Funkcie a popis kríkov potentilla Abbotswood, výsadba a starostlivosť

Každé letné obyvateľov chce mať rafinované kvetinové miesto. Záhradníci sa preto snažia vysadiť na záhrade krásnu rastlinu, aby závideli susedov. Mnohí ľudia sa čudujú, čo je krovín škorec Abbotswood. Aké odporúčania by sa mali dodržiavať, aby sa takáto kultúra pestovala a aké podmienky sú pre ňu nežiaduce.

Všeobecný opis a charakteristika Potentilla Abbotswood

Rastlina, ako je kôrovec Abbotswood, je plodina, ktorá je známa už v staroveku. Má liečivé vlastnosti, ktoré sa používajú v tradičnej medicíne.

Samotné puzdro je nízke, pretože nepresahuje jeden meter. Koruna je hustá až vankúšová a listy sú maľované svetlozeleným odtieňom, ktorý na jeseň žltne. Pokiaľ ide o kvety, ich farba je biela. Majú tiež malý priemer a zhromažďujú sa v jednoduchých alebo malých kefách.

Medzi ďalšie vlastnosti tejto rastliny patria:

 • takáto kultúra začína kvitnúť od júna, kvitnutie pokračuje až do jesene a zachytáva október;
 • samotný krík sa považuje za okrasnú a listnatú rastlinu, ktorá sa stáva ozdobou letnej chaty;
 • každý rok rastie krík o dvadsať centimetrov;
 • životnosť tejto rastliny je až tridsať rokov.

Vďaka tejto vlastnosti sa môže kôrovec bôby Abbotswood stať ideálnou rastlinou na spestrenie letnej chaty.

starostlivosť o cinquefoil

Hlavné pozitívne a negatívne aspekty

Tento krásny ker má pozitívne vlastnosti. Ide o:

 • celú sezónu poteší letného obyvateľa a záhradníka s výhľadom na rozkvet;
 • považovaný za jeden z najlepších kríkov na vytváranie živých hraníc a kvetinových záhonov;
 • rastlina si dlhodobo zachováva svoj dekoratívny vzhľad:
 • ker je nenáročný na starostlivosť.

Nevýhodou tejto rastliny je potreba vykonávať postup, ako je prerezávanie proti starnutiu každých päť rokov. Taktiež netoleruje suchý vzduch.

Odporúčania pre pestovanie rastlín

Aby sa taký krík ako Potentilla Abbotswood potešil rozkvetom na dlhú dobu, musí sa o neho postarať. Samotná rastlina sa považuje za nenáročnú, ale nepáči sa jej suché počasie, keď je vzduch príliš suchý. V takom prípade by sa krík mal striekať denne.Toto by sa malo uskutočniť večer.

biele kvety

V horúcom počasí nie je potrebné zalievať. Môžete vykonať tri hojné zalievanie za sezónu, aby sa Abbotswood Potentilla cítil pohodlne. Na udržanie požadovanej veľkosti sa puzdro tvorí každý pád, ale po dokončení fázy kvitnutia.

Výber miesta a príprava pôdy

Cinquefoil Abbotswood preferuje slnečné oblasti, ale netoleruje dlhodobé vystavenie priamemu slnečnému žiareniu. Miesto by malo byť mierne zatienené, ale ráno a večer by malo byť dobre osvetlené. Pozemok je vybraný priestranný. Nevystavujte Potentilla blízko ihličnanov.

Pred výsadbou by sa mala pôda dobre vykopať a vyrovnať. Zem musí obsahovať veľké množstvo ílu. Krík musí byť vysadený v pripravených jamách, na dno ktorých sa nalieva drvený kameň a kamienky, a na hornú zeminu zmiešanú s pieskom a humusom.

Príprava sadivového materiálu

Sadzba potentilly sa najlepšie nakupuje v polovici apríla a okamžite sa vysádzala na otvorenom priestranstve. Je lepšie kúpiť takúto rastlinu v škôlke.

biely cinquefoil

Sadenice by mali obsahovať niekoľko výhonkov a mali by mať kompaktnú korunu. To naznačuje dobrý koreňový systém. Pred výsadbou sa odporúča sadenice preliať teplou vodou.

Výsadbový proces a čas

Pre takýto proces je lepšie zvoliť druhý jarný mesiac, keď sa sneh úplne roztopil. Malé kríky sú vysadené do zeme, ktoré sú posypané pôdou s prídavkom minerálov.

Rastlina sa umiestni do pripraveného otvoru, ktorý by mal byť dvakrát väčší ako samotný koreňový systém. V takom prípade musíte zabezpečiť rovnomerné rozmiestnenie koreňov.

Na konci je potrebné zalievať pôdu a posypať dieru pôdou navrchu. Po pol hodine sa pôda rozleje humínovým hnojivom, ktoré stimuluje rast. Akonáhle sadenice klíčia, musíte ich potom po týždni zasadiť, aby ich vzdialenosť bola asi tridsať centimetrov.

Praktické rady týkajúce sa starostlivosti

Potentilla Abbotswood si nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Krík je nenáročný, stačí ho na jar kŕmiť minerálnymi hnojivami a jeho kvitnutím poteší dlhú dobu.

reprodukcia Potentilly

V chladnom období a na zimu sa rastlina neskrýva. Ľahko toleruje mrazivé počasie. A aby ste dostali svieže, krásny ker, musíte včas odrezať minuloročné výhonky.

Polievanie pravidlá

Krík by mal byť napojený, keď schne. Musíte vziať asi desať litrov vody na jeden potentilský ker. Ak je leto horúce, potom je potrebné zalévať rastlinu každých 12 dní.

Je dôležité monitorovať pôdu - nesmie sa dovoliť praskanie a tvrdosť.

Uvoľnenie a odburinenie

Pôdu je potrebné uvoľniť v lete do hĺbky asi desať centimetrov. V tomto prípade je Zem nevyhnutne burínatá a všetky buriny sa odstránia. Cinquefoil miluje uvoľňovanie, to umožňuje, aby bola pôda nasýtená kyslíkom. Preto by sa mal uvoľňovať dvakrát týždenne.

Najlepšie sa to dá urobiť po troche zalievania, keď je pôda mäkká. Týmto sa odstránia všetky buriny.

kríkový cinquefoil

Mulčovanie pôdy

K mulčovaniu pôdy dochádza okamžite po výsadbe. V tomto prípade je zem pokrytá vrstvou rašeliny, asi päť centimetrov. To udrží vlhkosť v koreňovej oblasti kríka tak dlho, ako je to možné. Odporúča sa tiež pokryť zem ihlami a slamou.

Hnojivá a kŕmenie

Veľmi mladá rastlina sa musí kŕmiť od tretieho roku po jej vysadení na mieste. Úplne prvé kŕmenie sa uskutočňuje večer. Na to môžete použiť záhradný kompost.

Predtým, ako kvety začnú kvitnúť, by sa mal ker dodatočne kŕmiť hnojivom, ktoré obsahuje popol, draslík a fosfor.

orezávanie

Krík Abbotswood cinquefoil ker by sa mal kosiť raz za tri roky. Tento postup by sa mal uskutočniť v septembri. Výstrely, ktoré ešte nie sú pokryté hustým drevom, sa skrátia o jednu tretinu.

Puzdro potentilla

Ak je ker porezaný v apríli, výhonky sa skrátia o dvadsať centimetrov. Tým sa urýchli rast rastlín a podporí vetvenie.

Je dôležité, aby cinquefoil dobre znášal strih vlasov a dlho si udržal čistý dekoratívny vzhľad.

Chorobám, škodcom a metódam kontroly

Cinquefoil Abbotswood je celkom odolný voči rôznym chorobám a škodcom, ale niekedy sa mu stáva rezavou. Toto plesňové ochorenie nepoškodzuje rastlinu, ale súčasne ovplyvňuje dekoratívny účinok kríka.

V tomto prípade môže byť ošetrená tekutinou medi s mydlom. Nepestujte potentillu v blízkosti ihličnatých stromov.

Rastlina je niekedy napadnutá húsenicami. Tento hmyz je listom krovia a kladie vajíčka aj na svoju zadnú stranu. V dôsledku toho sa krík úplne vyvíja. Na vyriešenie tohto problému je možné ho liečiť roztokom Actellic alebo Acarin.

Potentilla v záhrade

Reprodukčné metódy

Krík Abbotswood Potentilla sa reprodukuje niekoľkými spôsobmi:

 • delenie puzdra;
 • rezne;
 • vrstvenie.

Môže sa šíriť nezávisle pozemkami. Aby ste to dosiahli, musíte na jar alebo na jeseň oddeliť koreň, ktorý má púčiky, a umiestniť ho do chatterboxu od Gumikov na dvanásť hodín.

Potom ju v teplej sezóne zasadte do zeme, ale oblička by nemala byť v hĺbke viac ako päť centimetrov.

Na rozmnoženie sú vhodnejšie kríky, ktoré už kvitnú už tri roky.

Cinquefoil Abbotswood v dizajne krajiny

Odporúča sa vysadiť rastliny tak, aby sa vytvorili hranice so zeleninou, ako aj na skalkách. Tento dizajn vyzerá veľkolepo na letnej chate. Krík Abbotswood Potentilla sa preto stane ozdobou záhrady. A vďaka svojej bielej farbe bude táto rastlina v harmónii s ostatnými kvetinami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica