Opis a charakteristika odrôd tulipánov Triumf, pestovanie

Tulipány odrody Triumph sú bežné pre pestovateľov kvetín, ako aj pre amatérskych záhradníkov. Odrody tejto odrody tvoria takmer 30% z celkového počtu tulipánov predaných na kvetovom trhu.

Opis a charakteristika tulipánov triedy Triumph

Charakteristickým rysom hybridov triedy Triumph sú kvetenstvo pohárikov a vysoké stopky (40 - 65 cm). Odtiene kvetov sú rôzne, od bielej po tmavofialovú. Doba kvitnutia je dlhá, rastliny kvitnú v polovici apríla a kvitnú asi do polovice mája. Počas celého obdobia kvitnutia si kvetenstvo zachováva tvar pohárika.

Odrody hlavnej triedy

Táto trieda tulipánov je rozsiahla a zahŕňa veľké množstvo odrôd. Odrody triumfu sa líšia predovšetkým odtieňom lístkov a veľkosťou kvetenstvo.

Biely sen

Odroda White Dream je obzvlášť obľúbená u kvetinárov. Kvety sú vhodné na rezanie a zdobenie kytíc, ktoré dlho nezmiznú. Odroda má dlhý a hustý stopku, nie listovú. Listy rastú pri koreňoch. Priemerná dĺžka listu je 40 - 55 cm, odtieň listov je smaragdový, na povrchu je viditeľný modrastý kvet.

Kvetenstvo má pohárikovitý tvar, snehobiely odtieň. Vyzerajú dobre na pozadí zelene. Na spodnej časti púčika sú okvetné lístky svetlozelenej farby. Výška kvetu je asi 10 cm, doba kvitnutia pripadá na posledné dni apríla - prvých desať dní mája.

Biely sen

Pearl Prince

Pearl Prince patrí medzi stredne skoré odrody, ako uvádza výrobca. Načasovanie kvitnutia je však viac závislé od klimatických podmienok. V studenej jarnej dobe je kvitnutie posunuté o niekoľko dní.

Pearl Prince sa komerčne pestuje na aranžovanie kvetov. Výška stonky je 50 - 65 cm. Kvetenstvo je jednoduché, 10 - 15 cm dlhé. Tieň okvetných lístkov je intenzívne fialovofialový. Výhodou odrody je doba kvitnutia. Pred začiatkom chladného počasia, aby cibuľky nezamŕzali, sa pôda mulčuje. A na jar je mulč odstránený.

Pearl Prince

Oskar

Oscar patrí k klasickým odrodám triedy tulipánov Triumph. Kvetenstvo sú veľké a začínajú kvitnúť bližšie k teplu približne v posledných dňoch apríla. Odroda je stredne veľká, výška stonky je asi 40 - 55 cm, odtieň okvetných lístkov je červený a na okvetných lístkoch sú svetloružové žily. Povrch lístkov je matný.

Cibule rastlín sú veľké, asi 12 cm. Neodporúča sa pestovať odrodu v chladných klimatických podmienkach, rastlina nemusí prežiť zimu a odumrieť.Pri pestovaní v chladných oblastiach potrebujú žiarovky prístrešok na zimu. Odroda Oscar sa používa na vytváranie záhonov a kytíc. Rezané kvety stoja dlho čerstvé.

tulipánový triumf oscar

Nový dizajn

Nový dizajn je jedným z posledných hybridov tulipánov triedy Triumph. Odroda sa stala stelesnením toho, čo moderné šľachtenie dosiahlo. Táto odroda je odolná a odolá silným mrazom.

Výška stonky je asi 60 cm, cibule sú stredne veľké a pokryté zlatými šupkami. Listy sú široké, dĺžka je 40 - 50 cm, odtieň lístkov je svetlozelený. Kvetenstvo sú veľké, kvety sú svetloružové, pozdĺž okrajov je rozmazaná hranica bohatej ružovej farby. Obdobie kvitnutia hybridu New Design začína v polovici mája a končí v posledných dňoch tohto mesiaca. V južných oblastiach kvitnutie začína začiatkom mája.

Nový dizajn

Dokonalosť krému

Odroda Cream Perfex sa chovala relatívne nedávno a medzi pestovateľmi kvetov ešte nie je tak rozšírená. Ale krémová dokonalosť má množstvo charakteristických čŕt. Odroda je odolná voči rôznym klimatickým podmienkam a zakorenená vo všetkých regiónoch. Aj keď v zime by mal byť zakrytý kvetinový záhon s tulipánmi, aby sa žiarovky nezabili mrazom.

Výška stonky je od 55 do 60 cm. Kvetenstvo má dĺžku až 13 cm. Doba kvitnutia je asi 3 týždne. Tulipány kvitnú koncom apríla a kvitnú až do polovice mája. Tieň okvetných lístkov je citrónový a monochromatický. Mnoho kvetinárov používa krémovú dokonalosť na výrobu kytíc kvôli tomu, že kvety zostávajú čerstvé po dlhú dobu.

Dokonalosť krému

Golden Melody

Odroda Golden Melody je z hľadiska výšky pred všetkými odrodami z triedy Triumph. Výška stonky je 70 cm. Tulipán sa používa na výrobu kvetinových záhonov a zdobenie kytíc. Stonky rastliny nie sú listnaté. Listy rastú z koreňovej rozety. Sú široké a dlhé. Kvetenstvo je dlhé 10 až 12 cm, odtieň okvetných lístkov je bohatý žltý. Tulipán začína kvitnúť koncom apríla - začiatkom mája.

Golden Melody sa rýchlo množia a dobre znáša presádzanie. Aby bolo kvitnutie bohaté a dlhotrvajúce, sú cibule vysadené v pôde bohatej na minerály.

Golden Melody

Vandeful

Hneď ako sa chovateľom podarilo vyprodukovať novú odrodu tulipánov, pestovatelia kvetov a zberatelia vzácnych odrôd ju začali vo svojej oblasti pestovať. Odroda Vandeful sa vzťahuje na stredne veľké, stonka rastie do výšky 55 cm. Stonky sú stredne silné, vzpriamené. Okvetné lístky rastú z koreňovej rozety. Smaragdové listy, stredne dlhé. Kvetenstvo je dlhé 8-10 cm.

Vandefull má jedinečný odtieň okvetných lístkov - sú jemnej ružovo-broskyňovej farby. Iba v tejto odrode sa vyskytuje dvojitá farba lístkov. Vandeful sa pestuje iba na vytvorenie kvetinových záhonov, kvetenstvo sa nereže na ozdobenie kytíc.

tulipánový triumf Vandeful

Barcelona

Odroda Barcelona je stredne veľká, stonka dorastá do 40 cm, pričom je hrubá a odolná. Listy sú husté, šťavnaté, rastúce z koreňového vývodu. Okvetné lístky sú tmavohnedé, s okrajom bieleho okraja. Výška kvetu je asi 10-12 cm. Púčiky začínajú kvitnúť koncom apríla, ak je jar studená.

V chladnom jarnom období kvitnutia začína v máji. Odporúča sa zakryť žiarovky na zimu.

Arabské tajomstvo

Túto odrodu vyvinuli ázijskí chovatelia. Veľmi rýchlo sa však stala populárnou na celom svete, ďaleko za hranicami svojej vlasti. Odroda sa vyznačuje vysokými stonkami, ktorých výška je asi 70 cm. Arabské tajomstvo sa vyznačuje neobvyklým odtieňom kvetenstvo - lístkami svetloružovej farby. Okraje okvetných lístkov sa menia na bielo-ružovú farbu a vyzerajú ako tenké ťahy. Doba kvitnutia trvá 2 týždne. Tulipány sú vhodné na strihanie. Raz za 3 až 4 roky sa žiarovky presádzajú na nové miesto.

Arabské tajomstvo

akela

Odroda Akela pôvodne nebola zaradená do skupiny Triumph, ale na konci 20. storočia tam bola zaradená. Stopky sú poddimenzované, vysoké 40 cm. Kvetenstvo je stredne dlhé, 8-10 cm. Akela kvitne ako posledná z triedy Triumph. Doba kvitnutia je začiatkom polovice mája. Kvitnutie trvá 2-3 týždne.

Okvetné lístky za púčik 6. Tieň krémovej bielej. Po okrajoch sú ružovkasté pruhy. Akela je vhodná na vytváranie kvetinových záhonov a kytíc. Púčiky zostávajú čerstvé po dlhej dobe po rezaní. Odroda je nenáročná na kultiváciu. Po rozkvetu sa žiarovky vykopajú na leto a na jar sa znovu vysádzajú. Odroda sa transplantuje každé 4 roky.

tulipánový triumf Akela

Caramba

Tieň okvetných lístkov odrody Karamba je svetloružový. Okraje lístkov sú na okrajoch biele s jemným odtieňom ružovej. Púčiky sú malé, 8-10 cm dlhé, výška stonky je 40 - 55 cm. Stonka je hustá, listy rastú z koreňovej rozety. Listy svetlozelenej farby, stredne veľké. Na zimu sa odporúča zakryť kvetinový záhon odrodou Karamba, aby sa cibuľky nezasiahli mrazom.

Ružový dojem

Kvetinárstva nazývajú ružový dojem gigant. To nie je prekvapujúce, pretože kvetenstvo tejto odrody sa považuje za najväčšie v tejto triede. Púčiky dosahujú dĺžku 12 cm a priemer takmer 7. Stonky sú stredne vysoké, husté, nie listové. Okvetné lístky sú ružové, smerom k spodnej časti stonky sa farba stáva bohatšou. Pozdĺž okrajov púčika je orgován. Odroda sa odporúča opätovne zasadiť na jeseň každé 3 až 4 roky.

Pink Impression je odolný proti studenej jari. Kvitnutie začína začiatkom mája. Doba kvitnutia je približne 2 až 3 týždne.

Rôzne tulipány triedy Triumph sa vyznačujú nenáročnou kultiváciou (s výnimkou niekoľkých hybridov) a hojným rozkvetom. Tulipány sa používajú na zdobenie kvetinových záhonov v krajine a na výrobu kytíc. Zástupcovia všetkých odtieňov nájdete v tejto triede.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica