Chov kačíc ako podniku je výnosný alebo nie, ziskovosť chovu

Je známe, že poľnohospodárske podniky môžu byť ziskové, súkromné ​​poľnohospodárske podniky môžu vytvárať príjmy. Najprv musíte vypracovať podnikateľský plán, vypočítať všetky náklady a možný príjem. Vykonajte výber plemien, inventára a vybavenia, nájdite, kde predávať produkty. Zvážte, ako zorganizovať domácu kačicu, je ziskové alebo nie, kde začať a ako správne vypočítať.

Je to ziskové alebo nie?

Údržba farmy pre kačice môže byť prospešná, pretože kačice sa rozmnožujú a rýchlo rastú a mladé zvieratá sa môžu odosielať na zabitie už za 2,5 až 3 mesiace. Okrem jatočných tiel môžete získať vajcia, perie a páperie, predávať trus. Ak správne organizujete marketing produktov, kačica bude zisková.

Musíte však tiež vziať do úvahy, že budete musieť kupovať jedlo, stavať alebo zlepšovať priestory, udržiavať poriadok a mikroklímu v kačiarskom dome. Pri veľkej populácii bude vták chorý, čo znamená, že budú potrebné náklady na liečbu a prevenciu chorôb, inak sa nedá vyhnúť smrti. Pokiaľ ide o krmivo, hospodárstvo bude výhodné, ak sa lacné krmivo kúpi vo veľkých množstvách.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Ďalšou položkou výdavkov je nákup násadových vajec alebo mladých zásob. Plnokrvné kačky sú drahé, nákup mladých kusov rýb si najprv vyžaduje značné náklady.

Ziskové kačacie hospodárstvo môže byť len vtedy, ak sú splnené podmienky a pravidlá chovu kačice. Ak nemôžete splniť žiadnu podmienku, je lepšie urobiť niečo iné.

Odhadované výpočty pre hydinárňu a ďalšie náklady (pre farmu s 300 hlavami):

 • priestor pre vedenie - 90 tisíc rubľov;
 • stroje a zariadenia - 75 tisíc rubľov;
 • feed - 20 000 rubľov;
 • nákup mladých kačíc - 30 000 rubľov;
 • náklady na zvyšok - 15 tisíc rubľov.

Celkom: 230 tisíc rubľov.

Približné výpočty príjmu farmy za rok:

 • mäso (800 kg pri 300 rubľov na 1 kg) - 240 tisíc;
 • vajcia (2000, 100 rubľov na desať) - 20 tisíc

Môžete získať 260 tisíc rubľov. okrem predaja peria a trusu.

Čo potrebujete, aby ste mohli začať?

Najskôr musíte vyplniť dokumenty. Ktorý typ vlastníctva farmy si vyberiete, závisí od počtu hospodárskych zvierat. Pre malú farmu si môžete zaregistrovať súkromnú domácnosť, pre registráciu potrebujete minimum dokladov - osvedčenie potvrdzujúce vlastníctvo pozemku. Ďalšou možnosťou je IP, ktorú si vyberú aj tí, ktorí chovajú malý počet kačíc. Ak sa plánuje chovať a chovať niekoľko tisíc vtákov, je lepšie zaregistrovať LLC.S touto formou vlastníctva môžete obchodovať s inými podnikateľmi.

veľa káčat

Potom budete musieť získať povolenie od hygienickej a epidemiologickej služby, Rospotrebnadzor a veterinárnej služby. Pre každú zásielku tovaru sa musí získať osvedčenie o kvalite.

Usporiadanie hydinárne

Kačica by mala pozostávať z 2 zón - na chov vtákov a na výkrm. Vedľa toho by mala byť pešia zóna, technické miestnosti, kde sa bude skladovať jedlo a vybavenie. Veľkosť domu by mala byť dostatočne veľká, aby sa zmestili 3 kačice na meter štvorcový. m (výkrmové kačice) alebo 2 chovné kačice pre tú istú oblasť. Toto sú minimálne normy. Hniezda by sa mali umiestňovať pod stenu chovného oddelenia, kde sa môžu kačky nosiť. Pre každé 2-3 kačice musíte dať 1 hniezdo.

V hydinárni, kde sa plánuje chov mnohých vtákov, je potrebné osvetlenie, kúrenie a vetranie. Je potrebné zabezpečiť pohodlné čistenie podlahy a podávačov.

Je žiaduce, aby ventilačné, čistiace, napájacie a zavlažovacie systémy boli automatizované, čo zjednoduší starostlivosť o vtáka. Bude možné výrazne skrátiť čas strávený údržbou kačice.

Kačice by sa nemali stále držať v interiéri, musia chodiť. Pešia zóna by mala byť umiestnená vedľa domu. Vytvorte dieru v stene, ktorou vtáky pôjdu na prechádzku. Oblasť pre chodcov - 1 sq. m pre 2 kačice. Musíte chodiť každý deň, aby mohli vonku stráviť najmenej 8 hodín. Neodporúča sa držať na kačacej farme iné druhy vtákov.

Výber plemena

Na domácej farme sa môže chovať akékoľvek kačacie plemeno, výber závisí od účelu chovu. Ak je hlavným produktom mäso, musíte si vybrať z mäsových plemien. Ak sú vajcia, potom vajcia. Na domáce šľachtenie sú vhodné univerzálne mäso a odrody mäsa. Môžete chovať brojlery alebo mulardy, rastú najlepšie, prinášajú zisk rýchlejšie ako iné plemená.

Ak chcete vytvoriť materské kŕdeľ, musíte nechať 1 draka na 5 kačíc. Z týchto vtákov ročne možno získať až 75 kačíc. Na získanie stáda 3 stoviek hláv stačia 4 kačice a 20 kačíc.

veľa káčat

Starostlivosť a kŕmenie

Kačice sa líšia v tom, že jedia všetko, čo dostanú. Základom ich kŕmenia je obilná kaša, záhradná zelenina a korene, odpad z obilia, vitamínové a minerálne doplnky, tráva. Je vhodné a výhodné kŕmiť kačice na domácej farme s kačicami kŕmnymi zmesami. Jesť kŕmne zmesi, káčatká priberajú na váhe rýchlejšie, môžu sa rýchlejšie predávať a dosahovať zisk. Aby však bol chov kačíc v kŕmnej zmesi ziskový, je nevyhnutné, aby rozmnožovanie kačíc bolo konštantné, pretože dobré kŕmne zmesi kačíc nie sú lacné.

Potrebné vybavenie a inventár

Pre kačicu musíte kúpiť:

 • lampy na osvetlenie a kúrenie káčat;
 • vykurovacie zariadenia;
 • podlahový materiál;
 • ventilačný systém;
 • Kŕmidlá na kašu, suché jedlo a kamienky;
 • konzumentov.

Je zrejmé, že kačice nebudú na kačacej farme inkubovať vajcia. Kačice sú vyliahnuté v inkubátore. Musíte si zariadenie ihneď kúpiť, výkon jednotky by mal byť dostatočný, aby ste mohli rozmnožiť toľko kačíc, aké sú potrebné pre náhradné zvieratá. Okrem inkubátora budete potrebovať aj mláďa, v ktorom káčatka dorastú do jedného mesiaca.

Musíte si tiež kúpiť stroj na vytrhávanie jatočných tiel, je potrebné kúpiť zariadenie, pretože ručné vytrhávanie jatočných tiel je problematické. Je tiež potrebné kúpiť mrazničku, v ktorej sa výrobky z kačice chovajú až do predaja.

Ako nájsť distribučný kanál pre produkt

Zisk z kačice je určený produktivitou mäsa a vaječných výrobkov. Všetko, čo sa vyprodukuje na farme, sa musí riadne implementovať. Výrobky by nemali byť zastarané, inak sa zníži ziskovosť.

veľa káčat

Mäso a vajcia sa môžu predávať na trhoch as povoleniami a dokladmi sa môžu odovzdávať do reštaurácií, kaviarní, obchodov.Zostávajúce perie a páperie sa posielajú do tovární, ktoré vyrábajú bundy, vankúše a prikrývky. Dokonca aj trus, ktorý sa hromadí, sa dá predať miestnym poľnohospodárom.

Kačica farma môže byť zisková, ak sú splnené podmienky - získanie a rozmnožovanie plnokrvných kačíc, správne kŕmenie lacným krmivom, prevencia a liečba chorôb, včasný a ziskový predaj výrobkov. Chov farmy pre kačice môže byť prospešný pre začínajúcich aj skúsených poľnohospodárov a stať sa zdrojom trvalého príjmu. Majiteľ a asistent sa budú starať o údržbu malej farmárskej populácie, pre veľkú farmu budete musieť najať pracovníkov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica