Popisy a vlastnosti najlepších nových odrôd ruží do roku 2020

Nové a zaujímavé odrody ruží v roku 2020 prekvapia profesionálnych záhradníkov a začínajúcich letných obyvateľov. Hybridné rastliny s kvetmi všetkých druhov a farieb sú ideálne na zdobenie osobných pozemkov, zdobenie kvetinových záhonov, balkónov a na vytváranie kompozícií a kytíc. Niektoré odrody ružových odrôd sú také malé, že sa dajú pestovať aj v kvetináčoch na parapete.

Najlepšie odrody pivonky ruže pre rok 2020

Prvé klavírové ruže choval anglický botanik David Austin v 50. rokoch minulého storočia. Tieto luxusné kvety majú tvar pivoniek. Ruže sú svieže, okrúhle, s množstvom lístkov. Odrody pivónie prichádzajú v rôznych farbách, od čisto bielej po gaštanovú. Všetky hybridy Austina dokonale tolerujú hmlistú prírodu a zriedka ochorie.

Ružové hybridy

Ružové kvety sú najcitlivejšie a najúžasnejšie. Ruže tejto odrody majú svieže kvetiny s podmanivou a bohatou vôňou. Sú ideálne na zdobenie kvetinových záhonov a kytíc.

Miranda

Odroda sa chovala vo Veľkej Británii v roku 2005. Kvety sú ružové, svieže, jednoduché, s priemerom 12 centimetrov. Kríky dorastajú do výšky 1,5 metra. Kvitne dvakrát za sezónu. Vôňa je ľahká, takmer nepostrehnuteľná.

odroda miranda

Constance Spry

Jemné ružové dvojité kvety chované anglickými botanikmi v roku 1961. Lezecký ker môže dorásť až do dĺžky 6 metrov. Na stonke je veľa tŕňov. Púčiky sa zbierajú v kvetenstvo po 6 kusoch. Priemer ruží je 14 centimetrov. Rastlina rastie dobre v čiastočnom tieni, potrebuje podporu.

Rosalind

Klasická ružová odroda z výberu Austin. Kvety majú svetlo krémový odtieň, sú veľmi svieže, veľké. Priemer ruže je 14 centimetrov.

Kultúry s červenými kvetmi

Burgundsko alebo jasne červené ruže sú klasickým výberom. Kvety sa pestujú na ozdobenie záhrady alebo na kytice.

ružová odroda

Shakespeare

Pivonka podobná odroda. Kvety - nádhernejšie, otvorené, fialové odtiene. Priemer - 8 centimetrov. Dĺžka puzdra je 1,8 metra.Kvety sa zbierajú vo zväzkoch. Na jednej vetve - až 5 pukov. Krík kvitne dvakrát.

Manstead Wood

Odroda sa nebojí rozmarov počasia a chorôb. Kvitnutie je bohaté a dlhotrvajúce. Krík dorastá do 1 metra na dĺžku. V kvetenstvo - až 5 pukov. Kvety sú zamatové, svieže, otvorené, bohaté vínovo sfarbené.

Odrody so žltými a bielymi púčikmi

Biele ruže sa tradične používajú vo svadobných kompozíciách. Je pravda, že pre chovateľov môže byť ťažké získať snehobielu farbu. Ruže majú najčastejšie mierne krémový odtieň. Žlté odrody ruží vyzerajú skvele v kvetinovej záhrade a vo váze.

biele puky

alabaster

Odroda bola chovaná chovateľmi spoločnosti David Austin Roses. Malé kompaktné kríky vysoké 90 centimetrov. Stonky majú asi 6 púčikov. Kvety sú svieže, snehobiele, otvorené, s dvojitými lístkami. Kvitnú dvakrát za sezónu.

Claire Astin

Vyvinutý David Austin Roses. Výška kríka je 150 centimetrov. Na jednej stopke sa vytvoria 3 puky. Kvety majú šálku. Okvetné lístky sú biele, mierne krémové. Priemer - 10 centimetrov. Intenzívna aróma. Kvitne dvakrát. Odroda zriedkavo ochorie, veľmi dobre znáša daždivé počasie.

Pokoj

Túto odrodu chovali anglickí botanici v roku 2012. Sviečka, vysoká 120 centimetrov. Jeden stonok má 5 sviežech bielych púčikov. Priemer kvetov je 12 centimetrov. Vôňa pripomína vôňu jabĺk. Môže kvitnúť dvakrát za sezónu.

ruže pokoj

Graham Thoman

Ruže boli chované v roku 1983. Kríky dosahujú dĺžku 1,5 metra. Na jednu kefu - až 5 pukov. Priemer kvetov je 12 centimetrov. Okvetné lístky sú jasne žlté, s broskyňovým odtieňom. Vôňa je mierne sladká. Kvitnú na samom začiatku leta, opäť na jeseň. Dokonale toleruje hmlisté počasie.

Zlatá oslava

Kríky sú veľké, dlhé 1,5 metra. Každá vetva má až 5 pukov. Priemer kvetov je 16 centimetrov. Sfarbenie - medovo žlté, bohaté aróma, kvetinové.

Populárne Bush plodiny

Kríky kríkov sú rastliny citlivé na počasie. Vďaka úsiliu chovateľov sa však odrody vyšľachtili, ktoré sa v miernom kontinentálnom podnebí cítia skvele. Ruže tejto odrody sú vhodné na zdobenie kvetinových záhonov, živých plotov, oblúkov.

zlatá celebrita

Lezecké odrody

Lezecké ruže majú dlhé, pružné stonky, ktoré si vyžadujú podporu. Kvety sú malé, zhromaždené vo veľkých kvetenstvo. Rastliny kvitnú iba raz, iba v júni, ale hojne. Kvety nemajú takmer žiadnu vôňu. Táto skupina ruží sa nazýva Rambler. Niektoré odrody lezeckých rastlín majú rovné a pevné stonky, obrovské kvety. Takáto skupina ruží sa nazýva Climber. Kvitnutie týchto ruží je dlhé, ale málo hojné.

excelsa

Kvety sú svieže, s lístkami tmavo ružovej alebo červenej farby. Priemer jednej kvetiny je 3,5 cm. Ruže sa zbierajú v hustých kvetinových kvetenstvo. Tenké a flexibilné stonky v tvare liana dosahujú dĺžku 4 metre. Bohaté a dlhotrvajúce kvitnutie. Odroda dokonale toleruje mrazivé zimy, zriedka trpí múčnatkou.

Super Excely

Vylepšená odroda vyvinutá nemeckými chovateľmi v roku 1986. Má výraznú kvalitu - bohaté dvojité kvitnutie. Kvety sú tmavo ružové, husto dvojité, s priemerom 4 centimetre. Na jednom zhluku kvetov sa objaví 5 až 40 púčikov. Sviečka, stredná dĺžka (do 2 metrov), pružná, takmer bez tŕnia. Odroda zriedka ochorie, toleruje daždivé letá alebo dobre sucho.

Super Excely

Baltimore Belle

Kríky môžu dorásť až do dĺžky 2 metrov. Kvety - ružové, dvojité, s priemerom do 5 centimetrov. Kvitnúce, najmenej raz, ale dlhé. Baltimore Belle kvitne takmer mesiac. Rastlina dobre znáša silné zimy.

Dortmund

Rastlina dosahuje dĺžku 2 metre. Kvety sú veľmi jednoduché, s ľahkou vôňou, šarlátovou farbou, s bielym jadrom. Priemer ruží je 12 centimetrov. Rastlina kvitne hojne, kvitne v júni, opäť koncom leta.Zriedkavo chorý, dobre znesie mrazivé zimy.

Erinnerung an Brod

Rozprestierajúce sa puzdro dosahuje dĺžku 2,5 metra a šírku 2 metre. Kvety sú husté, svieže, dvojité, fialové. Priemer jedného z nich je až 8 centimetrov. Zhromaždené v kvetenstvo (až 8 ruží v každej). Bushes opäť kvitnú od skorého leta do začiatku mrazu.

Erinnerung An Brod

Anglický pohľad na sprejové ruže

Do tejto kategórie patrí veľa odrôd ruží. Kríky sú veľmi krásne. Môže kvitnúť raz za sezónu alebo opakovane. Kríky ruží Davida Austina sú obzvlášť populárne. Kvety pripomínajú hybridný čaj, rastliny majú kompaktné kríky a veľmi bohatú vôňu, ktorá sa šíri po celej záhrade.

Abraham Derby

Rôzne anglické výbery sa získali v roku 1985. Bohaté kvitnutie, remontantné. Dĺžka puzdra je 1,5 metra. Kvety sú svieže, ako staré, veľké, až do priemeru 14 centimetrov. Po stranách ružová, v strede marhuľová. Rastlina potrebuje podporu, je veľmi svieža, miluje slnko. Kvitne celé leto. Vôňa je ovocne-jahodová, niekedy citrusová, s nádychom citróna.

Benjamin Britten

Túto odrodu chovali anglickí botanici v roku 2001, pomenovaní podľa skladateľa. Jedná sa o rastlinu so zvyšujúcim sa kvitnutím. Výška kríka je 1,4 metra. Rozety sú tehlovočervené. Priemer kvetov je 12 centimetrov. Rozety sú froté v tvare šálky. Kvety majú ovocnú arómu. Rastlina zriedka ochorie, dobre toleruje mráz.

benjamin britten

Francúzsky pohľad

Galika sa stala predchodcom francúzskych ruží. Jedná sa o divoký ker. Chovatelia ho krížili s rôznymi druhmi a dostali novú radu odrodových ruží. Francúzske odrody majú červené, ružové alebo fialové kvety, kvitnúce - raz. Kompaktné kríky dosahujú dĺžku 1,5 metra.

Rosa galica

Stará odroda francúzskych ruží. Krík dosahuje dĺžku 1,5 metra. Kvety sú červené, čiastočne zdvojené, veľmi voňavé. Na jeseň dozrievajú na kríkoch jasne červené plody. Rastlina je životaschopná, toleruje hmlisté počasie, zriedka ochorie, v mrazivých zimách nezmrazuje.

Kardinál de Richelieu

Odroda sa objavila pred 150 rokmi. Veľké dvojité kvety majú bohatý fialový odtieň. Sú mimoriadne aromatické. Priemer kvetu je 10 centimetrov. Ruže kvitnú iba raz ročne, v polovici leta. Na stonkách nie sú takmer žiadne tŕne. Kríky dosahujú výšku jedného metra.

kardinál de richelieu

Hybridné čajové ruže

Záhradné ruže mimoriadnej krásy. Prvá odroda tejto odrody bola získaná na konci 19. storočia francúzskymi chovateľmi krížením čaju a zvyšnou odrodou ruží. Charakteristickým znakom takýchto ruží je pravidelný tvar kvetov s okvetnými lístkami zabalenými v špirále a dlhé kvitnutie. Bushes kvitnú koncom júna a kvitnú až do jesene.

Big Purple

Odroda chovaná na Novom Zélande. Krík dorastá do dĺžky 120 centimetrov. Kvety sú v tvare šálky, froté, plnené plátkami, sýtej karmínovej farby. Priemer ruže je 13 centimetrov. Po rezaní kvety dlho nezmiznú. Ruže kvitnú celé leto. Odroda netoleruje daždivé podnebie.

plameniak

Kvety majú svetloružovú farbu. Výška puzdra je až 1,2 metra. Kvety vyzerajú ako okuliare, sú froté, pôvabné. Priemer ruže je 11 centimetrov. Jednotlivé a veľmi elegantné ruže zvyčajne rastú na dlhých stonkách.

plameňák bud

Floribunda ruže

Rôzne ruže chované na začiatku minulého storočia krížením odrôd čaju a polyanthu. Kríky odrody floribunda sú nízke (do 40 centimetrov), stredné (do 0,8 metra), vysoké (viac ako 1 meter). Kvety sú kalené alebo poháre, jednoduché alebo dvojité. Ružičky Floribunda sa vyznačujú rôznymi farbami, dlhým kvetom, odolnosťou voči chorobám a nízkymi zimnými teplotami.

Niccolo Paganini

Obľúbená rozmanitosť mnohých záhradníkov. Krásny kvet so zamatovo tmavými čerešňovými lístkami. Kríky dosahujú výšku 0,8 metra. Na stonkách sa tvorí až 12 pukov, ktoré sa rýchlo otvárajú a kvitnú dlho.Rastlina vyzerá ako hotová kytica šarlatových ruží.

Lily Marlene

Ruže tejto odrody majú krvavo červené kvety. Priemer ruží je 8 centimetrov. Froté kvety, upravené. Kvet v štetcoch, každý po 15 kusoch. Krík je nízky, do výšky 0,5 metra. Zdá sa, že rastlina je pokrytá šarlátovými kvetmi. Kvitne celé leto. Vôňa je ľahká, cítite ju len zblízka.

Lily Marlene

Patio ruže

Rôzne kvitnúce ruže chované írskymi v 80. rokoch minulého storočia. Vyznačujú sa nízkym kríkom, množstvom drobných kvetov so silnou arómou. Ruže vyzerajú skvele v kvetináčoch a ako kvetinové záhony.

reštrukturalizáciu

Výška puzdra je až 0,5 metra. Rastlina sa vyznačuje bohatým a nepretržitým kvetom. Kvety sú žltkasté, svieže, s množstvom okvetných lístkov skrútených v špirále. Priemer ruží je 5 centimetrov. Na jednej kefke sa vytvorí až 6 pukov. Rastlina zriedka ochorie. Toleruje mrazivé zimy.

Sweet Magik

Najbežnejšia odroda vo Veľkej Británii. Mini ruže s výškou kríkov 0,45 centimetrov. Kvety sú oranžovo-zlaté so sladkou silnou vôňou. Opakované kvitnutia. Rastlina je odolná voči chorobám.

Sweet Magik

Anna Ford

Chovali anglickí chovatelia v roku 1980. Rastlina má svieže malé kríky pokryté malými kvetmi. Stonka dosahuje výšku 45 centimetrov. Kvety sú oranžovo-červené so žltým stredom. Ruže zriedka ochorejú, dobre zime.

Miniatúrne odrody ruží

Kvety sa zvyčajne pestujú na vrcholkoch a zdobia s nimi schody, balkóny alebo parapety. Na záhrade sa mini-ruže vysádzajú iba v prípade, že oblasť lokality neumožňuje výsadbu veľkých kríkov. Miniatúrne ruže boli prvýkrát predstavené z Európy v Číne v 19. storočí.

Existuje ďalšia verzia vzhľadu tejto odrody krásnych kvetov. Začiatkom 20. storočia záhradník Dr. Roulette videl vo švajčiarskych horách drobné kríky pokryté malými kvetmi. Odroda, ktorú znásobila, sa volala Rosa Rouletti. Tieto kvety sa stali predkami moderných mini ruží.

odrody ruží

Charakteristickým znakom takýchto odrôd sa považujú za kríky s nízkym rastom. Dĺžka rastliny je asi 25 centimetrov. Je pravda, že niektoré odrody ruží majú kríky vysoké 0,45 metra. Tieto malé rastliny nie sú v žiadnom prípade podradné voči svojim klasickým príbuzným. Kríky sú hojne pokryté kvetmi rôznych tvarov a farieb.

Ruže môžu mať priemer až 2 centimetre. Kvety sú jednoduché alebo zbierané v sviežom kvetenstve.

Pur toi

Choval v roku 1946 španielskymi chovateľmi. Kríky sú krátke a dosahujú výšku 25, menej často - 40 centimetrov. Stopky sú rovné. Listy sú podlhovasté, lesklé. Kvety sú biele, so žltkastým nádychom. V polootvorenom stave majú tvar pohárov. Priemer kvetov je 3 až 5 centimetrov. Kvitnúce dvojité kvety majú 20 lístkov. Na jednej vetve je vytvorených až 9 pukov. Bushes kvitne hojne. Môže byť chorá s múčnatkou. Rastlina dobre toleruje mrazivé zimy.

Bush dieťa

Rôzne ruže chované v roku 1983 anglickými chovateľmi. Výška puzdra je 25 centimetrov. Kvety sú svetloružové, svieže, otvorené, dvojité. Priemer kvetu je 3-4 centimetre. Ruže sa zhromažďujú v kvetenstvo. Kríky sú na vrchu pokryté množstvom kvetov. Ruže majú veľmi slabú vôňu. Rastlina zriedka ochorie, dobre znáša ťažké zimy. Kvitne dlho a hojne.

Bush dieťa

Pán Bluebird

Odroda bola vyvinutá v Kalifornii v roku 1960. Mini kríky dosahujú výšku 40 centimetrov. Kvety sú polodvojité, fialové alebo levanduľové, v strede biele. Necítia vôbec. Priemer kvetu je 3-4 centimetre. Ruže zriedkavo ochorejú, dobre zimujú.

Nové odrody ruží chovaných v roku 2020

Nové odrody ruží majú v porovnaní s príbuznými príbuzné vlastnosti. Takéto kvety majú dlhšie a hojnejšie kvitnutia. Samy ruže sa vyznačujú úžasnými tvarmi, krásnymi farbami.Kvety sa pestujú na ozdobenie záhrady alebo v kvetináčoch, na ozdobenie balkónov a verand. Nové predmety ťažko ochorejú, dokonale tolerujú hmlisté počasie, vydržia ťažké zimy a nezomrú.

Vanessa Bell

Odroda chovaná anglickými botanikmi. Pomenovaný po návrhár interiérov a umelec Vanessa Bell. Kríky dorastajú do dĺžky 1,5 metra. Stonka je vzpriamená, s hustými listami. Kvety majú strednú veľkosť až do priemeru 10 centimetrov. Ruže majú veľmi jemnú broskyňovú farbu. Vôňa je intenzívna s citrónovými tónmi. Froté kvety (asi 25 okvetných lístkov uprostred), v bankách. Krík kvitne hojne, takmer celé leto. Rastlina zriedka ochorie. Dobre toleruje zimovanie. Ideálne na zdobenie vašej záhrady.

Vanessa Bell

Dame Judi Dench

Odroda chovaná anglickými botanikmi, pomenovaná po britskej herečke Judith Olivia Dench. Ruže majú krásny marhuľový odtieň. Kvety sú svieže, s bieliacimi hranami, ľahkou vôňou čaju a kivi. Rozety sú roztrhané, s mnohými lístkami rôznych tvarov a veľkostí a tmavým stredom. Krík kvitne celé leto. Výška rastliny - 125 centimetrov. Rastlina dokonale znáša daždivé počasie, múčnatkou takmer neochorie. Krík sa mierne šíri. Rastie veľmi rýchlo.

Ideálne na prírodné záhradné dekorácie. Rastlina môže rásť aj v čiastočnom tieni. Kvety sa po rezaní konzervujú dlhú dobu.

Eynshent Mariner

Odroda, ktorú chovali britskí chovatelia, je pomenovaná po básni ST Coleridgeovej „Príbeh starého navigátora“. Ruže majú dlhé kvitnutia a veľké množstvo ružových jemných kvetov. Tieto rastliny majú veľmi silnú vôňu myrhy. Kvety sú svieže, s bohatým ružovým stredom a bledými okrajmi. Priemer kvetov je 10-15 centimetrov.

Kríky sú nadpriemerne veľké (1,5 metra). Skvelé pre zdobenie pozadia záhonov. Odroda vytvára veľa veľkých kvetov, takmer bez prerušenia počas celej sezóny. Rastlina zriedka ochorie, zimuje dobre pod snehom.

Eynshent Mariner

Desdemona

Nový druh ruží, ktorý vyšľachtili anglickí chovatelia. Pomenovaný po hrdinstve Shakespearovej tragédie „Othello“. To je úžasne krásna biela ruža. Desdemona má dlhé obdobie kvitnutia a bohatú vôňu myrhy. Púčiky majú spočiatku broskyňovú farbu a potom sa otvárajú do bielych sviežich kvetov.

Ruže nestrácajú svoj krásny vzhľad ani v daždivom počasí. Krík je zdravý a veľký, 1,2 metra vysoký. Kvitnúce kvety majú silnú a opojnú vôňu. Rastlina neochorí, vydrží mrazivé zimy.

Rôznorodosť ruží umožňuje každému záhradníkovi a obyvateľom leta vybrať si odrodu, ktorá sa im páči, a zasadiť ju na svoje miesto. Je vhodné kupovať kvety v škôlkach alebo od osvedčených výrobcov. Neodporúča sa nakupovať ruže od náhodných predajcov na trhoch. Rastliny, ktoré ponúkajú, nie vždy zodpovedajú odrode.

recenzia
  1. Marina
    1.01.2019 01:20

    Dlho som sníval o pestovaní ruží na mojich stránkach. Snažil som sa zasadiť Dortmundove ruže, ale nikdy kvitli, doslova vyschli. Teraz sa chcem pokúsiť pestovať Mirandu, vyzerajú neuveriteľne krásne.

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica