Odrody a odrody kvetov Vanka mokré s popisom a charakteristikami

Balzamy sú izbové rastliny, ktoré milujú záhradníci. Medzi ľuďmi, kvetina sa láskavo nazýva Vanka mokrý, Ogonyok, Netrpezlivý, existuje mnoho odrôd a farebných variácií tejto rastliny. Balzam kvitne takmer po celý rok a na dýchanie berú iba zimné mesiace. Rodiskom Ogonyoku sú tropické lesy Zanzibaru. Kvet dostal svoje pôvodné ľudové meno pre mokrý kmeň a hojný tok miazgy v prípade odlomenia vetiev a listov.

popis

Vanka wet sa pýši miestom na ruských parapetoch spolu s pelargóniami. Rastie bez transplantácie v kvetináči niekoľko rokov. Pri pestovaní vonku je to jednoročná rastlina. Hlavné vlastnosti a charakteristické znaky:

  • Hustý, šťavnatý kmeň s vysokou krehkosťou.
  • Listy sú bohaté na zelenú s malými „zubami“ na okrajoch.
  • Na pravidelné zalievanie netoleruje nadmerné sušenie pôdy.
  • Kvety sú dvoch druhov: dvojité a dvojité.
  • Puzdro je kompaktné s plytkým povrchovým koreňovým systémom.

Poznámka: Všetky druhy balzamov pochádzajú z tropických pralesov: milujú vlhkosť, ale nemôžu tolerovať priame slnečné žiarenie. Listy sa môžu spáliť, rastliny je potrebné zatieniť.

Farebná rozmanitosť je pôsobivá: červená, žltá, biela, ružová, fialová, oranžová kvetenstvo v rôznych kombináciách a odtieňoch.

prihláška

Ročné možnosti sa používajú na osobných pozemkoch a záhonoch miest. Balzamy sa vysádzajú na alpínskych sklzoch a skupinových výsadbách. Krajinní dizajnéri úspešne používajú rôzne farebné kombinácie rôznych odrôd Vanka wet.

Balzam je nevyhnutný na zdobenie terás, verand a balkónov, závesných kvetináčov. Ako krásna izbová rastlina sa Ogonyok používa od nepamäti a zdobí ruské parapety. Kvet sa vyznačuje priateľským hojným kvitnutím a jasnými farbami.

izbový kvetinový balzam

Druhová diverzita

Balzamy s dvojitými kvetmi sa stali obzvlášť populárne. V prirodzených podmienkach môže výška rastliny dosiahnuť 1 meter, pre vnútornú kultiváciu sa vyšľachtili a použili odrody s menšou veľkosťou až do výšky 50 centimetrov.

Botanická klasifikácia

Existuje viac ako 500 druhov predstaviteľov rodiny Balsaminovovcov. Iba 8 základných prírodných druhov je vhodných pre našu zemepisnú šírku.Za posledné desaťročie bolo chovaných dostatočné množstvo hybridov, aklimatizovaných na ruskú klímu. Chovatelia rozdelia balzamy do troch hlavných skupín.

Prvá skupina

Prírodné tradičné odrody Wallerovho balzamu. Pestuje sa vonku a je nenáročný izbový závod. K dispozícii v rôznych farbách a variantoch. Skupine sa neustále dopĺňajú nové hybridy.

balzamová biela

Druhy

Umelo chované moderné hybridy získané krížením Wallerovho balzamu. Chovatelia používajú tzv. Ručné opelenie rodičovských samostatných línií.

tretina

Hybridy Novej Guiney na horských ostrovoch Novej Guiney a na ostrove Java. Zástupcovia tejto skupiny sa vyznačujú silnejšou stonkou a kompaktným puzdrom. Vhodný na pestovanie na parapete.

Na veľkosť

Podľa tvaru a výšky kríka sa rozlišujú trpaslíci, stredne veľké a vysoké druhy. Na kultiváciu v interiéri sú najvhodnejšie trpasličí a stredne veľké formy. Vysoké druhy sa používajú na zdobenie krajiny osobných pozemkov.

kvetina

trpaslík

Výška takýchto rastlín je iba 20 centimetrov. Kríky sú vysoko rozvetvené, vyznačujú sa krátkymi internódiami a šťavnatými silnými stopkami s malými špičatými listami.

Stredná veľkosť

Prípady s výškou kríkov 40 - 50 centimetrov sa považujú za stredne veľké. Vzdialenosť v internódiách sa zväčšuje, stonky a vetvy sa predlžujú smerom nahor.

vysoký

Záhradné giganty, výška môže dosiahnuť 1,5 metra. Kvety sú veľké, kríži sa šíri, stonka sa predlžuje nahor, listy sú veľké, špicatého tvaru.

Formou

Existujú rôzne druhy kvetov balzamu. Počet lístkov, tyčiniek, hrúbka sepálov a ich usporiadanie - podľa všetkých týchto znakov rozlišujú ružovú, karafiátovú a kaméliovú formu.

ružový balzam

Camelliaceae

Kvety sa vyznačujú správnym klasickým usporiadaním okvetných lístkov. Farebná škála - 9 farieb. Na okvetných lístkoch sú viditeľné malé biele bodky.

karafiát

Balzamy tejto skupiny sa podobajú holandským klincom. Okvetné lístky môžu mať biele pruhy, škvrny a bodky.

ružový

Terry možnosti. Populárny pre pestovanie v interiéroch, určený na zdobenie balkónov a terás.

Opis populárnych odrôd balzamu

Existuje veľké množstvo odrôd Vanka mokré, každý záhradník môže ľahko vyzdvihnúť krásny exemplár na rôzne účely pestovania. Je dôležité študovať odrodové charakteristiky a zvoliť správnu rozmanitosť v závislosti od regiónu a miesta určenia.

krásny výhľad s kvetinami

Waller

Bylinné trvalky, pestované tiež vo forme jednoročných rastlín. Líši sa v šťavnatých hustých stonkách a atraktívnych kvetinách rôznych farieb. Výška puzdra je 50 centimetrov. Wallerov balzam je základom pre vytváranie hybridov.

záhradné

Jednoročná rastlina pre záhrady, mestské záhony a vysokohorské šmýkačky. Výška rastliny pre dospelých je 1 meter. Líši sa v krehkosti a slabej zimnej mrazivosti. Populárne odrody: Camellia Flores, Baby Bush, Tom Tumb.

kamélie

Balzamy tohto typu sa vyznačujú pyramidálnym tvarom, stonky sú silné, mäsité, šťavnaté. V osách listov sa tvoria svieže kvetiny rôznych odtieňov, výška rastliny je 50 centimetrov.

Nová Guinea

Africké odrody sa pestujú v našej klíme ako letničky na ozdobenie balkónov a terás. Vhodný na pestovanie v interiéroch, kvitne po celý rok. Listy sú tmavo zelené s fialovými žilami. Kompaktné puzdro vysoké 50 centimetrov.

kvety v kvetináčoch

Niamey

Otužilá vnútorná balzam s dvojfarebnými kvetmi pôvodného tvaru, pripomínajúca papuče Venuše. Výška rastliny pre dospelých je 60 centimetrov. Kvety sú usporiadané na dlhých tenkých pedikloch.Vyžaduje prerezávanie na vytvorenie kríka.

Sultanoid

Pôvodne z Afriky. Líši sa vo zvýšenej krehkosti hlavného kmeňa, zakorenuje sa odrezkami. Výška - 40 centimetrov. Existujú rôzne farebné variácie.

Balfour

Záhradný typ balzamov. Kvitne a nesie ovocie na otvorenom poli. Rastlina je vysoká, viac ako 1 meter. Kvety sú malé a nachádzajú sa na tenkých dlhých stopkách.

obyčajný

Divoká rastlina rastúca pozdĺž brehov riek a potokov. Je schopný vytvárať súvislé húštiny. Kvety pôvodného tvaru orchidey, žlté. Používa sa v ľudovom liečiteľstve ako protizápalové činidlo.

horlivý lisa odroda balzam

postupný

Rodiskom kvetu je Srí Lanka. Zástupca plazivého balzamu. Vytvára kvety jasne žltej farby, dobre rastie vo vnútorných podmienkach. Listy s vínovými žilami v tvare srdca.

malokvetých

Druh buriny pochádzajúci z Sibír. Kvety sú malé, nenápadné, žlté. Rýchlo sa šíri a zachytáva nové územia.

železo ložiská

Jednoročná rastlina domáca v Indii, vysoká až dva metre. Na spodnej časti listu sa nachádzajú zvláštne žľazy. Šírenie Bush, kvety sú jednoduché, jemné. Používa sa na dekoráciu plotov a bariér.

Kandy

Hybridná forma balzamu. Líši sa vo veľkých päťokvetých kvetinách rôznych farieb. Kompaktné puzdro, ideálne pre alpské šmykľavky a vysoké postele. Je vysadený do kvetináčov a závesných kvetináčov.

krytý balzam

Jahoda so smotanou

Orchid hybrid s dvojitými červenými a bielymi kvetmi. Vhodné pre pestovanie v interiéri a exteriéri. Puzdro je kompaktné, šíriace sa, dobre rozvetvené.

peters

Africká odroda podobnej štruktúry ako Wallerov balzam. Rastlina je predĺžená smerom nahor, listy sú veľké, špicatého tvaru. Chovali sa trpaslicové varianty a vysoké typy.

vstavačovitých

Exotický pohľad na balzam indoor. Líši sa vo veľkých kvetoch nezvyčajného pôvodného tvaru, pripomínajúce papuče. Má slabú zimnú vytrvalosť, zle znáša chladné západky.

kvety v záhon

Thumb Boy

Líši sa vo veľkých dvojitých kvetoch rôznych farieb. Vhodný na pestovanie na parapete a vonku. Horná časť musí byť zovretá, na hojné kvitnutie použite úzke malé kvetináče.

Cutie

Vytvára malú trpaslíkovú kompaktnú krivku, ktorá nie je vyššia ako 20 centimetrov. Kvety sú biele s ružovým stredom. Vhodný na pestovanie v balkónových krabiciach a kvetináčoch.

Lososový šifón

Veľké dvojité kvety jemnej lososovej farby sú charakteristickou črtou odrody. Veľkolepý vzhľad puzdra sa dosahuje pri skupinových výsadbách a samostatných kontajneroch. Puzdro je kompaktné. Losos šifón kvitne hojne, kvety úplne pokrývajú rastlinu.

Ružový froté

Kvety pripomínajú čajové ruže. Bohaté kvety, kompaktné puzdro. Pestuje sa v interiéri av mestských kvetinových záhonoch.

kvety v kvetináčoch nadýchané

Ampelny

Okrasná rastlina pre vnútorné a vonkajšie podmienky pestovania. Stonky sú ideálne pre zavesenie kvetináčov, ľahko sa ohýbajú a klesajú z kvetináča.

glandulární

Divoký typ balzámu, hovorovo nazývaný Impatiens. Nie je vhodné pre pestovanie v interiéri. Jednoročná jedovatá medová rastlina pôvodom z Ázie, ktorá zakorenila v Rusku. Kvety sú ružové v rôznych odtieňoch.

Výročný

Používajú sa na ozdobenie záhonov miest. Listy takýchto rastlín sú spravidla malé. Odporúča sa pre začiatočníkov kvôli ľahkej starostlivosti a údržbe.

záhradný balzam

recenzia

Bulygina Valentina Petrovna, 35 rokov, Kazaň: „Neviem si predstaviť svoju záhradu bez balzámov. Úžasné nenáročné kvety. Výsadbu odrôd pestujem na závesných kvetináčoch a zdobím s nimi terasu. Na vysokých posteliach zasadím froté druhy spolu s fuchsiou, striedajúc sa s hostiteľmi. Odroda Boy-with-Thumb je moja najobľúbenejšia.Kúpim iba hybridné semená, zvyšok zbieram sám, je to veľmi jednoduché, materiál semien je veľký, vyzerá to ako hrášok. Vanuku s kvetmi a skupinové výsadby odporúčam používať. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica