Top 8 spôsobov, ako chytiť divé kačice, ako si vytvoriť pascu svojimi vlastnými rukami

Mallard je vták, ktorý žije takmer v každej krajine na svete. Tieto druhy vtákov sa nachádzajú v blízkosti lesných jazier a mestských rybníkov. Mnoho ľudí loví divé kačice. Sú chované alebo krížené s vtákmi, ktoré patria do rôznych plemien. Niekedy sa tieto kačice používajú ako návnady. Preto sa veľa ľudí zaujíma o to, ako chytiť divú kačicu.

prednosti

Lov kačíc je veľmi zaujímavá aktivita. Dosiahnutie účinku vyžaduje trpezlivosť. Pri love vtákov sa už dlho používajú všetky druhy pascí alebo pascí. Niekedy sú chytení za spriadanie alebo návnady.

Po prvé, stojí za to nájsť oblasť, v ktorej môže byť kačica. Zvyčajne hovoríme o vodných útvaroch alebo močiaroch. Vták často prichádza na breh, aby vyčistil perie. Výsledkom je, že trus po ňom zostáva. Po takýchto stopách bude možné ľahko identifikovať oblasť na spanie. Potom sa odporúča byť trpezlivý a čakať na správny okamih. Ak chcete chytiť vtáka, mali by ste použiť osvedčené metódy.

Ako chytiť pomocou sietí

Na chytenie kačice v rybníku je dovolené používať siete. Na vytvorenie pasce je vhodná obyčajná rybárska sieť. Tiež sa oplatí používať lano a palice.

Večer prichádzajú vtáky na breh a hľadajú jedlo. Lovec na ne čaká v zálohe. Odporúča sa ťahať sieť v rohoch a pripevniť ju pomocou 4 tyčiniek. Malo by sa do nej umiestniť malé množstvo potravín vopred, aby vtáky prilákali. Keď sa pod sieťou hromadí 3 - 4 kačice, môžete lano pritiahnuté k stredovej tyči. Keď padne, vtáky budú uväznené.

lov kačíc

Chytanie pomocou klietky

Táto metóda pomáha získať vtáka bez poškodenia. Ak chcete uloviť káčatky so ženou, je dovolené použiť pascu, ktorá je skladacia klietka. Za týmto účelom sa oplatí umiestniť štruktúru na zem a umiestniť do nej rozpierku.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Zrná, drobky alebo iné potraviny umiestnite pod klietku. Pripojte lano k dištančnej vložke a schovajte sa neďaleko.

Pri správnom výbere miesta vzrastie nová štruktúra záujem o kačicu po určitom čase. Najprv sa vták priblíži k pasci s obavami. Po určitom čase si však zvykne a bude jesť jedlo. Ak sú káčatká, ponáhľajú sa po svojej matke. Potom musíte potiahnuť lano, klietka padne a vták bude uväznený. Táto metóda nevedie k poškodeniu vtákov, takže kačice získané týmto spôsobom sa môžu jesť alebo používať na chov.

lov kačíc

Háčik lov

Tento spôsob lovu bez zbraní simuluje rybolov. Najprv musíte nájsť vodný útvar, v ktorom žije veľa kačíc. Na tom musíte nájsť miesto s malým, ale rozvetveným zachytením. Ak nie je k dispozícii, urobí sa mu peň. Ak chcete zvoliť najrušnejšie miesto, mali by ste sa zamerať na trus a perie, ktoré zostane ráno.

Na chytenie kačice potrebujete tenkú, ale silnú líniu, ktorá nie je viditeľná vo vode, ale je schopná odolať odporu vtáka. Potom pripevnite 5 až 6 háčikov na rybársku šnúru, pripevnite návnadu a pripevnite ju k zachyteniu.

Ak sa použije pahýl stromu, mala by sa použiť tehla alebo iný ťažký predmet, ktorý pomôže priškrtiť čiaru.

Môžete chytiť kačicu na chlieb alebo slaninu. Malé ryby sú dobrým riešením. Žaby sú tiež dobré. Na zvýšenie šance na úspešný lov je možné použiť niekoľko riadkov. Potom by ste mali sedieť na odľahlom mieste a čakať, až vták prehltne zisk. Potom je dôležité kačicu okamžite uvoľniť z háčika, aby sa predišlo úrazu. Je dôležité vziať do úvahy, že vták je silný a ľahko sa vylomí z rúk. Preto by sa mal držať dostatočne pevne.

S osídlom

Snare pomôže chytiť malé kačice. Táto metóda je však vhodná iba pre tých poľovníkov, ktorí majú príslušné zručnosti. Pasca by mala byť umiestnená v blízkosti jazera alebo močaristej rieky. Chrániče by mali zostať na zemi a návnady by sa mali rozptýliť v okolí. Patria sem malé ryby, kukurica, zrná. Je dôležité vziať do úvahy, že ide o veľmi komplexnú metódu, ktorá si vyžaduje prísnu kontrolu.

Po čase si kačice zaplavia a všimnú si návnadu. V tomto prípade je dôležité chytiť sa okamihu, keď vták spadne do pasce svojou labkou. V túto chvíľu ju musíte chytiť. Je dôležité mať na pamäti, že kačacie stehno sa môže zlomiť. Preto je táto metóda vhodná iba na konzumáciu ulovených vtákov.

lov kačíc

Používanie alkoholických nápojov

Ak farmár potrebuje na chov živého vtáka, stojí za to použiť návnadu namočenú v alkohole. Ako návnada by sa mali používať sádlo, zrná a mleté ​​ryby. Strúhanka na chlieb bude rovnako dobrým riešením. Množstvo alkoholu závisí od približného počtu kačíc v rybníku. 100 vtákov zvyčajne vyžaduje 2 litre alkoholu. Potraviny musia byť namočené v alkohole a rozptýlené pozdĺž pobrežia.

Vtáky sa opíjajú veľmi rýchlo. Z tohto dôvodu môžu lovci po hodine loviť korisť. Kačky chytené touto metódou nepoškodia. V budúcnosti je možné ich používať na reprodukciu.

Závesné veko

Táto metóda sa považuje za pomerne zložitú. Pomáha však chytiť živého vtáka a nepoškodiť ho. Ak chcete vytvoriť pascu vlastnými rukami, oplatí sa pripraviť niekoľko protokolov a prepojiť ich.

Položte košík na vrch a upevnite ho. Konštrukcia by mala poskytovať kryt, ktorý sa dá ľahko otvoriť. Nalejte zem a položte jedlo. Keď vták sedí na konštrukcii, veko sa otvorí. Toto vyprovokuje jednotlivca do pasce.

lov kačíc

Chytanie slučkou

Na chytenie kačice je povolené urobiť slučku. Je dôležité, aby sa napínalo. Štruktúra by mala byť umiestnená na miestach, kde sa vtáky zhromažďujú na noc. Vložte návnadu okolo. Jeho funkcie môžu vykonávať omrvinky. Rovnako dobrou možnosťou by bolo mletie rýb alebo kukurice.

Človek by sa mal schovať blízko a vziať druhý koniec lana do svojich rúk. Po chvíli by sa mali objaviť divé kačice. Keď začnú klovať na jedlo, musíte lano napnúť včas. Malo by sa pamätať na to, že je to skôr traumatický spôsob. Preto sa odporúča okamžite z krvi uvoľniť krv a začať rezať.

Existuje mnoho metód na chytanie kačíc, ktoré nevyžadujú použitie zbrane.Ak chcete používať takéto metódy, musíte mať určité zručnosti a prísne dodržiavať odporúčania odborníkov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica