Koľko vajíčok sa dá umiestniť pod indoctuku a prežije spojka iných vtákov

Tento druh hydiny sa vyznačuje dobrým, pokojným temperamentom, odolnosťou voči chorobám a nie lepkavým jedlom. Spolu s tým rýchlo pribúda na váhe a má výrazný materský inštinkt. Ale pre úspešné rozmnožovanie plemena musia majitelia vedieť, koľko vajíčok je možné umiestniť pod každý Indoor, aby získali maximálny počet kurčiat.

Koľko vajec môžem dať pod indo

Ovipozícia u tohto plemena sa začína vo veku šiestich mesiacov. Celkový počet vajec, ktoré sliepka vyprodukuje v jednom cykle, je 60 - 85 kusov. Navyše, keď ich počet v hniezde dosiahne 12 - 15 kusov, indo-samica ich dokáže vyliahnuť. Tieto vtáky sú svojou povahou vynikajúce sliepky, majú výrazný materský inštinkt. Ak vlastníci hydiny dodržiavajú všetky požiadavky, kačice Indo majú stále vysoké percento potomstva - až 90 - 94%.


Od začiatku spojky a po samotnom potomstve sa pižmová kačica úzkostlivo stará o potomka a prakticky nevyžaduje žiadne ďalšie ľudské zásahy. Výnimkou je proces kŕmenia a udržiavania dobrých podmienok. Počet vajec, ktoré môžu byť umiestnené pod indochku priamo závisí od veľkosti vtáka samotného.

Je logické, že čím väčšia je žena, tým viac bude schopná mláďatá vyliahnuť. V žiadnom prípade by sa nemalo dovoliť, aby vajcia vypadli alebo sa na ne pozerali zo sliepky, ktorá na nich sedí. Inak nebudú mať dostatok materského tepla a niektorí potomkovia sa nemusia narodiť. Majitelia by tiež mali pamätať na to, že počas jari alebo jesene môže indická samica produkovať potomstvo 2 až 3-krát a môže vyliahnuť najviac 25 kurčiat naraz.

Ako to spraviť?

Spojka, ktorú majitelia plánujú umiestniť pod vtáka, by sa nemala skladovať dlhšie ako 18 dní. Počas odpočinku by vajcia mali byť vo zvislej polohe s ostrou špičkou nahor. Raz denne sa otáčajú o 90 stupňov pozdĺž vertikálnej osi, čo sa vykonáva pomerne starostlivo a starostlivo. Teplota v miestnosti by nemala prekročiť +14 ° C. Je dôležité si uvedomiť, že škrupina je pokrytá ochranným filmom - kutikulou, ktorá chráni embryá pred náhlym vyschnutím.

Táto škrupina je zničená pôsobením kvapaliny, takže nemôžete umyť murivo, z ktorého sa plánuje rozmnožiť. Majitelia musia tiež dôkladne monitorovať hygienický stav hniezd, na ktorých budú sedieť indožičky. Slabé embryá sú citlivé na rôzne infekcie, preto by sa nemala povoliť nadmerná kontaminácia muriva sliepkou.Mikróby v trusu môžu rýchlo rozpustiť organický proteín a spôsobiť, že vajcia nie sú vhodné na liahnutie.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Nevhodné vajcia vydávajú ostrý nepríjemný zápach sírovodíka, čo sliepku donúti vyviesť rozmaznanú spojku z hniezda. Ak samica nikdy nevyliahla potomstvo, bolo by vhodné pripraviť ju na úlohu budúcej matky.

Za týmto účelom sa do hniezda umiestňujú figuríny. Keď si ich vták zvykne, potom, keď kačica opúšťa hniezdo, sa nahradia skutočnými už oplodnenými vajíčkami. Je dôležité si uvedomiť, že je vhodné zmeniť miesto, kde vták sedel, za nové. Pre ňu by všetko malo byť známe a známe. V priemere, keď sa vyliahli káčatká, znášali majitelia 15 až 20 vajec pod týmto druhom vtákov.

vajcia a kačica

Môžu iné vtáky znášať vajcia?

Vďaka rozvinutému materinskému inštinktu a pokojnej a vyváženej povahe sú Indo-ženy vynikajúcimi sliepkami. Tieto vlastnosti využívajú skúsení majitelia, ktorí používajú vtáky na chov vajec z kačíc iných plemien, kurčiat a dokonca aj moriek.

Mali by ste sa však k tomuto problému dôkladne zaoberať a pamätať na to, že indické dievčatá môžu zo svojho hniezda rozvinúť spojku iného človeka.

Kura

Vkladanie kuracích vajec pod indoktoku musí byť starostlivo a starostlivo. Hostitelia musia pred obložením zvážiť niekoľko dôležitých faktorov:

  • doba inkubácie potomkov u kurčiat je kratšia ako doba trvania u kačíc Indo a obvykle je 20 - 24 dní a v pižmových kačkách - 32 - 36 dní. Preto je potrebné skontrolovať prítomnosť potomstva narodeného, ​​aby sa zachránil včas. V opačnom prípade môžu kurčatá uhynúť v dôsledku nedostatku kyslíka alebo ich potomstvo po nájdení cudzincov jednoducho uhryzne;
  • Telesná teplota kurčiat je o tri stupne nižšia ako teplota u kráv Indo. To môže mať negatívny vplyv na embryá, môžu sa spomaliť vo vývoji alebo jednoducho zomrieť.

Morčacie vajcia

Vtáky tohto plemena sa bez problémov vyrovnávajú s inkubáciou moriek. Majú podobnú inkubačnú dobu, takže sa nemusíte báť, že sa sliepka včas dostane z hniezda. Odporúča sa položiť až 15 kusov pod pižmovú kačicu a občas ich prevrátiť.

husia

Pri kladení husacích vajíčok je potrebné ich obracať každý deň - Indo žena to nebude schopná sama. Po 10 dňoch začnú odhodiť mŕtve embryá a po 2 týždňoch začnú postrekovať vajíčka teplou vodou, čo pomôže kurčatám preraziť hustú škrupinu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica