Popis a charakteristika odrody, pestovania a starostlivosti o rastliny Kerio

O ružiach hovoria, že to nie je len kvetina, ktorá je univerzálna pre kyticu a nádhernú ozdobu prednej záhrady, ale aj liek, pretože vôňa ruží dokáže liečiť bolesti hlavy. A žiarivo žlté kvety ruží odrody hybridného čaju od spoločnosti Kerio vás tiež potešia, pretože aj v zamračenom dni vám pripomínajú slnko. Čo potrebujete vedieť o tejto rastline, aby ju potešila dlhá a krásna kvetina?

Popis a charakteristika produktu Kerio rose

Odroda bola zaregistrovaná v Holandsku v roku 2002, potom dobyla Európu a potom Rusko. Hybridné čajové ruže sú rezané, preto sú ideálne pre kytice. Na slnku prakticky nezmiznú.

parametercharakteristický
Výška Bush100 - 120 cm
Šírka puzdra50 - 60 cm
Farba kvetovŽltooranžové lístky pozdĺž okraja sú ohraničené načervenalým pruhom
Veľkosť kvetuVeľké, 10-12 cm
Tvar kvetovKlasické, „sklo“
vônemierny
Doba kvitnutiaCelú sezónu

Hlavné pozitívne a negatívne aspekty

Odroda má mnoho výhod:

 • Po prvé, estetická zložka. Žiarivo žlté púčiky, tieňované tmavozelenými listami, vyzerajú skvele v akejkoľvek kvetinovej záhrade. Prakticky nepodlieha vyblednutiu.
 • Kerio ruže sú vynikajúce na výrobu kytíc vďaka dlhým výhonkom, ktoré rastú po jednom kvete a malému počtu tŕňov. Stojí vo váze na dlhú dobu, až 10 dní.
 • Rastliny v zime dobre. Odporúča sa však pokryť kríky na zimu, aby lepšie prežili zimu.
 • Odroda je odolná voči chorobám.

Je ťažké nájsť nedostatky v ružiach Kerio. Niektorí pestovatelia pripisujú negatívnym aspektom, že pestrofarebné kvety sa zložito zmestia, všetky ostatné rastliny môžu blednúť na pozadí.

kerio ruže

Ako pestovať kvetinu

Ak chcete, aby zdravá a silná rastlina rástla z sadenice, ktorá kvitne celé leto, mali by ste dodržiavať odporúčania pre pestovanie. Spravidla sú viac-menej podobné pre všetky odrody ruží. Predovšetkým je potrebné venovať pozornosť zabezpečeniu správnych pestovateľských podmienok.

Pestovateľské podmienky

Napriek tomu, že o ruže sa môže postarať aj neskúsený kvetinár, musíte sa im pokúsiť vytvoriť optimálne podmienky. Medzi hlavné podmienky patrí osvetlenie, teplota, obsah vlhkosti vo vzduchu, vlastnosti pôdy.

Osvetlenie a umiestnenie

Pre sadenice si vyberte miesto s dostatočným osvetlením, chránené pred vetrom.

krásna kvetina

Teplota a vlhkosť

Rastliny sú považované za mrazuvzdorné, zimné s náležitou starostlivosťou. Vlhkosť sa uprednostňuje pred miernou.

penetrácia

Rastliny preferujú mierne kyslé, mierne uvoľnené a výživné pôdy so strednou vlhkosťou.

Vybratý výber

Sadenice sa odoberajú v polovici jari. Preferované sú silné vzorky, slabé sú vyradené. Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že vegetatívna časť je dobre rozvinutá a koreňový systém je uzavretý.

rôzne kvety

Technika postupného pristátia

Po výbere miesta na výsadbu sa otvory pripravia v hĺbke 50 cm vo vzdialenosti 40 cm od seba, zalievajú sa a oplodnia. Rastliny sa vysádzajú po zahriatí pôdy, zvyčajne v máji. Pred výsadbou na otvorenom teréne sa sadenice počas dňa skladujú na chladnom mieste a bezprostredne pred výsadbou sa nechajú 3 hodiny vsiaknuť do čistej vody.

Správna starostlivosť o odrodu

Starostlivosť o kvetinovú záhradu, musíte pravidelne vykonávať rad aktivít, ktoré sa budú líšiť v závislosti od ročného obdobia. Rastliny sa napájajú, kŕmia a prerezávajú podľa špecifického vzoru.

zalievanie

Príliš časté zalievanie škodlivé pre rastliny, nie je navlhčené častejšie ako každý druhý deň. Počas suchého obdobia je možné zvýšiť frekvenciu. Začiatkom jesene sa zalievanie redukuje na prípravu na prezimovanie.

záhradné lôžko

Ruže nemajú radi studenú vodu, preto sa neodporúča zavlažovať rastliny vodovodnou vodou alebo studňou. Je lepšie nechať sa usadiť najmenej jeden deň.

Pri zalievaní zabráňte zasiahnutiu stoniek a listov, zvlhčite pôdu pod kríkom.

Starostlivosť o pôdu

Pôda sa musí pravidelne uvoľňovať do malej hĺbky, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému.

Hnojenie a kŕmenie

Počas sezóny sa niekoľkokrát kŕmia minerálnymi a organickými hnojivami podľa nasledujúcej schémy:

 • Pred výsadbou sa do pôdy vnášajú zlúčeniny obsahujúce dusík.
 • Počas kvitnutia rastlina potrebuje draslík a fosfor, aplikujú sa niekoľko týždňov predtým, ako sa objavia púčiky.
 • Počas pučania sa zavedie hnoj.
 • Posledný obväz pred zimou sa opäť uskutočňuje hnojivami fosforu draselného. Ľudový trik: pochovajte si banánovú šupku v zemi pod kríkom, má vysoký obsah draslíka.

rozptylové hnojivo

prerezávanie

Pravidelné prerezávanie zaisťuje krásu a zdravie vašich ružových kríkov:

 • Prvé prerezávanie sa vykonáva po prezimovaní, najneskôr v okamihu, keď púčiky začínajú kvitnúť. Zbavia sa zamrznutých konárov, na úspešne prezimovaných zostane 5 - 7 pukov.
 • Letné prerezávanie sa vykonáva na odstránenie zarastených konárov a na riedenie uprostred kríka.
 • Na jeseň sa choré a slabé výhonky vylučujú pri príprave na zimovanie. Je dôležité neskĺznuť príliš skoro na jeseň, aby sa zabránilo zarastaniu rastlín.

Príprava na zimu

Za účelom bezpečného zimenia ruží sa vykonávajú tieto činnosti:

 • Na konci leta sa zalievanie a uvoľňovanie pôdy redukuje, aby sa zabránilo aktívnemu rozvoju rastliny.
 • Zavádza sa koreňový dresing.
 • Liečia sa proti chorobám a škodcom.
 • Prerezávanie.
 • Zakryte materiálom natiahnutým cez rám.

príprava na prerezávanie

Choroby a škodcovia odrody

Kerio ruže sú vysoko odolné voči chorobám. Zo škodcov rastlín sú vošky najväčšou hrozbou. Ako sa s tým vysporiadať:

 • Mechanická metóda. Škodcovia sú porazení prúdom vody. Táto metóda nie je bezpečná, pretože môže poškodiť listy a kvety.
 • Ľudové lieky. Rastliny sa ošetrujú roztokom zemiakových šupín, mydla, cesnaku, tabaku a dokonca aj infúziou červenej papriky.
 • Chemické ošetrenie drogami zakúpenými v špecializovanom obchode. Chemikálie sa odporúčajú spracovať večer, pričom sa vyberie suché počasie.

Rozmnožovanie kvetín

Ruža Kerio sa množia odrezkami.Najlepší čas na ich zber je začiatkom leta. Ak chcete odrezať, vezmite strednú časť stonky s 3-4 púčikmi, listy sú rezané o dve tretiny. Výrez hornej časti je rovný, dolný je v uhle 45 stupňov. Odrezky sú zakorenené v jamkách po predbežnom namáčaní v roztoku na tvorbu koreňov, potom sa každý deň nastriekajú. Sadenice budú pripravené o dva roky.

množenie odrezkami

Použitie v krajinnom dizajne

Kríky ruží sa používajú ako nezávislý prvok zloženia aj v kombinácii s inými rastlinami. Kerio ruže by sa nemali umiestňovať vedľa iných ruží a žltých kvetov. Na pozadí jasne žltých kvetov tejto odrody sa objavia ďalšie žlté odtiene.

Ak budete postupovať podľa odporúčaní týkajúcich sa ošetrovania, ruže spoločnosti Kerio ozdobia kvetinovú záhradu celé leto. A ak krájate kytice, musíte pamätať na to, že to musíte urobiť skoro ráno po chladnom dni. Potom žlté svetlo kvetov poteší oko na závist hostí a susedov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica