Opis a charakteristiky tekvicových odrôd na otvorenom priestranstve

Existuje široká škála odrôd tekvicov vonku, ktoré budú opísané nižšie. Kvôli svojej veľkej veľkosti a zlatej farbe sa tekvica považuje za kráľovnú polí. Pestuje ju veľa pestovateľov zeleniny. Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, chuť sa zachováva pri varení, dusení, pečení.

Všeobecné informácie a klasifikácia

Existujú tri hlavné typy tekvice:

  1. firma ústami;
  2. veľkoplodých;
  3. muškátový oriešok.

Pri zeleninových plodinách sú tekvicové odrody v každej odrode kríky alebo šplhavé, porciované alebo s veľkým ovocím, sladké a polosladké, s veľkým a malým obsahom semien. Okrem toho sa rozlišujú kŕmne, jedálenské a ozdobné skupiny zeleniny.

Akýkoľvek druh tekvice je vhodný na pestovanie vonku. Pri výbere zohľadnite účel budúcej úrody, veľkosť pozemku, klimatické prvky.

Bežná tekvica je jednoročná bylina, ktorá má štíhle, plazivé stonky až do dĺžky 8 metrov. Po celej dĺžke valcovej alebo fazetovanej stonky sa vytvára veľa vetiev - antén. Listy sú veľké, natreté zelenou voskovou farbou. Tvar listov môže byť guľatý, trojuholníkový, päťuholníkový, reniformný. Na dotyk je povrch listov mäkký.

podlhovastý melón

Rastlina kvitne od júna do jesene. Tekvové kvety v tvare zvonu sú svetlo žltej alebo oranžovej farby s príjemnou vôňou. Plody sú formované v rôznych tvaroch a môžu sa líšiť farbou. Buničina je žltá alebo oranžová, šťavnatá a sladká.

Orechový tekvica

Plody muškátovej zeleniny sú okrúhle sploštené, s výrazným rozšírením v spodnej časti, stopka je päťstenná. Odrody skupiny muškátového orieška sa líšia v chuti, aróme a výhodách buničiny. Všetky druhy tekvice sú termofilné a dozrievajúce dozrievanie. Preto sa musí pestovať prostredníctvom sadeníc.

Semená hnedej alebo sivožltej farby sa vysievajú v posledných dňoch apríla. V prvej polovici júna sa mladé výhonky presádzajú na otvorenom priestranstve. Ak plody dozreli v lete, po zbere sa môžu nechať dozrieť na teplom mieste.

Španielska gitara

Pestrý výber tekvice Španielska gitara sa vyznačuje podlhovastým tvarom do 75 cm, pomarančovou dužinou a vysokou chuťou.Zrenie začína po 112 dňoch.

Kôra je tenká, jasne oranžová, povrch hladký. Dĺžka stoniek rastlín je 4 metre. Od ostatných tekvicových plodín sa líši aj tým, že hmotnosť buničiny je 95% z celkovej hmotnosti ovocia. Pri správnej starostlivosti hmotnosť zeleniny dosahuje 8 kg.

kandizovaný

Populárna odroda muškátového orecha je Candied Gourd. Vzťahuje sa na stredne neskorú skupinu rastlín. Úplné dozrievanie nastáva za 140 dní. Plody sú široké, sploštené. Keď dozrieva, farba sa mení zo zelenej na svetlo hnedú. Buničina je šťavnatá, oranžovej farby s vysokým obsahom karoténu a cukrov. Hmotnosť jednej zeleniny je 5 kg.

vitamín

Najobľúbenejšia odroda tekvica sa považuje za vitamín... Vyznačuje sa vysokým výnosom, dobrou udržiavacou kvalitou a prepravovateľnosťou. Celulóza je veľmi sladká s príjemnou vôňou muškátového orieška.

Rastlinná kultúra dozrieva neskoro, tekvica dozrieva po 130 dňoch. V oblastiach s teplým podnebím sa odporúča pestovať sadenice.

vitamínová tekvica

Výsadbové rastliny strednej dĺžky. Dýňové ovocie vitamín má podlhovastý tvar, vážiaci asi 6,5 kg. Kôra je tenká, žltooranžová, s jemným rebrovaním blízko stonky. Buničina je pevná a jemná, jasne oranžovej farby.

mramor

Dýňová odroda Mramor sa vzťahuje na rastliny s oneskoreným dozrievaním ovocia (uplynie 130 dní). Plody sú veľké, sploštené. Kôra je pokrčená v sivozelenom odtieni so svetlosivými škvrnami. Hmotnosť zeleniny dosahuje 10 kg. Interiér je oranžový.

Zberaná plodina má dobrú udržiavaciu kvalitu, nepraská a dlhodobo si zachováva šťavnatosť a sladkosť. Odroda je zriedkavo postihnutá chorobami, najmä bielou hnilobou.

Muscat de Provence

Vysoko výnosná odroda Muscat de Provence bola vyvinutá francúzskymi chovateľmi. Patrí do skupiny stredných dozrievaní rastlín, dozrievanie ovocia nastáva po 110 dňoch. Na rozdiel od iných druhov a odrôd tekvice má táto rastlina silný kmeň, vysokú odolnosť voči chorobám. Zelenina má plochý tvar s výraznými hranami.

Hrubá, bledožltá pokožka. Jasne oranžová dužina je chutná, šťavnatá, chrumkavá, obsahuje asi 10% cukrov. Hmotnosť ovocia dosahuje 7 kg.

orech

Tekvicový orech alebo oriešok označuje odrody raného zrenia a má dlhú životnosť zozbieranej plodiny. Hmotnosť hruškovitej zeleniny je asi 1 kg. V rozšírenej časti tekvice sa nachádza malý počet semien. Farba hustej šupky je jasne oranžová, dužina je sladká s vôňou muškátového orieška.

hruškovitá hruška

Súdiac podľa recenzií záhradníkov nie je ťažké sa o Nut Pumpkin starať. Hlavnou vecou je zabezpečiť hojné zalievanie, pravidelné uvoľňovanie pôdy. Plevele by sa nemali pestovať. Je potrebné pravidelne hrebeňovať, nezabudnite si priviazať riasy a aplikovať hnojivá.

Odrody s veľkým ovocím

Veľké odrody sa považujú za veľkoplodú tekvicu. Buničina z ovocia je sladká, niektoré obsahujú až 15% cukru. Odrody dobre znášajú nízke teploty vzduchu. Semená môžu byť krémové, biele alebo hnedé. Stopka má zaoblený valcový tvar, stonka je bez drážok, listy sú päťuholníkové.

Populárne druhy veľkoplodej tekvice na otvorenom priestranstve: Titan, Úsmev, Crocus, Liečenie, Obchodná žena, Azure. Popis vám umožní vybrať si najvhodnejšiu odrodu.

Odroda Kupchikha v polovici sezóny dozrie po 112 dňoch. Rastlina tvorí dlhé silné biče. Priemerná hmotnosť okrúhleho ovocia je 8 kg, ale môže dosiahnuť 20 kg, pokožka je oranžovo-žltá. Celulóza je oranžová, pevná, šťavnatá a sladká.

tekvica rastie na záhrade

Odroda sa oceňuje pre svoj vysoký výnos, dobrú kvalitu pri udržiavaní a prenosnosť, odolnosť voči chorobám. Buničina sa používa na výrobu obilnín, polievok, štiav.

Tekvica Lucerna

Tekvica odrody Lucerna vytvára veľké plody do 7 kg po 100 dňoch, a preto patrí do skupín stredného dozrievania rastlín na stolové účely.Buničina je oranžová, šťavnatá a chrumkavá. Zozbieraná zelenina sa skladuje po dlhú dobu, pričom si zachováva všetky živiny a šťavnatosť.

Riasy rastlín sú dlhé, takže je potrebné ich stlačiť. Zasypanie stoniek pôdou umožňuje rastline vytiahnuť ďalšie korene a získať väčšiu výživu pre vývoj.

Ruská ovsená kaša

Hranice v polovici sezóny sa vyznačujú tekvicovou odrodou ruskej ovsenej kaše na použitie pri stole. Od okamihu vzniku až po dozretie veľkých plodov uplynie 115 dní. Stonka je silná, listy sú podlhovasté, tvoria sa až 3-4 ploché plody. Povrch je oranžový s ružovkastým nádychom a jemným rebrovaním.

tekvica drobček

Odroda vykazuje odolnosť voči chorobám, dobré skladovanie. Buničina je oranžová, šťavnatá a mäkká. Je vhodný na výrobu rôznych obilnín, príloh, zemiakovej kaše, šťavy.

Odrody tvrdej kôry tekvice

U odrôd tekvicov s tvrdým vývrtom je pokožka počas dozrievania drevnatá a tvrdšia. Všetky druhy tekvice, ktoré patria do tejto skupiny, dozrievajú skoro. Úrodu môžete zozbierať na konci augusta. Plody nie sú príliš veľké, ale krémovo sfarbené semená sú veľké a majú vynikajúcu chuť.

Žaluď tekvica

Acorn tekvica sa často nazýva odroda Acorn, pretože malé plody sa podobajú žalude. Stolová odroda Acorn s predčasným dozrievaním.

Buničina je svetlo žltá, šťavnatá, mäkká, s príjemnou vôňou. Pokožka môže mať rôzne farby: tmavo zelená, oranžová, oranžovo-zelená.

drdol

K jedálenskej skupine patrí odroda tekvicového skorého dozrievania. Zrenie ovocia nastáva v deň 87. Riasy sú krátke, až 1 meter dlhé. Na stonke sa vytvára veľa plochých plodov s malými bielymi pruhmi s hmotnosťou asi 1,5 kg.

Farba šťavnatej dužiny je žltá s vysokým obsahom vitamínov a karoténu. Zhromaždená veľká plodina sa skladuje dlhú dobu a nezhoršuje sa.

nahosemenných

Spomedzi mnohých odrôd tekvica s tvrdým vývrtom má osobitný význam typ gymnospermu, ktorého opis ukazuje veľa pozitívnych vlastností. Charakteristickým znakom je, že semená nie sú pokryté hustou pokožkou, ale tenkým filmom. Tento film obsahuje veľa vlákniny.

tekvicové odrody

Plody môžu byť guľaté, hruškovitého alebo valcovitého tvaru s miernym rebrovaním. Farba môže byť oranžová, tmavo zelená alebo žltá. Všetky odrody sa vyznačujú skorým dozrievaním ovocia. Už po 3,5 mesiaci môžete zberať.

Zelená tekvica

Okrem žltých a oranžových odtieňov existujú aj odrody zelenej tekvice. Medzi najobľúbenejšie odrody so zelenou šupkou patria: princezná žaba, freckle, žaluď, harlekýn, Altair.

Odrody pre oblasť Moskvy

Moskovský región sa vyznačuje nestabilnými poveternostnými podmienkami. Letá môžu byť suché alebo daždivé a na jar sa môžu objaviť mrazy. Odrody preto musia dobre odolávať nepriaznivým faktorom. Pri výsadbe by ste si mali zvoliť rovinaté oblasti, ktoré sú dobre osvetlené slnkom.

Zo všetkých druhov tekvice si môžete vybrať tú správnu odrodu. Hlavné je zoznámiť sa s charakteristikami. V popise musíte venovať pozornosť výnosu, dobe dozrievania zeleniny, odolnosti proti chladu a chorobám.

zelená tekvica

Populárne odrody pre oblasť Moskvy zahŕňajú: Gribovskaja, Kroshka, Zlatá miska, Liečenie, Muscat, Kandizované.

paragon

Osvedčenou odrodou v Rusku je tekvica Kroshka so stredne skorým dozrievaním. Od klíčenia po technickú zrelosť trvá 120 dní. Plody guľatého tvaru nerastú príliš veľké a vážia nie viac ako 3 kg. Farba hustej, drevitej kôry je svetlo šedá alebo takmer biela. Svetložltá dužina je hustá, šťavnatá s vysokým obsahom cukru.

Rastlina vykazuje dobrú odolnosť proti chorobám, najmä antracnózu. Plody sú dobre skladované po dlhú dobu.Starostlivosť spočíva v uvoľnení, odstránení buriny, štípaní, pravidelnom zalievaní a povinnom oplodnení.

obrazný

V kultúre patrí figová tekvica alebo iným spôsobom čierne semeno k ročnému typu. Stopky sú pevné, päťstranné, siahajú až 20 metrov. Listy sa podobajú listom z fíg (fíg).

Plody majú oválny podlhovastý tvar svetlozelenej alebo bielej farby s tmavozelenými škvrnami a pruhmi. Buničina je šťavnatá, biela. Hmotnosť ovocia je asi 4 kg. Ovocie je možné skladovať 3 roky. Semená neobvyklej čiernej farby, podobné semienkam melónu, ale iba dvakrát väčšie.

Sladký koláč

Ranná odroda Sladký koláč na stolové použitie. Plody vážiace 2 až 3 kg sú oranžovo-červené, zaoblené a sploštené s výraznými hranami. Celulóza je žltá, veľmi chutná, šťavnatá a chrumkavá.

Výťažok je neustále vysoký za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Plody sú vhodné na krátkodobé skladovanie po dobu 3-4 mesiacov. Semená sú dostatočne veľké, bielo-krémovej farby s výrazným okrajom pozdĺž okraja.

melón

Melounová tekvica je veľmi sladká, šťavnatá a aromatická, vôňa pripomína zrelý melón. Úplné zrenie ovocia nastane za 100 dní. Veľké tekvice sú zaoblené, mierne sploštené, ružovo-oranžové, s hmotnosťou do 30 kg.

V popise odrody je zaznamenaná nenáročnosť, vysoká odolnosť proti mrazu a suchu, dobrá kvalita udržiavania, vynikajúca chuť. Skvelé pre pestovanie vonku. Melounový tekvica sa môže pridať do akéhokoľvek jedla a tiež sa môže jesť čerstvé.

Champagne pastille

Pôvodná odroda je Champagne Pastila. Tvar ovocia je v tvare podlhovastej elipsy, šupka je strednej hrúbky, ružovej farby. Šťavnatá a sladká dužina je hustá, jasne oranžovej farby, zaberá takmer celý vnútorný priestor zeleniny. Z dužiny vychádza príjemná vanilková aróma.

Na jednom stonku sa tvorí niekoľko plodov s hmotnosťou 2–3 kg. Zberaná plodina je dobre skladovaná po dlhú dobu. Ovocie sa môže jesť čerstvé alebo spracované.

Zorka

Veľkoplodá tekvica Zorka sa považuje za najchutnejšiu sladkú zeleninu. Buničina obsahuje rekordné množstvo cukru a karoténu. Rastlina patrí medzi odrody sezóny. Obdobie od klíčenia po dozrievanie ovocia trvá 115 dní.

tekvica na záhrade

Rastlina je silná, riasy sú stredne dlhé, plody sa formujú do tvaru splošteného tvaru s hmotnosťou do 7 kg. Povrch tenkej pokožky je hladký, hlavná farba je sivozelená so sivožltými pruhmi a škvrnami. Buničina je jasne oranžová, pevná a sladká.

mandle

Odroda Almond Pumpkin sa vyznačuje vysokou produktivitou. Rastlina patrí k odrodám stredného obdobia dozrievania, obdobie trvá 115 dní. Riasy sú silné, dlhé, až 8 metrov dlhé. Tekvica je zaoblená a mierne sploštená. Povrch je hladký, pri steble je pozorované ľahké rebrovanie. Hmotnosť plodu dosahuje 5 kg.

Povrch hustej kôry v nedozretom stave sa vyznačuje zeleným odtieňom, ktorý dozrieva a získava hnedo-oranžovú farbu s pruhmi a škvrnami svetlo hnedej farby. Buničina je žltooranžová, šťavnatá, hustá a chrumkavá.

Ruská žena

Jednou z najpopulárnejších tekvicových odrôd je ruská žena. Plody sa vyznačujú jasne oranžovou farbou, tvar pripomína vírku alebo hrušku. Patrí medzi skoré dozrievanie plodín s vysokou výnosnosťou a odolnosťou proti chladu. Obdobie od vzniku až po dozrievanie ovocia trvá 90 dní. Zvraty strednej dĺžky. Priemerná hmotnosť tekvica je 3-4 kg s hustou, šťavnatou žltou dužinou a melónom.

Odroda sa pestuje semenami priamo na otvorenom priestranstve alebo sadenicami na území Ruska a Ukrajiny. Odroda odoláva chladnému počasiu dobre, ale dobre neznesie mráz, preto sa tento faktor musí pri kultivácii zohľadniť.

Tekvica Hokkaido

Japonská tekvica Hokkaido má obdobia skorého dozrievania, vegetačná sezóna trvá v priemere 90 dní.Hrušky v tvare hrušky sú malé s hmotnosťou od 1 do 2,5 kg. Tenká šupka môže mať svetlooranžovú, červenú, šedú alebo zelenú farbu. Ovocie sa skladuje dlhú dobu, žltooranžová dužina je šťavnatá, sladká s príjemnou vôňou muškátového orecha.

tekvicový orech

Odrody pre Sibír, Ural

Sibír sa vyznačuje ochranou mrazov do začiatku leta. Tento faktor sa musí zohľadniť pri výbere najlepšej odrody tekvice pre Sibír.

Ak si chcete vychutnať mäkkú, šťavnatú a sladkú tekvicu, musíte si vybrať odrody vyznačujúce sa mrazuvzdornosťou. Najvhodnejšie odrody sú Smile, Freckle, Rossiyanka.

liečebný

Ranou odrodou, veľkoplodou odrodou je liečivá tekvica. Zrenie ovocia nastáva po 100 dňoch. Hmotnosť je 4,5 kg. Tekvica je oranžovej farby, sploštená, ale najbežnejšia je sivozelená farba pleti.

Celulóza je pomarančová, šťavnatá, aromatická a má príjemnú sladkavú dochuť. Rastlina dobre znáša nepriaznivé poveternostné podmienky, ďalej sa vyvíja v chladnom počasí a je slabo náchylná na škodcov a choroby. Zberaná úroda sa vyznačuje dobrou zachovacou kvalitou a prepravovateľnosťou.

perla

Stredne neskorá odroda tekvica Pearl patrí medzi vysoko výnosné plodiny. Zrelé plodiny bude možné získať po 110 dňoch. Tvar ovocia môže byť valcovitý, okrúhly, oválny. Zrelé, tenké šupky tmavomoranžovej farby. Buničina je oranžovo-žltá, hustá, šťavnatá s vôňou muškátového orieška.

Plody sú veľké, ich váha dosahuje 8 kg a ich dĺžka je 50 cm, v predĺženej časti tekvice sa nachádza malý počet semien. Medzi pozitívne vlastnosti patrí vysoká produktivita, odolnosť proti chladu a sucho. Zberaná plodina sa môže skladovať celú zimu.

usmievať

Ďalšou zdravou, chutnou a výživnou tekvicou je Smile. Je to plodina s vysokou výnosnosťou a skorým dozrievaním. Na jednej stonke po 90, dozrieva až 7 okrúhlych plodov tmavej oranžovej farby so svetlými pruhmi.

rastúca tekvica na záhrade

Tekvicová kôra strednej hrúbky, pomarančová dužina, veľmi sladká, hustá s vôňou melónu. Hmotnosť jednej tekvice dosahuje 800 g. Kultúra nemá žiadne špeciálne požiadavky na starostlivosť. Ukazuje odolnosť voči suchu a chladu. Zberaná úroda sa skladuje počas zimy.

Gray Volzhskaya

Seraya Volzhskaya patrí medzi sezónu a veľkoplodé tekvica. Úroda sa môže začať po 3,5 mesiaci. Hmotnosť zrelého ovocia so sivou šupkou dosahuje 9 kg. Zelenina v tvare okrúhleho tvaru, na spodnej časti mierne sploštená. Buničina je krémovo žltá, stredne hustá a sladká.

Odroda odoláva dobre suchu, veľká úroda sa dlhodobo skladuje a ľahko sa prepravuje.

Vosková tekvica alebo Benincasa

Vosková tekvica alebo Benincasa sa môžu skladovať po dlhú dobu. Chuť a prezentácia sa uchovávajú 2 až 3 roky, zatiaľ čo je možné ich uložiť v miestnosti. Buničina a semená sa široko používajú pri varení a medicíne.

žltá tekvica

Benincasa Wax Gourd je jednoročná rastlina so silným koreňovým systémom. Námet sa dá predĺžiť až na 4 metre. Plody sú formované do guľatého alebo podlhovastého tvaru. Priemerná hmotnosť ovocia je 4–5 kg, hmotnosť veľkých tekvíc je 10 kg. Nezrelé kôry sú pokryté lepivým voskovým povlakom. Zrelé plody majú hladký povrch so silnou voskovou vrstvou a bielym kvetom.

Sladké odrody

Stojí za zmienku, že nestačí vybrať semená sladkej tekvicovej odrody, ale kultúru a rast musíte tiež správne pestovať. Obsah cukru sa môže znížiť v dôsledku chladu, aj krátkodobého, nedostatku alebo nadmernej vlhkosti, nedostatku minerálnych hnojív.

Odrody, ktoré majú sladkú šťavnatú dužinu, zahŕňajú: Atlant, Crumb, Azure, Freckle, Almond. Majú sladkú aromatickú dužinu, ktorá sa používa na výrobu dezertov (džem, zaváraniny, koláče).

Porcelánová bábika

Zaujímavým tekvicovým hybridom je odroda Porcelánová bábika. Vzťahuje sa na rastliny s neskorým dozrievaním, zber sa začína po 4 mesiacoch. Neobvyklá modrá koža so zreteľným rebrovaním. Každé ovocie váži 10 kg.

tekvica na zemi

Vláknina má tmavo oranžovú farbu, obsahuje asi 14% cukrov. Buničina sa často používa na dojčenskú výživu. Kultivar sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti chorobám.

miláčik

Veľkoplodá tekvica jasne oranžovej farby, stolný účel - zlato. Je to plodina v polovici sezóny, úroda zrelej plodiny sa začína o 3 mesiace. Okrúhle plody vážia v priemere 3 kg, pri dobrej starostlivosti a za priaznivých poveternostných podmienok hmotnosť dosahuje 10 kg.

Odroda sa udržuje dobre. Riasy sú stredne dlhé, asi 1,5 metra, na každom sa vytvára 6 plodov. Buničina je oranžová, hustá s vysokým obsahom vitamínov a karoténu. Semená sú veľké, krémovo sfarbené, veľmi chutné.

Med

Všetky známe odrody majú vynikajúcu chuť ako medová tekvica. Vyznačuje sa skorým dozrievaním. Úroda sa môže zozbierať po 85 dňoch. Jasne oranžová kôra je tenká, ale veľmi hustá. Buničina je hustá, chrumkavá, šťavnatá až do hrúbky 10 cm. Hmotnosť jedného zaobleného ovocia je približne 5 kg, plodina sa dlhodobo skladuje.

miláčik

Stolová odroda s vysokým výnosom je tekvica Slasten. Rastlina má predčasnú zrelosť. Dobre toleruje teplo a sucho. Papier je stredne dlhý, listy sú svetlo zelené.

Plody sú okrúhleho tvaru, s výraznými segmentmi, s hmotnosťou 5 kg. Kôra je tmavozelená. Dužina je oranžovej farby, chrumkavá, šťavnatá a s vysokým obsahom cukru. Zberaná plodina si dlho zachováva svoju chuť.

Zima sladká

Sweet Winter Pumpkin patrí k odrodám s neskorým dozrievaním a vysokými výnosmi. Od objavenia prvých výhonkov po dozrievanie trvá 130 dní. Kultúra je stredne veľká, zaoblená, s výraznými segmentmi, s hmotnosťou do 10 kg. Koža je tmavošedá so svetlo šedými škvrnami.

Celulóza je pomarančová, šťavnatá, hustá s príjemnou vôňou a vysokým obsahom cukru. Odroda je cenená pre svoju chuť, dobrú kvalitu pri udržiavaní, prenosnosť a vysokú odolnosť voči chorobám.

Detský gurmán

Pumpkin hybrid Detské lahôdky sa týkajú odrôd v polovici sezóny. Zrenie ovocia po zasiatí semien nastáva po 4 mesiacoch. Na každom raji sa vytvára veľa ovocia s hmotnosťou 3 kg. Tvar zeleniny je vyrovnaný, farba hustej kôry je jasne oranžová. Buničina je hustá, šťavnatá, sladká a svetlo žltá.

Hybridné odrody

Medzi tekvicovými odrodami sú hybridné odrody cenené pre svoju chuť a kvalitu. Rastliny sa navyše vyznačujú zvýšenou odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a chybami v starostlivosti. Mená populárnych tekvicových hybridov: Kashtanka F1, obľúbená F1, pomarančový med F1.

hybridné odrody

Hybrid Kashtanka na stolové použitie sa vzťahuje na plodiny v polovici sezóny. Zber sa začína o 115 dní. Rastlina má dlhé riasy s mnohými porciovanými plodmi. Tvar ovocia s hmotnosťou 2 kg je plochý a má mierne rebrovanie. Pokožka je svetlozelená so svetlo šedými pruhmi.

Chuťové vlastnosti hybridu Kashtanka sú vysoké, pestovatelia zeleniny dostávajú trvalo vysoký výnos, aj keď sa nedodržiavajú agrotechnické požiadavky a nepriaznivé poveternostné podmienky, plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie.

Hybridná Lyubimitsa sa považuje za strednú sezónu. Pestovateľská sezóna trvá 120 dní. Stolová zelenina. Rastlina vytvára dlhé riasy s početnými porciovanými tekvicami. Plody vážiace 2,5 kg sú plochá, tmavozelená pokožka so svetlozelenými pruhmi.

Dužina ovocia je jasne žltá, šťavnatá, pevná a aromatická. Vhodný pre stravu a detskú výživu. Zberaná plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica