Opis a charakteristika kačíc Eilsbury, pravidlá chovu

V 19. storočí sa v Anglicku chovalo kačice plávajúce pod menom Aylesbury. Jeho hlavnou výhodou je mäso, ktorého kvalitu vysoko oceňujú výrobcovia. Zoberme si popis a charakteristiku plemena kačíc Eilsbury, aké výhody a nevýhody z toho vyplývajú. Pre tých, ktorí chcú chovať kačice, bude užitočné vedieť, ako a čo je kŕmiť. Ako sa správne starať, ako sa množiť, ako liečiť choroby a ako zabrániť ich výskytu.

Opis a charakteristika kačíc Eilsbury

Kačky sú ťažkého typu. Vtáky sú veľké, môžu vážiť 5,5 kg, menšie kačice - 3,5 kg. Kačice, keď dosiahnu 2 mesiace, vážia 2 - 2,5 kg. Telo kačíc je naklonené vodorovne, chrbát vtákov je široký. Hlava je veľká, krk je stredne dlhý. Nohy sú silné, krátke. Perie je čisto biele.

Samice plemena Eilsbury sú považované za dobré sliepky, z ktorých môžete získať vajíčka nielen na chov, ale aj na výživu. Na obdobie, ktoré trvá 6 - 7 mesiacov, každý z nich zbiera v priemere 85 kusov. Hlavnou cennou charakteristikou kačíc je okrem kvalitného mäsa aj skorá zrelosť.

Hlavné výhody a nevýhody

Klady a zápory
skorá zrelosť;
veľká hmotnosť;
chutné mäso.
nízka produkcia vajec;
kačice sú náročné na obsah.

V Anglicku sa toto plemeno pestuje nielen na priemyselných farmách, ale aj na súkromných farmách. Drakes sa používa na kríženie s pekingskými kačicami na výrobu hybridov.

Ako správne udržiavať a starať sa o toto plemeno

Kačice Eilsbury by mali žiť v priestrannej záhrade, neznášajú preplnený obsah. Veľkým vtákom by sa malo prideliť najmenej 0,5 štvorcových metrov. m. Hydináreň by mala byť teplá, na stenách a strope by nemali byť žiadne praskliny, aby sa nevytvárali prievary spôsobujúce prechladnutie. Každý kačací dom musí byť vetraný, aby v ňom bol čerstvý vzduch.

Dom by mal byť ľahký a môže byť osvetlený veľkými oknami alebo lampami. Osvetlenie je tiež dôležité v zime, denné svetlo by malo byť aspoň 10 hodín, aby sa kačice ponáhľali.

Je dôležité dodržiavať podmienky teploty a vlhkosti. Dom by mal byť suchý, suchý a čistý a mal by byť vrh. Vrstva podstielky môže byť vyrobená zo slamy, sena a suchých listov. Musí sa vymeniť ihneď po znečistení a navlhčení.

Okrem kačíc musia kačice Eilsbury vytvoriť oblasť na prechádzky, kde vtáky budú chodiť na čerstvý vzduch. Musíte k tomu každý deň privádzať vtáky. Plocha chôdze by mala byť približne 2-krát väčšia ako hydinárna. Je potrebné dodať vodu na kúpanie kačíc. Ak je v blízkosti domu vodný tok, môžete sa tam pásť kačice.Na vodnej nádrži si vtáky môžu nájsť jedlo pre seba, takže bude možné ich kŕmiť až večer, keď sa vrátia z vodnej nádrže.

plemeno kačice eilsbury

Čo by sa malo kŕmiť?

Kačky tohto plemena jedia rovnako ako ostatné. Sú všežravé, jedia mokré a suché jedlo, vlastnú kašu alebo hotové krmivo. Strava Eilsbury je založená na čerstvom zelenom krmive, tráve a vodných rastlinách. Okrem trávy musíte dať obilnú kašu, zrno by malo byť rôznych druhov a drvené. Môžete pripraviť kašu alebo variť ovsenú kašu. V spracovanej forme sa zrno kačíc lepšie vstrebáva.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Do rmutu by sa mala pridať strúhaná alebo varená koreňová zelenina, zemiaky, záhradná zelenina. Je to zdroj vlákniny, vitamínov a minerálov nevyhnutných pre telo kačice.

Dospelé kačice môžete kŕmiť 2 - 3 krát denne, kačice 4-5 krát. Po každom kŕmení vtáčiu vodu dajte. Voda musí byť vždy čistá a čerstvá.

Ako správne množiť?

Ak chcete získať čistokrvné káčatká, musíte prejsť cez kačice a koryta plemena Eilsbury. Pre 1 psa musíte vyzdvihnúť 5 kačíc. Tento pomer zabezpečuje dobré oplodnenie vajíčok, veľké percento vyliahnutia kačíc.

Nápoje tohto plemena sa môžu krížiť s pekingskými kačicami. Z takejto kombinácie sa získajú hybridné káčiky, ktoré prevyšujú ich rodičov v produktívnych charakteristikách: skorá zrelosť, produkcia vajec, prírastok na hmotnosti. Hybridy však svojich rodičov prekonávajú až v 1. generácii, táto výhoda sa však vyrovná.

Kačice rastú rýchlo, dosahujú veľkú hmotnosť, o 2 mesiace dosahujú jatočnú hmotnosť. Preto je väčšina mladých zvierat kŕmená do tohto veku. Zvolil sa aj čas zabitia, pretože potom sa kačice začnú topiť, začnú veľa jesť a energia krmiva sa vynakladá aj na pestovanie nového peria. Po zabití sa jatočné telá ťažko vytrhnú.

Na rozmnožovanie a získavanie vajec sa ponechávajú zdravé, správne stavané, čisté a svetlé peria. Z takého zdravého potomka sa získa veľké potomstvo. Kačice Eilsbury začnú znášať vajcia, keď sú samice staršie ako šesť mesiacov a ležia 6 až 7 mesiacov, potom nasleduje prestávka.

plemeno kačice eilsbury

Choroby a prevencia

Kačice Eilsbury môžu byť choré na infekčné choroby. Medzi zvieratami sa vyskytujú infekcie s nesprávnou starostlivosťou a nedodržiavaním pravidiel údržby a hygieny. Vtáky sú nakazené baktériami, vírusmi a parazitmi prostredníctvom potravy, vody, podstielky. Ak sa udržujú čisté, dá sa vyhnúť infekčným chorobám.

Ak chcete zabrániť metabolickým a tráviacim patológiám, musíte zabezpečiť, aby strava kačíc bola kompletná, vyvážená v živinách a minerálnych látkach.

Anglické plemeno kačíc Eilsbury je určené na výrobu mäsa. Je chovaný na súkromných pozemkoch, má však aj priemyselný účel. Hlavnou výhodou plemena je chutné mäso, veľká veľkosť kačíc. Požiadavky na chov a starostlivosť sa príliš nelíšia od pravidiel chovu kačíc iných plemien. Eilsbury sa môže krížiť medzi sebou alebo s inými druhmi kačíc.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica