Ako správne zasadiť astry na jeseň pred zimou a je to možné

Kvetinové rastliny sú medzi záhradníkmi žiadané. Každý môže zasadiť hviezdu na jeseň pred zimou. Ale s jednou podmienkou, musíte dodržiavať odporúčania skúsených záhradníkov. V opačnom prípade semená jednoducho nemôžu klíčiť.

Prečo zasiať astry na jeseň pred zimou - výhody a nevýhody

Výsadba hviezd pred zimou má množstvo výhod a jednu nevýhodu.

Pros:

 • pretrvávajúca imunita voči chorobám;
 • stuženie rastlín;
 • doba kvitnutia je posunutá o 2-3 týždne skôr;
 • nie je potrebné pestovať sadenice;
 • kvety sú odolné proti zmenám teploty.

mínus:

 • veľká spotreba sadivového materiálu, niektoré semená nemôžu klíčiť.

Výsadba semien na jeseň má mnoho výhod. Záhradníci sa preto často uchyľujú k tomuto spôsobu pestovania astry. To uľahčuje pestovanie kvetín na jar.

Ktoré aster semená sú vhodné

Kvetinárstva odporúčajú výsadbu odrôd prispôsobených na pestovanie týmto spôsobom. Častejšie sa používajú typy Pompers. Vysieva tiež sadivový materiál z vlastnej zostavy.Osivá určené na pestovanie pred zimou musia byť čerstvé. Pre 2-3 roky je klíčenie na jar veľmi zlé.

Dôležitou podmienkou výsadby pred zimou je prísne dodržiavanie pokynov skúsených kvetinárov.

Načasovanie zimného pristátia

Semená sú zasadené do zeme v rôznom čase, obdobie závisí od regiónu, v ktorom záhradník žije:

 • Na predmestí, vysiate koncom októbra a začiatkom novembra.
 • V Urali a na Sibíri je vykládka plánovaná na koniec septembra, začiatkom októbra.
 • Ale na juh v novembri.

astry pred zimou

Pri výbere dátumu výsadby semien aster na otvorenom priestranstve sa zohľadňuje predpoveď počasia. Je vhodné naplánovať pristátie, keď dôjde k mrazivému počasiu. Počas rozmrazovania semená klíčia a potom zmrazujú. Na jar vôbec nevyklíčia. Preto, keď sa siatie osiva, letný obyvateľov rozhodne pre seba.

Etapy zimnej výsadby astry

Prísne dodržiavame odporúčania skúsených záhradníkov. V opačnom prípade hrozí, že v lete zostane bez semien a kvetov.

Príprava miesta a pôdy

Je vhodné zvoliť si oblasť, kde budú astry osvetlené slnkom väčšinu dňa.

astry pred zimou

Potom je vybraná oblasť vykopaná a obsahuje nasledujúce komponenty:

 • rašelina;
 • superfosfát;
 • močovina;
 • draslíka;
 • drevný popol;
 • riečny piesok.

Pôda sa vykopáva do hĺbky 25 cm, okamžite sa vytvoria drážky a záhradné lôžko sa zakryje pred začiatkom stabilného chladného počasia.

Pôda na vyplnenie drážok sa zhromažďuje vopred. Skladba by mala byť umiestnená na suchom mieste, štruktúra by mala byť drobivá. Pretože na jar, keď klíčky začnú preraziť, kôra nad posteľou nedoniví.

astry pred zimou

siatie

Výsev osiva sa vykonáva v stanovenom čase v závislosti od oblasti bydliska pestovateľa. Výsadbový materiál je položený pozdĺž drážok, posypaný pozberanou zeminou. Hĺbka výsadby je 2-2,5 m. V zime je potrebné správne zasiať astry. Semená sa vysádzajú často. Na jar, po výskyte sadeníc, sa sadenice riedia. Nadbytočný sadivový materiál sa neodhodí. Používa sa na pestovanie inde.

Prístrešok na zimu

Výsadba je potiahnutá polyetylénom, pritlačená pozdĺž okrajov a ponechaná až do začiatku topenia na jar. Potom sa kryt odstráni a položí sa do suchých zvyškov rastlín. Nebudú odstránené až do začiatku stabilného teplého počasia.

astry pred zimou

Príprava trvalých kvetov na zimovanie

Ak sú v záhrade trvalí predstavitelia rodiny, nezabudnite na ich prípravu na zimné obdobie. Ak sa všetko urobí správne, rastliny budú potešiť budúci rok s hojným rozkvetom.

Ako čalúniť

Obyvatelia leta premýšľajú, či je možné vytrhnúť viacročné astry. Skúsení pestovatelia kvetov radia vykonávať prerezávanie. Musíte počkať, kým stonky nezaschnú. Toto sa najčastejšie vyskytuje po prvom silnom mraze. Potom ich odrežte vo výške 2-5 cm od zeme.Piliny sú pokryté takými odrodami, ktoré netolerujú mrazy, ako aj mladými kríkmi.

astry pred zimou

hnojivá

Dôležitou fázou prípravy rastlín na zimu je kŕmenie. Pred zimovaním získava rastlina z pôdy viac živín. Je potrebné použiť organickú hmotu alebo komplexné hnojivo. Kvetinárstva odporúčajú kŕmenie trvalých asterov drevným popolom. Okolo rastlín sa distribuuje 0,2 až 0,3 kg látky, potom sa pôda uvoľní.

Správne metódy rozmnožovania pred zimou

Vytrvalé astry sa množia rôznymi spôsobmi. Je ťažké určiť správnu metódu. Každé letné obyvateľov si vyberie metódu, ktorá je pre neho pohodlná a jednoduchá. Je potrebné zasadiť rastliny, dodržiavajúc podmienky, aby nedošlo k ich zničeniu, ale k ich znásobeniu.

astry pred zimou

Delenie puzdra

Jednoduchým spôsobom sa vyrastie dospelá rastlina a rozdelí sa na niekoľko častí. Jeden krík by mal obsahovať 3-5 výhonkov. Koreňový systém oddelených častí dospelej rastliny musí byť silný. Vytrvalé astry sú zasadené asi mesiac pred začiatkom chladného počasia. Počas tohto obdobia majú kríky čas na zakorenenie. Dôležitou podmienkou je zalievanie a kŕmenie nezrelých rastlín.

Voda zasychá, keď vrchná vrstva zaschne. Kŕmia sa slabým mulleínovým roztokom asi 15 až 20 dní po transplantácii.

Výsev osiva

Výsadbový materiál sa nakupuje v obchode alebo sa zbiera nezávisle. Zhromaždené semená zostávajú životaschopné až 3 roky. Je však lepšie používať čerstvý výsadbový materiál, pretože rastliny potrebujú pred začiatkom zimy veľa sily a energie.

astry pred zimou

Semená vytrvalých aster sa množia rovnakým spôsobom ako jednoročné. Drážky sa pripravia vopred a zasejú sa do zmrazenej pôdy. Potom sa prikryjú polyetylénom a nechajú sa až do jari.

výstrižky

Takto rozmnožovanie je vhodnejšie pre leto. Ale niektorí obyvatelia leta zasadia túto metódu na jeseň. Rezy sa rezajú pri 40 - 45 cm, spodný rez sa uskutočňuje pod uhlom 45 °. Vykopávajú sa do zeme a čakajú, až odrezky dajú korene. Potom sú korene mulčované a nechané až do jari.

Jarná starostlivosť

Ak sa sneh roztopí, ak sa použije film, odstráni sa. Niektorí letní obyvatelia radia zakrytie zvyškami rastlín, niektorí nie.

astry pred zimou

Sadenice, ktoré začínajú vypuknúť zo zeme, potrebujú dostatok slnečného svetla. Záhradník má právo rozhodnúť sa, čo má robiť. Ak sa výsadby nezachovávajú, kvetinárstvo musí sledovať predpoveď počasia.Keď mrzne, klíčky zakryte tak, aby neboli mlátené mrazom.

Keď je počasie stabilné, sadenice sa riedia. Keďže semená sú vysádzané hustejšie ako počas jarnej výsadby, musia sa semená odstrániť.

Riedené kvety porastú rýchlejšie. Budú tvoriť silný koreňový systém, záruku dobre vyvinutej vzdušnej časti a bohatého kvetu. Klíčky zalejte podľa potreby. Nezabúdajme, že asterovi sa nepáči nadmerná vlhkosť. Začnú hniť. Pôda by však nemala ani vyschnúť. Je potrebné sledovať hladinu vlhkosti. Aby sa udržala vlhkosť, pôda sa uvoľní. Okrem toho znižuje počet burín, ktoré tiež narúšajú správny vývoj rastlín.

Liečba chorôb

Aster, podobne ako iné rastliny, je často napadnutý vírusmi a hubami. Dodržiavanie poľnohospodárskych postupov významne znižuje riziko chorôb rastlín.

astry pred zimou

Ak sa objavia príznaky choroby, je potrebné okamžite liečiť špeciálnymi prípravkami. Nákup je v obchodoch. Obyvatelia leta bezpečne liečia astru chémiou, pretože má účinný účinok a dlhodobo zmierňuje choroby.

Chemické prípravky sa používajú opatrne, ak sa v okolí pestujú ovocné a zeleninové plodiny. Najmä pri striekaní.Dodržiavanie požiadaviek na výsadbu pomáha predchádzať výskytu chorôb.

Vrchný dresing

Mladé nezrelé rastliny vyžadujú oplodnenie. Je dôležité si uvedomiť, že je lepšie nie kŕmiť, ako prekrmovať.

Na jar sú zavedené do zeme:

 • fosforu;
 • vápnik;
 • dusík.

Nie je potrebné pridávať organickú hmotu, pretože sa pridáva v dostatočnom množstve počas tvorby lôžok na jeseň. Výsadba asterov pred zimou pomáha mnohým záhradníkom. Podľa odporúčaní a techník poľnohospodárskej techniky vám umožní získať kvitnúce kvetinové záhony niekoľko týždňov pred plánovaným termínom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica