Opis odrody ruží Rosarium Utersen, lezenie, sadenie a starostlivosť o rastlinu

Ružová odroda s názvom Rosarium Utersen je známa svojimi hustými dvojitými, ružovými kefami. V kombinácii s lesklým listom vyzerá rastlina slávnostne, vďaka čomu je perfektnou ozdobou každej záhrady. Kvetina sa v krajinách SNŠ pestuje vo veľkom rozsahu, nie je o to starať. Aby ste sa vysporiadali s výsadbou okrasných rastlín, aby ste ich správne dodržiavali, musíte sa oboznámiť so všetkými nuansami.

Všeobecné informácie o lezení

Kríková ružica Rosarium Utersen bola vyrobená v roku 1977. Masívne kvety nezískali okamžite uznanie po celom svete, boli považované za zastarané. Krík pripomína šaty dámy z obdobia romantizmu, zdobené úplne sviežimi volánkami. Keďže táto odroda nebola vzrušená, bola ignorovaná 23 rokov.

Až začiatkom roku 2000, keď sa romantický štýl opäť stal módnym, si ľudia túto rozmanitosť pamätali. Odvtedy lezecká ruža iba zvýšila svoju vedúcu pozíciu v rebríčku rodiny Rosaceae. Je jednou z najjasnejších predstaviteľov horolezeckej skupiny.

Rastliny sa široko pestujú v strednom pruhu av Moskovskej oblasti.

 1. Odroda zahŕňa veľké, husté kríky. Dospelí dorastajú do výšky 4 metrov a šírky nie viac ako 1,5 metra.
 2. Výstrely sú silné, pevné, mierne pichľavé. Keďže tŕne sú dlhé a tenké, nie sú vždy viditeľné za hustým listom jasne zeleného odtieňa. Skúsení letní obyvatelia manipulujú s ruží iba pomocou hrubých rukavíc.
 3. Odroda sa pestuje v remeselnej forme alebo sa používa na vertikálne terénne úpravy. Rosa Utersen rastie dobre ako kmeň.
 4. Na začiatku peľu sú husto listnaté kríky pokryté množstvom voňavých púčikov bohatej maliny alebo tmavo ružovej farby. Sú lokalizované v skupinách po 3 až 7 kusoch na každom strapci. Plne otvorené puky majú priemer 10 centimetrov. Každá ruža má asi 100 plochých tenkých lístkov.
 5. Rastlina kvitne celé leto, ale prvý peľ bude najhojnejší. S každým novým kvitnutím sa počet pukov na kríkoch znižuje. V druhej dekáde septembra zostáva iba pár púčikov.
 6. Vôňa divej ruže s jablkami zapĺňa celú záhradu.
 7. Krík dokonale odoláva chorobám, škodcom, má dobrú imunitu.
 8. Odroda úspešne zimuje v strednej zóne krajín SNŠ.

Rosa Utersen odoláva nielen mrazu, ale je tiež odolná voči sprchám, nárazom vetra a snehu.

ružové kvety

Výhody a nevýhody odrody

Ruža odrody Rosarium Utersen má mnoho výhod, vďaka čomu sa do nej zamilovalo mnoho záhradníkov.Je tiež potrebné preskúmať niekoľko negatívnych aspektov.

kladymínusy
Silná imunitaMnoho tŕnia, je nepohodlné pracovať s ružou
Dobrý dážďStonky sú často ohnuté k zemi, vyžadujú podporu
Krásne kvitne na slnku a čiastočne v tieniRastlina kvitne lepšie v teplom počasí
Rose nie je vyberavá na odchod

Pristátie

Musíte vysadiť ružu Utersen na určitých miestach, berte do úvahy sezónu. Pristátie neznamená žiadne zvláštne technologické nuansy. Hlavnou vecou je príprava pôdy, vytvorenie štruktúry v budúcnosti na posilnenie stoniek a včasné zalievanie kvetu.

ružový kvet

Najlepším sadivovým materiálom je štepená sadba kúpená na trhu alebo v obchode, pokiaľ možno od dôveryhodných predajcov. Musí byť pripravený.

 1. Preskúmajte podzemok, odrežte poškodené časti.
 2. Sadbu ponorte do ílovej kaše.

Po sadení je pripravený na výsadbu.

Výber miesta a príprava pôdy

Je lepšie zasadiť ružu na osvetlenom mieste, kde severný vietor fúka, nie sú žiadne prievan. Pozemok na pozemku by mal mať mierny sklon alebo by sa mal nachádzať na vyvýšenej časti. Zabráni sa tak prílišnému navlhčeniu puzdra. Aby nedošlo k vyčerpaniu vetiev, nerastú ruže bližšie ako 50 centimetrov od steny. Rovnaká vzdialenosť by sa mala udržiavať v blízkosti ostatných „susedov“.

Pestovanie ruže ružovej je zakázané v nízkych, tmavých alebo príliš vlhkých oblastiach v tieni stromových korún. Toto umiestnenie má nepriaznivý vplyv na celkový vývoj krovia.

Čas a technológia pristátia

Skúsení záhradníci radia, že výsadba rastlín Utersen vzrástla v marci pred vytvorením púčikov. Zem by sa mala zohriať až na 10 stupňov. V južnom pásme sa na jeseň zaoberajú výsadbovými prácami. Pred výsadbou vykopte dieru, očistite oblasť burín, zvyškov a vykopajte špachtľou.

 1. Na kopanie sa pridá drevný popol v množstve 0,5 kg na meter štvorcový.
 2. Veľkosť otvoru by mala byť 8 až 10 centimetrov hlboká a priemer 0,5 až 0,6 metra.
 3. Nalejte vrstvu drenáže z malých kamienkov na dne. Skombinujte časť zeme s hnitým hnojom, pridajte do diery. Vrchol by mal byť najmenej 30 centimetrov.
 4. Po výsadbe kvetinu hojne zalejte, počkajte, kým sa voda neabsorbuje a nevysype vysoko, na úrovni 20 centimetrov. Výstrely sa skrátili o 1/3.

Je vhodné vykonávať prípravné práce na jeseň alebo 3 týždne pred výsadbou. Hnojiť pôdu humusom alebo kompostom. Toto hnojivo vydrží 2-3 roky.

Ďalšia starostlivosť o kultúru

Starostlivosť o ružu Utersen je ľahká, jedná sa o bezprstý ker. V prvých 2 rokoch života si to nevyžaduje osobitnú pozornosť. V počiatočných fázach vodu, hnojiť a rezať kvetinu.

strom s ružami

Pravidlá napájania a kŕmenia

Rose Utersen nevyžaduje zavlažovanie týždenne, nič viac. Pridajte do každého puzdra asi 1 vedro vody. Počas suchého obdobia v lete zavlažujte pôdu tak, ako schne.

Je dôležité oplodniť mladé výhonky do 3 rokov pomocou minerálneho a organického hnojenia. Čím je ker starší, tým častejšie si vyžaduje kŕmenie. Prvé 3 roky od výsadby kŕmte rastlinu 4-5 krát od jari do jesene.

mulčovanie

Skúsení letní obyvatelia radia mulčovanie ruže, aby udržali pôdnu vlhkosť a zabránili burinám.

 1. Pred zákrokom odstráňte burinu, burinu z pôdy.
 2. Kríky sa prikryjú vrstvou mulča najmenej 5 centimetrov. Časom sa zmení na humus.
 3. Potom zmiešajte mulčovací materiál s ornicou.
 4. Znovu prikryte mulčovanie.

Piliny a suchá tráva sa používajú ako mulčovací prostriedok pre ružu.

Mulčovacie ruže

prerezávanie

Prerezávanie kríkov je potrebné, aby sa zabránilo silnému zahusťovaniu, aby sa zaistilo dlhé a bohaté kvitnutie. Je vhodné vykonať postup na jar alebo na jeseň. Prvým krokom je odstránenie mŕtvych a chorých vetiev.Rezané ružové kríky nie viac ako na polovicu. Urobte rez s ostrým prerezávačom v svahu 45 stupňov nad púčikmi.

Prístrešok na zimu

Napriek odporu Utersenov vzrástol na mráz, je vhodné ho chrániť pred chladom. Postup sa vykonáva v etapách.

 1. Pred prvým mrazom listy z kríkov postupne odstraňujte. Je dôležité vytrhnúť zdola smerom nahor.
 2. Jemne zatlačte vetvy do pôdy. V tejto polohe ich zaistite drôtom alebo kovovým hákom.
 3. Pod krík dajte smrekové konáre alebo suché konáre.
 4. Ruže zakryte vreckom.

Kryt sa na jar postupne odstraňuje, keď sa zahreje.

Prístrešky na ruže

Ochrana pred chorobami a škodcami

Utersénová ruža by mala byť dodatočne chránená pred škodcami fungicídmi.

 1. Začiatkom marca sa krík úplne posype 0,4% roztokmi oxychloridu medi.
 2. Počas aktívneho peľu používajte šetrnejšie výrobky. Môžete vziať zmes popola a mydla.
 3. Je užitočné zavlažovať kríky 1% suspenziou koloidnej síry. Látka posilňuje rastlinu.
 4. Na ochranu proti baktériám pridajte drevný popol dvakrát, v marci a novembri, 100 mg na 1 meter štvorcový.
 5. V druhej dekáde septembra ošetrte krík 3% kombináciou síranu železitého.

Spracovanie prebieha počas celej sezóny.

rosebuds

Propagácia ruží

Utersenovu ružu môžete množiť dvoma spôsobmi - zakorenením odrezkov alebo naštepením. Obe techniky sú účinné, ale zahŕňajú rôzne techniky.

 1. Rezne. Vystrihnite výhonky iba z vädnutej rastliny, od stredu kríka. Ich dĺžka by nemala byť viac ako 30 centimetrov s najmenej 4 zdravými púčikmi. Sadenice rastlín v kvetináči so štedro hnojeným substrátom. Ak pôdu včas uvoľníte, zalejete ju, na jar bude možné pestovať vynikajúce sadenice na výsadbu na trvalom mieste.
 2. Zakorenenie vrstiev. Postup sa uskutočňuje skoro na jar. Zatlačte vybraný výhonok na zem, kopnite do okraja a zakryte ho pôdou. Spolu s hlavným krovím vodu a hnojenie vrstiev. Budúcu jar bude pripravená na transplantáciu. Vo výške 20 - 30 centimetrov od pôdy odrežte výhonok a vysaďte ho podľa štandardnej techniky.

Výhodnejším a rýchlejším spôsobom sú rezne.

Použitie farieb v terénne úpravy

Rose Utersen je široko využívaná v krajinnom dizajne, slúži ako luxusná dekorácia záhrady. Ona môže zdobiť altány, zvnútra aj zvonka, kvet vytvára atmosféru romantiky. Kríky sú široko zasadené pozdĺž plotov alebo v samostatnom kríku. Populárne sú kvetinové aranžmány s levanduľou, zvončekmi a muškáty.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica