Opis odrody Cordana, výsadba a starostlivosť o domácnosť, rozmnožovanie doma

Cordana rose je najmenšia na svete. Púčiky sú rovnaké ako púčiky klasických ruží, nie menej pekné ako ostatné druhy. Táto rozmanitosť si vyžaduje osobitnú starostlivosť a dodržiavanie pravidiel. Charakteristickou črtou je absencia zápachu. Malý ker vhodný pre milovníkov ruží, ktorí ich nemajú možnosť pestovať na vlastnom pozemku. Vyzerajú skvele aj v krajinářstve kombináciou iných druhov. Ozdobte hranice a kvetinové záhony.

Základné informácie o odrode

Táto ružová odroda dobre zakorení v interiéri a na záhrade. Dlhý kvet - takmer 6 mesiacov. Prvé kvety kvitnú v máji, pravidelne obnovované novými, kvitnutie pokračuje až do októbra. Listy sú svetlé, zelené, v tvare slzy. Rastlina dosahuje výšku 30 centimetrov. Kvety majú rôzne farby: biela, ružová, žltá, červená. Huňatá rastlina, konáre sú husto usporiadané, vyzerá ako kytica ruží. Kvetinu si môžete kúpiť v ktorejkoľvek kvetinárstve v ktoromkoľvek ročnom období.

Podmienky zadržania

Starostlivosť o Cordanu vzrástla, keď sa pestovala vonku alebo doma, vyžaduje určité úsilie. Ak sa nedodržiavajú určité pravidlá pestovania, krík zomrie.

Požiadavka na osvetlenie

Náročné na svetlé osvetlenie. Denné hodiny pre zmes ruží Cordana by mali trvať najmenej 8 hodín denne. V zime sa podsvietenie vykonáva pomocou špeciálnych žiariviek. Parapet na slnečnej strane domu je pre ňu považovaný za vhodné miesto.

ružový kordan

Teplota pre pestovanie ruží

Po vystavení mrazu rastlina zomrie, optimálna teplota je 14-20 ° C. Ľahko toleruje teplo, hlavne je zabezpečiť, aby nedošlo k vyschnutiu. Rastlina miluje dobre vetrané miestnosti, ale nemala by byť vystavená prievanu.

Ak Bush rastie na čerstvom vzduchu, odporúča sa monitorovať teplotu vzduchu, najmä v noci, ak klesne pod optimálny rozsah, rastlina sa v noci pokryje filmom.

Vlhkosť vzduchu počas kultivácie

Miluje vysokú vlhkosť. Kvetina sa musí zalievať častejšie a striekať sa vodou. Ak sa tak nestane, listy začnú zasychať a odpadnú, vytvorené vaječníky pupienkov odpadnú, farba listov zoslabne. Rastlina pomaly zomiera.

ružový kordan

Hrniec a zemina

Krík nezaberá veľa miesta, je vhodný na pestovanie vonku alebo ako črepníkové rastliny doma. Na výsadbu v kvetináči použite špeciálnu zeminu na ruže.Má všetky nevyhnutné minerály pre svoj dobrý vývoj. Je tiež potrebné dodržať všetky podmienky pestovania.

Na otvorenom poli v Cordane táto zmes rastie lepšie. Miesto je vybrané bez tieňa, dobre osvetlené.

Dôležité! Výsadba kríka pri vysokých stromoch a kríkoch, ktoré zakrývajú slnečné svetlo, sa neodporúča.

ružový kordan

Starostlivosť o kvetiny

Pri starostlivosti o kvetinu je potrebné vykonávať pravidelné kŕmenie, odrezávanie slabých konárov, uvoľňovanie pôdy, zlepšenie prevzdušňovania, zalievanie podľa režimu.

Polievanie a kŕmenie

Cordana ruže milujú vysokú vlhkosť. Potrebujú veľa vody, ale bez prepadu, aby sa v blízkosti koreňov nevytvorila stagnácia. Ak nie je dostatok vlhkosti, potom bude ornica suchá. Základné pravidlá napájania:

 • Voda len s teplou vodou, studená voda môže vyvolať múčnatku.
 • V otvorenom poli, najmä v horúcom počasí, je rastlina napojená každý deň.
 • Keď pestujete kvetinu v dome, napojte ju na korene, zvyšná voda v panvici sa vypustí.
 • Každý týždeň sa kríky striekajú bez ohľadu na to, kde rastú.
 • Ak nie je čas zalievať ho často, potom sa voda naleje do panvice, rastlina ju postupne absorbuje cez korene. Vlhkosť trvá 1,5 mesiaca.

zalievanie ruží

Pre úspešné a dlhodobé kvitnutie sa tiež uskutočňuje kŕmenie ruží. Počas obdobia kvitnutia hnojte 2-3 krát. Na začiatku jari hnojivá s obsahom dusíka av lete s obsahom draslíka a fosforu. Hnojivá vhodné pre krmivo Cordana:

 • EPIN. Podporuje rast.
 • Fitoverm. Ničí pavúky, rozstrekuje sa každý týždeň.
 • Topaz. Prevencia múčnatky.
 • Kornevin. Posilňuje korene.

uvoľnenie

V blízkosti spodnej časti puzdra sa po každom zalievaní uskutoční uvoľnenie, aby sa zabezpečilo, že koreňový systém má dostatočný prísun kyslíka. Posypte pilinami alebo rašelinou na vrchnej časti, aby ste udržali vlhkosť v koreňoch. Pri pestovaní vonku posypte rastlinu doma, stačí obyčajné uvoľnenie.

ružový kordan

prerezávanie

Na vzhľad viacerých kvetov sú odrezané staré a zvadnuté kvety. Aby rastlina nestrácala energiu na dozrievaní semien. V interiéri nie sú vetvy rezané. Keď sa krava pestuje na otvorenom priestranstve, riedi sa raz ročne pred kvetom, aby sa vytvorili nové plodné výhonky. Na konci sezóny sú odrezané suché a poškodené oblasti kríka.

Ako transplantovať ruže

Pri kúpe Cordana ruže a chceli ju preniesť na otvorené priestranstvo na letné obdobie, musíte dodržiavať pravidlá výsadby. Aby kvetina dobre zakorenila a dala veľa kvetov. Transplantácia sa vykonáva nasledovne:

 1. Vykopte otvor vhodnej veľkosti.
 2. Hnoj a popol sa do nej nalievajú.
 3. Posypte teplou vodou.
 4. Prenesú rastlinu na zem bez vyčistenia koreňov zo zeme.
 5. Posypte zemou hore.
 6. Posypte teplou vodou.
 7. Hilling.
 8. Zabezpečujú, že burina nerastie, musia byť odstránené.

ružový kordan

Cordana rastie lepšie vonku. Na zimu je potiahnutý teplým filmom, premiestnený do skleníka alebo znovu zasadený do kvetináča. Sú zasadené do kvetináča podľa rovnakého princípu ako na otvorenom priestranstve. Odporúčania pre výber hrnca:

 • nádoba musí byť plastová alebo keramická;
 • vhodná veľkosť;
 • paleta sa kupuje dodatočne;
 • v nádobe musia byť drenážne rastliny.

Dôležité! Na presadenie do kvetináča použite pôdu z lokality alebo získajte špeciálnu pripravenú pôdu pre ruže.

Choroby a škodcovia

Ruža je náchylná na plesňové, vírusové ochorenia a ovplyvňuje ju aj škodlivý hmyz. Na ošetrenie a prevenciu sa kríky ošetrujú špeciálnymi prípravkami.

ružový kordan

Plesňové choroby

Najčastejšie huby infikujú listy rastlín, dostávajú sa do prachu, pôdy a prenášajú sa cez iné rastliny.

špinenie

Na listoch sa tvoria tmavé škvrny, nalejeme do sucha, zožltnú. Koruna kríky zhustne.Choroby sú podporované suchým vzduchom, prepadom rastlín, slabým prevzdušňovaním koreňov. Postihnuté oblasti sa odstránia, ruža sa postrieka mydlovou vodou a síranom meďnatým.

Múčnatka

Ak dôjde k poškodeniu kvetu, na listoch a púčikoch sa vytvorí biely kvet. Všetky postihnuté oblasti sú odrezané, v pokročilom štádiu, výhonky sú odrezané pri koreni. Na vrchu zostávajú 4 až 5 centimetrov. Potom sa lieči všetko, s čím prišla postihnutá bush s Fundazolom alebo podobným liekom. Vývoj choroby je podporovaný suchým vzduchom, nadmerným hnojením. Spracovanie sa uskutočňuje niekoľkokrát.

Múčnatka

Pleseň plesňová

Navonok podobné predchádzajúcej chorobe. Ovplyvňuje iba spodnú časť listu a na nich sa vytvárajú aj fialové škvrny. Objaví sa pri preplnení. Poškodené oblasti sú odstránené, Bush je ošetrený fungicídom.

Infekčné choroby

Rovnako ako iné rastliny, aj ruže sú náchylné na infekčné alebo vírusové choroby.

Infekčná rakovina

Na stonkách a výhonkoch kríka sa objavujú husté hnedé výrastky. Postihnuté oblasti odumierajú a odumierajú, infekcia preniká do pôdy a žije v nej niekoľko rokov. Všetky mŕtve oblasti sa odstránia a krovie sa ošetrí síranom medi niekoľko dní v rade.

Infekčná rakovina

žltačka

Na listoch sa objavujú žlté žily, ich počet a priemer sa postupne zvyšujú. Rastlina vyschne. Na boj proti nim sú zasiahnuté oblasti vyrezané a spálené. Pokiaľ krík nemožno uložiť, spália sa tiež.

Vírus vädnutia

Krík sa nevyvíja dobre, vaječník sa nevyskytuje, listy suché, vyblednuté a zmenšené. Choroba je ťažké definovať a je takmer nemožné ju liečiť. Zasiahnuté oblasti sa odrežú a spália, ak je javisko zanedbané, spáli sa celá ruža.

Vírus vädnutia

Infekčné popáleniny

Na listoch sa tvoria suché žlté škvrny okolo vínového okraja. Poškodené oblasti sa odstránia. Ak sa choroba rozšírila do výhonkov, chorá časť sa odreže a miesto rezu sa pokryje Ranetom.

Hmyzí škodcovia

Najbežnejším škodcom je roztoče. Sú malé a sedí na spodnej časti listu. Položia larvy a množia sa. Kríky vädnú, listy žltnú a odpadnú, púčiky sa rozpadnú. Liečia sa infúziou cesnaku alebo tabaku. Rastliny sa tiež postriekajú roztokom Aktellik, Neoron.

Vírus vädnutia

Dôležité! Odporúča sa vykonávať profylaxiu niekoľkokrát do roka.

Chovné metódy

Zmes ruží Cordana sa šíri odrezkami. Bushova propagácia sa uskutočňuje v lete. Na tento účel zvoľte odrezky s hrúbkou 2 až 3 centimetre. Potom postupujte takto:

 1. Vetvičky sú rezané tak, aby sa pri každom reze zachovali 2 až 3 internody.
 2. Do nádoby s vodou sa pridá prípravok na tvorbu koreňov, do ktorého sa umiestňujú odrezky.
 3. Nemeňte vodu, kým nevyklíčia prvé korene.
 4. Keď dĺžka koreňov dosiahne dĺžku 2 centimetre, prenesú sa do zeme.
 5. Pri pestovaní v kvetináči sa pre každú odrezky odporúča samostatná nádoba.
 6. Prvé 3-4 dni sú skryté pred slnkom.
 7. Po objavení sa prvých výhonkov hnojte a pravidelne polievajte.

Ruža sa vyvíja intenzívne, po mesiaci začína dávať prvé kvety. Naďalej sa starajú o kríky v súlade so všetkými pravidlami starostlivosti o Cordanu rose.

Rose Cordana mix má niekoľko farieb. Rozmarná rastlina, ktorá sa stará o dekoráciu interiéru domu a záhonov ulíc. Často sa používa v obrubníku. Rastlina miluje vysokú vlhkosť, veľa svetla a čerstvého vzduchu. Na otvorenom poli sa vyvíja rýchlo a produkuje veľké množstvo kvetov. V teplých zimách je ruža schopná vydržať zimovanie vonku pod špeciálnym prístreškom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica