Ako vytvoriť dom pre kačice doma vlastnými rukami, kresbami

Skúsení chovatelia hydiny tvrdia, že kačice a ich potomstvo rastú zdravo a priberajú na váhe rýchlo, plávajú v priestrannom rybníku a nie v koryte alebo kaluže. Ak sa v blízkosti ich väzníc nenachádza prírodná nádrž, je možné vybudovať umelú nádrž. Vytvorenie bazénu pre kačice na vlastnú päsť nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad.

Na čo slúži kačica?

Hlavnou úlohou bazéna kačíc je zabezpečiť rýchly rast vtáka a udržať jeho imunitu. Bez vody majú vodné vtáky nepríjemné pocity a zdravotné problémy.

Mladá kačacia potomka sa vykúpa prvýkrát:

Vodné vtáky, kačice, ktoré sú schopné plávať aj v malom rybníku, poskytujú svojim majiteľom kvalitnejšie mäso. Hydina, ktorá pestuje doma bez zásobníka, má v mäse nadbytočné tukové vrstvy, čo negatívne ovplyvňuje jej chuť.

bazén pre domácich majstrov

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Voda je tiež vynikajúcim preventívnym opatrením proti parazitom, ktoré sa usadili v perách vtákov (plesnivé jedlíky). Voda chráni aj kačice pred úpalmi, v horúcom období sa vtáky ochladzujú plávaním vo vode.

Výhodou nádrže je, že znižuje náklady na krmivo. Kačice doplňujú stravu vodnou vegetáciou (žaburinka), vodným hmyzom a malými rybami. Rieši rybník a ďalší problém - misku na pitie.

Čo je potrebné na výstavbu

Pred výstavbou vtáčieho bazénu je potrebné vykonať určité zemné práce - vykopať dieru na veľkosť budúceho umelého rybníka. Pre kačice sa uprednostňuje vodný útvar s hĺbkou asi pol metra. V takomto bazéne sa voda zohrieva rýchlejšie, čo umožní, aby tam malé kačice zostali bez problémov.

Okrem toho, ak je vodná hladina naplnená žaburinou, vodné vtáky dostanú ďalšie zelené jedlo. Musíme si však uvedomiť, že kačice rýchlo znečisťujú vodu, a ak nie je nahradená, rozkvitne a premení sa na plodnú kaluže.

bazén pre domácich majstrov

Tí, ktorí sa nemôžu dostať do podzemných vôd, by mali pri vybavovaní bazéna používať hydroizolácie. Spravidla sa jedná o bežné PVC alebo špeciálne (butylkaučukové) fólie.

Nie je ťažké ich získať. Predáva sa v kotúčoch. Hlavným cieľom je vytvorenie umelých rezervoárov. Táto hydroizolácia je bezpečná, nepoškodzuje prírodu, ekosystém. Odoláva nízkym aj vysokým teplotám a má dlhú životnosť od 10 rokov.

Bazén

Jednou zo základných požiadaviek na bazén pre kačice je to, že by to nemal byť močiar.Aby sa zabránilo premene vody na špinavú zapáchajúcu kašu, voda by mala cirkulovať a filtrovať.

Najvýhodnejšou pozíciou je chovateľ hydiny, na ktorého území sa nachádza nížina. Podzemná voda je plytká, na úrovni 1,5 - 2 m. V tomto prípade vám pracovná doba prenajatého rýpadla umožňuje nájsť základovú jamu, ktorá sa okamžite zmení na jazero.

bazén pre domácich majstrov

Musíme však pamätať na to, že voda z času na čas vyplavuje brehy, umelý rybník bude väčší a plytší.

Ak chcete samostatne vytvoriť kačicu, najskôr by ste sa mali venovať výberu miesta. Zvyčajne si na tento účel vyberajú územie v rohoch pozemkov s prítomnosťou prírodných depresií (jamy, trámy, rokliny).

bazén pre domácich majstrov

Výkresy a materiály

Pre vodné vtáctvo, ktorého hospodárske zvieratá majú viac ako 100 ks, sa stavajú kapitálové kačacie bazény, ktoré si vyžadujú finančné náklady. Na porovnanie, bazén 7 metrov x 7 metrov vyhovuje potrebám približne 300 kačíc. Objemnejšie sa považujú za nerentabilné, pretože náklady na ich výstavbu sa vyplácajú na dlhú dobu. Zvyčajne je veľká nádrž vybudovaná odborníkmi, ktorí môžu pracovať podľa výkresov a schém. Jedným príkladom by mohlo byť vodné telo vybudované podľa nákresu nižšie.

bazén pre domácich majstrov

Bazén pre kačicu musí byť vybavený odtokovým systémom. Pri zemných prácach sa používa špeciálne zariadenie, miešačka na betón alebo hotový betón. Odhaduje sa, že bazén s priemerom 6 metrov a viac sa vyplatí za 4-5 rokov. Náklady na jeho výstavbu však môžu znášať farmy, ktoré bežne chovajú kačice.

Práce na vytvorení rezervoáru pre vodné vtáctvo sa začínajú výberom miesta a prípravou projektovej dokumentácie.

Ďalej je vykopaná jama, priekopa pre drenážny systém a samotná drenážna jama. Objem nádrže by mal byť rovnaký alebo väčší ako objem vytvorenej nádrže. Dôležité je aj vymedzenie jeho miesta. Malo by sa to robiť hlboko.

Vykopaná zemina by sa mala odoberať, pokiaľ je to možné. Ak to necháte v blízkosti, kačice v ňom začnú rojiť, premieňajúc okolie na močiare. Po obvode jamy sú umiestnené kovové kovania a kamene. Dno umelého rybníka je zabetónované.

bazén pre domácich majstrov

Betónové steny sú postavené pomocou debnenia a vystuženia. Po zaschnutí sú ošetrené špeciálnym základným náterom, aby sa zabránilo úniku a zaistila sa dlhá životnosť.

Okraje bazénu sú utesnené tak, aby ich vtáky nepoškodili.

Príklad vytvorenia kapitálového fondu pre vodné vtáctvo:

Ako si vyrobiť kačací bazén vlastnými rukami

Chovatelia hydiny s malým počtom kačíc obvykle používajú domáce rybníky. Ľahko si môžete kúpiť plastovú nádobu na kúpanie, ktorá sa umiestni do vykopaného otvoru s následným zosilnením.

bazén pre domácich majstrov

Výkres jednej z týchto umelých rezervoárov je uvedený nižšie.

bazén pre domácich majstrov

Pre domáce nádrže existuje veľa možností. Často sú vykopané diery vyrobené z fólie, bridlice, brúseného kameňa.

Pre tých, ktorí sa nechcú zaťažovať akýmkoľvek spôsobom práce s umelým rezervoárom, budú užitočné kúpelne, koryto a ďalšie nádoby pre domácnosť.

bazén pre domácich majstrov

Príklad vytvorenia vtáčieho rybníka vlastnými rukami:

Zásady stanovené v domácom kačiarskom rybníku sú málo, ale je potrebné ich zohľadniť.

Preto by sa mala zabezpečiť jedna mierna banka, aby vták vnikol do vody bez prekážok.

Je potrebné vytvoriť podmienky na zadržiavanie vody v bazéne. Ak je pôda piesčitá alebo inak voľne priepustná pre vodu a nie je vodotesná, vyžaduje sa systematické doplňovanie kvapaliny. Na zníženie výparov môžete vytvoriť vrchlík alebo zvoliť miesto s prírodným tieňom.

Spodok kačice je pokrytý ílom s hrúbkou 10 až 15 cm, ktorá je vrazil. Potom sa naleje vrstva lisovaného piesku s veľkosťou 10-15 cm.

bazén pre domácich majstrov

Je však najracionálnejšie používať hydroizolačné materiály.Sú umiestnené na spodku jamy. Rozpočtovou možnosťou je hrubý polyetylénový film, ktorý sa ukladá do 2 vrstiev. Hrany, ktoré vystupujú na povrch, sú vystužené kameňmi. A filmový poťah, ktorý leží na spodnej časti, je pokrytý pôdou (pieskom), takže kačice ho neporušujú svojimi labkami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica