Opis a charakteristika ruží Aloha, pravidlá výsadby a starostlivosti, aplikácia

Lezecké ruže sú rastliny, ktoré slúžia ako zvislé usporiadanie krajiny. Zdobia miestnu oblasť, skryjú nevzhľadné prístavby. Aloha je ruža s nádherným kvetenstvom oranžovo-ružovej farby. Ďalej popis a charakteristika kultúry, informácie o zložitosti starostlivosti o rastliny, použitie v krajinnom plánovaní.

Z histórie vzniku odrody

Lezenie Aloha bolo chované nemeckými chovateľmi v roku 2003. Špecialisti spoločnosti Kordes prešli cez ruže Westerland a ruža Rugelda z Rugosa. Už v roku 2006 vo Francúzsku bola odrode udelená čestné osvedčenie.

Popis a vlastnosti Aloha ruže

Výhonky plodín dosahujú výšku 2,5 metra. Kríky sa šíria do 100 centimetrov. Listy sú zelené, lesklé. Kvetenstvo pozostáva z 5 - 10 kvetov, ktorých priemer dosahuje 10 centimetrov. Okvetné lístky sú maľované v odtieňoch oranžovo-ružovej palety. Počas rozkvetu vychádza z kríka jemná aróma.

Silné výhonky majú veľké množstvo tŕňov. Zvláštnosťou Aloha je to, že kvitne dvakrát ročne. Odolá južným teplotám podnebia a mierneho podnebia.

Jemnosti pestovania kultúry

Sadenice nakupujú v škôlkach alebo záhradných centrách od spoľahlivých predajcov. Rastliny by nemali byť staršie ako 1 - 2 roky, inak bude pre nich ťažšie zakoreniť.

aloha sa zdvihol

Kedy a kde pestovať

Ruža je vysadená na otvorenom priestranstve na jar alebo na jeseň. Miesto je vybrané slnečné, chránené pred studeným vetrom. Kvety sú náchylné k vyblednutiu, takže oblasť by mala byť zatienená v horúcom popoludní.

Poznámka! Ruža je vysadená v určitej výške, inak môže koreňový systém hniť.

Príprava sadivového materiálu

Sadenice sa umiestnia do vedra s vodou. Na dezinfekciu rastliny pridajte niekoľko kryštálov manganistanu draselného. Príliš dlhé korene sa orežú. Výstrely sú skrátené na 15 až 20 centimetrov.

aloha sa zdvihol

Pokyny na pristátie

Ruža Aloha sa pestuje na týchto stránkach:

  • vykopať otvor 50 x 50 centimetrov;
  • naleje sa vrstva z expandovaného ílu alebo malých kameňov;
  • jama je napoly vyplnená úrodným substrátom;
  • v strede je umiestnená stromka, korene sa narovnajú;
  • zaspať so zemou pozdĺž koreňového goliera.

Rastlina sa zalieva hojne, koreňový kruh je posiaty rašelinou alebo pilinami.

Ťažkosti v starostlivosti o rastliny

Starostlivosť spočíva v zalievaní, kŕmení, uvoľňovaní zeme, odstraňovaní buriny. Vyblednuté puky sa odstránia, aby sa zachoval dekoratívny účinok rastliny. Po prvej vlne kvitnutia sa výhonky orežú. Tento postup podporuje vytváranie bočných vetiev s mladými púčikmi.

aloha sa zdvihol

Požadovaná vlhkosť

Vysoká vlhkosť môže zariadenie poškodiť. Pri častom zavlažovaní sa na kríku pravdepodobne objaví múčnatka. Z tohto dôvodu sa voda nalieva iba do koreňa.

O napájaní a kŕmení

Voda Aloha vzrástla po vyschnutí vrchnej vrstvy Zeme. Ak pôda nemá čas na vyschnutie, hnilobné mikroorganizmy môžu napadnúť koreňový systém. Pod krík sa naleje 2 až 3 vedrá vody. Kultúra sa živí až 5-krát za sezónu. Na jar sa dusík používa na vytváranie zelenej hmoty. Potom sa aplikujú minerálne hnojivá s výhodou v zložení draslíka a fosforu.

Orezávanie a zimovanie

Začiatkom jari sú odrezané staré, choré a mrazené výhonky. Na mladých vetvách zostalo 5 - 10 pukov. Na jar sa na nich začne hojné kvitnutie. Staré výhonky sa skrátia na 2-3 púčiky. Na zákrok použite dezinfikované záhradnícke záhradnícke nožnice.

aloha sa zdvihol

Dospelý ruža dobre znesie zima. Stačí ho posypať rašelinou, kompostom. Ak sa očakávajú silné mrazy, okolo kríka sa položia smrekové nohy, stonky sa k nim ohnú a zafixujú sa. Štruktúra je zakrytá agrofiber.

Dôležité! Aby mohla ruža bezpečne vydržať chlad, zavádza sa polievka v polovici jesene vodou.

Rastliny vhodné pre okolie Aloha vzrástli

Kultivačný ker je vysoký, takže zakrpatené rastliny k nemu krásne susedia. Môžu to byť vždyzelené alebo listnaté kríky, letničky alebo trvalky. Oranžovo-ružové kvetenstvo Aloha je účinne vyvážené farbami modrej palety: šalvia, levandule, zvončeky.

Chovné pravidlá

Najjednoduchším spôsobom je šírenie lezeckej Aloha ruže vrstvením. Postup sa vykonáva nasledovne:

  • urobiť drážku 7 až 10 centimetrov hlbku;
  • položte driek, pripevnite ho drôtenou konzolou;
  • pokryté zemou.

Starostlivosť spočíva v zalievaní, uvoľňovaní, odstraňovaní burín. Po chvíli sa objavia mladé kríky. Sú oddelené lopatou, presadené na nové miesto.

Použitie v krajinnom dizajne

Ruža Aloha je vysadená v blízkosti budov s podperami: oblúky, altánky, pergoly, stĺpy. Aby sa zachoval dekoratívny vzhľad puzdra, stonky sú zviazané. Plodina bude vyzerať veľkolepo v podobe pásomnice na pozadí trávnika.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica