Popis Flamementz ruže, výsadba a starostlivosť, prístrešok na zimu

Svieža kvitnúca kvetina s opojnou arómou je ozdobou letných chát a predzáhradok. Je široko používaný v krajinnom dizajne ako živý plot. Vďaka svojej odolnosti voči extrémnym teplotám sa pestuje nielen v južných regiónoch, ale aj na Sibíri.

História šľachtenia plodín

Hybridná ružová odroda Cordesa Flamentantz s veľkými jasnými kvetmi sa vyšľachtila v ružových záhradách slávneho obchodného domu spoločnosti W. Kordes Sоhne po prechode s ružou rubiginosa v roku 1952. Odroda bola predstavená širokej verejnosti o tri roky neskôr.

Hybridy odolné voči mrazu s lezeckými vetvami, charakteristické odrodové vlastnosti sú zvláštnou pýchou slávnej dynastie nemeckých chovateľov. Názov zodpovedá vzhľadu rastliny počas kvitnutia, ako sa v nemeckom preklade označuje „tanec ohňa“.

Odlišnosť od ostatných druhov: klady a zápory odrody

Plodiny Flamentants sa líšia od ostatných odrôd vo vytrvalosti, vysokej odolnosti v zime.

Jedinou nevýhodou a charakteristickou vlastnosťou, ktorú zaznamenal sám Cortez, je kvitnutie raz za mesiac na mesiac.

Zoznam výhod tejto odrody je širší. Obsahuje:

 • odolnosť proti škodcom, hubovým chorobám;
 • mrazuvzdornosť do -30 ° C;
 • stabilná jemná aróma;
 • bohaté kvitnutia;
 • rýchly vývoj puzdra, ktoré nespôsobuje ťažkosti s reprodukciou;
 • dlhovekosť;
 • použitie vo vertikálnom záhradníctve záhrady, letné chaty.

hybridné ruže

Výška kríka, počet kvetov na stonke závisí od správneho výberu miesta výsadby, primeranej starostlivosti. Kvetinárstva oceňujú najmä odrodu ruží Flamentanz pre svoju odolnosť voči negatívnym zimným teplotám. V južných oblastiach sú kríky bez prístrešia a v severných oblastiach neprimerane izolujú rastlinu.

Podľa pravidiel vykonávania agrotechnických prác kvitne ruža na jednom mieste až 20 rokov.

Opis zariadenia

Cortez považoval hybrid Flamentanz za najlepší medzi červeno-kvitnúcimi lezeckými ružami, ktoré vytvoril. Skutočnosť, že ker kvitne raz, nezabráni tomu, aby bol populárny v Škandinávii a medzi domácimi pestovateľmi.

Pučiace a kvitnúce

V južných oblastiach Ruska dochádza k pučaniu a kvitnutiu odrody v období od druhej polovice mája do konca júna.O dva týždne neskôr sa v regiónoch na severe potešil Flamentanz s bujným kvetom.

Cordesa Flamentanz

Púčiky, podľa hmotnosti okvetných lístkov, ktorých je 20 - 40 kusov, sa mierne nakláňajú nadol. Keď ker kvitne s jasne červenými dvojitými kvetmi s priemerom 12 cm, môžu sa vetvy zlomiť, ak nie sú včas pripevnené k podperám. Na pozadí veľkých ohnivých kvetov s veľkými žltými tyčinkami uprostred sa stráca zelené lesklé lístie kríkov, ktoré sa stáva menej viditeľným.

V závislosti od zloženia pôdy, klimatických podmienok kvitnú jednotlivé exempláre kvetov a svieži kvetenstvo. Na jednej stonke sa vytvára až 15 púčikov. Vôňa ruže Flamement je príjemná, jemná, nenápadná.

Bush a koreňový systém

Kríková ružica Flamentanz sa šíri, jej výška sa mení v závislosti od klimatických podmienok od dvoch do piatich metrov. Rozvetvené výhonky so širokými tŕňmi na základni. Ak nechcete prerezávať každý rok, ker má na nedbalý vzhľad.

Koreňový systém rastliny je dobre vyvinutý a výkonný. Nie je náchylný k mrazu v mrazivých zime, hnijúci s nadmernými dažďami.

Podmienky zadržania

Aby bolo možné úplne odhaliť odrodové vlastnosti Flamentantu, dodržiavajú odporúčania na vytvorenie vhodných podmienok pre rastlinu.

Osvetlenie a umiestnenie

Množstvo kvetu je primárne ovplyvnené osvetlením. Vyberte si miesto na južnej strane webu. Optimálny čas, kedy slnečné lúče dopadnú na krovie, je 6-7 hodín denne. Predĺženie doby osvetlenia vedie k strate intenzity farieb kvetov.

Ak je miesto zvolené správne pre ružu - bez prievanu a blízkeho výskytu podzemnej vody, potom rastlina nepotrebuje transplantáciu po mnoho rokov.

teplota

Ak je pôda navlhčená, vysoké letné teploty sú pre ružicu Flamentanz priaznivé. Odroda je cenná, pretože sa prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam, odoláva poklesu teploty od -35 ° C do +35 ° C.

rastúce ruže

Vzduch a vlhkosť

Ruža reaguje priaznivo na miernu cirkuláciu vzduchu, ale kategoricky neakceptuje prievan. Počas vegetačného obdobia sú kríky zvlášť náročné na zalievanie.

Kvôli nedostatku zrážok, nízkej vlhkosti vzduchu sa ruža Flamentanz postrieka sprejom skoro ráno a večer. V tomto okamihu je z listov vylúčené priame slnečné svetlo.

Zloženie pôdy

Rosa Flamentants miluje piesočnato-hlinité pôdy s dobrou drenážou, hlinky s obsahom humusu, chernozem. Rastlina uprednostňuje mierne kyslú alebo neutrálnu kyslosť.

Priepustnosť vzduchu a vlhkosti je veľmi dôležitá. Stojatá voda je neprijateľná. Súčasne si musí zloženie pôdy udržať dostatok vlhkosti pre ružu. Úrodnosť pôdy sa zvyšuje kompostom, humusom. Pretože korene plodiny sú silné, musí hrúbka ornej vrstvy zodpovedať ich dĺžke.

Výsadba sadeníc v otvorenom poli

Výsadbový materiál sa kontroluje, či nie je poškodený, zdeformovaný alebo vysušený. Aby sa rastlina vyvíjala rýchlejšie, konáre sa odrežú na 25 - 30 cm, odrezky sa očistia záhradným ihriskom. Korene sú namočené 2-3 hodiny, skrátené, ošetrené popolom.

Výsadba ruže

Na otvorenom priestranstve je vhodnejšie vysadiť ružicu Flamentanz spolu s hlinenou zrazeninou. Preto je lepšie kúpiť odrodovú rastlinu s uzavretým koreňovým systémom. Po skončení podujatia je krík pokrytý filmom, ktorý vytvára skleníkové podmienky.

Optimálne načasovanie

Plamene ruže sa vysadzujú na jar pred zlomením púčikov, keď sa pôda zahreje na + 10 ° C.

Optimálne dátumy výsadby sú koncom apríla alebo začiatkom mája.

Toto obdobie je priaznivé pre zakorenenie, rýchly rast. Ak sa púčiky sadenice ruží zakúpené v škôlke otvoria, čakajú na začiatok kvitnutia ovocných stromov, po ktorých zasadia.

Výsadba je povolená na jeseň, najneskôr však začiatkom októbra.V opačnom prípade nebude mať krík čas na prispôsobenie sa, v zime odumrie na chlad.

Technologický proces vylodenia

Na to, aby sa ružové kríky Flamentanz mohli bezpečne zakoreniť a potešiť hojným rozkvetom, sa pri výsadbe rastlín pozoruje tento algoritmus akcií:

 • pripraviť pristávaciu jamu s hĺbkou a šírkou pol metra;
 • udržiavať vzdialenosť medzi jamami 1 meter;
 • na dno sa naleje 20 centimetrová drenáž - kamene, úlomky tehly;
 • navlhčiť pôdu;
 • úrodná pôdna vrstva sa zmieša s pol kbelíkom hnoja alebo humusu;
 • kvapka sadenice, ktorá ju udržiava vo zvislej polohe;
 • zhora je pôda zhutnená nohami;
 • ešte raz zalejeme sadenice, mulčujeme pilinami, kôrou.

Pre lepšie zakorenenie rastlín sú korene predtým umiestnené do Kornevinovho riešenia.

sadenice ruží

Odporúčania týkajúce sa starostlivosti o plodiny

Odroda ruží Flamenants nie je zložitá na starostlivosť, ale bez zalievania, kŕmenia a buriny buriny sa to nezaobíde. Aby kultúra vyzdobila dom alebo letnú chalupu každoročne bohatým kvetom, uskutočňuje sa forma a hygienické prerezávanie vetiev, kríky sa ošetrujú drogami, ktoré chránia proti škodcom a chorobám hmyzu, a rastlina je pripravená na zimu.

Zavlažovanie

V horúcich letných dňoch sa v období rýchleho rastu zelenej hmoty naleje pod každú ružovú kefu dvakrát týždenne vedro vody. S výskytom pukov sa zalievanie zredukuje na jedenkrát za jeden a pol až dva týždne.

oplodnenie

Na jar, začiatkom vegetačného obdobia, sa ruže kŕmia komplexnými minerálnymi hnojivami s dôrazom na dusík a fosfor. Stimulujú rast nových vetiev, zvyšujú imunitu oslabených ruží odrody Flamentants - Agricola, Hera "Spring", Fertika.

O dva týždne neskôr sa kompost zavedie pod každý puzdr a vloží ho plynulo do zeme. Mesiac po prvom kŕmení sa rastliny zavlažujú infúziou trusu z kurčiat alebo krav. Počas obdobia pučania sa kríky postriekajú chelátovým komplexom.

oplodnenie

Zvyšuje odolnosť proti mrazu, zabraňuje chorobám a napadnutiu škodcami, na jeseň zavádza hnojivá draslíka - Kalimagnesia, síran draselný. Na zvýšenie odolnosti kultúry voči chladnému počasiu, na posilnenie koreňov sa používa superfosfát.

Uvoľnenie pôdy a kontrola buriny

Neokázalosť odrody ruže Flamentantz umožňuje burinu a uvoľňovanie pôdy raz za týždeň. Je vhodné vykonať agrotechnické opatrenia nasledujúci deň po zalievaní, keď sa pod rastlinou vytvorí hustá kôra zeme.

Rašelina, kompost, humus používaný ako mulč priťahujú dážďovky. Zvyšuje sa prevzdušňovanie pôdy, do koreňov sa dodáva viac kyslíka.

Odstránenie buriny znižuje riziko ochorenia a napadnutia škodcami. Bush dostane viac živín.

Formatívne prerezávanie

Prvé prerezávanie odrody Flamementz sa uskutočňuje pri výsadbe, pričom sa stonky skracujú o 30 cm od koreňa. V druhom roku, na jar, sa odstráni slabý rast a vetvy sa skrátia, pričom na každom zostanú štyri puky. V septembri sa odstránia poškodené, zdeformované vetvy a nelignifikované výhonky kríkov, na ktorých sa nevytvorili púčiky. Pritlačte vrchy predných rias.

Prerezávanie ruží

V treťom a nasledujúcich rokoch, skoro na jar, sa zbavia ohnutých konárov rastúcich v korune. Ročné bazálne vetvy sa skrátia o 1/3, staré sú vyrezané. Ak neexistujú žiadne mladé výhonky, staré kmene nie sú úplne odstránené. Ponechajte 20 cm dĺžky, aby ste stimulovali rast nových rias.

Pri formatívnom prerezávaní ruží sa berie do úvahy, že pučanie sa vyskytuje na vetvách, ktoré sa objavili minulý rok. Bočné kvetinové vetvy sa každoročne skracujú na tretí púčik. Na vytvorenie koruny sa vyberajú silné, krásne smerované vetvy.

Podpora inštalácie

Pred začiatkom kvitnutia ruže Flamentanc sa pestovatelia kvetov starajú o stabilitu vetiev kríkov, pripravujú podporné štruktúry. Pri výbere podpory sa riadia spoľahlivosťou, kompaktnosťou, dekoratívnosťou.

podpery pre ruže

Pergoly, ktoré nahrádzajú altánky, ktoré slúžia ako rekreačné oblasti, sa stavajú samostatne. Na oboch stranách záhradnej cesty sa kopajú kovové stĺpy. Oblúková mriežková strecha vyrobená z dreva je pripevnená zhora. Výška pergoly by mala zodpovedať veľkosti ružových kríkov.

Nosník v tvare kužeľa je vyrobený z kovových plastových rúr. Postavte sa bližšie k zosilnenej časti rastliny. Zasadia Flamentanzovú ružu pozdlž plotu s reťazou alebo pripevňujú drevené mreže pripevnené k stĺpikom.

Kríky na zimu

Krátko pred začiatkom chladného počasia sa vetvy rastliny z podpory odstránia. Pod váhou vlastnej váhy sa biče ohýbajú k zemi. Nemali by ste sa ponáhľať, aby ste kryli kríky, pretože po prvom mraze a rozmrazení sa môže ruža Flamentanz zmenšiť.

Počkajte na stabilnú zápornú teplotu (6–7 ° C). Za jasného a slnečného dňa sa konáre zviažu do zväzkov a položia sa na vrstvu suchých listov, dosiek, sena. V tejto polohe sú stonky upevnené oblúkami. Môžete to urobiť bez nich, ale pri oblúkoch je kultúra vybavená prístupom vzduchu, čo minimalizuje zamrznutie a podoprevanie.

Cordesa Flamentanz

Zhora je ruža izolovaná akýmkoľvek krycím materiálom - smrekové konáre, priadza, agrofibre, strešná krytina. Môžete použiť kartónové krabice, plastové obaly.

Šírenie ruží

Najúčinnejšou metódou chovu sú odrezky. Vyberú sa kvetinové alebo vyblednuté výhonky. Spodok rezu je šikmo rezaný priamo pod obličkami, horný - presne od obličiek.

Spodné listy sa odstránia, stonka ruže sa uloží do nádoby so substrátom zriedeným pieskom do hĺbky 2 cm. Na vrch sa pripevní plastová fľaša, aby sa vytvoril skleníkový efekt. Po mesiaci sa prístrešok odstráni. Hrniec s výsadbovým materiálom sa nechá pred výsadbou do zeme v miestnosti s teplotou 25 ° C. S nástupom stabilného tepla sa rastlina vysadí na trvalé miesto.

Recenzie záhradníkov

Postoj letných obyvateľov a pestovateľov kvetov k odrode ruží Flamentants je vyjadrený v recenziách.

Irina, 33 rokov:

„Po výstavbe vidieckeho domu sa môj sen splnil - zasadiť ruže. Záhradný architekt nám odporučil, aby sme kúpili odrodu Flamentants, ktorá je prispôsobená našim klimatickým podmienkam, väzbe, vyzerá veľkolepo na podložkách. Vysadil som kríky pozdĺž plotu, na južnej strane domu a blízko altánku. Rastliny prežili zimu dokonale. Budúci rok kvitli tak hojne, že ich bolo viac ako listov. Odchod trvá trochu času, ale aké krásne! Moja rada je pravidelne striekať rastliny chemickými látkami. V opačnom prípade budú útočiť húsenice a vošky, ktorých je ťažké sa zbaviť. ““

Natalya Petrovna, 45 rokov:

„Pred piatimi rokmi dal sused v Dache Flamentantom stopku ruží. Rastlina sa rýchlo prispôsobila kvetinovej záhrade a začala sa krútiť. Musel som požiadať svojho manžela, aby urobil oblúk. Nepretržite kvitne červeným plameňom každý jún. Starostlivosť nie je náročná. Na jeseň snímam biče a prikryjeme ich spunbondom. Na jar ho pripájam k podkladu, ošetrím ho fungicídmi. Po rozkvetu ruže odstránim sušené kvetenstvo, kŕmim ich organickou hmotou, popolom, superfosfátom. Pred zimou som vyrezal staré konáre. Predchádzajúcu zimu som nechal biče na oblúku a zabalil som ich do dvoch vrstiev agrofibru. Krík zostal bezpečný a zdravý. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica