Kedy a v akom veku môžu byť kačice prepustené vonku a dovolené plávať

Ak chcete určiť, kedy sa má prepustiť a či káčatká môžu chodiť po ulici, musíte poznať načasovanie vývoja vtáka. Majte informácie o čase objavenia peria, požadovanom teplotnom rozsahu chôdze. Presun na ulicu umožní pestovať zdravé mladé zvieratá vhodné na rozmnožovanie mäsa, získavanie vajíčok, potomkov. Postupný prechod na dlhodobý pobyt na čerstvom vzduchu, kúpanie v nádržiach zvyšuje imunitu, podporuje rast kačíc.

V akom veku môžu káčatká ísť von

Birders, začiatočníci aj skúsení, často tvrdia: aký je optimálny vek pre kráčajúcich káčat. Existuje veľa argumentov proti a proti skorému prepusteniu. Niekto hovorí, že ak sa kurčatá snažia oklamať, potom je čas ich vyniesť na ulicu. Naozaj, v prírodných podmienkach, kačice okamžite začnú žiť na čerstvom vzduchu a vo veku niekoľkých dní sa naučia plávať, potápať sa a získavať vlastné jedlo.

V týchto argumentoch existuje určitá logika. Iba jeden nesmie prehliadať výrazný rozdiel medzi voľne žijúcimi a domácimi vtákmi prispôsobenými na výživu ľudí, ktoré sa rozmnožujú v umelom prostredí. Z tohto dôvodu budeme postupne posudzovať všetky faktory, ktoré ovplyvňujú obdobie uvoľnenia.

Najlepšie je, ak sú káčatká chované v teplom období. Kurčatá teda vyrastú rýchlejšie, samy sa kŕmia a priberajú na váhe. V tomto prípade je už 3-4 dni dovolené počas dňa postupne privádzať mladých na čerstvý vzduch.

Uvoľnenie na vode, ak nie sú kontraindikácie, sa môže vykonať približne vo veku jedného mesiaca.

Pri teplote 14 stupňov (v niektorých zdrojoch - 16) je vonkajšia chôdza nevyhnutná. Predpokladá sa, že kurčatá začnú bojovať rýchlejšie, lepšie, ak predtým mali možnosť naučiť sa plávať, potápať sa a používať vodné procedúry. Áno, a prírastok hmotnosti, svalová hmota v takýchto kačiciach je efektívnejšia.

Čo môže tento výraz ovplyvniť?

Neskúsení poľnohospodári často robia chybu, keď vezmú svoje kurčatá na ulicu príliš skoro. To vedie k smrteľným následkom až po smrť pri podchladení.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Ak sa vzduch nezohrial na 14 stupňov, prísne sa zakazuje káčatka vytláčať von. Lepšie je počkať, kým sa oteplí.

Odporúča sa neustále prispôsobovať vtáka novým podmienkam. Klietky na prvom poschodí (vo veku približne 10 dní), ktoré podrobne monitorujú správanie kačíc. Zároveň nie sú prievan, praskliny, otvorené dvere, okná. A až potom, keď mladí dorastú (a vonku bude dosť teplo), môžu sa uvoľniť von.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica