Potom doma kŕmte mulardov od prvých dní pre rýchly rast

Mulard sú hybridy pižmovej a pekingskej kačice, ako aj mnohí ďalší predstavitelia domácich vodných vtákov. Výsledných jedincov sa vyznačuje dobrým zdravotným stavom a vynikajúcimi vlastnosťami, vďaka ktorým sa aktívne chovajú na farmách av domácnostiach. Aby ste z toho dostali maximum, musíte vedieť, čo musíte doma kŕmiť kačicami mulardov, aby ste mohli rýchlo rásť a efektívne priberať na váhe.

Čo môžete kŕmiť mulardom

Mulard sú sterilné hybridy, vyznačujú sa však veľmi rýchlym rastom, preto sú mimoriadne prospešné pre chov samíc na mäso a samcov pre produkciu foie gras. Kačice Mularda postupne nahrádzajú husi, ktoré sú vykrmované, aby získali mastnú pečeň, ale na rýchle priberanie na váhe a zväčšenie pečene je potrebná správna vyvážená výživa.

Od prvých dní

Prvých 24 hodín po vyliahnutí sa mulardské káčatká nechajú v hniezde vyschnúť a zosilniť sa. Denné kurčatá je potrebné kŕmiť každé dve hodiny. Tento režim sa zachová počas prvých piatich dní. Po prvé, dávajú strmo uvarené vajíčko, jemne nasekané a tiež drobivú kaši. Najlepšie je kŕmiť malé kačice mularda na tmavom pozadí, rozptyľovať jedlo po malých dávkach - kurčatá reagujú na pohyb a ich reakcie sú spočiatku slabé, najskôr si nemusia všimnúť jedlo.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Rovnako dôležité je naučiť mularda piť vodu. Na úvod dajte svetloružový roztok manganistanu draselného na prevenciu gastrointestinálnych porúch. Najmladší nemusia pochopiť, že pred nimi je nádoba na pitie, takže tekutinu v zobáku postupne pochovávajú alebo ju ponoria do misky na pitie.

Kačica Mulard má dobre vyvinutý inštinkt stáda a túži ho kopírovať, takže rýchlo zistia, čo majú robiť podľa správania svojich inteligentnejších spoločníkov. Už tretí deň sú kurčatá schopné jesť čerstvé zelené mäso, takže mu dajú nakrájané alebo uvoľnené pasenie na tráve. Káčiky mulardové je potrebné monitorovať umiestnením do voliéry alebo plotu - deti môžu byť odtiahnuté lasicami, divými mačkami alebo dravými vtákmi - vranami, jastrabmi, výrami obyčajnými. Umiestnite ich na teplé a suché miesto v noci.

malé kačice

Od jedného týždňa

Týždenné kačice mulardové sa kŕmia mokrou kašou drveného zrna: 2 časti kukurice a 1 diel pšenice. Do zmesi musíte pridať ryby, mäso a kostnú múčku. Kurčatá by mali mať vždy pitnú vodu a pravidelne ju meniť.A jedlo sa podáva toľko, koľko mulardské kačice dokážu jesť naraz, pretože prebytočné zafarbenie alebo šliapanie vedie k chorobám.

Dva týždne staré káčiky

V tomto veku kurčatá jedia všetko a môžu sa už vypustiť s dospelými vtákmi do rybníka - prírodných alebo umelých. Ich strava je založená na kaši na báze drvených obilnín, najmä kukurice, ale zahŕňa aj iné zrná.

Je dôležité, aby vaša strava bola vyvážená a obsahovala dostatok vitamínov a minerálov. K tomu sa mulardským káčatkám dáva krieda, drvená škrupina a škrupina, ako aj zelené jedlo. Môže to byť tráva, nasekaný kôpor, vrcholy, zelenina.

veľa káčat

Kŕmenie dospelého vtáka pre rýchly rast

Trojtýždňové kačice mulardové sa môžu kŕmiť trikrát denne pridaním trávy vo veľkom množstve do svojho jedla.

Tvarohový a mliečny odpad sa postupne zavádzajú do stravy a mesačné kurčatá sa kŕmia kŕmnymi zmesami s prídavkom zeleniny, zvyškov jedla a záhrad, odtučneného mlieka atď., Nezabúdajú na minerály a vitamíny, pridávajú piesok a kosť, rybiu múčku.

Dospelé kačice mularda sa pasú aktívne, ale na rýchle priberanie na váhe nestačí len rastlinná strava. Kŕmená hydina musí byť zásobovaná obilím, nemusí byť nevyhnutne celá. Dobre to funguje s rozvlákňovaním, otrubami, koláčmi a iným odpadom z obilia.

Vlastnosti stravy podľa sezón

V zime a na jar, pred začiatkom aktívneho rastu tráv, je pre kurčatá mulardam ťažké zabezpečiť čerstvú zeleninu, preto základom stravy v tomto ročnom období je obilná kaša, kŕmna zmes a prípravky vyrobené v lete. Je potrebné zabezpečiť, aby jedlo nebolo iba bohaté, ale vyvážené.

Hoci mularda nemá tendenciu hromadiť tuk v skorom období, nadmerné kalórie v neprítomnosti tráv a iných rastlinných potravín môžu stále spôsobiť obezitu, ktorá zničí kačacie mäso, zníži jeho kvalitu a náklady.

V lete by mali kačice mulardy dostať čo najviac zelene. Rovnako ako všetky vodné vtáctvo aj oni vášnivo milujú riasy a žaburinky, a preto by sa mali, pokiaľ je to možné, vypustiť do rybníka alebo zhromaždiť toto užitočné jedlo. Je nevyhnutný pre rýchle priberanie na váhe, rovnako ako iné čerstvé vegetácie, vápnik, minerálne doplnky a vitamíny.

Ako správne kŕmiť?

Aby mulardské kačice rástli rýchlo, potrebujú odbornú starostlivosť a kompletné a vyvážené jedlo. Nestačí však len vedieť, aké jedlo by sa malo mulardom dať. Musia sa prísne dodržiavať pravidlá:

 1. Malé kačice musia byť kŕmené vlhkou kašou.
 2. Potraviny sa vyberajú po jedle, aby ich vták nevyhadzoval.
 3. Podávač je potrebný, aby mulardy navzájom nerušili.
 4. Minerálne doplnkové látky - krieda, škrupiny, vápenec, drvené vaječné škrupiny - sa musia ukladať do samostatných nádob a pravidelne meniť.
 5. Voda by mala byť neustále, ale je tiež potrebné ju často nahrádzať čerstvou vodou, pretože ju mulardi značne škvrnia.
 6. Kačky potrebujú trávu a greeny, takže sa nielen pridávajú do krmiva, ale tiež sa musia vtáky nechať chodiť na prechádzku.
 7. Okrem obilia a trávy, zeleniny a zvyškov zo stola sa do mulardamu kŕmia aj bielkovinové výrobky: tvaroh, mliečne a varené mäso, mäso, kosť a rybia múčka.
 8. Kváskovka je obľúbené jedlo mulardov a iných kačíc, ale môžete priberať na váhe iba vtedy, ak používate kvalitné krmivo.

kŕmenie kačíc

Na výkrm kačíc mulard môžete použiť špeciálne krmivo alebo znížiť náklady na jedlo, ak si sami pripravujete zmesi podľa existujúcich receptov alebo podľa odporúčaní skúsených chovateľov hydiny.

Čo by sa nemalo dať mulardovi

Pri nenáročnosti na jedlo by mulardské kačice nemali jesť tieto potraviny:

 1. Jedovaté rastliny ako lastovičník alebo sliepka.Ak ste v roamingu, musíte sledovať, čo sa v tejto oblasti rozrastá.
 2. Javorové listy sú pre kačice toxické.
 3. Čerstvá raž. Kŕmiť možno iba zrelé zrno.
 4. Surové žihľavy (dospelé rastliny) môžu spáliť pažerák pažerák, takže tráva je vopred oparená vriacou vodou a rozdrvená.
 5. Čerstvé plnotučné mlieko rýchlo zakysne a môže viesť k otrave kačíc a dospelých kačíc.
 6. Múka a zrno sa pomelú na prach. Takéto výrobky sa menia na cesto, ktoré upchávajú nosné dierky mularda a zobáka.
 7. Vychutnané jedlo, ktoré je plesnivé, kyslé alebo fermentované.
 8. Ľudské jedlo so soľou, cukrom, bylinkami a korením.

Začiatočníci hydiny sa často zaujímajú o to, či je možné dať zelenú cibuľu kačíc mulardových. Je potrebné, je to užitočné pre kurčatá a dospelé vtáky. Cibuľa sa naseká a podáva sa v rmutu a do sekaného vajíčka sa pridajú malé kačice. Posilňuje imunitný systém a zabraňuje rozvoju mnohých chorôb.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica