Opis políc a charakteristika plemena kačíc, životného štýlu a Červenej knihy

Ovce patria medzi kačicu, vedci ich považujú za druh medzi obyčajnými kačicami a husami. V Rusku sa tento vták nazýva kôpka hlinená alebo mohylová, ako aj atayka, khorhal. Zoberme si popis druhu, kde žije, čo jesť, aký životný štýl vedie, ako reprodukuje a chová svoje potomstvo. Funkcie domestikovaných políc, ako ich udržiavať a starať sa o ne.

Opis vtáka

Vzhľadom k tomu, že puzdrá zaujímajú akúkoľvek strednú polohu medzi skutočnými kačicami a husami, majú vlastnosti oboch. Rozmery sú väčšie ako divé kačice, ale menšie ako husi: váha jedla je 0,9 - 1,6 kg a hmotnosť kačíc je 0,6 - 1,3 kg. Krídla so širokým rozpätím - 1,1 - 1,3 m. Telo je veľké, proporčne zložené, nohy sú vysoké, chvost je stredne dlhý. Zobák je tmavočervený, zákusky majú dobre definovanú hrču, podľa ktorej sa dajú odlíšiť od samíc.

Atayka má charakteristickú perú farbu: na hlave je čierna so zelenou, krk je tiež čierny, ale s bielou základňou a strunou. Biele zadné a bočné strany. Pozdĺž ramien, strán a žalúdka vedie široký červenohnedý pruh. Na bruchu sú čierne perie rozptýlené. Perie letu krídla police je čierne, spodná časť tela je jasne červená, konce peria chvosta čierne. Ovčie oči sú červeno-hnedé, nohy a zobák sú červené. Ovce sa vylievajú dvakrát do roka: v lete a na jeseň. Mladiství sú sfarbení ako ženy, ktoré majú rovnakú farbu ako samce, ale jeho odtieň je skromnejší.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Hrabiace kačice lietajú rovnako ako husi: pomaly, zriedka mávajú širokými krídlami. Chodí a bežia rýchlo.

Biotop oviec

Kačice tvoria 2 rôzne populácie v oblastiach bydliska. Životné podmienky v nich sú rôzne: v jednom vtáky usadzujú hniezda na morskom pobreží, v druhom žijú na otvorených slaných jazerách a ústí riek (suché regióny Strednej Ázie).

Na území Ruska sa púšte usadili na ostrovoch Bieleho mora v západnej a východnej Sibíri. Kačice tiež žijú na južných stepiach a lesných stepiach, v oblasti Severného Čierneho mora, v Transbaikálii. Okrem územia Ruska sa nachádzajú v pobaltských krajinách, Británii, Ukrajine, Grécku a Moldavsku. Hniezda stavajú hniezda na piesočnatých kopcoch, taluse, v pobrežných húštinách.

Plemená výživa

Ovčia kačica alebo galgaz sa radšej usadzujú v nádržiach so slanou vodou. Potravinová dávka sa skladá z rastlinných potravín a zvierat, ktoré tam žijú. Základom stravy sú malé mäkkýše, slimáky, kôrovce, malé ryby a ikry. Vodný hmyz, ich larvy a kukly.Ovce a zemný hmyz jesť, keď prichádzajú na breh, napríklad chrobáky, kobylky, dážďovky. Z rastlinných potravín používajú riasy, niekedy jesť trávu a semená.

Kačky zhromažďujú vodné živočíchy z hladiny vody, dospelí sa neponárajú, hoci túto schopnosť si zachovávajú mladé zvieratá. Keď idú na morské pobrežie, filtrujú bahno po odlive.

Kačica Peganka

Životný štýl a sociálne správanie

Ovce môžu byť sedavé, sťahovavé alebo čiastočne sťahovavé. Zima sťahovavých kačíc v euroázijských subtropoch, v čiernomorskom regióne, v krajinách Stredozemného mora. Európske police nelietajú. Po skončení hniezdiska kačice lietajú do veľkých vodných plôch a zhromažďujú sa v kŕdľoch niekoľkých tisíc. Strávia tam mesiac, počas ktorého nemôžu lietať.

Po ukončení topenia niektoré z kačíc odletia späť do hniezd, niektoré zo studenej oblasti sa presunú na zimu do zimy.

Ukážky často vydávajú charakteristické zvuky, ktoré sa líšia v dávkach a samiciach. Na jar, keď samce behajú po ženách, vydávajú píšťalku vo vysokých odtieňoch. Ďalším výkrikom je charakteristika driev - matný „ha-ha“, ktorý sa niekoľkokrát opakuje. Samice vydávajú matné šarlatanie, ktoré sa opakuje niekoľkokrát as veľkou rýchlosťou. Keď sa bojí, krik "ha-ha" sa vyslovuje nahlas a valí sa.

Reprodukčné a rodičovské správanie

Ovce sa môžu narodiť vo veku 2 rokov, pijú neskôr - vo veku 4 - 5 rokov. Súd sa začína v marci alebo apríli, 2 týždne po príchode. Naraz sa môže starať až 1 žena o 1 šupku.

Policové hniezda sú postavené v dierach líšky, králiky, svišťa, jazveca. Niekoľko kačíc môže vyliahnuť vajcia vo veľkej diere. Ak nory nie sú, môžu zaberať trhliny, opustené hniezda, dutiny, hniezda vybaviť potrubím, budovami, koreňmi stromov, kupami sena.

Ovce môžu liahnuť 8 až 16 vajec. Ich škrupiny sú krémové alebo krémovo biele. Inkubácia trvá 27-31 dní. Drake, zatiaľ čo kačica sedí, chráni dieru. Akonáhle sa káčatka vyliahnu, idú so svojimi rodičmi do nádrže. Každý káčatko je okamžite schopné rýchlo sa pohybovať, plávať a samo nájsť jedlo. Vo veku 2 mesiacov sa stanú úplne nezávislými. Životnosť podľa vtáčích štandardov po dlhú dobu - do 15 rokov.

Kačica Peganka

Domestikácia plemena

Kačky nie sú plaché, neboja sa ľudí. Môžete sa ich pokúsiť naučiť. Môžu žiť v hydinárňach s inými vtákmi, dokonca môžu byť chované. Police musíte nakŕmiť vyváženým jedlom rôznych druhov obilia, zeleniny, ovocia, mladej trávy, žaburinky. Divoké kačice môžu žiť v bežnej hydinárni s chôdzou a kúpaním. Ich obsah sa vo všeobecnosti nelíši od obsahu domácich kačíc.

Červená kniha

V Rusku je opláštenie uvedené v Červenej knihe republik Khakassia a Tuva. Tento druh má na okraji hniezdnej oblasti status zriedkavého stavu. Na ochranu alebo distribúciu kačíc sa neprijímajú žiadne opatrenia.

Ovce sú zaujímavým druhom kačíc, ktoré sa podobajú husám a zvykom. Nachádzajú sa na útvaroch slanej vody, od ostatných obyvateľov ich možno odlíšiť charakteristickou bielo-čierno-červenou farbou, červeným zobákom s hrčou. Lovia sa na mäso, ktoré je ako každá zverina tvrdšie ako kačice domáce a má špecifickú vôňu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica