Funkcie ukladania ruží v suteréne v zime, ako kopať kríky správne

Na úspešné uloženie ruží v suteréne v zime je potrebné zvážiť mnoho funkcií. Aby mohla byť rastlina vysadená na zemi na jar, musí poskytnúť vhodné podmienky. Predovšetkým sa odporúča riadne pripraviť kríky na kopanie. Z tohto dôvodu sa orežú a ošetria fungicídmi. Aby kultúra zostala životaschopná, je vhodné poskytnúť vhodné parametre teploty a vlhkosti.

Ako kopať ruže na zimu

Uchovávanie ruží v suteréne sa považuje za pohodlný a cenovo dostupný spôsob vytvorenia optimálnych podmienok pre kríky.

Na zachovanie životaschopnosti rastlín je potrebné správne vykonať prípravné práce:

  1. Po rozkvetu musia kríky prerezávať. Postup sa odporúča na konci septembra. V niektorých regiónoch už v túto chvíľu začínajú ranné mrazy. To znamená, že ruže majú spiace obdobie. Výstrely sa rezajú vo výške 30 - 70 centimetrov od povrchu zeme. V tomto prípade by malo na rastline zostať najmenej 8-10 púčikov. Na jar sa z nich objavia mladé výhonky.
  2. Po ukončení prerezávania sa vyplatí zbaviť zvyšných listov. Ošetrte pôdnu časť plodín fungicídmi. Najlepším riešením by bola tekutina Bordeaux. Tento postup pomáha vyrovnať sa s patogénnymi hubami. Pri skladovaní rastlín v podmienkach vysokej vlhkosti a nízkych teplôt hrozí hniloba výhonkov. Na zvládnutie prezimujúcich parazitov sa používajú insekticídne prípravky - napríklad Intavir. Pred vykopávaním by kríky mali trochu vyschnúť.

Potom je dovolené ich vykopať. Skúsení odborníci tvrdia, že mierne zamrznuté rastliny sú dobre udržiavané.

Preto je lepšie vyhrabať ich v suchom počasí pri nočnej teplote + 1 - 2 stupne.

vyhrabávanie ruží

Ak sa postup uskutočňuje za podmienok vysokej vlhkosti, bude ťažké odstrániť pôdu z koreňov rastlín. Ak sa zrážky pozorujú príliš často, odporúča sa vykopať ruže a sušiť ich 1-2 hodiny na teplom mieste. Vďaka tomu bude možné prebytočnú zeminu zbaviť. Ak je potrebné ruže prepravovať, odporúča sa ich priviazať lanom. Pomôže to zabrániť rozbitiu vetvy.

Pôda, v ktorej ruže rástli, sa odporúča vykopať okamžite. V prípade potreby sa pôda ošetrí prostriedkami na ničenie buriny. Uľahčí to zasadenie kríkov na jar.

ruže v boxoch

Príprava na skladovanie

Na prípravu ruží na uskladnenie by ste mali zvoliť správny spôsob. Existuje niekoľko vhodných možností:

  1. V nádobách naplnených zeminou. Koreňový systém by mal byť ponorený do vedier alebo špeciálnych nádob. Do každej nádoby sa dá umiestniť niekoľko rastlín.Mali by byť pomerne tesní. Voľný priestor by mal byť pokrytý úrodnou pôdou. Počas postupu sa má nádoba pravidelne pretrepávať. Vďaka tomu budú korene husto pokryté zemou. Nakoniec by sa kríky mali napojiť. Tento spôsob je vhodný, keď potrebujete prepravovať rastliny.
  2. S prídavkom piesku. Táto metóda pomáha dlhodobo zadržiavať vlhkosť a zabraňuje aktívnemu rastu výhonkov, a to aj pri vysokých teplotách. Úložisko môžete usporiadať rovnakým spôsobom ako pri použití pôdy.
  3. Na policiach. Ak sú v suteréne špeciálne police pre rastliny, nie je potrebné používať kontajnery. Aby sa predišlo hnilobe alebo šíreniu infekcií, odporúča sa pred položením kríkov stojany dôkladne umyť a vysušiť. Police musia byť zakryté pergamenom a na ne by sa mali položiť ruže. Každé 2 až 3 týždne by sa mali kríky skontrolovať. Ak je koreňový systém veľmi suchý, odporúča sa navlhčiť vodou.

zabalenie do vrecka

Ako udržať ružu v suteréne alebo pivnici v zime

Na uloženie kríkov v suteréne je potrebné zabezpečiť vhodné podmienky. Teplota by mala byť + 1 až 4 stupne. Parametre vlhkosti musia byť najmenej 70%.

Rezne by sa mali uchovávať v plastových vreckách alebo nádobách naplnených vlhkým pieskom.

Pri skladovaní piesku sa odporúča ošetriť spodnú časť rastlín pomocou Kornevinu. To aktivuje tvorbu kalusu a stimuluje tvorbu koreňov na jar. Bez ohľadu na spôsob skladovania sa odporúča ruže prehliadnuť najmenej raz mesačne.

v zime v suteréne

Kedy získať kvety?

Odporúča sa odstrániť ruže v nádobe skoro na jar, odrezať a vložiť kompost do pôdy. Presuňte rastliny do skleníka a pestujte do polovice mája.

Ruže je možné uchovávať v suteréne. Aby ste to dosiahli, musíte zvoliť správny spôsob skladovania a poskytnúť zariadeniam optimálne parametre teploty a vlhkosti. Odporúča sa pravidelne kontrolovať kríky na vyschnutie alebo známky poškodenia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica