Charakteristiky a opis odrody ruže Geisha, jej pestovania a starostlivosti

Rose Geisha bola chovaná v roku 2007 nemeckou spoločnosťou Tantau. Rastlina sa okamžite stala obľúbenou u záhradníkov z celého sveta. Je to energický, rozvetvený kvet rodiny Rosaceae. Jeho zvláštnosťou je skutočnosť, že keď je púčik úplne otvorený, stred zostáva skrytý okvetnými lístkami umiestnenými v strede. Ak chcete bezpečne pestovať jedinečnú rastlinu, mali by ste sa oboznámiť so všetkými pravidlami pre výsadbu, starostlivosť a rozmnožovanie ruže Geisha.

Opis ruže a vlastností Geisha

Väčšina pestovateľov mylne nazýva Geisha floribunda hybridným čajovým kríkom. Rastlina nepatrí do tejto skupiny, má vysoký stupeň hustoty kvetov. Krík je známy pre svoj rýchly rast, až do výšky 1 metra, šírky 0,5 - 0,6 metra. Listy sú jasne zelené s nízkym leskom. Kríky sa po transplantácii dobre regenerujú, rýchlo rastú. Odroda sa široko používa na pestovanie vo veľkých plochách. Ruža má silnú imunitu a je odolná voči škodcom a chorobám. V nepriaznivých rokoch dochádza k vážnemu poškodeniu choroby.

Charakteristiky kvetov

Krík kvitne hojne a na dlhú dobu je odolný voči mrazu -23 stupňov. Kvety sú známe svojou mimoriadnou krásou, úžasným tieňom a množstvom ďalších funkcií.

 1. Dolné okvetné lístky sú veľké, zvlnené, s výrazným záhybom. Horné sú malé, hustejšie.
 2. Polodvojité kvety do 50-60 milimetrov, oranžový odtieň, stredne aróma.
 3. Púčiky sú odolné voči sprchám, nestávajú sa škvrnami od vlhkého počasia.
 4. Na silnom slnku môže farba vyblednúť, ale v chlade je nasýtenejšia - marhuľová.

Odroda je ideálna na rezanie, plátky si dobre udržiavajú svoj tvar po dobu 10 dní. Rastlina môže prežiť sucho, ale ak také obdobia nie sú pravidelné.

ružová gejša

Výhody a nevýhody odrody

Odroda ruže Geisha ponúka množstvo výhod a nevýhod, rovnako ako iné kvety. Pomôžu vám rozhodnúť sa, či vysadiť rastlinu alebo nie.

výhodynevýhody
Kvitne 3-krát za sezónuPri nedostatočnom osvetlení sa stonky roztiahnu a kvety stratia svoj odtieň
Odolá nízkym teplotám, čo nie je typické pre ružeSlabé kadidlo
Vysoká odolnosť proti suchu, vysoká vlhkosť
Silná imunita, odolnosť voči chorobám a útokom škodcov
Rezané kvety nestratia svoj pôvodný vzhľad až 10 dní

Ako správne pestovať plodinu

Pri pestovaní odrody a následnej starostlivosti neexistujú žiadne zvláštne nuansy. Kríky sú dôležité iba správne a včas, uvoľniť pôdu a odstrániť burinu. Hnojenie sa vykonáva raz za sezónu na doplnenie živín strávených počas kvitnutia.

pestovať kvety

Pestovateľská technológia predpokladá nasledujúce pravidlá:

 • nákup kvalitných sadeníc;
 • správny výber miesta;
 • vhodná pôda, vopred pripravená;
 • postupné vylodenie s vykopávanými otvormi;
 • včasná starostlivosť.

Ruža je nenápadná, dobre zakorenená v pôde charakteristickej pre krajiny SNŠ.

Kedy zasadiť ruže

Kvôli kvetu floribunda, gejši, ktorý dlho kvitne a dáva silné púčiky, musíte ho zasadiť na jar a na jeseň. Je vhodné pestovať od polovice apríla do konca mája, v septembri alebo začiatkom októbra, pred prvým mrazom. Pôda by sa mala zahriať na teplotu najmenej 10 stupňov.

krásne púčiky

Miesto pristátia

Plocha, na ktorej bude ruža rásť, by mala byť s dobre odvodnenou, úrodnou a uvoľnenou pôdou. Odroda netoleruje vlhkosť, stagnáciu v pôde, v výsadbových dierach je nutná drenáž. Je nežiaduce pestovať floribundu pozdĺž plotov, pretože tieňovanie výrazne znižuje kvalitu kvitnutia. Odroda toleruje spaľujúce slnko, vysokú teplotu vzduchu dobre, svetlé miesto je pre ňu ideálne.

Príprava sadivového materiálu

Je vhodné kupovať sadenice, ktoré nie sú južnými, ale ruskými alebo holandskými. Stopka by mala byť štepená a zakorenená, bez poškodenia, v prírodnej tmavozelenej farbe s hnedastými odtieňmi. Na pestovanie floribundy v skleníku sú tiež vhodné južné odrody.

Výsadbová schéma a postup

Najlepšou pôdou pre rastlinu bude čierna alebo hlinitá pôda. Táto pôda je obohatená o organické hnojenie. Hladina podzemnej vody by mala byť do 1 metra. Floribunda dobre rastie na mierne kyslej pôde, pH 6,0 - 6,5. Na okyslenie je potrebné pridať hnoj alebo rašelinu. Prebytočná kyselina sa odstraňuje popolom alebo vápencom.

výsadbový proces

Pôdu je potrebné pripraviť 2 týždne pred výsadbou. Vykopte diery až do priemeru 40 centimetrov tak, aby pri ďalších výsadbách bola vzdialenosť medzi rastlinami od 40 do 60 centimetrov. Po výsadbe potrebuje krik 3 roky pred úplným dozretím a tvorbou koreňov.

Starostlivosť o kvetiny

Nie je ťažké starať sa o rastlinu, hlavnou vecou je to robiť pravidelne a správne:

 • včasné zalievanie, uvoľňovanie, burina, burina;
 • používanie vysoko kvalitných hnojív;
 • prerezávanie, mulčovanie, ochrana pred chorobami a bugmi.

S náležitou starostlivosťou vás ruža poteší sviežimi kvetmi a sladkou, jemnou vôňou.

Polievanie, odstraňovanie buriny a uvoľňovanie

Dezinfikujte Zem hojne, ale po vyschnutí pôdy. Voda by mala byť teplá a usadená. 1 bush pojme až 10 litrov. Vlhké listy a kvety, najmä v horúcom prostredí, nemočte. Nalejte vodu výlučne pri koreni.

Po zalievaní začnú uvoľňovať pôdu tak, aby mala prístup k kyslíku. Buriny musia byť bez problémov odstránené, vyvolávajú hnilobu koreňov, vzhľad plesní.

uvoľnenie pôdy

oplodnenie

Na začiatku jari hnojte ružu roztokom močoviny, dajte ju pod mladé a už vytvorené kríky. Na konci augusta prestaňte pridávať dusíkové prísady a zvyšte objem fosforu a draslíka, drevného popola.

prerezávanie

Krík by nemal kvitnúť v prvom roku, preto sú púčiky rezané. Na konci leta môžete nechať púčiky. Potom ruže prerezávajte každý rok. Skráťte ročné výhonky až na 30% dĺžky a viacročné - až 5 očí. Úplne odstráňte vetvy bez púčikov.

prezimovanie

V krajinách SNŠ sú ruže pokryté na zimu, keď teplota klesne z -7 stupňov. Predtým bola rastlina hojná s rašelinou, pieskom alebo drevným prachom. Najlepším prístreškom by boli jedľové konáre. Položili ho medzi kríky a na ich vrchy postavili drôtené rámy 20 centimetrov nad ružou.Izoluje sa na ne izolačný materiál, na hornú časť sa pritiahne lepiaca fólia a na stranách zostanú medzery. Od začiatku apríla môžete vetrať otvorením bočných krytov. Rám sa musí úplne odstrániť, keď sa teplota vzduchu zahreje na 10 stupňov a nočné mrazy nie sú.

prístrešok na zimu

Hubenie škodcov

Najčastejšie je floribunda ovplyvnená voškami, roztočmi, ktoré môžu spôsobiť smrť kríka. Buriny vyvolávajú napadnutie listov plesňami, rast koreňovej hniloby.

Ochrana pred chorobami

Kríky by sa mali pravidelne kontrolovať, aby sa zistili choroby včas, a preventívne ošetrenie insektofungicídmi im pomôže predchádzať. Patológie sa zvyčajne vyvíjajú s podmáčanou zeminou, nedostatočný prísun kyslíka. Ruže musia byť ošetrené špeciálnymi „prípravkami“ - Gamair, Topaz, Alirin-B, Glyokladin.

zabaliť hru

Chovné odrody

Aby sa zachovali odrodové charakteristiky floribundy, musí sa množiť vegetatívne. Najobľúbenejšou metódou je štepenie. Mali by sa odobrať z pestovaných a zosilnených kríkov po prvej vlne kvitnutia.

správne rozmnožovanie

Použitie v dizajne

Gejša ruže ide dobre s rôznymi rastlinami. Tie obsahujú:

 • poddimenzovaná fialová;
 • žltá arabská guma;
 • scumpia;
 • skalník,
 • záhradná rakytník;
 • chubushnik.

Klasické výsadby s ružovkastými kríkmi môžu byť doplnené ihličnanmi: smrek, borievka a thuja.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica