Rozmery a výkresy hniezd pre Indooks a ako to urobiť sami

Chov Indo-kačíc je výnosná a zaujímavá činnosť, dokonca aj neskúsený dedinčan je schopný chovať nemé psy. Jedná sa o vtáky s pokojnou dispozíciou a vynikajúcim prežitím potomstva. Rastú rýchlo, nevyžadujú komplexnú údržbu. Príprava hniezd pre Indo-kačice urobíte sami a nezaberie veľa času a umožníte vtákom pomôcť pri sťahovaní a chove kurčiat v pohodlných podmienkach.

Všeobecné tipy

Kačice pižmové sa zvyčajne nazývajú kačice Indo pre svoju vonkajšiu podobnosť s moriakmi a stlmené kačice kvôli neprítomnosti hluku zo stáda a tichého syčania, ktoré vtáky vyžarujú. Rastú rýchlo, po 3 mesiacoch dosiahli hmotnosť 3 kilogramy a sú vhodné na zabitie. Vajcia s kačicami indo sa môžu jesť varené alebo vyprážané a pridávajú sa do cesta na pečenie. Sú väčšie ako kuracie mäso. Preto sú na vidieckych farmách populárne mutey.

Vo februári Indo-Ducks začínajú párenie, sú akceptované, aby sa ponáhľali v apríli. Pred tým nájde kačica tmavé a pokojné miesto na usporiadanie domu pre kurčatá; ak to nevybavíte vopred, bude ťažké neskôr nájsť murivo. Vták ho môže usporiadať na strome alebo na holej zemi, dravce (hlodavce, mačky) môžu hniezdo zničiť alebo ho vták opustí, ak sa bojí.

Preto je lepšie vopred pripraviť a postaviť pohodlné hniezda pre mute, kde bude možné kontrolovať inkubačný proces a pozorovať kurčatá. Sú vylúčené z hlavnej populácie vtákov pre niekoľko samíc naraz. Na jeseň alebo začiatkom zimy si môžete zariadiť odľahlé rohy na inkubáciu kurčiat, aby mali vtáky čas sa usadiť v novom domove.

Pri hniezdach, suchých, teplých a stmavených rohoch je potrebné zabezpečiť, aby nikto neznepokojoval vtákov, aby si hniezda nezamieňali hniezda a nevideli malé kačice (v tomto prípade môžu opustiť spojku a začať vychovávať deti iných ľudí).

Výkresy a rozmery

Budete potrebovať štruktúru s hĺbkou a výškou 40-45 centimetrov, šírkou 30-35 centimetrov. Je lepšie zjednotiť štruktúry, ale 3-4 hniezda môžu byť rozdelené hustými nepriehľadnými priečkami. Rozmery domov sa mierne líšia v závislosti od veľkosti kačíc.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Konštrukcia by mala byť zvýšená 10 centimetrov nad podlahou domu. Zo strany vchodu do hniezda sa vyrába orech o veľkosti 10 - 15 centimetrov, aby sa vajíčko nemohlo vyvaliť a zlomiť sa na podlahe.

Mali by sme mať na pamäti, že Indo-Ducks uprednostňujú hlboké hniezda. Aby bolo pre vtáky výhodné vyliezť do domu, môžete pred vchod do domu umiestniť tehlu.

Potrebné materiály

Na výrobu vhodných materiálov: zvyšky tyčí, preglejky, drevotriesky, dosiek, zvyškov nábytku. Z nástrojov, ktoré budete potrebovať:

 • ruleta;
 • píla na drevo;
 • klince, skrutky;
 • kladivo, skrutkovač alebo skrutkovač.

hniezda kačíc

Skúsení poľnohospodári odporúčajú používať staré pneumatiky do hniezd. Sú dosť hlboké a udržiavajú sa v teple. Na izoláciu domu a jeho ochranu pred vlhkosťou je užitočný kúsok polyetylénu, starého linolea, gumy.

Takéto krytie na podlahe domu vám umožní starostlivo vyčistiť hniezdo.

Pokyny na výrobu hniezda pre indo ženy

Nie je ťažké to zvládnuť, dokáže to aj začínajúci hydina. Do hodiny sa môžete zapojiť aj deti. Určite ich bude tento proces zaujímať.

 1. Najprv musíte rozhodnúť, pre koľko hniezd pre kačice bude štruktúra určená.
 2. Potom z dostupných materiálov musíte zostaviť veľký obdĺžnikový box alebo niekoľko samostatných boxov pre hniezda.
 3. Ak sa zvolí veľká štruktúra, mala by sa rozdeliť na niekoľko častí s preglejkami alebo drevotrieskou.
 4. Na podlahu je položený hydroizolačný materiál (film, linoleum).
 5. Nad vchodom je pribitý prah do výšky 15 centimetrov.
 6. Konštrukcia sa inštaluje na nohy alebo tyče vysoké 10 centimetrov.
 7. Preglejka, kúsok bridlice sa používa ako odnímateľný poťah.

kačica dom

Do hniezd sa vkladá pilina alebo slamy. Pri znečistení sa vymieňajú. Seno sa nepoužíva na podstielku, je príliš mokré a vytvára v holubníku ďalšiu vlhkosť.

Kam dať

Hniezda sa umiestňujú do najteplejších a najsuchších kútov, ďaleko od hlavných kačíc. Priehradka s hniezdami musí byť tichá a tmavá, inak vtáky opustia spojku.

Vedľa vtáčích domov zostávajú nádoby s potravinami a vodou. Interiér by nemal ísť ďaleko od hniezda. Okrem jedla a vody by mal mať vták prístup do kúpacej nádoby a do kúpeľa s popolom. Pridajte jedlo a vodu vymeňte opatrne, aby ste nerušili stlmenie zvuku. Podstielka sa mení, keď vták odišiel na kŕmenie. Voda by sa mala vymieňať každý deň, nádoby s potravinami a nápojmi sa dôkladne opláchnite teplou vodou 1 - 2-krát týždenne.

Možné problémy

Ak si hniezdo zariadilo hniezdo samo v starej krabici alebo plastovej vedre, stačí presunúť štruktúru na miesto hniezda, vták si rýchlo zvykne na nové miesto.

kačica dom

Spojka sa kontroluje pomocou ovoskopu, pričom pod kačicou zostávajú iba oplodnené vajíčka správneho tvaru, bez škvŕn a defektov. Pod 1 kačicu sa umiestni najviac 15 vajec. Ak vták úplne nepokryje spojku, kurčatá sa nevyliahnu. Čierne vajcia z kačíc sa odstránia okamžite, z nich sa už neobjaví kurča.

Kačica, ktorá už mala kačice, je odstránená zo samíc, ktoré sedia na hniezdach, inak opustia spojku. Je potrebné zabezpečiť, aby hlodavce nezačali v dome, mali by byť pravidelne otrávení. Ak si kačica nechce sedieť v hotovom dome, môžete dať vajíčko vyrobené z dreva, sadry do prázdneho hniezda, aby ste stimulovali kačicu Indo. Kačky môžu náhodne zamieňať hniezda, ak sú umiestnené vedľa seba, potom vtáky musia sedieť na miestach.

Indické kačice radi striekajú do vody, ale neradi plávajú, pre normálny vývoj nepotrebujú blízku rezervoár, preto je pravdepodobnosť, že sa Salmonella vyvinie na vaječnej škrupine a vo vajciach samotných, nižšia.

Ak sú domy pre dievčatá Indo vyrobené vo vysokej kvalite, môžu sa používať niekoľko rokov. Vtáky produkujú silné potomstvo s vynikajúcou mierou prežitia. S minimálnou nekomplikovanou starostlivosťou bude počet kačíc v súkromnom dvore rýchlo rásť, pre deti a dospelých je zaujímavé sledovať vývoj kurčiat, čo im umožňuje získať vedomosti a skúsenosti potrebné na rozvoj ich vlastnej ekonomiky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica