

Na konci výhonkov vytvára sviežu kríkovú s početnými snehobielymi alebo zafírovými kvetmi. Listy sú zaoblené, niekedy dospievajúce. Kvety sú veľké, až do priemeru 3,9 cm.

Populárne odrody

Na základe mnohých druhov zvonov sa získali zaujímavé odrody, ktoré sa pestujú ako záhradné a izbové rastliny.

populárne kvety

Biela hviezda

Odroda sa vyvinula na základe karpatského zvonu. Kvety sú osamelé, snehobiele.

Alba

Táto odroda pochádza z karpatského zvonu. Kvety - zvončekovitý tvar, snehobiely. Rovnakým spôsobom je pomenovaná snehobiela odroda, ktorá sa chovala na základe špirálovito zvinutého zvonu (plazivé stonky s mnohými kvetmi navrchu).

Riversley

Choval na základe karpatského zvonu, odrody s modrými kvetmi.

kvety v kvetináči

Chenton Joy

Populárna odroda karpatského zvonu so zafírovým odtieňom, jednotlivé kvety. Na silne rozvetvenom stonku nad zeleným listom rastie obrovské množstvo svetlých kvetov.

Blaumeise

Odroda s početnými modrými zvončekmi. Pochádza z karpatskej odrody.

Carpatenkrone

Karpatská odroda zvončekov s obrovským množstvom fialových kvetov.

klip

Malá rastlina, vysoká až 22 centimetrov.Odroda sa chová na základe karpatskej odrody.

kvety pre kvetinové záhony

major

Odroda pestovaná na základe garganového zvonu. Má zafírové kvety.

H. Paine

Odroda sa vyvinula na základe garganového zvonu. Má kvety levandule s bielym okom.

Loder

Kultivátor pochádza zo špirálovitého zvončeka. Táto odroda má dvojité kvety bledomodrej farby.

Slečna Wilmottová

Odvodené na základe špirálovito odrôd zvonov. Kvety sú modré.

Beauty Trust

Chovaný od základne zvončeka Takeshima. Má veľké snehovobiele kvety v tvare pavúka.

kvety vo váze

Svadobné Belz

Odroda pochádza zo zvončeka Takeshima. Kvety sú zvonovitého tvaru, sú snehovobiele a dvojité.

rubra

Bodkovaná odroda zvončeka s jasnými fialovými kvetmi pokrytými malými bodkami.

Albic Nana

Odroda odvodená z bodkovaného zvonu. Má biele kvety s početnými bodkami na okvetných lístkoch.

zvonček domov

Pink Octupus

Hybridný, vysoký 60 centimetrov. Kvety sú ružovkasté, s úzkymi, lineárnymi okvetnými lístkami podobnými ružovej chobotnici.

Kent Belle

Hybridný, vysoký až 75 centimetrov. Vytvára tenké stopky so širokými, fialovými kvetmi.

Brantwood

Odroda sa získava na základe listnatej zvonice. Má lievikovité fialové kvety umiestnené na vrchu vzpriameného stonky.

zvončeky

Makranta

Rôzne zvonica listnaté so vzpriameným dlhým stonkou. Kvety - fialový odtieň, veľké.

Bernice

Odroda sa získava z broskyňového zvonu. Modré dvojité kvety sa zbierajú do niekoľkých kusov v racemose, voľnej kvetenstve.

Thetam Beauty

Vysoká odroda patrí do odrody broskýň. Má svetlo modré veľké kvety, zhromaždené v sypaných kvetenstvách.

Exmaus

Vysoká rastlina pochádzajúca z broskyňového zvonu. Má matne modré dvojité kvety.

jemné kvety

Drift snehu

Vzťahuje sa na odrody broskýň. Vyzerá to ako konvalinka s veľkými kvetmi. Vytvára vysoké stonky s paniculate kvetenstvo, pozostávajúce zo snehovo biele zvončeky.

Nové obrie Highbrides

Vzťahuje sa na odrody broskýň. Výška vzpriameného kmeňa je až 75 centimetrov. Na vrchu sa vytvára panikulujúci kvetenstvo veľkých, snehovobielych alebo bohatých modrých kvetov.

Cerulea

Rôzne zvončeky s kvetmi mlieka. Vysoká rastlina s pyramidálnym kvetenstvom, pozostávajúca z veľkého počtu namodralých kvetov.

zvonica

Pritchard Verayeti

Patrí do mliečnej odrody. Stonka môže byť až 150 centimetrov. Na vrchole je kvetenstvo mnohých kvetov levandule.

Celestine

Odroda sa chová na základe karpatského zvonu. Táto kultúra má bledomodré jednotlivé kvety.

Isabel

Populárna odroda karpatského zvonu s nebeským odtieňom kvetín.

Alba Nana

Odroda sa chová na základe bodkovaného zvona. Kvety - snehovo biele, visiace, umiestnené na tenkých dlhých stonkách.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica