Ako môžete rozlíšiť Indoor od draka, odhodlania pohlavia a rozdielu

Dobre organizovaná starostlivosť o hydinu je kľúčom k zdravému stádu. Chovatelia vedia, že starostlivosť o pižmové samce a samice je úplne iná. Ale aj skúsení majitelia nemôžu vždy dať jasnú odpoveď na otázku, ako rozlíšiť draka od indoor. Poďme si predstaviť zložitosti podobnosti vtákov, ktoré sa na územie Ruska dostali pomerne nedávno - len pred 40 rokmi.

Zrejmé rozdiely medzi dospelými ženami a mužmi

Prvý rozdiel, ktorý upúta vaše oko, je farba peria. U žien je omnoho slabšia ako u silnejšieho pohlavia. Drake majú jasnejšiu farbu, mohutnú hlavu so chumáčom.

Známky, ktoré pomôžu rozlíšiť Indoor od draka:

rozdielyMužŽena
chvostStočenýAbsolútne ploché
periePerie a páperie sú úplne vyvinuté do veku 3 mesiacovKryt peria sa vytvára postupne
zobákMasívne, v tvare trojuholníka. Nad zobákom sa vytvára hrubý hrboľJemná ružová farba pokožky nad zobákom
Hmotnosť dospelého domestikovaného jednotlivca, kg4,6-6,82,7-3,6
torzoSilný, so silnými masívnymi nohamizúžiť

Pre začiatočníkov je veľmi ťažké určiť pohlavie pižmových kačíc. Okrem vyššie uvedených bodov sa vtáky vyznačujú svojím správaním. Ideálny pomer hydiny je 4: 1. Ak sa tento pomer nerešpektuje, ženy v stáde sa budú správať ako muži alebo naopak.

dve kačice

Ako určiť pohlavie Indojata

Od prvých dní po narodení je veľmi ťažké určiť pohlavie mladých. 4 spôsoby, ako rozdeliť mladých v stáde na „dievčatá“ a „chlapcov“:

  1. Podľa správania. Dominantným mužom v budúcnosti je najchytrejší a najchudobnejší káčatko. Po jeho pozorovaní majiteľ uvidí, koho nepripúšťa korytu, voči ktorému prejavuje agresiu - sú to konkurenti.
  2. Navonok. Samce kurčiat majú väčšiu hlavu ako dievčatá. Ako mladí rastú, bude ľahšie rozlíšiť kačicu od draka. Perie budúcich mužov je o niekoľko odtieňov tmavších.
  3. Podľa pohlavia. Umožňuje určiť pohlavie káčatka jeden deň po vyliahnutí. Kuracie mäso je umiestnené na dlani s hlavou smerom k sebe. Jemne napnite pokožku okolo kloaky. Ak je chlapec chytený, objaví sa základný penis, ktorého veľkosť je 1,5 - 2 mm, dievča otvorí sférické výrastky.
  4. Hlasom. Táto metóda umožňuje rozlíšiť pižmovú kačicu už vo veku jedného mesiaca - šarlatá, zatiaľ čo drake vydáva syčiace zvuky syčiacim zvukom. Táto vlastnosť sa vysvetľuje prítomnosťou posvätnej expanzie v priedušnici vidlice u chlapcov.

Váha silnejšieho pohlavia v dospelosti je dvojnásobkom hmotnosti žien. Samec má silnejší ohyb krku a masívne telo. Okrem toho majú chlapci silnú imunitu, je menej pravdepodobné, že budú očkovaní ako kačice.

Ďalšie nuansy a zaujímavé prekvapenia

Chovatelia hydiny, ktorí už niekoľko rokov chovajú kačice, zdieľajú tajomstvá a triky určovania pohlavia: ak dôjde k hrozbe, kačica utečie a skryje sa, a naopak, drak sa ponáhľa do boja. Aby zastrašil súpera, zdvihne hrebeň. Zástupcovia silnejšieho pohlavia nechajú dievčatá ísť vpred, samy o sebe zostávajú.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Mnoho majiteľov určuje pohlavie podľa toho, ako sa muži pokúšajú uniknúť z dvora. Samice sa správajú slušne, líšia sa príkladným správaním.

Pri príprave na chov sa kačice pripravujú na vzhľad potomkov: hniezda sa im páčia a vybavia ich. Preto, ak ich budete pozorovať nejaký čas, okamžite bude zrejmé, ku ktorému pohlaviu jednotlivec patrí.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica