Opis divých kačíc s hrebeňom a ostrým zobákom, lokalita fúzantov

V prírode je veľa druhov kačíc. Zlúčenie sa považuje za jedno z najväčších. Je to robustná kačica o veľkosti strednej husi s hrebeňom a ostrým zobákom zdobeným radom zárezov. To okamžite indikuje druh kŕmenia vtáka, pretože také zariadenie pomáha chytiť a držať malé ryby, nasmerovať ho do krku a prehltnúť. Zlúčením je celý rod vodného vtáctva so spoločnými charakteristikami. V Rusku sú rozšírené dva typy: šupinatá a dlhosrstá zlučovač.

Pôvod a opis kačice fúzujúcej

Je to veľká potápačská kačica, väčšia ako divá kačica - najbežnejší člen rodiny kačíc. Fúzie sú samostatným rodom tejto rodiny, do ktorého patria 4 živé druhy a jeden vyhynutý pred storočím. Všetky tieto kačice sa považujú za zriedkavé alebo veľmi zriedkavé, ale ich celkový počet v súčasnosti nevyvoláva obavy medzi ochrancami životného prostredia. K podobným druhom patria aj slimáci a zúbkovité fúzače.

Mergansery vážia od 900 gramov (ženy) do viac ako 2 kilogramov (muži). Nápoje sú žiarivo sfarbené, vyznačujú sa čiernou hlavou a chrbtom a tmavo šedou časťou za chvostom. Zvyšok tela je biely s najlepším ružovkastým nádychom. Kačica je sivasto-popol hore, biela dole, jej hlava je hnedasto-červená.

Vtáky majú oranžovo-červené zobáky, ako labky. Okraje zobáka sú vybavené špeciálnymi zárezmi, ktoré pomáhajú chytiť a držať klzké ryby. Z diaľky sa zdá, že zlučovače majú zobáky so zubami. Z tohto dôvodu ľudia často nazývajú vtáka bizonom, a kvôli jeho dlhému krku a návyku jesť ryby je zamieňaný s kormoránom.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Na hlave kačíc samcov a samíc je pôvodný hrebeň pozostávajúci z dlhého a tenkého peria. Sú vysunuté smerom dozadu a dávajú zlučovaču mierne rozcuchaný, rozcuchaný vzhľad.

habitat

Táto divá kačica žije v severoeurópskych štátoch, v Rusku a Amerike, ako aj v niektorých častiach Japonska. Radšej si vyberajú hranice zalesnených oblastí, udržiavajú blízko vody, pretože sú to vodné vtáky a živia sa hlavne rybami, malými bezstavovcami a kôrovcami.

kačica so chomáčom a ostrým zobákom

V tundre a lesnej tundre, ako aj v horských oblastiach, napríklad v Alpách alebo v škandinávskych horách, sa vyskytujú rôzne druhy kačíc fúzujúcich. Migrujú nie do trópov, ale do strednej zóny, nezostupujú južne od stepí a lesných stepí na pobreží Čierneho a Kaspického mora.

Malé kačice sú opatrné vtáky, takže sa snažia vybrať otvorené vodné útvary, ktoré nie sú zarastené bujnou vegetáciou.Na vzlet potrebujú veľké množstvo vody, takže ich nemožno nájsť na malých rybníkoch, jazerách a riekach.

Čo to žerie?

Gurmáni s jemnou chuťou môžu závidieť stravu kačíc fúzujúcich. Tieto vtáky radšej jedia skôr veľké ryby, dlhé až 25 centimetrov. Z riečnych rýb si kačice vyberajú pstruha a malého lososa, ako aj lipana, šťuky, šváby, úhory a mnoho ďalších. Keď sa nachádzajú na morskom pobreží, v ústiach riek a na ústiach, lovia sleďa a iné morské ryby, ktoré sú preňho vhodné.

Používajú sa aj tieto druhy potravín:

  1. Mäkkýše.
  2. Kôrovce.
  3. hmyz
  4. Červy a tak ďalej.

Poľovníctvo kačíc fúzov vyzerá originálne a neobvykle. Najprv sú napoly ponorené do vody, hľadajú korisť, a potom sa potápajú, pomáhajúc si so svojimi labkami, ako plutvy. Práve kvôli tomuto správaniu sú kačice zlučovače často zamieňané s kormoránmi.

Charakter a životný štýl kačice

Fúzie sú sťahovavé alebo čiastočne sťahovavé vtáky. V teplých krajinách chodia v zime v októbri, začiatkom novembra, na svoje obývateľné miesta sa však vracajú skoro, už vo februári. Odlietajú preč, kačice tvoria obrovské kŕdle s počtom stoviek jedincov a vracajú sa v malých skupinách najviac dvoch tuctov vtákov. Za teplého počasia v miernych zimách s malým snehom väčšina zlučovačov nelieta vôbec na juh.

Obyvateľstvo žijúce v južných regiónoch vytvára tzv. Vertikálnu migráciu, ktorá sa pohybuje na malé vzdialenosti.

Tieto veľké vtáky sa vyznačujú pokojným charakterom, ale kačice sa občas dokážu postarať o seba, pretože svojimi dlhými červenými zobákmi nielen úspešne ulovia dosť veľké ryby, ale dokážu preraziť aj silné lastúry rakov.

kačica so chomáčom a ostrým zobákom

Sociálna štruktúra a reprodukcia

Sexuálna zrelosť v kačacích fúziách sa vyskytuje o 2 roky. Svadobný obrad je veľmi krásny a nezvyčajný. Samec vo veľkolepom jasnom oblečení pred originálnou ženou predvedie originálny tanec. Tieto kačice zriedka tvoria stabilné páry. Samica obvykle inkubuje spojku a drake sa nezúčastňuje na osude potomstva. Najčastejšie zmizne po skončení párenia. Samica kladie od 8 do 12 vajec bieleho alebo krémového odtieňa. Hniezda sú usporiadané v dutinách, samice si pre ne vyberajú miesto, pretože samce sa nezúčastňujú na výchove potomkov.

Ak nie sú v okolí žiadne vhodné duté stromy, kačice si môžu v skalách vytvoriť hniezdo, ale snažia sa vyhnúť hustej húštine a vysokej tráve, pretože dravci sa môžu ľahko dostať k spojke.

Samice sa líšia nielen farbou od samcov, ale aj dĺžkou peria na zadnej časti hlavy. Sú hrubšie a kratšie ako drinky. Počas obdobia hniezdenia si kačice vyťahujú vlastné perie - chmýří z prsníkov, ktoré sa používa na vyloženie podstielky pod murivo.

Kačice sú spočiatku veľmi podobné farbe svojej matky, iba pokryté jemnou a jemnou nadol. Zostávajú v hniezde najviac 2 dni, po ktorých sa stanú nezávislými, dokonale plávajú. Majú rozvinutý inštinkt, ktorý môžete sledovať, takže často vidíte nasledujúci obrázok: kačica fúzov pláva vo vode a za ňou je húsenica našuchorených kačíc usporiadaných v reťazci.

Prirodzení nepriatelia fúzujúcich kačíc

Tieto kačice sú dostatočne veľké a silné, aby odolali ešte väčším súperom. Sú vyzbrojení ostrým, dlhým a silným zobákom, vybaveným zubatými hranami, nebezpečnými ako píla. Môžu ich vážne zraniť.

V zásade sú nepriateľmi kačíc fúzujúcich ľudí ľudia, ale môžu ich napadnúť aj nasledujúce zvieratá:

  1. Líšky.
  2. Mývalové psy.
  3. Domáce a divoké psy, ak sa kačice odvažujú hniezdiť v blízkosti dedín a miest.
  4. Dravé vtáky - orly, morské orly, čajky, vrany atď.

Menšie dravce, ako sú mustelidy alebo divé mačky, sa nedokážu vždy vyrovnať s dospelou kačicou, a ešte viac s ňou. Najčastejšie ničia hniezda, napadajú kurčatá alebo choré zranené vtáky. Niektorí plazy môžu tiež útočiť na mláďatá alebo spojku a veľké ryby môžu napadnúť samice kačíc, ale toto sa zriedka stáva.

Obyvateľstvo a štatút druhu

Fúzie sú v niektorých krajinách zriedkavé druhy - ohrozené. Zatiaľ ich obyvateľstvo neohrozuje nič, pretože ich počet sa považuje za stabilný. V mnohých krajinách sú však kačice fúzujúce na zozname uvedené v Červenej knihe, napríklad v Bielorusku a Litve. Dôvodom je skutočnosť, že počet vtákov na území týchto štátov je malý a neustále klesá.

Situácia súvisí aj s typom samotnej populácie. Ak sú vtáky sedavé, sú menej ohrozené a počet zlučovačov zostáva stabilný. Migračné kačky sú vystavené väčšiemu nebezpečenstvu, keď sa pohybujú z jedného miesta na druhé. Najväčším rizikovým faktorom sú aj ľudské činnosti, ktoré ničia prírodu a biotopy kačíc.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica