Je možné, že káčatká kladú piliny doma a ktorá podstielka je lepšia

Chov kačíc je ziskový podnik. Ale aby ste získali z vtákov zisk, musíte tvrdo pracovať. Tento vták je veľmi jemný, preto si vyžaduje primeranú starostlivosť. Aj keď chovateľ má predstavu o obsahu, nie každý vie, že podchladenie vedie k smrti mladých zvierat. Zvážte, aký druh podstielky je lepšie zvoliť, a je možné položiť piliny na kačice?

Aká je najlepšia podstielka pre kačice

V posledných rokoch chovatelia uprednostňovali hlboké a trvalé podstielky. Jeho výhody:

  • vytvára teplo, pomáha udržiavať mikroklímu v miestnosti;
  • vhodné na chov dospelých kačíc a mladých zvierat;
  • v podlahe sa tvorí vitamín B12;
  • chovateľ nemusí každý deň čistiť trus zo stodoly.

Posteľ kačice by mala dobre absorbovať vodu. Ako podlaha sa najlepšie používa doma:

  • rašelina - dokonale absorbuje vlhkosť: 4-krát lepšia ako slama. Absorbuje tiež škodlivé plyny zo vzduchu. Nevýhody rašelinovej podstielky zahŕňajú: v mokrom počasí je perie rozmazané, v horúcom prostredí sa v kôlni tvorí veľa prachu. Je dovolené používať rašelinu spolu s inými materiálmi;
  • piliny absorbujú vlhkosť lepšie ako slama, zatiaľ čo produkujú oveľa menej tepla. Ideálne pre kačice - veľké pílenie smreka a borovice. V prípade kurčiat by ste tiež mali zvoliť piliny s maximálnou veľkosťou, aby mladí neboli v pokušení ich prehltnúť;
  • slama - vrh by mal mať žiarivo žltý odtieň, bez čiernych škvŕn, ktoré signalizujú vzhľad plesní. Hniloba a huba spôsobia u hydiny choroby.

Okrem toho sú vhodné slnečnicové šupky, suché lístie a drvené kukuričné ​​stonky. Hrúbka podlahy v zime by mala byť najmenej 20-30 cm, v lete - 5-10 cm menej.

Umiestnenie vrhu

Vrh je kladený v suchom počasí. Predtým je podlahová krytina vyčistená, dezinfikovaná a rozdrvená haseným vápnom. Ďalším krokom je rozloženie materiálu podstielky, počiatočná vrstva je 5 až 7 cm.

Hlboká podstielka sa ukladá vo vrstvách. Aby podlahu nezískala kôra, chovateľ sa každý deň uvoľní, čím sa zabráni tvorbe kôry podstielky. Potom, čo vták odišiel na prechádzku, vrstva trusu sa vyrovná a na vrch sa nanesie suchý materiál.

Ak sa všetko urobí správne, v hĺbke 4-5 cm bude teplota +12 ... 18 ˚С.

Základným pravidlom je, že vrh musí byť vždy suchý. Preto sa musí piják a napájač pravidelne preskupovať z miesta na miesto. Miestnosť by ste mali vetrať aj tak, aby v nej neostali plyny, aby sa hromadila vlhkosť.

veľa káčat

Ak je podlaha vlhká, ošetruje sa haseným vápnom v množstve 300 - 500 g na 1 m2.Po rozmnožovaní šarže sa vykoná úplná výmena podstielky.

Čo robiť, keď kačice jedia piliny

Nevyvážená strava kačíc spôsobuje, že kačice jedia piliny. Vtáky majú nedostatok vitamínov B a síry. Ďalšou možnosťou je veľké preplnenie vtákov, malá oblasť pre pešiu turistiku.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Tvrdé rohy a hrany pilín môžu poškodiť hrdlo a strumu vtáka. Ak sa chcete vyrovnať s týmto problémom, musíte do stravy zaviesť jedlo bohaté na vitamíny B (mliečny odpad, sušené mlieko, mäso alebo rybiu múčku) alebo pripraviť syntetický prípravok s vitamínom B12. Je tiež potrebné správne usporiadať miesto na prechádzky s vtákom.

Piliny sú lacné, ľahko dostupné suroviny na vytváranie hlbokých a trvalých podstieliek. Chránia nielen vtáka pred podchladením - vďaka baktériám, ktoré jedia organický materiál, generujú teplo. To je mimoriadne dôležité pre novo vyliahnuté kurčatá, ktoré samy nedokážu regulovať telesnú teplotu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica