Dôvody, prečo kvety a puky môžu spadnúť z balzamu, kontrolné opatrenia

Balzamín priťahuje pozornosť pestovateľov kvetín svojou nenáročnosťou na podmienky údržby a starostlivosti. Jedná sa o ľahko pestovateľnú plodinu, ktorá potešuje svojich majiteľov jemnými a krásnymi kvetmi. Existujú však situácie, keď púčiky a kvety padajú z balzamu, prečo sa tak stáva, nie je jasné pre začínajúcich pestovateľov rastlín. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok pri jeho pestovaní, musíte zistiť, aké sú hlavné príčiny tohto ochorenia.

Štrukturálne vlastnosti

Balzamin je známy svojou schopnosťou predpovedať počasie, nazýva sa aj „predpovede počasia“. Vďaka zvýšenej citlivosti kvetov takmer okamžite reaguje na atmosférické zmeny, čo majiteľovi umožňuje navigovať, čo sa deje na ulici.


Napríklad pred dažďom sa na vegetatívnych orgánoch vytvárajú kryštalizované kvapky cukru. Táto úžasná rastlina - balsam - je stopercentným prediktorom.

Hlavné dôvody a metódy riešenia

Vzhľadom na povahu balzamu milujúcu vlhkosť je v prípade nepravidelností zavlažovania pravdepodobnosť pádu pukov vysoká. Také následky sa vyskytujú aj pri nedostatku užitočných zložiek v substráte, zmenách mikroklímy.

Nesprávne zalievanie

Balzám sa cíti skvele vo vlhkej pôde, ale ak ho preháňate zalievaním, jeho koreňový systém sa začne hniť, nespálené púčiky odpadnú a rastlina môže odumrieť úplne. Aby sa zabránilo hnilobe koreňov, odporúča sa počítať s odtokom prebytočnej vlhkosti v kanvici a otvormi v spodnej časti nádoby. V zime by sa mala znížiť frekvencia procedúr.

Whitefly na balzame

Nedostatok živín

Postupy kŕmenia sa odporúča vykonávať dvakrát mesačne pomocou zložitých prípravkov. Často sa oplatí používať hnojivá s vysokou koncentráciou dusíka, inak balzam začne vykrmovať, čo negatívne ovplyvní kvitnutie - zbaví sa púčikov. Je lepšie používať prípravky s vysokým obsahom draslíka, ktoré stimulujú rastlinu na začatie kvetov. Takéto zmesi sú potrebné vo fáze pučania.

choroby

Balzam najčastejšie trpí mozaikou, hnilobou šedou, bakteriózou a múčnatkou.

mozaika

Ochorenie sa prejavuje na mladých listoch balzamu, na nich sa tvoria žlté ložiská. Ak sa nelieči, platne sa zdeformujú. Postupom času sa lézie ešte zväčšujú a dochádza k jednostrannej nekróze. V dôsledku toho sa balzam zastaví vo vývoji, jeho listová hmota sa stane žltou a suchou.

Kvetinová mozaika

Zdrojom choroby sú strapky a kliešte. Pretože je veľmi ťažké liečiť rastlinu, je lepšie postarať sa o preventívne opatrenia, najmä o vykonanie povrchových ošetrení roztokom na báze insekticídu.

Šedá hniloba

Choroba sa šíri rýchlo, nielen lístkové listy a stonky, ale celá rastlina spadá pod porážku. Najskôr sa na nich vytvoria ložiská hnedej farby a potom - sivý výtrus šedej kvety. Výsledkom je, že balzam úplne zmizne. K infekcii puzdra dochádza vodou alebo substrátom. Rastlina môže tiež ochorieť z podchladenia, z prievanu, pomocou zavlažovanej studenej vody.

balzam bud

Mali by ste začať bojovať proti šedej hnilobe pri prvých príznakoch jej odhalenia. Zasiahnuté listy sa musia odrezať, krík by sa mal transplantovať do inej zmesi pôdy a postrekovať roztokom Fundazole.

bakteriózy

Túto chorobu je možné určiť vodnatými škvrnami na vegetatívnom množstve balzamu. Po nejakom čase získajú hnedú farbu, zachytia celý povrch dosiek, zväčšia sa veľkosť, čo vedie k smrti kríka. Pri prvých príznakoch je potrebné odstrániť choré časti rastliny a vykonať povrchovú úpravu roztokom založeným na zmesi Bordeaux alebo prípravkoch obsahujúcich meď.

žlté listy

Múčnatka

Jeho charakteristickým znakom je biely kvet na balzamovom liste, ktorý veľmi rýchlo ovplyvňuje všetky vegetatívne orgány. Kontrolné opatrenia: odstraňovanie chorých častí, ošetrenie pracovnou tekutinou na báze uhličitanu sodného (2 gramy produktu na 1 liter vody). Roztok medi s mydlom alebo Bayleton, ktorý sa pripravuje podľa pokynov výrobcu, funguje dobre.

Okrem toho je potrebné upraviť zavlažovací systém, postupy kŕmenia, osvetlenie a teplotné podmienky v miestnosti.

škodcovia

Medzi parazitárnymi jedincami na zvieratách sa často vyskytujú kliešte a strapce. Čím skôr sa liečba začne, tým väčšia je šanca na záchranu rastliny.

Roztoč pavúk

Škodcu možno zistiť žltkastými škvrnami na listoch kríka, ktoré nakoniec úplne stratia farbu a vyschnú. Na vnútornej strane dosiek je tiež viditeľný pavučina. Liečba mydlovou vodou alebo minerálnym olejom je účinná proti kliešťom, ale je to v skorých štádiách, pri vážnom poškodení sa budú vyžadovať lieky ako Akarin, Fitoverma.

Roztoč pavúk

Roztočové roztoče

V dôsledku životne dôležitej činnosti tohto škodcu sa listy deformujú a stvrdnú. Je možné s ním bojovať s Fitovermom, Vertimekom, Akarinom.

Thrips

Dôsledky prítomnosti parazita sa prejavujú vo forme zakriveného bodu rastu a deformujú nové listy. Na kvetinách sa objavujú škvrny, okraje okvetných lístkov majú hnedú farbu. Najprv musíte odstrániť choré časti kríka a potom spracovať s Aktara, Aktellik, Fitoverm. Po 4-5 dňoch sa rozprašovanie opakuje.

účinky

Ak má miestnosť nízku teplotu a nadmernú vlhkosť, balzam reaguje žltnutím a spadnutím z plechov. V prípade zvýšenia teploty a prebytku vlhkosti sa v rastline zaznamenajú poklesnuté listy. Nadmerná vlhkosť v pôde vyvoláva hnilobu na koreňoch kríkov a suchý vzduch a teplo v miestnosti vypadávajú. Nedostatky výživy vedú k napínaniu stoniek a zmenšeniu veľkosti kvetov.

balzamová choroba

prevencia

Aby kvetina Vanka nekorešpondovala a neopustila púčiky, je potrebné, aby sa podmienky teploty a úroveň vlhkosti v pôde, ako aj kyslosť pôdy vrátili späť do normálu. V zime by kvetina nemala byť na severnom okne.

Balsam je jedinečná rastlina, ktorá predpovedá počasie. Na úspešnú kultiváciu stačí udržiavať optimálnu mikroklímu v miestnosti a nezanedbávať preventívne opatrenia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica