Opis a charakteristika kačíc pekingských, hmotnosť podľa mesiaca a ako to vyzerá

Pekingské kačice boli v Číne chované viac ako 300 rokov. V devätnástom storočí prišli do Ameriky a potom sa rozšírili do Európy. Dnes je toto plemeno veľmi populárne. Tieto kačice sa pestujú v priemyselných podmienkach a na malých farmách. Okrem toho sa stali základom mnohých moderných plemien. Tento druh vtákov si vyžaduje osobitnú pozornosť podmienok zadržania.

História pôvodu a distribúcie plemena

Čínski chovatelia dostali toto plemeno pred tristo rokmi. Bola chovaná v Pekingu. Spočiatku tieto kačice získali v Číne veľkú popularitu a potom sa rozšírili do celého sveta. Najprv prišli do Ameriky a potom do Európy.

Pekingské kačice sa dnes v Rusku často chovajú. Chovajú sa na malých súkromných farmách a vo veľkých hydinárskych farmách. Je to kvôli rýchlemu rastu a nenáročnej starostlivosti. Na základe pekingských kačíc sa vyvíja stále viac a viac plemien.

Opis a charakteristika kačice pekingskej

Peking sa považuje za pomerne veľkú kačicu, ktorá má silnú postavu. Vyzerá dosť atraktívne a má nasledujúce vlastnosti:

 • stredná hlava s výrazným čelom;
 • plochý zobák bohatý pomaranč;
 • široká hruď;
 • pretiahnutý trup;
 • krátke, široko rozmiestnené končatiny;
 • veľké rozpätie krídel;
 • husté biele perie - niektorí jednotlivci majú krémovú farbu;
 • namodralý alebo biely nádych vajec.

Pekingská kačica

Pekingské kačice sa vyznačujú vysokými parametrami produktivity. Preto je celkom prospešné toto plemeno rozmnožovať a pestovať. Hlavným produktom, ktorý možno získať od vtákov, je mäso. Vyznačuje sa vysokým obsahom tuku a obsahuje veľké množstvo bielkovín vrátane myozínu. Obsahuje tiež cenné stopové prvky.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Mladé kačice majú hodnotnejšie mäso ako staršie. V Číne sú tieto vtáky chované na produkciu vajec. Kačacie perie a páperie majú vysokú hodnotu. Pomáhajú spoľahlivo zadržiavať teplo.

Medzi hlavné charakteristiky plemena patria:

 • Drake váži 3,5 - 4 kilogramy, kačice - 3 - 3,5 kilogramov;
 • živá váha kačíc dvojmesačných je 2,7 až 3 kilogramy;
 • parametre ročnej produkcie vajec dosahujú 150 vajec;
 • hmotnosť vajec - 90 gramov.

Pri intenzívnom chove káčat sa odporúča poslať ich na porážku do 60 - 70 dní - pred začiatkom obdobia topenia.V tomto okamihu sa prírastok hmotnosti výrazne zníži, zatiaľ čo náklady na krmivo sa zvýšia 2,5-krát. Produkcia po zabití dosahuje 80%. Po porezaní kačice dosahuje množstvo jedlých častí 70% jatočnej hmotnosti. Vajcia sú prípustné pre potraviny. Nemajú žiadnu špecifickú chuť ani arómu.

Hlavné výhody a nevýhody

Pekingské kačice majú určité vlastnosti.

Klady a zápory
odolnosť a odolnosť voči nepriaznivým vonkajším faktorom;
nenáročnosť na výživu;
predčasná splatnosť.
nedostatok výrazného materského inštinktu;
citlivosť na parametre vlhkosti.

Požiadavky na chov a starostlivosť o vtáky

Chov pekingských kačíc je jednoduchý. Tieto vtáky sa považujú za nenáročné na starostlivosť. Sotva však tolerujú akékoľvek zmeny v obsahu alebo výžive. Preto je od prvých dní dôležité, aby vtáky zabezpečovali normálne podmienky a snažili sa ich neustále udržiavať.

• citlivosť na parametre vlhkosti.

Pekingské kačice sa ľahko prispôsobia novým podmienkam. Ľahko vydržia horúce počasie alebo zima. Odporúča sa vybaviť hydinárňu s ohľadom na počet jednotlivcov. Na 1 meter štvorcový by malo byť 1,5 až 2 vtáky. Odporúča sa zdvihnúť podlahu o 25 centimetrov od povrchu zeme. Pomôže to chrániť kačice pred chladom a hlodavcami.

V miestnosti určite stojí za to organizovať kvalitnú ventiláciu, udržiavať dostatočnú úroveň osvetlenia a robiť okná.

Dôležité je aj vytváranie hniezd. Ich rozmery by mali byť 40-50 centimetrov. Jedno hniezdo stačí na 1-3 kačice. Mali by byť vyrobené z krabíc, nepotrebných košov alebo preglejky. Vytvorenie chôdze je veľmi dôležité. Stojí za to zasadiť bylinky dovnútra. V zime je dôležité vyčistiť voliéru od snehu a zakryť ju slamy. Vďaka tomu sa kačice môžu za horúceho počasia uvoľňovať vonku. Pekingské kačice nepotrebujú vodné útvary. Aj v ich neprítomnosti sa vtáky cítia dobre. Niekedy je dovolené umiestniť veľkú vodnú nádrž na chôdzu. Vtáky v ňom môžu plávať.

Zabitie by sa malo vykonať pred roztavením. Odporúča sa to pár mesiacov po narodení. Po roztavení nebudú trupy vyzerať príliš atraktívne. Vyčistite ihneď po znečistení domu. Odporúča sa včas zmeniť podstielku, pretože je zdrojom infekcie.

Vypracovanie stravy

Pri organizovaní procesu kŕmenia je dôležité vziať do úvahy, že kačice intenzívne asimilujú jedlo. Trvá im 4 hodiny, kým strávia jedlo. Preto sa odporúča zabezpečiť, aby v krmivách pre vtáky bola neustále prítomná potrava. Vtáky by nemali hladovať.

Je dovolené kŕmiť pekingské kačice rôznymi spôsobmi - mokrými alebo suchými. V prvom prípade sa odporúča napariť alebo zmiešať suché druhy potravín s horúcou vodou. Výsledkom je, že je potrebné dosiahnuť konzistentnú konzistenciu. Do kompozície sa oplatí pridať čerstvé bylinky, okurku, zeleninu. Pri výbere suchej metódy sa oplatí používať kŕmne zmesi. Zároveň je možné kúpiť hotové zmesi alebo ich vyrobiť sami. Základom kŕmnej zmesi by mala byť kukurica, ovos, proso, pšenica.

Pekingská kačica

Chovné jemnosti

Pekingské kačice nemajú materský inštinkt, preto ich chov možno ťažko nazvať jednoduchým procesom. Na chov kačíc potrebujete inkubátor. Odporúča sa v nej udržiavať teplotu na +30 stupňov.

Pokiaľ je to možné, po prijatí kačíc umelými prostriedkami sa oplatí vysadiť na nich sliepku. Ak to nie je možné, odporúča sa pre kurčatá vytvoriť vhodné podmienky.

Mali by byť udržiavané v teple. Ak je toto odporúčanie porušené, pravdepodobnosť úmrtia mladých zvierat je vysoká. Denné kačice potrebujú špeciálnu výživu. Odporúča sa kŕmiť prevarenými vajcami.V deň 3 je povolené zaviesť do stravy varenú pšeničnú kašu, aby vtáky aktívne priberali na váhe. Pekingské kačice nezaberajú veľa času na pestovanie. Už 2 mesiace ich hmotnosť dosahuje 3 kilogramy. Počas tohto obdobia sa vtáky odosielajú na zabitie.

Možné choroby a prevencia

Pekingské kačice sú náchylné na určité choroby. Často trpia nasledujúcimi patológiami:

 • nedostatok vitamínov - dôvodom je nesprávna strava;
 • patogény strumy - kvôli používaniu nekvalitnej výživy;
 • kokcidióza - patológia je infekčná;
 • aspergilóza - často sa vyskytuje u mladých jedincov;
 • cholera je veľmi zriedkavá patológia.

Aby sa zabránilo infekcii a negatívnym následkom patológie, odporúča sa, aby vtáky vytvorili vhodné podmienky na chov. Je dôležité dodržiavať hygienické pravidlá, umývať a čistiť podávače. Dôležité sú aj profylaktické vyšetrenia veterinárnym lekárom.

Pekingské kačice sa považujú za bežné plemeno, ktoré má mnoho výhod. Aby bol chov tohto druhu vtákov úspešný, je dôležité, aby si vytvorili vhodné podmienky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica