Opis hybridnej čajovej ruže odrody Brandy Cherry, výsadba, starostlivosť a rozmnožovanie

Odroda ruže brandy Cherry je hojným druhom na zlepšenie farby a lístia. Kvet slúži ako ozdoba akéhokoľvek miesta, je žiadaný pri príprave kytíc. Patrí k hybridným odrodám čaju, vyznačuje sa elegantným tvarom a bohatou farbou lístkov. Ak chcete bezpečne pestovať kultúru, musíte poznať všetky jej vlastnosti.

História pôvodu

Čajová hybridná ruža Brandy Cherry bola chovaná v Nemecku, slávnej škôlke „Rosen Tantau“. Organizáciu založil v roku 1906 senior M. Tantau. Je to jedno z najuznávanejších a najoceňovanejších chovných stredísk v Európe. Mnohí sprievodcovia tvrdia, že ruža bola chovaná v roku 2004. Okamžite získala popularitu vo všetkých krajinách sveta. Niektoré zdroje tvrdia, že odroda bola vyšľachtená v roku 2001, ale presný dátum je stále neznámy.

Výhody a nevýhody: porovnanie s inými kultúrami

Čerešňové ruže majú niekoľko pozitívnych a negatívnych vlastností. Mali by ste sa s nimi vopred oboznámiť, aby ste mohli určiť výber.

kladymínusy
Vysoká odolnosť voči mrazuPriemerný stupeň mrazuvzdornosti
Bohaté, dlhé kvitnutiaTendencia púčikov stráca farbu s množstvom slnečného svetla
Vysoká odolnosť voči suchu
Odolnosť voči chorobám

 Brandy Cherry

Opis vzhľadu

Rose Brandy Cherry je známa svojím neobvyklým odtieňom lístkov. Vo vnútri sú oranžové, postupne sa menia na ružovkasté a víno. Hrany sa často vlnia ako čipka. Za predpokladu náležitej starostlivosti bude Bush kvitnúť od konca júna do prvého mrazu. Púčik je hustý, vydáva vôňu ľahkého ovocia. Svojím tvarom pripomína pohár so 45 dvojitými listami. Každá farba má priemer 10 cm.

krík

Okrasný ker, vzpriamený, dorastajúci do výšky 1,2 metra s obvodom do 0,7 metra. Listy sú husté, kožovité, tmavozelenej farby. Každá stonka kvitne od 1 do 2 púčikov, na vetvách takmer nie sú tŕne. Posledný aspekt zjednodušuje proces starostlivosti o kvetiny.

rastúce ruže

Pučiace a kvitnúce

Odroda opäť kvitne, púčiky sa otvárajú niekoľkokrát za sezónu, s krátkymi prestávkami. Kvety sa striedajú pomaly, čo vyvoláva dojem nepretržitého kvitnutia.Proces sa začína na konci júna a trvá až do prvého mrazu. Rose Brandy Cherry kvitne do zimy, často a násilne. V jednom kvetenstve je prítomných až 3-5 kvetov. Jemná, ovocná aróma zapĺňa celú záhradu a nikoho nenechá ľahostajným. Zvlnené okraje ruže ju robia jedinečnou, neopakovateľnou.

Nevyhnutné podmienky pre pestovanie

Čerešňa Rose Brandy sa musí pestovať v úrodnej pôde, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k stagnujúcej vode. Technológia starostlivosti nevyžaduje veľa úsilia. Je vhodný pre letných obyvateľov, ktorí sa cez víkend objavia na pozemku. Kvetina sa pestuje na ozdobné účely alebo na predaj.

kríky ruží

Teplota a vlhkosť

Ruža uprednostňuje teplo, rastie bezpečne, keď sa vzduch zahreje na +15 stupňov alebo viac. Rôzne stredné zimné mrazuvzdornosť, vydrží až do -10 stupňov. Ak sú mrazy krátke, kríky nezamrznú. Kvetina miluje vlhkosť, ale nie nadmernú vlhkosť. So stojatou vodou môže podzemok trpieť.

Osvetlenie a miesto odletu

Brandy Čerešňové ruže radšej rastú v dobre osvetlených oblastiach ohrievaných slnkom. V tieni "horí" horšie, kvitnutie nebude také hojné. Okvetné lístky môžu blednúť na neustále spaľujúcom slnku. V oblasti, kde rastú kríky, by nemali byť žiadne prievany, studený vietor.

Požadované zloženie pôdy

Odroda by sa mala pestovať vo vlhkej, dobre odvodnenej pôde s pH 5,3 až 7,3. Diera by mala dovoliť, aby sa odnožka úplne roztiahla.

pôda pre ruže

Sádzacia technológia výsadby

Pred výsadbou sadenice sa vykonávajú prípravné práce.

 1. 2 týždne pred výsadbou pripravte pôdu na vybranom mieste. Odstráňte burinu, vykopajte pôdu, 2 lopaty bajonetu.
 2. Pridajte do pôdy humus, rašelinu, drevný popol a komplexné minerálne hnojenie.
 3. Semenáčik vložte do roztoku na stimuláciu rastu, čiastočne odrežte vrcholy vetiev.
 4. Vykopte výsadbový otvor s priemerom 70 x 70 cm. Udržujte vzdialenosť 50 cm.

Je potrebné pestovať v súlade s nasledujúcimi požiadavkami.

 1. Na dno pripraveného otvoru nalejte drenážnu vrstvu, ktorá chráni ružicu pred stagnáciou vody. Vo forme drenáže sa používajú strúhané tehly a malé kamene.
 2. Otvor 2/3 je vyplnený pripravenou zeminou, ktorá pozostáva z humusu, trávnatej pôdy, drevného popola a komplexného minerálneho hnojenia.
 3. Na výslednú vrstvu sa položí sadivový materiál, jemne posypaný zeminou. Miesto očkovania by malo byť 10 cm hlboké.

Potom sa ruže hojne zalejú vodou a mulčujú sa okolo kôry alebo stromového prachu.

výsadba sadenice

načasovanie

Na juhu môžete vysadiť rastlinu na jeseň, takže oddenok bude mať čas na zintenzívnenie do zimy, na jar av lete kvitne krík. V severných a stredných zemepisných šírkach by sa výsadba mala vykonávať v marci. Zem musí mať čas na zahriatie.

Organizujeme kompetentnú starostlivosť o kultúru

Starostlivosť o Brandy Cherry Rose je jednoduchá, starostlivosť pozostáva z nasledujúcich aspektov:

 • vytrhnite nevlastné deti včas z dutiny listov, oddeľte nepotrebné vetvy, na každom kmeni by malo byť 1 výhonok;
 • v zime vykonávať prerezávanie, preventívne postrekovanie proti chrobákom a chorobám;
 • pravidelne zalievajte krík, burinu zeme.

Kvalitná starostlivosť je garantom hojného, ​​pravidelného kvetu ruže.

Frekvencia polievania kríkov

Posypte Brandy Cherry dvakrát týždenne ružovou vodou. 1 krik bude potrebovať 1 vedro. V období sucha sa zalievanie organizuje v 1,5 - 2 vedrách vody. Zem by nemala vyschnúť, je tiež dôležité nedovoliť stojatú vodu.

zalievanie ruží

Čo a ako nakŕmiť ružu

Hnojte ružu podľa nižšie uvedených noriem.

 1. Začiatkom apríla. Budete potrebovať dusíkatú látku. Kupujú ho hotové pod názvom „Spring Kemira“. Môžete si vziať dusičnan amónny alebo močovinu. Horný obväz zrieďte v pomere 10 litrov vody na 1 polievkovú lyžicu. hnojivá. Pred kŕmením je dobré zaliať ružu čistou vodou.
 2. Prvá vlna peľu končí v júli. Hnojte kríky, keď na nich nezostali takmer žiadne kvety.Prijíma sa širokospektrálne hnojivo s veľkým množstvom fosforu a draslíka. Mali by ste si kúpiť „Kemir universal“ alebo iné podobné krmivo.
 3. V septembri sú ruže kŕmené horčíkom a draslíkom. Top dressing sa nazýva "draselný magnézia" a predáva sa v akejkoľvek záhradnej predajni. Pri riedení produktu postupujte presne podľa pokynov.

Kvôli daným hnojivám bude ruža zdravá, vrchný obväz bude slúžiť ako dobrá prevencia chorôb a chrobákov.

Uvoľnenie a starostlivosť o pôdu

Pôdu je potrebné uvoľniť podľa potreby, zvyčajne dvakrát za 14 dní. Plevel zaisťuje saturáciu pôdy kyslíkom, odstraňuje burinu. Ak nedôjde k uvoľneniu, ruža vybledne.

Starostlivosť o ruže

Formatívne prerezávanie

V prvom roku života rastlín by sa mala každá vetva skrátiť, pričom by na nej mali zostať 2-4 púčiky, asi 15 cm od úrovne zeme. Toto stimuluje tvorbu silných bazálnych výhonkov. Ak je pôda, na ktorej rastú ruže, veľmi piesočná a nie je nasýtená živinami, stojí za to ju mierne prerezať.

Potom by na stonke malo zostať 4-6 púčikov. Budúci rok je možné ruže pevne rezať. V druhom a nasledujúcich rokoch tvoria kvety mierne. Silné stonky skracujú až 4 púčiky alebo 20 cm od povrchu zeme, ostatné - až 2 púčiky. Ako rastliny starnú, ročne sa úplne odstránia 2 až 3 stonky.

Prevencia škodcov a chorôb

Ochorenia začínajú napadnúť ružu po zime a ovplyvňujú rastlinu s rôznou intenzitou. Je dôležité tomu zabrániť vykonávaním preventívnej liečby. Počas tohto obdobia vstupuje Bush do aktívnej fázy rastu.

krásne ruže

Po odstránení zimného krytu preskúmajte kríky na choroby, chrobáky. Postrekujte rastlinu síranom meďnatým a dotýkajte sa zeme. Aby sa predišlo útokom múčnatky, čiernej škvrny, ošetrujte ruže každé dva týždne fungicídmi. Albit, Topaz, Hom a Fitosporin vykazujú vysoké výsledky.

Vošky sa ničia umývaním vodou z rozprašovacej fľaše. Ak je toho príliš veľa, kupujte insekticídy, ako sú Iskra Bio, Akarin, Fufanon.

Ako propagovať Brandy Cherry

Ruža sa množia semenami, vrstvením, štepením. Rezne a odrezky sú populárne. Semená sa musia kupovať od dôveryhodných predajcov. Ak ich chcete zbierať z pripravených ružových kríkov, mali by ste pochopiť, že rastliny z nich môžu pestovať, čo sa vám páči.

Recenzie záhradníkov o odrode

Reakcie pestovateľov na ružu Brandy Cherry sú väčšinou pozitívne. Niektorí sa radujú z jeho dlhého kvitnutia, iní sa sťažujú na útoky vošiek, múčnatky. Pri náležitej starostlivosti kultúra poteší oko sviežimi kvetmi po mnoho rokov. Odroda je hodná kultivácie.

Denis Ivanenko, 66 rokov, Kazaň.

Ahoj! Brandyovu ružu pestujem už 5 rokov. Bohaté kvitnutie, príjemné pre oko od leta do októbra. Starám sa o kvetinu správne, zalievam ju, oplodňujem. Choroby napadnuté dvakrát, vyskytli sa útoky vošiek a múčnatiek. Nevidím v odrode žiadne negatívne aspekty. Radím každému rásť.

Oksana Kolosová, 54 rokov, Dnipro.

Ahoj všetkým! Kamarát mi odporučil pestovať Brandyovu ružu. Páčila sa mi jeho farba, kvetinový tvar. V 2. roku po výsadbe bola záhrada zdobená romantickými ružami, ktoré kvitli až do prvého mrazu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica