Koľko mulardov rastie doma, v akom veku a váhe sa skóre

Skúsení a začínajúci chovatelia hydiny súhlasia s tým, že mulard sú najpokojnejšími predstaviteľmi rodiny kačíc. Medzidruhový hybrid rastie rýchlo, má chudé, výživné mäso a veľkú pečeň, ktorú je možné použiť na výrobu pochúťok. Keďže táto odroda vodného vtáctva sa chovala relatívne nedávno, zaujíma sa o túto otázku veľa majiteľov: koľko mulardov rastie pred zabitím?

Koľko mulardov rastie?

Hydinový kríženec - výsledok výberu francúzskych odborníkov. Od ostatných kačíc sa vyznačuje čiernou škvrnou na hlave, pretiahnutým krkom a hustou stavbou tela. Farba peria je iná - biela, umelá alebo tmavá.

Nie je možné od nich získať potomstvo - samice sú sterilné. Hlavným účelom pestovania hybridov je chudé, mäkké mäso. S náležitou starostlivosťou a dobre formulovanou stravou rýchlo získavajú na váhe. Prvá molta v mularde začína vo veku 65-70 dní. Ak je vták do tejto doby pripravený na porážku a chovateľ ho už dlhšie nebude držať (aby získal pečeň na krížik foie gras, kačice je potrebné chovať do 4 mesiacov), majiteľ pokračuje v zabíjaní kŕdľa.

Čo môže ovplyvniť načasovanie?

Faktory ovplyvňujúce pomalý rast kačíc:

  1. Vedenie rôznych druhov vodných vtákov v jednom pere. Husi sú o niečo väčšie ako kačice a môžu ich držať mimo koryta. Keď podvýživa, mulard rastie pomaly.
  2. Nevyvážená strava. Najčastejšie chovateľ kŕmi vtáka pre svoju vlastnú spotrebu zmesami zŕn, pridáva do nich varenú zeleninu, šťavnaté krmivo, piesok. Mulady priberajú na váhe pomalšie, ale mäso chutí oveľa prirodzenejšie.

koľko mulardov rastie pred zabitím

Aby kačica rýchlo rástla, musí dostávať vitamíny a vápnik z potravy. V kŕmnej zmesi sú prítomné všetky potrebné stopové prvky.

V akom veku pichnúť kačice?

Najviac bezchybnou metódou na určenie, či je kačica pripravená na porážku, je navigácia podľa stavu peria. Mulard začne sekať už vo veku 2 mesiacov. V perióde 60 - 65 dní sú perie úplne pokryté a hmotnosť je vybraná na 3,8 - 4 kg. Toto sú optimálne parametre na vyradenie kŕdľa.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Vo veku 75 dní mulardi začínajú meniť perie. Na obnovu povlaku sa spotrebúva veľa vitamínov a bielkovín - kačice schudnú. Ak chovateľ ponechá vtáka, aby získal pečeň, bude potrebné ho kŕmiť ďalší mesiac.

Ako skóre mulard?

Pred rezaním mularda musíte skontrolovať perie vtáka. Dôležitou podmienkou je, že na nej nie sú pne. V opačnom prípade bude jatočné telo „pichľavé“, neatraktívne a šklbanie bude vyžadovať veľa času.

Pred zabitím sa kačice pripravia: 12 - 16 hodín vopred, takže zvyšky jedla zmiznú z žalúdka a strumy a prestanú kŕmiť. Najprv nie je vták obmedzený vo vode, ale konzumenti sa odstránia 6 až 7 hodín pred porážkou. V stodole, kde je mulard držaný v noci, ostáva osvetlenie zapnuté.

Doma, začiatočníci majú lepšie osvedčené metódy:

  1. Jatočné telo dekapitujte. Vezmite vtáka za hlavu, roztiahnite mu krk a odrežte krčnú tepnu nožom. V takom prípade by sa mala čepeľ noža nakloniť mierne nadol. Ďalším spôsobom je vziať kačicu za krídla, položiť hlavu na palubu a nasekať ju sekerou.
  2. Zaveste kačicu za nohy a krídla umiestnite za chrbát. Nechajte v tomto stave po dobu 5 - 10 minút, aby sa úplne vypustila krv.

Ďalším krokom je vytrhnutie jatočného tela. Existujú 2 spôsoby:

  • suché spracovanie. Aby sa nepoškodilo jatočné telo, je perie opatrne vytrhnuté, pričom vtáka pohodlne leží na rovnom povrchu alebo ho zavesí hore nohami. Začnite od hrudnej kosti, otočte sa dozadu. Poslednou fázou je šklbanie krídel a chvosta;
  • obarenia. Voda sa zohreje na 80 ° C (je chybné ponoriť kačicu do vriacej vody - koža praskne, nebude ľahké vytrhnúť jatočné telo). Po ponorení jatočného tela na niekoľko minút do nádoby s horúcou vodou sa poskytne určitý čas na ochladenie. Inak bude vysoká teplota spôsobená nielen pokožka vtáka, ale aj ruky pestovateľa. Potom začnú odstraňovať perie - najprv odtrhnú kryt z krídel a chvosta. Potom sa presunú na krk a hrudník, posledným stupňom je odstránenie chrbta a nôh.

koľko mulardov rastie pred zabitím

Po vytrhnutí peria sa kačica vypáli plynovým horákom. Manipulácia sa vykonáva opatrne, aby sa zabezpečilo, že tuk pod kožou sa nezačne topiť. Inak koža praskne, jatočné telo stratí svoju prezentáciu. Začnú rezať hydinu, odstraňujú strumu, pažerák a droby.

Ak obsahuje brušný tuk, odstráni sa tiež. Nezabudnite vystrihnúť mazovú žľazu z chvosta (ak nebude odstránená, výrazne to pokazí chuť uvareného mäsa).

Potom sa mularda premyje pod tečúcou vodou. Vtáka nemusíte držať dlho pod prúdom, aby ste nevypláchli živiny. Ak jatočné telá zamrznú, musí sa nechať uschnúť.

Po rozobraní vtáka na jeho súčasti sa mäsové časti môžu dusiť, kosti sa používajú na prípravu vývarov. Tuk brucha a pokožka sa znovu zohrievajú, tuk sa môže uzavrieť do pohárov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica