Čo požiare jedia a kde žije toto plemeno, chov kačíc doma

Oheň poznáte podľa jeho jasnej krásnej červenej perie a svetlej hlavy. Tieto kačice boli dlho vyberané mestskými rybníkmi. Vtáky nie sú plaché, vedia, ako sa postaviť za seba. Počas párenia, chovu a starostlivosti o potomkov sa kačice stanú agresívnymi a často bojujú o územie s inými vodnými vtákmi. Celé leto trávia pri vodných plochách, s nástupom chladného počasia (začiatkom novembra) odlietajú do teplých krajín.

Pôvod a vzhľad

Jasná kačica s oranžovými alebo hnedými perami, nazývaná oheň, patrí do rodiny kačíc, aj keď jej životný štýl pripomína husi (trávi veľa času na súši). Tieto vtáky s bielou (béžovou) hlavou sa ľahko odlišujú od ostatných vodných vtákov. Ogarya sa tiež nazýva otayka, kačica červená, varnavka, scooter.

Muž a žena sú si navzájom veľmi podobní. Je pravda, že na jar v období párenia sa na dlhom krku objaví čierny „golier“, ktorý sa uvoľní počas topenia. Perie samice je o niečo ľahšie. V období párenia sa v blízkosti očí kačíc objavujú ľahké škvrny.

Ogarsove krídla sú biele, s tmavým perím a zeleným zrkadlom. Hlava a krk kačíc sú spravidla ľahšie ako telo - béžová alebo žltá. Chvost je čierny so zelenkavým odtieňom. Dúhovky, nohy a zobák sú tiež zelenkavo čierne.

Požiare vážia 1,1 - 1,7 kilogramu. Dĺžka tela - 61-71 centimetrov. Rozpätie krídla je 1,2 - 1,4 metra. Tieto kačice majú nepríjemný a ostrý krik, pripomínajúci husaciu kačicu. Kačice majú hlasnejší hlas ako vŕtanie. Vtáky vydávajú zvuky na súši, vo vode a za letu.

Vlastnosti plemena

Ogy sú kvôli svojej agresívnej povahe často zamieňané s husami, ale tieto vtáky sú kačice. Majú veľké telo, vysoké nohy, dlhý krk a krátky zobák. Na rozdiel od svojich kačíc sa ogari pohybujú dobre po zemi a rýchlo lietajú. Vtáky výborne plávajú a veľmi zriedkavo sa potápajú.

Ogaris chová vo dvojiciach a vytvára relatívne malé kŕdle. Ženy si vyberajú svoje vlastné nápoje. Červené kačice sa často správajú agresívne voči ostatným vodným vtákom žijúcim v zdrži a snažia sa ich vysídliť z ich územia.

Ogareho biotop

Tento druh kačíc žije v celej Eurázii v stepných a lesostepných oblastiach neďaleko sladkovodných útvarov. Vtáky preferujú otvorené priestranstvá. Môžu sa usadiť v pomerne veľkej vzdialenosti od vody. Nepáči sa im vodné plochy zarastené vegetáciou a slanými morskými pobrežiami.

Tieto vtáky sa nachádzajú v mestských rybníkoch, plochých riekach, jazierkach a umelých nádržiach.

V lete hniezdia v miernom pásme, na zimu sa presúvajú do subtropického pásma. Vtáky sa nachádzajú v Bulharsku, na Ukrajine, v Rusku, Rumunsku. Popáleniny v Indii, Číne, Mongolsku, Afganistane a Iráne. Niektoré stáda uprednostňujú zimu v Afrike (Maroko, Alžírsko, Etiópia) a na Kanárskych ostrovoch. V zime sa požiare nachádzajú v blízkosti Čierneho mora, Azovského mora, na nádržiach Turecka a Grécka.

ohnivá kačica

V posledných desaťročiach bola v Moskve pozorovaná veľká populácia červených kačíc. Na rybníkoch hlavného mesta sa objavili v polovici minulého storočia, kedy boli vypustené do voľnej prírody z miestnej zoo. Vtáky trávia leto na nádržiach hlavného mesta. V zime chodia do moskovských zoologických záhrad, kde každý rok vytvárajú ideálne podmienky na zimovanie.

Čo vták jesť?

Ogars sú všežravé. Divoké vtáky sa živia zvieratami, ako aj rastlinnými potravinami. Kačice vedia, ako si môžu dať jedlo na súši aj vo vode. V lete sa vtáky živia plávaním vo vodných útvaroch. Živí sa rôznymi hmyzmi, malými rybami, žabami, rôznymi bezstavovcami a mäkkýšmi.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Na zemi červené kačice vytrhávajú trávu, niekedy odlietajú na obilné polia, jedia uši pšenice a iné obilné plodiny. Môžu sa, podobne ako mestské vrany, živiť plytvaním potravinami a mrkvou.

Ogari pri hľadaní potravy sa aktivuje skoro ráno alebo neskoro popoludní. Zvyšok dňa strávime relaxáciou a kúpaním v rybníku. V zime môžu byť požiare zostávajúce na zimu kŕmené na rybníku špeciálnym kŕmnym zmesou pre hydinu, ktorú je možné kúpiť bez problémov v každom obchode. Neodporúča sa podávať kačkám chlieb.

Charakter a životný štýl

Ogaris sú sťahovavé vtáky. Hibernujú v teplých krajinách. Prichádzajú zo zimy v marci až apríli. Počas tohto obdobia roka sú európske nádrže často pokryté ľadom. Koncom mája si samice sadajú na hniezda. Muži sú blízko a chránia spojku. Počas tohto obdobia sa červené kačice, ako husi, správajú nepriateľsky voči každému, kto sa blíži k ich hniezdam. Povaha ohňov je nepokojná. Počas celého života medzi sebou bojujú o územie, často vyriešia vzťahy s inými vodnými vtákmi.

V júni až júli sa objavia kurčatá, ktoré dospelé kačice okamžite vedú k neďalekému rybníku. Vtáky plávajú celý deň v nádrži a v noci chodia na pevninu. Až osem týždňov sa o potomstvo starajú draky a ženy, učia kačice plávať, potápať sa a získavať jedlo.

Po rozmnožovaní pri požiaroch dospelých sa začína obdobie topenia. Kačice strácajú svoje perie a na chvíľu nemôžu lietať. Do konca leta sú požiare zarastené novou perou. Koncom jesene (v novembri) odlietajú do teplých krajín. Kačky žijú v priemere sedem rokov, môžu však žiť dlhšie (10 - 12 rokov).

ohnivá kačica

Sociálna štruktúra a reprodukcia

Ogaris sú monogamné vtáky. Dvojice týchto kačíc sa tvoria vo veku dvoch rokov v období zimovania alebo v období priameho hniezdenia a zostávajú niekoľko rokov. Predpokladá sa, že kačica si vyberie vlastného muža. Je to len tak, že sa chrobák počas párenia správa zdržanlivejšie - stojí s roztiahnutým krkom alebo naopak, s hlavou dole, chodí okolo kačice. Žena, ktorá otvorila zobák, hlasne kričí, priťahuje pozornosť samca k sebe, krúži okolo neho a roztiahla krídla.

Počas tohto obdobia môžete pozorovať spárované lety vtákov. Po párení rituálov sa kačice zvyčajne pária.

Hniezda sú zvyčajne usporiadané na súši, lemované páperím, tenkými konármi a suchou trávou. Na hniezdenie môžu používať prázdne líšky, jazvečie otvory, trhliny v skalách pri vodných tokoch, prehĺbenia v pobrežných útesoch a dokonca aj opustené staveniská, podkrovia bytových domov.

Vajcia sa kladú koncom mája. V spojke nie je viac ako 6 - 11 vajec krémovej alebo zelenkavej farby. Samica sedí v hniezde asi 27-30 dní.Drake je blízko a chráni potomstvo. Keď sa k hniezdu dostanú nebezpečné vtáky alebo zvieratá, samice vydajú zvuk, ktorý je trochu podobný syčaniu hadov. Samci začínajú útočiť na nepriateľa.

Keď sa kurčatá objavia, kačky s kačicami opustia hniezdo. Dospelé vtáky, ktoré mali spojky v hornej časti obytných budov, odleteli zo striech. Kačice padajú za nimi bez poškodenia zdravia. Ogari vedie svojich potomkov k najbližšiemu vodnému zdroju. Drobné vtáky majú namiesto peria hnedé a svetlé škvrny. Ak je na rybníku niekoľko mláďat mláďat, porazení rodičia môžu opustiť svoje kurčatá. Potom sú káčatká pribité na niekoho iného. Niekoľko týždňov kurčatá žijú s dospelými kačicami, živia sa hmyzom a žaburinou. Po ôsmich týždňoch sa káčatká postavia na krídlo a stanú sa nezávislými.

Prírodní nepriatelia

Vo voľnej prírode lovia červené kačice rôzne dravce (líšky, vlky, mývaly, martény) a dravé vtáky (draky, jastrabi). Malé kačice žijúce so svojimi rodičmi na mestských rybníkoch sa môžu stať korisťou pre psov, mačky, čajky a vrany. Keď sú kačice v nebezpečenstve, kričia nahlas, kývajú krídlami, chránia kurčatá a často bojujú so silným nepriateľom.

ohnivá kačica

Obyvateľstvo a štatút druhu

Ogars sú uvedené v Červenej knihe Ruska a Ukrajiny a majú status vzácnych vtákov. Pravda, pravdepodobnosť vyhynutia týchto kačíc je nízka. Ovce sú však klasifikované ako vtáky, ktorých populácia je kriticky nízka (asi 220 tisíc jedincov). V európskej časti Ruska je týchto kačíc takmer 16 tisíc párov av južných ázijských regiónoch je ich 5 až 7 tisíc. V Afrike žije približne 2 500 vtákov. Na Ukrajine je asi 360 párov červených kačíc a na území rezervy Askania Nova je ďalších 200 párov ogarov.

Lov Ogare

Lov kačíc červeného je zakázaný. Ogaris sú ohrozeným druhom vodného vtáctva. Počet týchto vtákov je nízky. V mnohých rezerváciách sa vytvárajú priaznivé podmienky pre hniezdenie a rozmnožovanie divých kačíc. Ogare populácie sú chránené zákonom. Za zničenie divých kačíc bola zavedená administratívna zodpovednosť. Ogars sa môže pestovať doma, ak je to potrebné. Jedna osoba stojí asi 100 dolárov.

Údržba a starostlivosť v zajatí

Kačky boli domestikované pred niekoľkými tisíckami rokov. Vtáky sú chované na mäso z potravy, na chutné vajcia a schádzajú sa. Pokiaľ ide o požiare, tieto kačice sa spravidla držia v zajatí na dekoratívne účely, to znamená na zdobenie vodných útvarov. Vtáky priťahujú chovateľov svojou pôvodnou perou z červených tehál.

Je pravda, že domáce šľachtenie má aj ďalšie výhody. Keď sú kŕmené vyváženým krmivom, rýchlo priberajú na váhe. Na rozdiel od svojich divých príbuzných sa ogy zotavujú dobre a môžu vážiť 4 až 6 kilogramov. Ich mäso je šťavnaté, jemné, chutné a veľmi výživné. Vo veku šiestich mesiacov sa ženy začali ponáhľať. Dávajú až 120 vajec ročne. Ogars sa chová aj kvôli mäkkej chmýre, ktorá sa používa na výrobu perín a oblečenia.

Kačky sú kŕmené zmesami drvených zŕn, kŕmnych zmesí, naklíčených zŕn, obilnín, jemne nasekanej trávy, zeleniny. Chov vtákov je zriadený na chov hydiny. Ogars spí na podlahe pokrytej slamy. V zime by teplota v hydinárni nemala klesnúť pod + 7 ... + 10 stupňov Celzia. V lete môžu byť vtáky vonku celý deň.

V blízkosti hydinárne sú vybavené pecou a napájačom. Je žiaduce, aby požiare mali prístup do otvorenej nádrže. Počas párenia a rozmnožovania sa odporúča kačice chovať oddelene od ostatnej hydiny. Počas tohto obdobia požiare stávajú agresívne a často útočia na obyvateľov hydinárskeho dvora.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica