Výsadba a starostlivosť o záhradné záružlie na otvorenom poli, pestovanie a skladovanie

Výsadba a starostlivosť o záhradné blatouchy má mnoho funkcií. Je to krásna okrasná plodina so sviežimi kvetmi. Aby rastlina mohla rásť a rozvíjať sa normálne, musí sa o ňu náležite postarať. Kultúra zároveň potrebuje včasné zalievanie, hnojenie a uvoľnenie pôdy. Ochrana rastlín pred chorobami a škodcami je veľmi dôležitá.

popis

Záhradný blatouch je bylinná trvalá plodina, ktorá môže dorásť až do výšky 63 centimetrov. Rastlina sa vyznačuje mäsitým hľúzovým podzemkom a listnatou stonkou. Listy majú trojitý tvar. Vzhľadom pripomína listy dahlia. Priemer kvetov dosahuje 8 - 10 centimetrov. Môžu byť hladké, dvojité alebo hrubé.

Kvetenstvo sú charakteristické jasnými odtieňmi - biela, ružová, červená. K dispozícii sú tiež krémové, žlté, oranžové. Tieto rastliny prichádzajú takmer vo všetkých farbách. Výnimkou sú modré a modré púčiky. Nájdete tiež odrody s dvoma tónmi. Keď sú rezané, kvety zostávajú čerstvé po dlhú dobu. Môžu stáť vo váze najmenej týždeň. Napriek mnohým výhodám má rastlina jedovaté vlastnosti. Preto sa odporúča držať ho mimo dosahu zvierat a detí.

Priaznivé vlastnosti

Záhradné blatouchy majú veľa prospešných vlastností. Okrem toho sa vyznačujú dekoratívnym vzhľadom. Z tohto dôvodu si kultúra získala medzi záhradníkmi veľkú popularitu.

dekoratívne

Rastlina sa často používa na dekoratívne účely. Je vhodný na zdobenie kvetinových záhonov, pozemkov, trávnikov. Môže sa pestovať aj v kvetináčoch doma. Pestrá paleta odtieňov rastlín vám umožňuje vytvárať ohromujúce kompozície.Súčasne je možné bezpečne kombinovať pálenice s kvetmi. Rastlina je obľúbená u krajinárov a kvetinárov. Často ho vyberajú pestovatelia kvetín a ľudia, ktorí sa zaoberajú dekoráciou sviatkov.

záhradné blatouchy

liečebný

Takmer všetky druhy blatouchov obsahujú veľa cenných zložiek. Patria sem:

 1. Protoanemonin. Táto látka má tonické vlastnosti a aktivuje nervový systém. Pomáha posilňovať imunitný systém, vyrovnať sa s patogénnymi baktériami a zvyšuje obsah hemoglobínu v krvi.
 2. Kumaríny. Sú to prírodné antikoagulanty, ktoré urýchľujú regeneráciu buniek a sú zdrojom vitamínu P. Pomáha predchádzať tvorbe krvných zrazenín.
 3. Srdcové glykozidy. Tieto látky normalizujú činnosť srdca, vyrovnávajú sa s tachykardiou, stimulujú krvný obeh a znižujú krvný tlak.
 4. Saponíny. Látky majú choleretické vlastnosti a znižujú teplotu. Pomáhajú tiež normalizovať krvný tlak, tenký hlien a zlepšujú reprodukčné funkcie.
 5. Taníny. Zužujú a spevňujú steny krvných ciev, chránia sliznice tráviaceho systému a pokožku.
 6. Alkaloidy. Tieto zložky aktivujú funkcie imunitného systému, majú tonizujúci účinok, vyrovnávajú sa s teplom a bolesťou a znižujú tlakové parametre. Látky tiež posilňujú steny krvných ciev, zastavujú krvácanie a dezinfikujú rany.
 7. Flavonoidy. Tieto zložky bránia deštrukcii kyseliny hyalurónovej, aktivujú metabolické procesy, zvyšujú pružnosť stien krvných ciev, neutralizujú pôsobenie voľných radikálov a bránia sklerotickým procesom.
 8. Vitamín C. Látka sa zúčastňuje imunitného systému a normalizuje funkciu krvotvorby.
 9. Karotén. Táto zložka pomáha zlepšovať vizuálne funkcie, posilňuje kostné tkanivo a zlepšuje stav zubov. Normalizuje tiež pružnosť pokožky a posilňuje vlasy. S jeho pomocou je možné spomaliť proces starnutia.

záhradné blatouchy

Druhy blatouchy

Existuje veľa odrôd záhradných blatouchov, z ktorých každá má špecifické vlastnosti.

klasický

V súčasnosti zahŕňa rod Blatouch viac ako 400 druhov rastlín. Okrem toho tento zoznam neustále rastie.

prenikavý

Táto rastlina sa nazýva aj nočná slepota. Je to bylinná trvalka, ktorá dosahuje výšku 20 - 50 centimetrov. Zahŕňa priame, rozvetvené výhonky. Listy rastlín sa nachádzajú pozdĺž celej výšky vetiev, ale pomerne zriedka. Na dne sú väčšie a takmer pevné. Horné listy sú silne členité a majú lineárne laloky. V júni sa objavia jednoduché žlté kvety s 5 širokými lístkami. Ich priemer nie je väčší ako 2 centimetre.

záhradné blatouchy žieravé

zlatý

Táto rastlina sa často vyskytuje na vlhkých tienistých lúkach a dosahuje výšku 40 centimetrov. Rovné stonky neobsahujú prakticky žiadne listy. Koreňová ružica sa skladá zo zaoblených zubatých listov na dlhých stopkách. Na vrchnej časti sú lineárne listy sediace.

Rastlina má malé žlté kvety s dospievajúcim kalichom a jednoduchou zvoncovitou korólou. Vyskytujú sa v apríli a júni.

postupný

Táto trvalá kultúra sa vyznačuje umiestnením stoniek vysokých 15 až 40 centimetrov. Po kontakte so zemou ľahko zakorenia v uzloch. Stonka rastliny je pokrytá krátkymi kliny. Listy stopky sú jasne zelenej farby a sú umiestnené po celej dĺžke. Kvety sú pravidelné a žlté. Ich štruktúra obsahuje 5 okvetných lístkov. Púčiky kvitnú v prvej polovici leta.

záhradné záružlie plazivé

jedovatý

Táto rastlina môže byť trvalá alebo ročná. Má rozvetvenú rovnú stopku a dosahuje výšku 10 - 70 centimetrov. Výhonky sú zdobené prelamovanými trojlistými listami. Vyznačujú sa zubatými hranami. Ovocné laloky rastlín vynikajú tmavo zeleným odtieňom.Na konci jari alebo začiatkom leta sa na kríkoch objavujú malé kvety. Sú svetlo žltej farby.

ázijský

Táto kultúra má ozdobné dvojité kvety pripomínajúce ruže. Rastlina je polokrík, ktorý dosahuje výšku 40 centimetrov.

pálenie

Je to vytrvalá plodina, ktorá má holé alebo rovné stonky. Môže dosiahnuť výšku 20 až 50 centimetrov. Listy rastliny sú oválne alebo kosoštvorcové. Zospodu sú listy spojené s výhonkami dlhými stopkami zhora - nachádzajú sa priamo na stonke. Kultúra má malé kvety, ktoré dosahujú priemer 1 centimeter. Sú osamelé a žlté. Rastlina má jedovatú šťavu a môže spôsobiť podráždenie pokožky.

záhradné zápalné pálenie

voda

Táto rastlina má plazivé výhonky a je malá. Na výšku dosahuje 5 až 20 centimetrov. Rovné stopky sú zdobené vyrezávanými listami, ktoré vyzerajú podobne ako snehové vločky. Kultúra má vynikajúce dekoratívne vlastnosti. Často sa používa na zdobenie akvárií.

Multi-kvetovaný

Je to bylinná vytrvalá rastlina, ktorá dorastá do 40-80 centimetrov. Zahŕňa rovné rozvetvené stonky pokryté krátkymi kliny. Listy odrezané prstom majú chmýří. Od júna do augusta sa na kríkoch objavujú jednoduché kvety. Majú bohatý žltý odtieň.

Sayansky

Táto rastlina má zakrivené výhonky vysoké 20-30 centimetrov. Vyznačuje sa zaoblenými listami. Môžu mať tiež tvar srdca. S príchodom leta sú kríky ozdobené kvetmi jedinými. Majú žltú farbu a majú chlpatú nádobu.

záhradné blatouchy Sayan

kašubský

Táto trvalka sa vyznačuje priamym kmeňom. Rozvetvuje sa iba zhora. Výška rastliny je 30-60 centimetrov. Listy majú pevnú štruktúru a sú okrúhle alebo v tvare srdca. Kvety sú lokalizované jednotlivo a majú svetlo žltú farbu. Kvitnutie začína v apríli.

zasnežený

Táto kultúra dosahuje výšku 6 až 15 centimetrov. Je ozdobená jednoduchými tmavožltými kvetmi, ktoré sa objavujú v júli a auguste. Rastlina preferuje vlhké miesta. Často sa vyskytuje v bažinatých oblastiach.

Okrasná záhrada

Táto kultúra má krásny vzhľad a mnoho odrôd. Každá z nich má určité vlastnosti.

Masha

Jedná sa o kompaktné puzdro, ktoré má rozvetvenú stopku a dosahuje 30 - 40 centimetrov. Froté púčiky rastliny majú biele plátky a bohatú farebnú hranicu.

záhradné blatouchy Masha

Terry

Nazýva sa aj pivónia. Rastlina sa vyznačuje veľkými kvetmi s tesne rozmiestnenými lístkami.

francúzsky

Táto odroda sa vyznačuje dvojitými kvetmi. Ich štruktúra obsahuje 2 - 3 riadky širokých okvetných lístkov.

perzský

Táto kultúra má malé kvety. Môžu byť jednoduché alebo polo-dvojité.

Chalmoid

Rastlina je zdobená hustými dvojitými kvetmi. Majú guľový tvar.

Červená kniha

V Červenej knihe je uvedených pomerne málo blatouchov. Tieto rastliny sa líšia vo vzhľade a vlastnostiach.

Červená kniha

Long-leaved

Je to dostatočne jasná rastlina, ktorá má žlté kvety. Je to veľkolepá trvalka charakterizovaná koreňovými púčikmi siahajúcimi od nezvyčajných uzlov a podzemných výhonkov. Rastlina má veľké stonky. Ich výška je 0,5 - 1,5 metra.

severnej

Vytrvalá rastlina dosahuje výšku 20 - 40 centimetrov. Vyznačuje sa vláknitým koreňom a priamym kmeňom. Vetvy dosahujú priemer 1,5 až 2 centimetre. Kvety rastliny sú žlté.

Populárne odrody

Záhradné blatouchy majú mnoho zaujímavých odrôd. Toto umožňuje každému pestovateľovi vybrať si najlepšiu voľbu pre výsadbu vo svojej oblasti.

Pearl Pikoti

Túto kultúru charakterizujú biele lístky.Zároveň cez ne môžete vidieť jasne fialový prach.

Pearl Pikoti

Bloomingdale Rose Bicolor

Táto rastlina má biele kvety so svetloružovým okrajom.

Double Pink Buttercup

Kultúra má husté dvojité kvety. Ich okvetné lístky k sebe tesne priliehajú.

zmiešaný

Dnes sa v predaji nachádzajú zmesi so semenami rôznych druhov rastlín. Vďaka tomu budete môcť získať celú kombináciu viacfarebných blatouchov.

Zlatá ruža

Táto rastlina má žlté kvety. Kríky dosahujú výšku 30 centimetrov.

Zlatá ruža

Funkcie výsadby na otvorenom priestranstve

Aby sa rastlina vyvíjala normálne, je potrebné venovať pozornosť správnemu vykonávaniu výsadbových prác.

Príprava pôdy

Úrodná a dobre odvodnená pôda, ktorá obsahuje veľa humusu, je vhodná pre kultúru. Pokiaľ ide o parametre kyslosti, Zem by mala byť neutrálna. Vhodná je aj mierne kyslá pôda.

Blatouchy rastú dobre vo vlhkej pôde. Mali by sa preto vysádzať v oblastiach s povrchovým umiestnením podzemnej vody. V tomto prípade plnohodnotná drenážna vrstva nemá malý význam.

Odporúča sa pestovať záhradné záružlie v malých skupinách, čo pomáha dosiahnuť maximálny dekoratívny účinok postelí. Od jesene sa odporúča vyťažiť pôdu pre rastliny. V takom prípade sa do zloženia bude musieť pridať kompost a hnoj.

Príprava sadivového materiálu

Nevyžaduje sa žiadna špeciálna príprava sadivového materiálu. Aby sa zlepšilo klíčenie semien alebo prežitie sadeníc, môžu sa pred výsadbou ošetriť rastovým stimulátorom.

semená pálenky

Výber miesta a času nástupu do lietadla

Odporúča sa pestovať záhradné blatouchy na dobre osvetlených miestach, ktoré sú chránené pred priamym slnečným žiarením a vetrom. Nadmerné slnko povedie k problémom s osivom. Zabraňuje tiež dlhodobému kvetu. Výsadbové práce je lepšie vykonávať na jar. Jeseň nie je presne ten pravý čas. Rastlina by mala byť vysadená od konca apríla do druhej polovice mája. Je dôležité, aby sa pôda dobre zahriala.

Ako správne zasadiť

Pri výsadbe sa odporúča vykonať nasledujúce kroky:

 1. Vykopajte malé zárezy pre výsadbu. V ťažkej pôde by ich hĺbka mala byť 3 - 5 centimetrov, vo svetle - 6-8.
 2. Vzdialenosť medzi puzdrami by mala byť 10 - 15 centimetrov.
 3. Na dno položte drenážnu vrstvu. Malo by obsahovať piesok a expandovanú hlinu.
 4. Položte rastliny do drážok a zakryte pôdou. Pôdu zvlhčite a zalejte vodou.
 5. Hľuzy vložte do dier. Odporúča sa to urobiť s koreňmi dole.
 6. Po ukončení výsadby zakryte posteľ vrstvou mulča.

výsadba kvetín

Pri výsadbe záhradných záružlí sadenice bude možné čakať na rozkvet kríkov až budúci rok.

Ošetrovacie funkcie

Aby sa kultúra mohla plne rozvíjať a prekvitať, odporúča sa poskytovať kvalitnú starostlivosť.

zalievanie

Kultúra je veľmi náročná na zloženie pôdy. Sotva znesie nadmerné zalievanie alebo príliš suché počasie. Odporúča sa kontrolovať stav pôdy tak, aby nevyschla. Keď zaschne vrchná vrstva, odporúča sa zalievať rastliny. V tomto prípade sa oplatí zvlhčiť kríky. V opačnom prípade existuje riziko hniloby koreňov.

Po ukončení kvitnutia by sa mal počet zalievok znížiť. Počas tohto obdobia sa rastliny začínajú pripravovať na spiace obdobie, takže nepotrebujú jedlo. Po tom, ako lístie zožltne, sa odporúča zavlažovanie úplne opustiť.

zalievanie kvetín

kanalizácie

Na ochranu výsadby pred nadmernou vlhkosťou je vhodné do drážok umiestniť drenážnu vrstvu. Môže obsahovať štrk alebo expandovanú hlinku.

Plevelenie a uvoľňovanie

Pôda okolo kríkov by sa mala neustále uvoľňovať. Odstraňovanie burín, ktoré absorbujú užitočné prvky a vlhkosť, nemá žiadny význam.

Vrchný dresing

Počas celého vegetačného obdobia potrebujú kvety primeranú výživu. V takom prípade sa odporúča pridať organické alebo komplexné produkty. Toto sa uskutočňuje v intervaloch 10 až 14 dní.Počas vývoja listov sa oplatí používať produkty na báze dusíka. Keď sa objavia kvety, kríky vyžadujú fosfor a draslík.

Hĺbenie a skladovanie hľúz

Na zimu sa musí vykopať veľa druhov blatouchov. Tento postup sa vykonáva koncom leta alebo začiatkom jesene - po smrti listov a stoniek. Ak hľuzy nie sú vykopané v čase, podzemok začne rásť. Pri vykopávaní blatouchov je dôležité vziať do úvahy, že majú krehké korene, preto by sa mal postup vykonávať veľmi opatrne.

hľuzy kvetov

Potom sa odnože odporúča vypláchnuť. Ak ich priveľa priveľa rozdeľte. Hľuzy sa potom odporúčajú umývať fungicídmi alebo manganistanom draselným a sušiť. Hľuzy sa oplatia pilinami, pieskom alebo rašelinou. Zároveň udržujte izbovú teplotu + 4 - 6 stupňov.

Odporúča sa kontrolovať odnože každý mesiac. Pomôže to včas identifikovať choroby a zabrániť ich šíreniu. Ak sa objavia príznaky hniloby alebo plesne, odporúča sa odstrániť postihnuté hľuzy. Pri malej lézii je dovolené ošetriť ich koloidnou sírou.

Stláčanie, stláčanie a orezávanie

Aby mohla rastlina kvitnúť dlhšiu dobu, odporúča sa včas odstrániť sušené konáre. Včasné prerezávanie pomáha vylepšiť krík. Avšak bude môcť kvitnúť až do augusta. Počas vývoja blatouchov sa odporúča zbaviť sa suchých listov a vyblednutých pukov. S príchodom jesene sú mŕtve kvetinové stonky úplne odstránené.

Zlatá ruža

mulčovanie

Tento postup pomáha zabrániť odparovaniu vlhkosti. Chráni tiež postele pred burinou. Rašelina, piliny, suchá tráva alebo listy sa môžu používať ako mulč.

prezimovanie

Vonku nemôže záhradný blatoucha prežiť zimu. Po skončení obdobia kvitnutia všetky pozemské úlomky odumrú. V tomto bode sa odporúča vyhrabať hľuzy.

Po odkvitnutí

Po ukončení kvitnutia budete musieť postupne znižovať počet a frekvenciu zavlažovania. Keď listy zožltnú, musí sa zvlhčenie pôdy úplne zastaviť. V auguste alebo septembri by ste mali začať hrabať.

Funkcie pestovania doma

Blatouchy sú úplne prijateľné na pestovanie doma. Zároveň sa odporúča prísne dodržiavať hlavné agrotechnické odporúčania.

krémový v hrnci

Pot výber

Hľuzy tejto kultúry sa najlepšie vysádzajú v malých kvetináčoch. Na tento účel sú vhodné aj individuálne okuliare.

Ako si vybrať pôdu

Blatouchy vyžadujú ľahkú a priedušnú pôdu. Príliš hustá pôda inhibuje klíčenie a sťažuje výživným látkam prístup k hľúzam. Na pestovanie plodín je najlepšie používať humus a čiernu pôdu. Je tiež možné zavádzať malé množstvo piesku do substrátu. V kvetináčoch sa odporúčajú odtokové otvory.

Príprava hľúz

Budete musieť dať handru alebo obrúsok do nádoby. Potom zvlhčite roztokom fungicídu alebo stimulátora rastu. Hľuzy s krémom položte na vrch a prikryte suchou servítkou. Odporúča sa obal zakryť filmom. Po napučaní sadivového materiálu je dovolené ho vytiahnuť. To zvyčajne trvá 1-3 hodiny.

príprava hľúz

kanalizácie

Aby sa predišlo hnilobe koreňového systému, je dôležité správne usporiadať drenážnu vrstvu. Môže obsahovať drvené tehly alebo kamienky.

Ako pestovať

Hľuzy sa odporúča pestovať v hĺbke ich výšky. To znamená, že iba vrchná časť by mala zostať na vrchu. Hľuzy by sa potom mali posypať zeminou na 2 až 3 centimetre a postriekať roztokom Fitosporínu.

zalievanie

Keď vyschne substrát, budete musieť rastlinu navlhčiť. Malo by sa pamätať na to, že nie je potrebné transfúziu kultúry.

teplota

Aby sa kultúra vyvíjala normálne, potrebuje nízku teplotu na úrovni +16 - 18 stupňov. Zvýšená suchosť vzduchu a teplota nad +25 stupňov povedú k smrti rastliny.

Zlatá ruža

Vrchný dresing

Odporúča sa kŕmiť rastlinu minerálmi a organickými látkami.Výrobky z potaše, rašelina sú perfektné. Je tiež možné použiť kompostovacie riešenie. Pre dobré výsledky by sa malo kŕmenie striedať.

Reprodukčné metódy

Je povolené množiť rastlinu dvoma spôsobmi - semenami alebo delením. Druhá metóda sa považuje za jednoduchšiu a účinnejšiu.

vplyvný

Semená sa predávajú v špecializovaných predajniach. Je tiež možné zbierať ich sami. Aby to bolo možné urobiť, po zaschnutí kvetu by sa mal box zviazať gázou. Ak je ovocie suché, odporúča sa naň ľahko zatlačiť a vyliať semená. Potom gázu opatrne odstráňte sadivom a vysušte na teplom mieste. Potom preneste semená do papierových vreciek a uložte ich.

Malo by sa pamätať na to, že týmto spôsobom pestované blatouchy nebudú mať odrodové charakteristiky, preto je lepšie používať semená obchodu. Najlepšie je sadiť semená do sadeníc alebo na otvorenej pôde. V prvom prípade by sa výsadba mala vykonávať vo februári, v druhom - v máji.

semená pálenky

Divízia Rhizome

Na jeseň sa odporúča vykopať hľuzy z pôdy a starostlivo oddeliť čerstvé výrastky. Poškodené miesta ošetrite aktívnym uhlím. Potom fragmenty vysušte a ošetrite fungicídom. Skladujte ich pri teplote + 10 - 12 stupňov. Po príchode jari hľuzy namočte a koncom apríla ich zasadte do zeme. Sú prehĺbené o 7-8 centimetrov.

Choroby a škodcovia

Kultúra sa vyznačuje pomerne silnou imunitou, preto nie je prakticky náchylná na nebezpečné huby. Niekedy však také problémy vznikajú. V takejto situácii sa používajú fungicídy.

Root rot

Vývoj patológie je spôsobený nesprávnym zavlažovaním. Koreňová hniloba sa zvyčajne vyvíja s nadmernou vlhkosťou.

Múčnatka

Toto porušenie je spojené s vysokou vlhkosťou vzduchu a veľkými zrážkami. Bordeauxská tekutina vám pomôže vyrovnať sa s ňou.

Múčnatka

Kapustový motýľ

Larvy a húsenice motýľov spôsobujú poškodenie listov a výhonkov kríkov. Ak sa zistia títo škodcovia, je potrebné použiť bioinsekticídy.

hlísty

Infekcia koreňového systému háďatkami sa dá očakávať slabým rastom a skrútením listových dosiek. V takom prípade bude potrebné vykopať krík, jeho korene sa odstránia z pôdy a spustia sa do teplej vody.

Plesňové choroby

Kvalitné odvodnenie pôdy pomôže predchádzať hubovým infekciám. Dodržiavanie režimu zavlažovania nemá žiadny malý význam. S vývojom húb odstráňte postihnuté fragmenty a ošetrite samotnú kríkov fungicídom.

Použitie v krajinnom dizajne

Blatouchy sa vyznačujú vynikajúcimi dekoratívnymi vlastnosťami. Preto sa často používajú na zdobenie záhradných pozemkov.

biele blatouchy

Kombinácia s inými kultúrami

Táto kvetina sa dobre hodí k iným plodinám. Môže byť vysadený v rovnakom lôžku s chrípkami, zvončekmi, hostiteľmi. Vždyzelené kríky budú skvelými doplnkami.

Záhradná výzdoba

Záhradné blatouchy dokonale dopĺňajú zmiešané kvetinové záhony. V závislosti od výšky kríkov sa môžu zasadiť do popredia alebo do stredu kvetinovej záhrady. Tieto rastliny sú tiež vhodné na zdobenie vysokohorských sklíčok, miešačiek, skaliek. Niektoré odrody sa často pestujú v kvetináčoch.

prevencia

Aby sa zabránilo tomu, že rastlina čelí nebezpečným chorobám alebo parazitom, bude potrebné vykonať včasné preventívne ošetrenie. Biela pleseň je považovaná za jednu z hlavných hrozieb pre kultúru. Vyvoláva porážku stopiek a listov kultúry.

krásna kvetina

Záhradné blatouchy sa niekedy stretávajú s hubovými chorobami. Výskyt problémov je indikovaný tvorbou hnedých škvŕn. Sú lokalizované na listoch a ich stopkách. Jedným z najnebezpečnejších škodcov rastlín je háďatko. Vyvoláva poškodenie koreňov. Existuje tiež riziko útokov proti roztočom. V tomto prípade sa listy skrútia, rast kríkov je narušený. Listy sú pokryté žltými alebo striebornými škvrnami.Aby sa rastlina vyvíjala normálne, odporúča sa poskytnúť správnu prevenciu. V tomto prípade je potrebné urobiť nasledovné:

 1. Zaviesť režim zavlažovania. Použitie príliš vysokej vlhkosti sa neodporúča. Pri nadmernom zalievaní existuje riziko vzniku múčnatky.
 2. Prvé príznaky problémov by mali byť základom úplného zastavenia zavlažovania.
 3. Aby sa predišlo stagnujúcej vlhkosti, odporúča sa uvoľniť pôdu včas, zorganizovať vysokokvalitné odtoky a používať insekticídy.
 4. Aby ste sa vysporiadali s nematódami, opätujte korene kríkov roztokom manganistanu draselného.
 5. Na zabíjanie roztočov je lepšie použiť akaricídy.

Odpovede na otázky

Kedy vykopať a ako uložiť žiarovky? Tento postup sa odporúča vykonať na jeseň bezprostredne po smrti pozemnej časti rastliny. Ak hľuzy nevykočíte včas, existuje riziko klíčenia. Mali by byť udržiavané v chlade až do budúcej jari.

nádherné kvety

Ako často sa odporúča zavlažovať rastlinu? Toto by sa malo urobiť, keď sa pôda vyschne. Pri prebytku vlhkosti existuje riziko hniloby koreňov a rozvoja plesňových chorôb.

Musím zakrývať kríky na zimu? Táto kultúra nie je schopná vydržať zimu vonku. Preto po vymretí listov a konárov musia byť hľuzy vykopané.

recenzia

O jeho popularite svedčí množstvo recenzií o tejto kultúre:

 1. Victoria, 42 rokov: „Záhradné blatouchy vyzerajú veľmi krásne a veselo. Veľmi sa mi páči rozmanitosť ich odtieňov. Na svojej stránke som vytvoril skutočné zloženie týchto kvetov. Jedinou nevýhodou, ktorú môžem pomenovať, je potreba vykopať hľuzy na zimu. Jednoducho nedokážu vydržať extrémny pokles teploty. “
 2. Marina, 38 rokov: „Túto plodinu pestujem na svojom webe už dlho. Môžem povedať, že blatouchy nie sú zvlášť náročné na starostlivosť. Aby sa zabránilo rozvoju húb, je potrebné vykonávať prevenciu včas. Je tiež dôležité regulovať frekvenciu zavlažovania. Zvyšok blatouchy sú absolútne nenáročné. ““


Záhradné blatouchy sú populárnou kultúrou, ktorá dokáže ozdobiť každé miesto. Aby sa rastlina vyvíjala normálne a prosím, so sviežou a dlhou kvetov, odporúča sa starostlivo sa starať o blatouchy. Zároveň je potrebné včas napájať kríky a kríky. Dôležitá je aj ochrana blatouch pred chorobami a škodcami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica