Opis a jemnosť pestovania narcisov odrody Pink Wonder

Narcisy fascinujú svojou krásou, rôznymi tvarmi a farbami už od pradávna. Vďaka rozvoju vedeckej šľachtiteľskej práce vedci potešia nové vylepšené odrody. Narcis Pink Wonder je plodina, ktorá je obľúbená u mnohých záhradníkov kvôli svojej nežnosti a aróme. Ak chcete pestovať takúto rastlinu vo svojom kvetinovom záhone, mali by ste poznať základné aspekty pestovania a pestovania atraktívnej kvetiny.

Opis a charakteristika zázraku Narcissus Pink

V preklade znamená názov odrody „ružový zázrak“. Kvetina očarí hrou odtieňov a bohatosťou arómy. Plodina patrí k neskorým odrodám, vrchol kvitnutia sa vyskytuje v apríli.

Rastlina má silný robustný pedikel dosahujúci výšku 30 cm, púčik dosahuje priemer maximálne 10 cm a v prvých dňoch kvitnutia má jasne žltý odtieň. Potom získa broskyňový tón, ktorý sa nakoniec zmení na svetloružovú farbu. Maximálny čas kvetu sú 3 týždne.

Narcissus Pink Wonder

Pozitívne a negatívne stránky

Pozitívne vlastnosti Pink Wonder Narcissus zahŕňajú:

 • odolnosť voči nízkym teplotám;
 • atraktívny vzhľad;
 • bohaté kvitnutie počas celého mesiaca;
 • pôsobivá veľkosť pukov a výška rastlín;
 • schopnosť používať na rezanie;
 • nenáročná starostlivosť.

Odroda nemá žiadne zjavné nedostatky.

Pestovacie pravidlá odrody

Pri výsadbe narcisu narcisu ružového zázraku je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov týkajúcich sa načasovania, prípravy sadivového materiálu a lokality, ako aj študovať algoritmus výsadby.

Narcissus Pink Wonder

Dátum pristátia

Narcisy patria petrklíčom, takže sa objavujú v záhrade pred ostatnými. Rastlina sa odporúča pestovať v polovici augusta - začiatkom novembra. Všetko záleží na klimatických podmienkach miesta rastu.

Príprava sadivového materiálu

Pred výsadbou by sa mali žiarovky skladovať v miestnosti s teplotou 17 - 20 stupňov, ktorá je dobre vetraná a chránená pred priamym lúčom svetla.

Pred výsadbou žiaroviek skontrolujte, vytriedte, dezinfikujte roztokom manganistanu draselného.

Narcissus Pink Wonder

Výber miesta pristátia

Rastlina dobre rastie v osvetlených a vetraných oblastiach s neutrálnou hlinitou pôdou, preto by sa mal používať kompost alebo humus. Ak pôda obsahuje veľké množstvo zásady, mala by sa pridať dolomitová múka v množstve 200 gramov na 1 štvorcový. m alebo popol z dreva najviac 1 sklo na štvorcový meter štvorcový. m.

Neodporúča sa pestovať v kvetinovej záhrade, na ktorej predtým rástli cibuľovité rastliny, ako aj trvalky - astry, chryzantémy. Strukoviny, pivonky, obilniny, nočné košele a uhorky sú vynikajúcimi prekurzormi.

Dôležité! Ako hnojivo nemôžete používať hnoj.

Technológia pristátia

Algoritmus pristátia obsahuje nasledujúce kroky:

 1. Miesto vopred pripravte vykopaním a podľa potreby obohatením hnojivami.
 2. Vykopajte diery až do hĺbky 12 - 15 cm vo vzdialenosti 15-20 cm od seba.
 3. Vyplňte otvory po 2 lyžice. l. popol z dreva, malú hrsť piesku a vložte cibuľu.
 4. Naplňte depresie do polovice zemou pripojenou k kompostu.
 5. Voda hojne upchajte a vyplňte chýbajúcu pôdu.

Po výsadbe sa odporúča mulčovať slamou, pilinami alebo odrezkami na trávu.

Narcissus Pink Wonder

Ďalšia starostlivosť o rastlinu

Narcissus Pink Wonder patrí medzi nenáročné kultúry. Aby sa rastlina potešila po dlhú dobu s jej krásnym kvetom, musíte vziať do úvahy cenné odporúčania skúsených záhradníkov.

Polievanie a kŕmenie

Narcissus Pink Wonder je rastlina milujúca vlhkosť, preto ju musíte pravidelne a pravidelne zalievať. Za 1 štvorcový m vyžaduje viac ako 20 litrov vody. Po zákroku pôdu uvoľnite a ak je to potrebné, odstráňte burinu.

Hneď ako cibuľka začne klíčiť, naneste zložité minerálne hnojivá v množstve 30 gramov na 1 štvorcový meter. m) Ďalšie kŕmenie by sa malo vykonávať počas tvorby púčikov. Na tento účel pridajte 20 gramov anorganických hnojív na 1 štvorcový meter štvorcový. m) Pre dlhý a svieži rast by sa malo kŕmenie opakovať. Posledná aplikácia zmesi draslík-fosfor (1: 2) sa uskutočňuje po odkvitnutí v množstve 50 až 60 gramov na 1 štvorcový. m.

Narcissus Pink Wonder

Tvorba odrody

Ako púčiky rastliny vädnú, môžu byť bezpečne odrezané a zanechávajú lístie. Na jeseň, aby sa zachovala dekoratívnosť, sa môžu vrcholy rozrezať na polovicu, uvoľniť a hnojiť pôdu. Ak je rastlina úplne žltá, nakrájajte ju čo najbližšie k pôde.

Ako sa pripraviť na zimu

Na ochranu rastlín pred zamrznutím je potrebné vykonať jesenné mulčovanie rašelinou alebo suchými listami. V takom prípade by mala byť vrstva mulča aspoň 6 až 8 cm, na jar ju možno odstrániť uvoľnením do uličiek počas uvoľňovania.

Narcissus Pink Wonder Winter

Choroby a škodcovia

Najlepšou prevenciou proti chorobám a škodlivému hmyzu je dodržiavanie všetkých noriem poľnohospodárskej kultivácie. Odroda narcisu ružového divu je náchylná na nasledujúce infekcie.

názovpríznakyKontrolné opatrenia
FusariumPoškodená je spodná časť banky, objavuje sa plak, lístie sa zmení na žltéStonku nakrájajte na zdravé tkanivá, žiarovku namočte do roztoku Fitosporin-M
BotrythiasisNadýchaný biely kvet s čiernymi bodkami na okrajoch listov, rozpad výhonkov, pukyOdstráňte postihnuté fragmenty a ošetrite ich fungicídmi
HrdzaPrítomnosť bezfarebných opuchov na listoch, stonke, cibuli, ktoré nakoniec získajú oranžovú farbu. Výsledkom je, že listy vädnú a rastlina je slabá a nespokojuje sa s kvetomVykopajte a zničte napadnuté kvety a ošetrujte neovplyvnené kvety zmesou Bordeaux

Medzi nebezpečnými škodcami ovplyvňuje odroda Pink Wonder medvede, nematódy a narcisy. Na boj proti nim sa odporúča používať širokospektrálne insekticídy.

Chov narcisov

Narcisy sa rozmnožujú vegetatívne. Do druhého roku môže žiarovka matky tvoriť viac ako 4 bábätká, ktoré budú pripravené na oddelenie a výsadbu v treťom roku.

Narcissus Pink Wonder

Použitie Pink Wonder v dizajne krajiny

Odroda Pink Wonder bola chovaná špeciálne na rezanie, ako aj na vynútenie a zdobenie pozemkov a hraníc. Takáto rastlina dodá každému jarnému zloženiu záhadu a šarm.Krajinní dizajnéri odporúčajú výsadbu narcisov Pink Wonder v malých skupinách po 10 vedeniach, ktoré vedú do záhrady, a vzdialenosť medzi nimi môže byť vyplnená obyčajnými kvetmi, napríklad muškáty, hyacinty.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica