Koľko váži kačica v priemere, tabuľku ukazovateľov podľa dňa a ovplyvňujúcich faktorov

Domáce chov hydiny pre poľnohospodárov je ziskový podnik. Kačky sú životaschopné druhy, ktoré rýchlo dozrievajú, s náležitou starostlivosťou a výživou, získajú požadovanú hmotnosť do 60 dní. Hydina je chovaná na mäso a vajcia, v priemyselnej výrobe - navyše na chmýří a perie. Pri chove zveriny na mäso je dôležité vedieť, koľko kačice vážia v období rastu až do veku dvoch mesiacov. Ďalšie výkrm jednotlivca sa stáva nerentabilným.

Priemerná hmotnosť kačíc

Kačky majú priemernú hmotnosť, dospelý človek dosiahne vek 2,5 až 2,7 kilogramu vo veku 60 dní. Váhu ovplyvňujú aj: plemeno zvieraťa, vek, pohlavie. Niektoré druhy vtákov môžu vážiť až 6 kilogramov za 2 mesiace. Na farmách sú kačice umiestnené v hydinárňach s obmedzeným dosahom. Jedlo a čistenie sa vykonávajú mechanicky. Týmto spôsobom je hydina kŕmená mäsom. Intenzívny výkrm mäsových plemien vám umožní získať elitného vtáka zodpovedajúcej hmotnosti do dňa 50.

Priemerná hmotnosť kačíc za deň je uvedená v tabuľke:

indexDucklings vek, dni
1-1011-2021-3031-4041-5051-65
Hmotnosť kačice (priemer), g220530950145020002300

Denné káčatko váži v priemere 55 gramov. Po 10 dňoch sa telesná hmotnosť kurčaťa pridá 4 až 5 krát.

Faktory ovplyvňujúce výkon

Produktivita mäsa kačíc spočíva v hmotnosti a kvalite pred zabitím. Kvalita mäsových výrobkov závisí od plemena a veku jednotlivca. Kŕmenie a náležitá starostlivosť sú dôležitými faktormi. Skóre kvality je tiež ovplyvnené hladinou bielkovín, metabolickou energiou a stravou. Úroveň zloženia mastných kyselín v mäse závisí od množstva rastlinných a živočíšnych tukov pridaných do stravy.

Okrem správnej výživy kačíc je dôležitá aj otázka ich údržby. Jednotlivci plemena mäsa sú nenároční v ich udržiavaní a starostlivosti. Pri rozmnožovaní si vyberte jednu z dvoch možností umiestnenia vtáka: na podstielku alebo do voliéry. V lete sú umiestnené na mýtine s čerstvou trávou pri vodnej nádrži. V zime sú hospodárske zvieratá umiestnené v teplej miestnosti.

Nápoje a kŕmidlá sú inštalované v hydinárni. Vooli sú oplotené jeden od druhého. V miestnosti musí byť zabezpečená dobrá ventilácia. V severných oblastiach je kúrenie navyše inštalované v hydinárni. Počas chovu musia vtáky sledovať čistotu a čerstvosť vzduchu vo vnútri priestorov. Pri chove kačíc sa berú do úvahy dôležité body:

 1. Na 1 meter štvorcový nie sú umiestnené viac ako 3 dospelé kačice, aby sa vylúčilo riziko infekcie alebo iných chorôb.
 2. Jednotlivci sú umiestnení v priestranných priestoroch s rozlohou najmenej 70 x 70 centimetrov, s výškou 35 centimetrov.
 3. Na 1 meter štvorcový sa neumiestňuje viac ako 10 mladých zvierat.
 4. Ak sú kačice chované na podstielke, podlaha je pokrytá senom alebo slamou, vopred pokrytá vrstvou haseného vápna.
 5. Podlaha je na vrchu pokrytá sieťou, pod ňou sú nainštalované podnosy na zber trusu, nečistôt, peria.
 6. Teplota v hydinárni by mala byť v rozmedzí + 7 ... + 14 stupňov, s vlhkosťou vzduchu 70 percent. Pre mladé zvieratá udržiavajú teplotu vzduchu +22 stupňov s vlhkosťou 65 percent.

veľa kačíc

Pred prvým umiestnením vtákov do klietok sa vykoná dezinfekcia. Hydináreň je vetraná, čistená, kŕmidlá a napájače sú ošetrené antiseptikom. Prílohy sú na karanténu uzavreté na 20 dní.

Ako kŕmiť kačice, aby priberali na váhe?

V domácom poľnohospodárstve sa hospodárske zvieratá kŕmia dvoma spôsobmi:

 • hotové kŕmne zmesi;
 • prírodné jedlo.

Kŕmenie hospodárskych zvierat hotovým krmivom je jednoduché a cenovo dostupné. Okrem toho je vták kŕmený trávou. Vtáky na tejto strave rýchlo rastú. Nevýhodou tohto typu kŕmenia sú vysoké náklady. Pri prirodzenom kŕmení sú do stravy zahrnuté jednoduché jedlá, je organizovaná pastva. Vyvážená strava umožňuje hydine rýchlo rásť.

Dobytok môžete vykrmovať pre rýchly rast pomocou dostupných produktov:

 1. Krmivo z obilnín vrátane jačmeňa, kukurice, pšenice, ovsa a iných plodín. Zrno je drvené vo forme drobivej kaše. Ak nie je možné produkt rozdrviť, naparuje sa niekoľko hodín vo vriacej vode. Mladé zvieratá a dospelí dobrovoľne jedia dusené jedlo.
 2. Šťavnaté jedlo - tráva a zelenina môžu tvoriť polovicu celkovej hmotnosti kačice. Takéto jedlo je obohatené o vlákninu, vitamíny. Domáce zvieratá organizujú pasenie alebo laickú vegetáciu v krmivách.
 3. Jedlo pre zvieratá. Jedinci v prírode sa živia hmyzom, slimákmi, červami. Medzi domácnosti v potrave patria: srvátka alebo reverzát, tvaroh, kostná múčka.
 4. Minerálne doplnky sú potrebné v potrave kačíc. V ponuke je: krieda, vaječné škrupiny, stolová soľ. Vápnik pomáha posilňovať kostné tkanivo, sodík pomáha pri rýchlej absorpcii potravy. Výrobky sú ponechané v žľabe, vták sám používa správne množstvo prísad.

Dospelí sa kŕmia dvakrát denne, mladým zvieratám sa pri úderoch podáva 3-4 jedlo. Pri pasení sa kačky kŕmia vo voliére iba večer.

Krmenie kačíc nie je problémom a nevyžaduje vysoké finančné náklady. Chovateľ hospodárskych zvierat stačí sledovať čistotu, čerstvosť krmiva a zvoliť si vyváženú stravu. Ak sa budete riadiť jednoduchými pravidlami, kačice priberajú na váhe rýchlo a produkujú kvalitné mäso.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica