Výsadba a starostlivosť o tetrova hoľniaka na otvorenom poli

Cisársky oriešok je vynikajúcou ozdobou kvetinových záhonov a výsadba a starostlivosť o kvetinu na otvorenom poli nespôsobí priveľa problémov. Na jeseň sú zasypané žiarovky lieskových tŕňov a na jar čakajú na objavenie vysokého stopka so sviežou korunou pomarančovníkov a zelených listov. Táto rastlina oživí matný kvetinový záhon, pretože kvitne skôr ako iné jarné kvety.

Opis a charakteristiky

Grouse Imperial (kráľovský) je trvalka vysoká bylina z rodiny Liliaceae. Karl Linnaeus mu dal meno - Imperial Fritillaria. Táto veľká cibuľovitá kultúra už dlho rastie v horských oblastiach Ázie, východných Himalájach, na subalpínskych lúkach a na afganských hrebeňoch.

Európania pestujú lieskové orechy už takmer 400 rokov. Holandsko možno považovať za druhú vlasť tejto rastliny. V tejto krajine sa chovali nové odrody tráva lieskových.

Existuje 150 známych druhov a obrovské množstvo odrôd tejto rastliny. Všetky odrody lieskových tráva majú jednu charakteristickú vlastnosť - vysoký, viac ako 1 meter vysoký, stopka stopky, zakončená korunou strapca listov a kvetov pri pohľade nadol, podobne ako v prípade lustrových odtieňov.

Stopka stopky dosahuje dĺžku 1,5 metra. V čase, keď kvitne, stáva sa pevným a rovným. Stonka vychádza z otvoru v žiarovke. Táto veľká diera zostáva z minuloročnej stopky. Stonka začína rásť skoro na jar, keď sa sneh roztopí. Po 2 týždňoch dorastie do maximálnej výšky. Práve v túto chvíľu kvitnú tulipány a narcisy.

Liesek šedý

Stopka je pripevnená k spodnej časti materskej žiarovky, dole, na spodnej časti stonky, sa vytvárajú nové detské žiarovky. Na konci vegetačného obdobia vyschne dlhá stonka a potom spadne. V matkinej žiarovke z nej zostáva diera. Na jeseň sa v hĺbkach tejto veľkej diery objaví 1-3 púčikov. Z nich vyrastajú budúcu jar nové kvetinové stonky.

Žiarovka je guľová. Jeho priemer je 10 až 20 centimetrov. Žiarovka má štipľavú vôňu cesnaku.V tejto časti rastliny sa nachádza zásoba výživných látok na tvorbu stoniek, listov a kvetov. Žiarovka tiež zabraňuje padaniu stonky. Pravda, preto musí byť zakopaný do zeme do hĺbky 25 centimetrov.

Kvety lieskové tetrova, v množstve 6 kusov, sa zbierajú v jednom kvetenstve a sú umiestnené v hornej časti výhonku. Vyzerajú ako zvony, pozerajú sa dole a líšia sa od stopky rôznymi smermi, potom mierne stúpajú nahor. Farba okvetných lístkov v závislosti od odrody je oranžová, žltá, červená, fialová, snehovo biela. Kvety s dlhými tyčinkami a pestíkmi môžu byť jednoduché a dvojité, jednofarebné a pestré. Nad kvetenstvo je asi 20 listov. Popínavý kvet kvitne v máji, takmer 20 dní.

V záhrade je tiež šedá tráva

Po páde okvetných lístkov sa namiesto kvetov objavia semenné struky, v ktorých semená dozrievajú. Trhliny zrelých skrutiek. Pravda, semená sa z nich nerozlievajú. Krabice smerujú nahor. Listy sú tmavozelené, podlhovasté, kopijovité. Nachádzajú sa na spodnej časti stonky v 3 až 4 kusoch, každá po 5 až 8 kusoch.

Vlastnosti:

Cisársky trstina sa používa na ozdobenie osobného pozemku vo všetkých regiónoch Ruska vrátane Moskovského regiónu. Veľkolepý vysoký jarný kvet sa používa na vytváranie vysokohorských šmýkačiek, skaliek, aranžovania kvetov. Má vôňu cesnaku, takže je lepšie zasadiť kvetinu obklopenú tulipánmi a narcismi.

Rastlina sa volala lieskový tŕst, pretože z diaľky by sme si mohli myslieť, že na vysokej stonke nie sú pestré kvety, ale tetrova hrádza. V Európe sa táto rastlina nazýva Caesarova koruna alebo Márie slzy.

Propagované hlavne cibuľkami, menej často semenami. Rastlina uprednostňuje hnojenú, uvoľnenú, vysušenú pôdu bez stojatej vody. Je vhodné zvoliť miesto chránené pred vetrom, dobre osvetlené kvetmi.

Liesek šedý

V lete, keď lúčny oriešok vybledne a listy začnú zožltnúť, sa cibuľky spolu s stopkou vykopajú zo zeme. Zvyčajne sa takáto udalosť koná na konci júna. Cibule sa rozdelia na polovicu alebo sa oddelia od matky a sušia sa pod vrchlíkom.

V septembri - októbri, keď sa korene vyliahnu, sú znovu zasypané do zeme o 25 centimetrov a zhora nad zemou je zahmlené. Tento postup stimuluje hojné kvitnutie na budúcu jar. Je nežiaduce pestovať žiarovky neskôr ako v novembri.

V prípade neskorej výsadby bude kvitnutie slabé a rastlina bude krátka. Je pravda, že žiarovky nemusia byť vykopané, môžu rásť na jednom mieste niekoľko rokov. Ak pestujete lieskové orechy pomocou semien zrelých do jesene, nová kvetná rastlina sa dá vidieť až po 3 až 7 rokoch.

Ostatné druhy lieskových otrúb

Okrem cisárstva existujú aj ďalšie druhy lieskových tetrova. Všetky rastliny majú úzke listy a visiace svetlé kvety umiestnené v hornej časti rovného dlhých stopiek.

šach

Fritillaria meleagris je vytrvalá rastlina, ktorá patrí do rodu Grouse. Má vzpriamený stonok vysoký 30-50 centimetrov. Listy sú podlhovasté, tenké, v zákrutách umiestnené v hornej časti stonky. Kvet je častejšie jeden, zvislý, zvonovitý.

Grouse Chess

Okvetné lístky majú šachovnicový vzor (gaštanové pletivo na ružovom alebo svetlom pozadí). Treska kvitne koncom mája a začiatkom júna po dobu 2-3 týždňov. Šachovnica šedá má mnoho odrôd s rôznymi farbami. Napríklad Alba je odroda so snehovo bielymi kvetmi, Saturnus s červeno-fialovými kvetmi.

Mikhailovsky

Rastlina bola prvýkrát objavená v roku 1904 neďaleko Tbilisi. Vedec Fomin mu dal meno - Mikhailovsky lieska tŕňová. Rastie na 16 - 26 centimetrov. Existujú dve formy tejto odrody: vysoká - s jednoduchými visiacimi zvončekovými kvetmi a miniatúrnymi kvetmi s kvetenstvom 2-3. Rastlina má dlhé, kopijovité listy. Kvety majú nezvyčajné farby. Okvetné lístky sú vínové hore a na okrajoch žlté.Špičky lístkov sa krútia smerom von, vďaka čomu kvetina vyzerá ako odtieň alebo sklo.

Kamčatka

Cibuľovitá rastlina dosahujúca výšku 35 - 60 centimetrov. Listy sú usporiadané do krúžkov, každá po 5-10 kusoch. Kvety sú lievikovitého tvaru, 3,5 cm dlhé, purpurovo vínové. Kvitne od mája do júna.

Edward

Rastie v Kazachstane. Ďalším menom je Aigul. Vysoká rastlina (do 1,5 metra), s visiacimi kvetmi a sviežimi listami v hornej časti stopky. Kvety - oranžové alebo šarlátové, zozbierané v jednom kvetenstve, každá po 5-12 kusoch. Listy - podlhovasté, umiestnené v zákrutách na stonke.

Grouse Edward

asýrsky

Rastlina je vysoká 50 centimetrov. Kvety sú podobné zúženým zvončekom, ktoré sa nachádzajú na 1-2 kusoch na konci stonky. Farba okvetných lístkov je tmavohnedá s tenkým žltým okrajom okolo okrajov.

perzský

Rastlina je vysoká až 1 meter. Má podlhovasté kvetenstvo podobné vianočnému stromu, ktoré je od zhora nadol pokryté púčikmi a zvončekmi. Farba lístkov je hnedá. Jedno podlhovasté kvetenstvo môže obsahovať 20 - 50 kvetov.

Davis

Malá rastlina, ktorá dorastá do výšky 16 centimetrov. Odroda bola prvýkrát objavená v Grécku v roku 1940. Listy sú pretiahnuté, zelené, umiestnené na spodnej časti stonky. Kvety sú často osamelé, vo forme bledého baklažánového tieňa zvončekov.

Dagan

Rastlina je vysoká 20-35 centimetrov. Má kopijovité, podlhovasté listy, ktoré rastú z vetvy uprostred stonky. Kvety sú osamelé, visiace zvony. Okvetné lístky sú žltkasté, s fialovými alebo vínovými bodkami. Kvitne v júni až júli. Uvedené v Červenej knihe.

Daganova liesková tráva

výhoda

Grouse má nepríjemnú vôňu cesnaku. Túto funkciu je možné použiť. Napríklad rastlinné cibule blízko rastlín, ktorých korene sú často napadnuté škodcami alebo hlodavcami. Vôňa cesnaku odradí nepozvaných hostí. Liesková tráva môže chrániť záhradu pred myšami a krtkami.

Druhy a odrody kráľovských

Cisársky alebo kráľovský oriešok je zastúpený veľkým množstvom odrôd. Tieto kvety sa vysádzajú v záhrade na dekoráciu alebo v zeleninovej záhrade ako prírodný insekticíd.

Raddeana

Treska s stopkou, ktorej výška je 40 - 80 centimetrov. Hore - kvetenstvo pozostávajúce zo 6 kvetov, podobných široko otvoreným zvončekom. Okvetné lístky kvetín majú jemný citrónový alebo krémový odtieň. Listy sú dlhé, tmavo zelené, kopijovité, so zakrivenými koncami.

Grouse Raddeana

rubra

Vysoká rastlina s dlhým, hustým fialovým stonkou a sviežou kvetenstvom. Stonka môže dorásť až do 90 centimetrov. Na vrchole rastliny sú šarlátové kvety vo forme zvonu a nad nimi sú špicaté zelené podlhovasté listy listene. Na spodku stonky rastú dlhé listy zozbierané vo vírivkách.

Strip Beauty

Odroda s dlhým kvitnutím. Kvitne koncom apríla a kvitne do júna. Na vysokom stonku je svieža kvetenstvo, ktoré sa skladá z veľkých zlatých kvetov s jasne červenými čiarami na okvetných lístkoch.

Garland Star

Cibuľovitá rastlina, ktorá dorastá do jedného metra. Má veľké oranžové kvety, zhromaždené v jedinom kvetenstve v hornej časti stonky. Okvetné lístky sú prepichnuté tenkými šarlátovými pruhmi. Nad kvetenstvo je svieža koruna listov. Na spodku stonky sa nachádzajú tmavo zelené podlhovasté listy.

Garland Star

lutea

Vysoká rastlina, na veľkej stabilnej stonke, ktorej je svieža kvetenstvo svetlej citrónovej farby široko otvorených zvončekov. Kvitne raz - v máji.

zornička

Vysoká rastlina, ktorá dorastá do 1 metra. Na samom vrchole hustej dlhej stonky sú oranžové, široko otvorené zvončekové kvety. Nad nimi je svieža koruna dlhých zelených listov.

predné

Vysoká kultúra.Na vrchole dlhej stonky je svieža kvetenstvo klesajúcich kvetov, ktoré sa podobajú široko otvoreným zvončekom. Ich plátky sú oranžové, s jemnými fialovými pruhmi.

prolifera

Názov rastliny, preložený z latinčiny, znamená - korunu na korunu. Kvety - visiace, otvorené zvončeky oranžovej farby s fialovými žilami. Nad kvetenstvo je svieža koruna zelených listov.

Grouse Prolifera

Sulferino

Rastlina je vysoká 80 - 100 centimetrov. Má svieže oranžové kvety. Na povrchu lístkov je tenká šarlátová sieť.

William Rex

Stará odroda pomenovaná po Wilhelm 3. Kvety - bronz-klaret, s modrastým kvetom. Táto odroda má malé žiarovky.

Aureomarginata

Vysoká rastlina. Stonky dorastajú do 1 metra. Zle toleruje zimu. Má jasne oranžovo-červené kvety.

Argenteovariegata

Rastlina so sviežou korunou jasne oranžových kvetov. Listy tejto odrody majú striebornú hranicu.

pristávacia

Plodina je vysadená na jeseň. Ako sadivo sa používajú dospelé materské cibule. Môžu byť rozdelené na polovicu. Deti, ktoré vyrástli v blízkosti žiaroviek, sú tiež pochované v zemi. Sú predbežne oddelené od matky. Je pravda, že pred odhodením kvitnúce stonky budú rásť dlho (3 až 4 roky).

Pristátie liesky šedej

načasovanie

Lískové orechy sú pochované v zemi v septembri, zriedka v októbri. Pred výsadbou by sa na cibulkách mali objaviť malé korene. Je nežiaduce pochovať žiarovky neskôr ako v novembri. Optimálny čas na výsadbu je suchý a teplý september.

Príprava pôdy

Pred výsadbou sa odporúča vykopať zeminu, odstrániť burinu, oplodniť zhnitým kompostom (pol vedra na štvorcový meter pôdy), zriediť rašelinou a pieskom. Pôda by nemala byť ťažká, ílovitá, studená a príliš vlhká. Pri výsadbe sa vykopáva plytká diera. Na dne sa naleje malý piesok - takto môžete chrániť žiarovku pred rozpadom.

Dezinfekcia osiva

Pred výsadbou musia byť cibuľky dezinfikované. Výsadbový materiál sa dezinfikuje v roztoku fungicídu (Maxim) alebo manganistanu draselného. Cibule sa zavlažujú zriedenými slabo koncentrovanými prípravkami.

Výber sedadla

Tresky sú vysadené na dobre osvetlenom mieste, chránené pred vetrom. Je vhodné nevyberať nížiny, v ktorých sa bude hromadiť voda po daždi. Lieskové grouses nemôžu vydržať podmáčanú zem. Z nadmernej vlhkosti začnú hniť a nemusia kvitnúť. Najlepšie je pestovať kvety na kopci. Kvôli nepríjemnej vôni cesnaku sa mnohí záhradníci snažia zasadiť lieskové orechy v pozadí, vo vzdialenej záhrade alebo v zeleninovej záhrade.

V záhrade je tiež šedá tráva

Schéma pristátia

Lieskové orechy sú v závislosti od veku a veľkosti cibúľ zakopané do zeme do hĺbky 10 - 30 centimetrov. Dospelé materské cibule sa pestujú hlboko (30 centimetrov), deti - blízko povrchu (10 centimetrov). Vzdialenosť od susedného závodu by mala byť 25-35 centimetrov. Je vhodné nevkladať žiarovky rovnomerne, ale zasadiť ich pod uhlom 90 stupňov.

Ako transplantovať

Po období doznievania sa vytrháva oriešok. Dospelá matka žiarovka a bábätká, ktoré sa objavia, sú oddelené a sušené celé leto na suchom tieni pri teplote 20 - 25 stupňov Celzia. V septembri sú presadené na nové stránky. Na žiarovku pripravte pôdu (uvoľnite ju a oplodnite). Vykopte plytkú dieru, posypte ju pieskom a do nej vložte cibuľu. Je pokrytá zemou a napojená vodou.

Starostlivosť a kultivácia

O plodoch je potrebné pravidelne starať. V tomto prípade budú kvitnúť nádherne a nezomrú na útoky škodcov alebo na choroby. Hlavnou vecou pre záhradníka je chrániť žiarovky pred mrazom v zime, aby sa zabránilo ich hnilobe na jar. Aby sa to dosiahlo, pred zimou je povrch, na ktorom sú cibule vysadené, izolovaný. Na jar sa mulč odstráni a lieskový tetrovec sa môže pokojne vyvíjať.

Cisársky tetrovec

zalievanie

Tŕne nemajú radi príliš vlhkú pôdu. Ich delikátne žiarovky sa nakoniec v bažinatej pôde začnú rýchlo hniť.Kvety sú napojené občas - iba v suchom období. Táto rastlina dobre znáša sucho a zriedkavé zalievanie. V horúčave av prípade dlhšej neprítomnosti sa kvety zalievajú raz týždenne. Pod jednu rastlinu sa naleje 3 litre vody.

Mulčovanie a prístrešok na zimu

Na jar sa odporúča mulčovať pôdu pilinami. Buriny sa nebudú môcť preraziť spod mulča. Musíte však nechať nad žiarovkou dostatok otvoreného priestoru. V opačnom prípade stonka liesky tŕstej nebude schopná klíčiť. Pred zimou sú cibule zahrabané do zeme pokryté suchým listom alebo vrstvou rašeliny pieskom. Ako prístrešok je lepšie používať smrekové konáre, trstiny, slamu.

Hrúbka izolačnej vrstvy by mala byť 25-30 centimetrov. V zime musíte neustále hádzať sneh na miesto, kde sú žiarovky pochované. Nezmrznú pod snehovou pokrývkou a dokonale prežijú až do jari.

Dôkladná starostlivosť na jar

Po roztopení snehu musí byť mulč odstránený zo záhradného lôžka. Je potrebné nechať klíčiť tetrova hoľniaka. Je dôležité vybaviť rastlinu maximálnym slnečným žiarením. Mladé výhonky dobre tolerujú jarné mrazy, to znamená, že teplota klesne na 6 stupňov pod nulou. V chladných nociach stonky mrznú a nakláňajú sa k zemi a rýchlo ožívajú na slnku.

Pestovanie lieskových tetrova

Je nežiaduce dotýkať sa zeme v blízkosti vysadenej žiarovky. Počas zimy korene rastú a stúpajú na povrch. Uvoľňovanie pôdy sa nevykonáva, aby sa nepoškodili tenké korene. Rastlina sa môže kŕmiť humusom zriedeným vo vode (0,5 litra organickej hmoty na 5 litrov vody).

Vrchný dresing

Úplne prvý obliekanie sa vykonáva na jeseň, pred vysadením cibúľ do zeme. Pôda je hnojená zhnitým humusom (pol vedra organickej hmoty na meter štvorcový pôdy). Na jar, tesne pred kvitnutím, sa do pôdy dostávajú dusíkaté látky (dusičnan amónny). Pre jednu rastlinu, ktorú potrebujete: nariedte 5-10 gramov hnojiva v 3 litroch vody. Počas obdobia kvitnutia sa do hniezda lieskových orechov privádza superfosfát a dusičnan draselný. Na kvitnúce plodiny môžete použiť komplexné komerčné hnojivá.

Choroby a škodcovia

V daždivých a chladných letách môže oriešok tráva rastúci na pôde chudobnej na živiny ochorieť. Najčastejšie sa na žiarovkách objaví hniloba. Rastlina sa vyvíja zle, listy žltnú a uschnú. V takom prípade sa musí cibuľa vykopať, zhniť hniloba a ošetriť fungicídom (Fundazol). Vysušte ho a na jeseň ho pochujte na novom mieste.

Žiarovky môžu dostať fusárium. Táto huba žije v pôde. Pri častých dažďoch sa aktivuje, ovplyvňuje nielen žiarovky, ale aj stonky, potom listy zožltnú a uschnú. Ako preventívne opatrenie sa rastlina postrieka fungicídom (Fitosporin, Topaz) alebo zmesou Bordeaux.

Kvety v záhrade

Ak sú žiarovky skladované pri teplotách nad 35 stupňov, môžu sa vyskytnúť vývojové abnormality. Napríklad, kvetina sa objaví v kvetenstvo. Mutácii je možné zabrániť sušením žiaroviek pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia.

V dôsledku cesnakovej vône nemá lieskový treska mnoho škodcov. Túto rastlinu však môžu napadnúť ľalie hrkálky. Hmyz má oranžové krídla. Cibuľové hrkálky tiež útočia na lieskové orechy. Majú karmínové krídla. Sušienky v prípade nebezpečenstva vydávajú zvuk podobný praskaniu. Hmyz a ich larvy sa živia listami a kvetmi. Insekticídy (Aktara, Bombardir) ich od nich chránia.

Grouse žiarovky majú nebezpečného nepriateľa žijúceho v pôde. Toto je drôtový červ, to znamená larva cvakla. Hmyz zakorení v cibuli, pohybuje sa tam, vedie k rozpadu tejto časti rastliny. Zavádzanie granulovaných insekticídnych prípravkov (Provotox alebo Rembeck) do pôdy šetrí drôtenky.

rozmnožovanie

Grouse sa množia cibuľkami alebo semenami. Na žiarovke matky sa zvyčajne vytvára jedno alebo viac detí. Mladé žiarovky sú oddelené od starých. Pestujú sa samostatne asi 3 roky.Je nežiaduce nechať ich na žiarovke matky, pretože sa jej budú živiť a neustále ju vyčerpávajú. Na získanie stopky sa na jar budúceho roka vyberie žiarovka pre dospelých. Pri semennej metóde výsadby kvetov budete musieť dlho čakať (3 - 7 rokov, v závislosti od odrody).

kvetinová žiarovka

Vegetatívna metóda

Na konci kvitnutia má lieskový tráva jednu materskú žiarovku a niekoľko malých detí. Sú starostlivo vykopané zo zeme (v polovici alebo koncom júna). Potom sa očistí a suší 2 týždne. Po 14 dňoch sa nové žiarovky oddelia od starej matky. Miesta rezov sú ošetrené slabým roztokom manganistanu draselného.

Potom sa niekoľko rokov pestujú mladé cibule. Počas prvých troch rokov nebudú bábätká kvitnúť, v tomto čase budujú omšu. Materskú žiarovku môžete rozdeliť na dve časti a každú z nich umiestniť samostatne. Je dôležité, aby sa v každej častici zachoval kus dna. Rozdelená materská žiarovka bude kvitnúť budúcu jar. Celé leto je sušené a na jeseň je pochované do hĺbky 30 centimetrov.

výhonky lieskových tráva

Metóda očkovania

Semená zakúpené na jar alebo v lete sa najskôr ponoria do vody, aby napučali. Potom sa vysievajú do zeme do hĺbky 1 centimeter. Ak sa semená získavajú z lieskového tetrova rastúceho na mieste, potom na jeseň, po zbere, sa môžu zasiať okamžite do zeme. Je pravda, že pri metóde rozmnožovania semien sa kvety objavia až po 3 až 7 rokoch.

Aby sa zabezpečil príjem sadivového materiálu, osivo sa nesie do pôdy, ale do škatúľ vyplnených obyčajnou pôdou. Počas zimy sa zásobníky osiva skladujú v chladnom suteréne. Na jar sú boxy premiestnené do záhrady a ponechané na slnečnom mieste. V lete je krajina občas napojená, aby nezaschla. Sadenice sa vyliahnu zo semien, objavia sa mladé rastliny. Čoskoro vyschnú.

V lete, po vyschnutí zelených, sa cibuľky vykopajú z krabíc a sušia sa v nádobe s pieskom. Na jeseň sú vysadené na zimu ako dospelé žiarovky. Je pravda, že do malej hĺbky (10 centimetrov) a zhora nad povrchom je izolovaný mulč.

Hlavné ťažkosti

V procese pestovania môžu záhradníci čeliť rôznym problémom. Napríklad u lieskových tráva môžu listy zožltnúť a uschnúť. Tento problém sa vyskytuje, keď je infikovaný Fusarium alebo háďatkami listov. Fungicídy (Fitosporín) a náležitá starostlivosť sa chránia pred plesňovou infekciou.

Nesprávna starostlivosť

Pri prebytku alebo nedostatku dusíka v pôde môžu listy žltnúť. V prípade zamokrenia pôdy sa cibule začnú hniť. Ak rastlina nemá vlhkosť, môže vädnúť. Je dôležité naniesť dostatočné množstvo hnojiva na pôdu a na lúhovacie orechy (raz týždenne), najmä v období sucha.

zmrazenie

Ak žiarovka v zime zamrzne, rastlina na jar nemusí kvitnúť. Zvyčajne sa to stane, keď bola žiarovka na jeseň vysadená plytko a povrch nebol mulčovaný a pokrytý snehom. Je dôležité pochovať dospelých žiaroviek 30 centimetrov do zeme. Mladé, vysadené blízko povrchu, sú deti posypané hustou vrstvou smrekových konárov alebo slamy.

prevod

Odporúča sa zasadiť žiarovku do voľnej, ílovitej alebo piesočnatej ílovitej pôdy. Ak je pôda ťažká a ílovitá, žiarovka sa začne hniť. V tomto prípade je potrebné ho vykopať a presadiť na nové miesto. Transplantácia sa vykonáva iba na jeseň (v septembri). Vykopaná cibuľa sa suší celé leto. Na ňom sa môžu objaviť korene. Nemali by sa vymazávať.

šľachtiteľský hloh

Dva týždne pred transplantáciou je zem pripravená. Pôda je vykopaná a hnojená organickou hmotou. V zemi sa vytvorí plytká, ale široká diera (30 x 40 centimetrov). Spodok otvoru je posypaný pieskom. Cibuľa sa opatrne vloží do otvoru, vloží sa kolík a posype sa zeminou.

Cibuľa alebo chrobák ľalie

Toto je hmyz, ktorý sa živí listami, stonkami, púčikmi, kvetmi lieskových tráva. Hlodajte listy od okrajov, v nich hlodajte otvory. Môže pokaziť narcisy, ľalia, presunúť sa na cibuľu. Sú si navzájom trochu podobné. Oba chrobáky majú svetlé farby - oranžové alebo červené.Hmyz nahlas praská, keď vidí nebezpečenstvo. Môžu spadnúť na zem a obrátiť sa na chrbát, na pozadí tmavej pôdy nie je také ľahké si ich všimnúť.

Toto sú najhorší nepriatelia tetřeva. Postrek insekticídmi (Iskra M, Aktellik) ich pred nimi zachráni. Zvyčajne sa 5 ml prípravku nariedi v 5 litroch vody a postrieka sa rastlinným roztokom.

Správne kopanie a uskladnenie žiaroviek

Po odkvitnutí musíte odrezať stopku. Deje sa tak vtedy, keď neplánujú rozmnožovať liesku tuponosú semená. Listy môžu zostať suché. Keď sú všetky zelené suché, môžete ich odrezať a vyhrabať žiarovky. Musia sa očistiť od pôdy a umyť. Potom ošetrite ružovým roztokom manganistanu draselného alebo fungicídu. Potom - suché, posypeme drevným popolom.

 skladovanie žiaroviek

Odporúčame vám, aby ste žiarovky skladovali celé leto v krabici s pieskom alebo pilinami, na tmavom, suchom a teplom mieste (do 25 stupňov). Výsadba sa môže uskutočniť iba v septembri. Do tejto doby sa na cibuľkách objavia korene. Nemožno ich odstrániť. Do vykopaného otvoru opatrne vložte cibuľu, mierne na jednu stranu, vyrovnajte korene. Pred zimovaním posypte zemou a mulčujte.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Cisársky trstina hnedá vyzerá skvele na kvetinovej záhrade. Rastlina sa pestuje ako jediný kvet alebo sa používa v skupinovom usporiadaní. Plodina sa dá vysádzať medzi tulipány, narcisy, hyacinty. Nepríjemná vôňa cibule ochráni ďalšie elitné odrody kvetín rastúcich v okolí pred napadnutím hmyzom a hlodavcami.

Hazel grouses rýchlo začínajú rásť. Ich svieža zeleň oživí kvetinový záhon, po hibernácii zasmutnutý. Vysoké lieskové orechy so sviežou kvetenstvom v hornej časti stoniek vyzerajú ako rajské stromy alebo exotické palmy. Môžu sa kombinovať s nízkymi farbami. Napríklad prasnice v zadnom rade.

Na pozadí rastlín prízemnej pokrývky rastlín sa vysadzuje vysoká stonka lieskového tetrova s ​​bujnou korunou svetlých kvetov. Na dekoráciu alpínskeho sklzu sa zvyčajne používajú lieskové grouses. Aj keď táto rastlina môže byť vysadená v blízkosti kvitnúcich pivoniek, floxov, ľalií. Ak kvet liesky tŕstia uschne, ich listy oživia kvetinový záhon. Neskôr budú kvitnúť pivonky alebo ľalie. Takto bude kvetinový záhon vždy vyzerať zelený a kvitnúci. V lete je možné namiesto lieskových grousesov vysadiť ďalšie kvety (gatsania, alissum).

recenzia

Irina Sergeevna, 56 rokov:

„V kvetinárstve som si kúpil tráva lieskovcovej. Zasadil som ju na jeseň a prikryl ju listami na vrchu. Na jar sa objavil kvet. Ihneď ti to poviem - vôňa je hrozná. Pri najmenšom nádychu vetra je počuť jeho vôňa. Je lepšie vysadiť z domu. Aj keď je to veľmi krásny a obrovský kvet. “

Galina Viktorovna, 48 rokov:

"Môj obľúbený skoro jarný kvet." Nevyžaduje sa žiadna pozornosť. Zasadil som po obvode záhrady. Vystraší odo mňa krtek. Vykopal som žiarovky v júli a začiatkom októbra som ich znovu pochoval v zemi. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica