Kedy a v akom veku sa káčatko vzdá a chmýří sa zmení na perie, odchýlky

Ako rastú kačice, keď sa začnú chovať? Ukazuje sa, že každé plemeno vtákov má svoje vlastné vývojové načasovanie. A u kurčiat nevyzerajú ako kačica a u kačíc sa líšia od moriek. Poľnohospodári, ktorí začínajú s chovom kačíc, budú nevyhnutne čeliť tomuto problému. Znalosti pomôžu presnejšie určiť vek vtáka, načasovanie zabíjania mäsa.

V akom veku sa káčatko obracia

Zistilo sa, že perie sa vyskytuje u kačíc asi 20 dní. Navyše, všetky kurčatá vrátane mularda sa rodia v páperiu. Toto je, ako to bolo, predchodca budúceho dospelého peria vtáka. Postupne sa objavujú embryonálne chmýří listy a na jeho mieste začína rásť plnohodnotné perie.

Počnúc 2 týždňami káčiky rastú, napínajú sa, ich telesné proporcie sa menia: krk, chvost sú výrazne dlhšie. Biele plemená menia farbu na sivastú, farba tiež vybledne, vzor je rozmazaný. V rovnakom veku (ale pred 21 dňami) sa objaví prvé perie.

Perie uložené v kačiciach sa líši podľa typu:

  1. Obrysy.
  2. Letové perie.
  3. Krytina.

Ak sa topenie nezačalo od 2 do 3 týždňov, zmena chmýří na perie, niečo sa pokazilo. Pravdepodobne došlo k vývojovým poruchám.

Od veku 21 dní začína rast peria na bruchu a na bokoch. Na 35. deň by sa mali objaviť perie prednej časti krku, za chvostom, krídla. Letové perie zatiaľ nerastie.

Kurčatá začínajú postupne meniť farbu: ich šarvátka sa stáva drsnou. Rozdiely medzi kačicami a nápojmi sú zreteľnejšie po 49 dňoch. Do tejto doby by sa mal perie kurčiat dokončiť.

Letové perie sa objaví v deň 56. Molt sa vyskytuje od asi 71 do 90 dní, trvá asi 3 týždne. Po ukončení procesu sa farebné plemená nápadne líšia od bielych v perách.

Možné odchýlky od normy

Ak sa z nejakého dôvodu perie v kompletnom súbore netvorilo v stanovenom časovom rámci, naznačuje to vývojové odchýlky, možno dokonca ochorenie kurčiat. Malé rozdiely, náhodné útoky na frekvenciu tvorby peria sú prijateľné.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Vo zvlášť ťažkých situáciách, keď nedochádza k rastu peria alebo sa náhle zastaví, je pravdepodobnosť apteriózy vysoká.

Hlavnou príčinou choroby je nedostatok živín potrebných na tvorbu peria. Zlé osvetlenie, vysoká vlhkosť v perách pre vtákov môže tiež ovplyvniť. Dlhé oneskorenia vo vývoji predpokladanom prírodou sú dôvodom na premýšľanie majiteľa. A dokonca vyhľadajte radu od veterinárneho lekára, aby ste študovali možné príčiny toho, čo sa deje.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica